CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maklukpenggoda

[Dunia] Kritik Jakarta kotor, akaun TikTok pelancong Malaysia diserang

becir replied at 13-3-2024 12:51 PM
Cuba pegi area jalan kem port klang tu, fengsan..

Jalan Kem tu sebab ada flyover highway kan so memang tak masuk cahaya, kelam, kusam

B40tastePosh replied at 13-3-2024 12:02 PM
Yang aku rasa paling okey Indonesia ni hanya Batam, Pulau Bintan, Pulau Lingga, Jakarta Selatan da ...

kat lagoi bay, bintan. dari segi sampah mmg bersih mcm mini singapore, 1 daun kering pon susah nak jumpa tapi totap lah byk lalat. indon mmg kotor from core, rasa water source dia mmg polluted or untreated / waste management dia mmg fail habis. pastu bukan dia mcm sini pon food handler kena mandotary vaccine. kat bali, flores & lesser sunda island tu pulak, byk gila kes rabies. indon tetap tak boleh terima kalau bangsa asean lain kritik, yg diorg diam tak berkutik tu kalau mat saleh je komplen, maklumlah indon kan mmg penjilat mat saleh no 1

_blackbird replied at 13-3-2024 01:21 PM
kat lagoi bay, bintan. dari segi sampah mmg bersih mcm mini singapore, 1 daun kering pon susah nak ...

Kalau banyak lalat ni rasanya kawasan tu dekat dengan reban atau kadang atau bagan atau pelupusan sampah yg tak terurus.

Malaysia pun sama ada problem ni. Tak percaya uols pergi la area Manjung Sitiawan sana. Problem sama juga.

alieyrina replied at 13-3-2024 12:28 PM
Tp aku tgk kokesen byk ja p sana x komplen lak. Dorg pun mkn street food gak. Tp ntahla jkarta ka ce ...

mana ada mat saleh tak complen, mat saleh byk complen ckp bali, jakarta tu gross, like a poo, disgusting, traffic 24/7. paling byk kat bali la sebab mat saleh tau bali je. tapi org indon diam tak berkutik tak dia balas balik.
bule2 europe dtg hina indon kotor takda pulak warga indon caprut ni pi london review kota london wakakakakakaaa.. dak intan tu baru review kasi rating 0/10 berduyun2 warga indon pi review kl sama batu caves pulak

krustykrab replied at 13-3-2024 12:43 PM
So diorg ni dpt gaji minimum je ke?

wehh purata gaji kat indon sana tu around 3.5jut je sebulan lebih kurang RM1,100.00 ja ponn.. sini kalau dia offer 1200 pon dah besar la tu gaji diorg. rata2 gaji harian kat indon nun RM20-30/day utk level2 junior exe ke bawah.

_blackbird replied at 13-3-2024 11:56 AM
tapi mmg indon kotor pon, bilik paling murah usd400/night, pon resto hotel byk lalat. hanjing betul. ...

Kebetulannya, pengalaman saya pun sama. Hotel 5 bintang tu bilik dia semua lebih daripada RM1,000 satu malam tapi ni la first time cirit birit teruk makan makanan hotel 5 bintang walaupun buffet spread dia memang antara yang paling mewah dan banyak variety dan makanan dia sedap. Lepas tu, serik sampai masak air mineral untuk jirus gelas yang dah dicuci semula dengan air mineral mendidih supaya lebih bersih.

Follow Us
B40tastePosh replied at 13-3-2024 01:25 PM
Kalau banyak lalat ni rasanya kawasan tu dekat dengan reban atau kadang atau bagan atau pelupusan  ...

takda makna nya ada ladang ayam, lagoi bay tu kawasan resort yg luas, rasa terbesar dlm SEA, lebih 50 resorts berkumpul dlm tu. 100% kawasan tourist habitat. tu lah aku ckp waste management indon ni mmg fail habis, kat mana2 pon sebab tu lalat kat sana tak terkawal.

malaysia selected tempat je byk lalat dan ada musim, indon sepanjang tahun dan di mana2, baik bintan, batam, bali, flores, pulau jawa, sumatera semua penuh lalat . belah2 papua & sulawesi je aku belum pernah pi lagi, tak boleh confirm kan byk lalat ke tak.

_blackbird replied at 13-3-2024 01:36 PM
wehh purata gaji kat indon sana tu around 3.5jut je sebulan lebih kurang RM1,100.00 ja ponn.. sini ...

