CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jayhae

perlu trima atau x???

manusia yang ada kesedaran dan insaf daripada dosa itulah manusia yang baik. Apapun, terpulang pada uols la sama ada untuk menerima atau menolaknya.

wat la solat istikharah supaya hati lebih tenang. Perkara silam harus dijadikan sempadan kerana kita tidak boleh mengubahnya, lihatlah masa depan dengan penuh optimis dan ingatlah, manusia mampu berubah menjadi lebih baik.

Jika baik hari ini, belum terjamin dia akan sentiasa baik, namun iman yang selalu dipelihara akan menjadikan kita manusia yang baik.

Reply 15# CikDaNdeLi0n

thanks... pendapat peribadi utk dikongsi...

Reply 17# khai24

mungkin khai fkr mcm tue....aq x slhkan ko....tue pndpt ko..papepon thankx sbb nasehat...

Reply 15# CikDaNdeLi0n

x ske simpang mane2 juz straigh to da point....post mcm nie untuk kite selesaikan masalah...n untuk kite muhasabah diri

Reply 16# dzila_87

thakx dzila....aq ingat nasehat ko....alhamdlilah setakat nie..aq x pena pegang tangan die...die pena tny x nk hold tangan die ke???aq tny die,nk samekn aq ngan ex??trus senyap...smpai skunk..

Reply 18# marumaru

saya ingat nk wt cmne yg agama saya ajar...moga tuhan beri saya kekuatan...

Follow Us
Reply 20# myralolx92

die x cntact ag dh...die nk lupekan kish silam die...die minx aq ubh die...moga aq ad kekuatan untuk tu...

Reply 21# cik_kiah

thankx...aq akan dgr nasehat ko...iman manusia skunk iman suasana,moga allah tetapkan iman aq,dan sume rakan yg memberikan sumbangsaran...

Reply 27# jayhae

klau kau rasa kau bole guide die,kau accept la die.

Post Last Edit by bottombikini at 6-3-2011 08:40

lagi satu ko jangan asik nak samakan ko dgn ex dia or tanya dia pasal ex dia..sentap la dia.
ce kalo ko kat tempat dia..apa ko rasa

put in mind yg ko nak try to be better than her ex..good luck to u

p/s kawin kang jangan lupa jemput kami..hehe

betul TT..kawin jgn lupa jemput kami.Dzila doakan yg moga TT tidak tersalah langkah dan bahagia selamanya

Reply 1# jayhae

Ermm..

pada aku ini semua terpulang pada ko...ko yang akan sentiasa bersama die..kalo berjodohan ko akan bersama die sampai ke akhir hayat..

sekiranya ko ni bukan jenis lelaki yg peduli dengan kata org lain...bukan jenis akan melenting sekiranya kisah silam kekasih ko terbuka dan tersebar dikalangan kawan2 ko / family ko... insyaAllah ok la....

Kalo ko jenis yg mmg xtahan sabar....suka mengungkit...suka cari salah perkahwinan ko ngan kekasih ko akan hadapi masalah besar.. sebab virginity kekasih ko tuh.... aku bukan nak mempengaruhi ko supaya lupakan kekasih ko...tpi bila masalah berlaku mesti ko akan ungkit berkenaan virginity... agama pon sendiri mengharamkan apa yg telah die buat... neh antara alasan yg mungkin akan timbul kalo ko da nek angin..

aper2 pon ko cube la ubah die...

cari lain je la bro.... takot hati ko sakit nnt..tu je..skang ko boleh la ckp..tunggu lame kawen sket.haa baru ko dpt rase

ermm kwn aku der sorg..mule2 die x kisah psl dara awek die pastu lame2 die pun same terjebak...byk kali aku da nsht...die cube berubah tp kalah gak ngn godaan setan n nafsu...

kalo ko rasa dara tu penting sgt pada ko sbb ko still virgin sbb ko tak pernah terjebak lagi baik ko lupakan jer... sbb nyer setan akan sentiasa mengoda umat adam tuk terjebak kekancah maksiat.. tak kira lak ko sgt2 virgin ker pasangan ko dara ker, pasangan ko pernah terjebak ker atau ko sendiri pernah terjebak ker.. sbb bila kita berdua2an dgn pasangan kita yg masih belum sah menjadi hak kita yg masih beluk halal bersama akan ada mahluk yg ketiga..

kalo ko sayang kan dia kekasih ko tu dan terima dia seadanyer.. maknanyer dia percaya pada ko yg ko dpt terima kekuranagn dia.. dan dia percaya yg ko tak kisah dgn kekurangan dia tu.. dan dia percaya ko tak akan ungkit mengunkit semua kekurangan dia tu.. sbb bila kita dah sayang kentut pun wangi.. tapi bila ko dah berkawin benda remeh pun jadi besar..

Reply 30# bottombikini

thankx....nasehat yg  ko bgi aq,menaikkan lagi semangat aq untuk trima die seadanya...

rmai nye bgi nasehat x taw sy nk balas cmne...bnyak sgt....papepon thankx alot sebab beri sy idea untuk sy ubah die....lgi satu jgan lupe doakan saya ad kekuatan untuk tundukkan nafsu haiyawaniah dan nafsu amarah saya yer....kerana doa saudara untuk saudaranya x da hisab...jd sya perlukan doa anda semua....sy sgt sygkan die...moga planning kami nk tunang ujung thn nie menjadi...moga2 insyaallah

Reply 36# jayhae

hehe..tak sangka ada gak yg nak trima nasihat aku..aku pun tak bape nak betul

tapi kite belajar dari pengalaman der..ni masih lagi dok betulkan diri

ni satu lagi aku nak ingatkan ko..dara tu bukan penentu kebahagiaan der..ingat tu

xpyh pk sngt la bro.. lps kau dah dpt nnti bende ni xde ape sgt pun.. yg kau perlu risau, jgn sampai dia carik org lain utk puaskan diri die dah la.. tp yg aku takut bile kau buat cite ni sebagai modal utk kau menang if korang gaduh.. please jgn jadi mcmtu klau kau nak terima dia. tu je nasihat xseberape dari aku yg penah rase mcm kau dulu..heheh

cmne aq nk tetapkan kepercayaan aq kt die???