Bukan msia dah impose gaji min tak kira warga negara mana pun ke? Gaji min skg 1.5k kan?

cmf_almondpecan replied at 13-3-2024 01:43 PM
Kebetulannya, pengalaman saya pun sama. Hotel 5 bintang tu bilik dia semua lebih daripada RM1,000  ...

aku rasa air paip dia la yg kotor, untreated ke tercemar ke. yelah drinking water mmg la filtered tapi yg dia basuh2 sayur, salad, buah, pinggan tu semua mesti pakai air paip kan. dengan lalat nya byk. mcm takda solution utk lalat issue kat indon

krustykrab replied at 13-3-2024 01:56 PM
Bukan msia dah impose gaji min tak kira warga negara mana pun ke? Gaji min skg 1.5k kan?

1,500.00 ni start tahun 2022, company tu since 2016 dah ada. aku tanya gaji diorg dulu time diorg baru2 dtg la. lah ni maybe dah 2000 lebih la kot. takkan tiap2 tahun nak tanya gaji org hihihih

P3swl acik2 porem mcm bangang je harini p back up konoha plak puih

Mmg kotor pun..so?? Yg bersih kalo pegi area CBD gedung2 mall mcm pacific place tu je la
Yg thamrin city,tanah abang sume tu kotor jah

zuliana29 replied at 13-3-2024 10:57 AM
x tau la, tekak iols x masuk masakan indon ni.. indomie je masuk kot
pergi KFC, ayamnya kecik, ta ...

Jgn kata kepsi..big mac mekdi diorg yg patutnya sama di seluruh dunia pun, x sedap..apsal ntah
Double cheeseburger mekdi indon pun x sedap
Padahal francais kan ..mesti la rasa sume sana je khueen
Tp mmg mekdi indon x sedap
Ni zmn pre kobid la ms aku selalu kene pi jakarta sana sbb urusan kerja opis...x tau la skang dh sedap ke apa ke.

Ms aku pi medan dulu, nk pi danau toba la
Rs medan tu sebijik mcm kota bharu punya vibes....yakni kotor, serabut
Ni citer 2008 la dulu2

Negara yang maju dari kaca mata meols mesti kena ada 2 ni, drinkable tap water utk rakyat dgn pengurusan sampah yg baik. Unfortunately, Indonesia belum lagi sampai ke situ. Tapi meols suka Jakarta, ada charm dia sendiri. Dah 20 thn main2 kat Jakarta, zaman Jokowi ni lah paling banyak perubahan kota Jakarta. Semua area Jakarta meols dah duduk. Cuma satu je yg meols alah kat Jakarta. Udara Jakarta tak sesuai dgn badan meols, kalau ke sana mesti badan masuk angin kaw2.
Backpacker muda2 kaki konten ni, semua nak dikontenkan, jadi jiwa explore tu kosong. Janji viral.

B40tastePosh replied at 13-3-2024 12:36 PM
Jakarta Selatan okey sangat uols..kawasan orang2 kaya Jakarta.

Jakarta tu sama besar dengan Lemba ...

pondok indah?

_blackbird replied at 13-3-2024 02:10 PM
1,500.00 ni start tahun 2022, company tu since 2016 dah ada. aku tanya gaji diorg dulu time diorg  ...

Kira elok lagi la kalau hire locals..

krustykrab replied at 13-3-2024 03:18 PM
Kira elok lagi la kalau hire locals..

ikut company tu lah nak hire warga mana janji legal. sebab yg service center sini bukan cater utk pengguna malaysia pon. cater pengguna overseas (negara mana tak pasti). ala2 mo scammer / human trafficking mcm tu lah, nak scam negara si polan, dia hire la warga si polan tapi base kat negara si sinun gituhhhh.. dulu aku igt pon tu office scammer sebab byk gila indon ckp dia kerja operator telepon gituh la, setelah di riki2 oo rupanya sc utk bank international. fikir2 balik kalau betul diorg ni mangsa human trafficking takkan la boleh bebas keluar masuk makan, lepak kedai kopi, pakai office attire kan.

da lama org tahu,diam2 udah la,xpasal malaysia yg kena claim

_blackbird replied at 13-3-2024 11:09 AM
labor murah nok... diorg ni semua legit la kerja, education pon at least diploma / degree. byk ler ...

yihhhh menambahkan populasi sedia ada je

pehtu fefeeling jadi org malaysia dapat beli tiket murah