CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 38053|Reply: 187

kisah abah, mak dan bini muda abah

assalamualaikum..

hai hai hai sekali lagik..
aku mcm ada masalah keluarga yg bersifat mistik laa...
dan berharap sgt sesapa yg pandai sumpit makhluk2 halus dr jauh ni PM laa aku...

4tahun sebelum ni si janda ni duk merayu2 kt abah aku ajak kawen...
abah aku tanak.. mati2 kata tanak..
selepas segala kekecohan berlaku (janda ni fitnah abah aku dsb) kisah dorg menjadi reda..

namun selepas 2009
kisah mistik ini bermula dengan perubahan abah aku yg asyik masyuk bersms dgn sorg mak janda ini..
kire memula kitorg mcm meluat dgn peel abah yg berubah giler2.. sapa2 amek hp die siap bole bergaduh giler2...
die maki mak aku mcm tader perasaan.. Mmg die benci giler dgn mak aku.. kisah kitorg adik beradik die tak peduli..
yg die kisah adalah hp die ada top up ke tak.. hp die ada bateri ke tak..

aku da tak tahan dengan situasi ini.. masa tu aku masih menganggur..
pada suatu ari, pada jam kira2 10:30 pagi tiada org dirumah kecuali aku..
aku mula membaca ayat kursi di sekeliling pintu rumah kecuali pintu dapur yg menghala ke anjung (hrp2 bleh imagine)
dan tak lama tuh abah aku blk dr keje untuk brunch (abah keje felda so blh blk umah bebile..)
die masuk ikut pintu dpn, duk kejap suh aku bancuh air dan tanya mana mak aku..
aku bancuh air hembus ayat kursi 3 kali dan kasik die minum..
pas die minum.. anehnye die keluar ikut pintu dapur..(sepanjang hayat kitorg duk situ abah tak pernah kuar ikut pintu dapur di dpn mataku)
mak dan adik2 aku blk dan aku menceritakan hal itu kepada mereka.. kami stat memulakan operasi membaca yasin di seluruh rumah hembus ayat kursi di baju seluar spender abah, dlm almari, bantal kerusi dsb....

(panjang laa da mcm novel da ni)

Rate

1

tu je ke??? ce le citer lg.. cer cite cer cite

bersambung..

biasa org baca yasin dlm sebotol air.. tapi kami baca yasin dlm sebesen air seorang.. kami siram kt kereta abah, siram keliling rumah, dan simpan sikit utk kasik abah mandi.. malahan air dlm mineral pot pon kami hembus ayat kursi..  bile abah balik dan nap sebentar kami hembus lagi ayat kursi dan mcm2 yg teringat kt otak ni dr belakang kepala die.. masa abah tido aku dpt hp abah. memula igt nak celop dlm air yasin tp kang rosak plak.. so calit2 jek air yasin sambil baca ayat kursi kt hp tuh... malam tu, abah mula bercerita dengan emak.. selama ini die tgk emak mcm tgk syaitan, benci giler.. dan die ngaku yg die rasa sayang sgt kt janda tu.. sampai tahap die kata rasa nak peluk2 sbb rindu sgt.. dia kata kepala dia mcm ada mende yg menyerkup yg buat die tak bleh nak berfikir..mak ckp nak mandikan die dgn air yasin yg anak2 buat.. so tgh2 malam tuh mak aku mandikan abah aku.. kire da fresh laa..

tapi tatau laa.. kisah mak abah masih ada up n down.. kekadang baik, kekadang tak baik.. abah pon ada citer kt aku yg si janda ni duk merayu2 ajak kawen.. masuk 2010, hubungan mak abah sekali lagi menjadi renggang.. kemuncak bile kenduri kawen kt kampung kota tinggi, aku balik dulu dgn mak, adik n atok belah abah ke kampung.. dan abah plak akan balik kemudian dgn along dan adik yg lain.. lepas abah tau aku bawak mak aku g jalan2 ke jb semua.. die da tak selera makan, tak makan ubat, dan dlm demam2 tuh die pulun drive ke kota tinggi.. sampai kota tinggi die anto along aku ke kampung dan dia check in ke hospital..

tt cepat sambung..
mata i ngantuk nie...

sabar menunggu sambungan tt

citer menarik,.cept updateeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Follow Us
sbb abah aku ada sakit jantung kitorg tader laaa nak marah2 die sgt.. so layan je la.. mak aku laa yg tertunggu kt spital tuh... lepas da bawak balik umah sendiri.. masa otw nak g kenduri.. skali lagi abah aku gegarkan mak aku dengan satu ayat,

"awak, saya da nikah dgn minah(bukan nama sebenar janda tuh)".
mak aku tergamam dan mula naik antu..

so detail perkahwinan adalah:
1) tarikh kawen 10/10/2010(pandai betina tuh pilih tarikh)
2) nikah sindiket.. tader sign mak aku

lepas tu mak aku cool lagi.. dan mulalah kisah2 mistik...
byk sgt kisah mistik so aku letak dlm bentuk point...

1) igt tak kisah yg kitorg baca yasin.. lupa nak tambah.. adik aku azan setiap penjuru rumah dan penjuru halaman rumah.. so malam tuh aku dgn mak aku taleh nak tido sbb dgr bunyik azan berdengung2 di telinga silih berganti

2) Adik perempuan aku demam.. dan masa mamai baru bangun tido die mcm menggapai2 sbb die nampak ada budak melambai2 kt dia dr penjuru rumah..

3) pas open house hari raya, adik lelaki letih sgt n nap kejap kebetulan waktu senja.. waktu die bangun mcm terkejut, mata melingas pandang kanan kiri dan bibir die kaler itam giler.. aku ada dpn die terus pegi kt abah aku, abah aku seru nama adik aku.. dan die menyahut selepas 3 kali dipanggil.. pastu aku mcm biasalaa baca ayat kursi 2 kali..

4) anak2 sedara aku asal balik umah aku mesti sakit.. yg no2 akan selalu selesema.. yg no 1 selalu sgt kene sawan..

5) ada masa abah aku akan melenting2 marahkan mak aku.. pasal kisah ikan bilis tak garing pon berjam2 die akan maki mak aku

Rate

1

kejap g toilet dulu

mano sambungannya

wahhh panjang ni..sah dah kene guna2

sambungan pleszzzzz

macamana sekarang hubungan abah dengan isteri muda???

sian tt..siap nk pegi toilet pun gtau...

cara ko mencerita benda2 misteri nih, mcm kelakorpon ader.....sila sambung

6) Pas tau abah kawen dgn janda tuh.. kitorg melenting bukan main.. tp abah aku menikus.. aku mogok sebulan tak ckp dgn abah.. kakak2 dan adik2 pon berbahas dgn abah.. bukan apa, kami ni kuarge yg sgt sederhana.. adik2 masih blajo pon 3 org kt ipt 2 org sekolah menengah... so korg bleh imagine laa berapa besar nye blanje bulanan kami.. dgn abah berpenyakit.. tuh yg kitorg bantah abah kawen lain.. tp abah siap backing lagi bini baru die.. kekadang mak aku ckp, bile kitorg tader kt umah, abah mcm ejek2 mak.. sian mak

7) sampai satu tahap baru2 ini... dlm bulan lepas.. mak aku g berubat kt bukit gambir.. berubat sampai menggeletik2 dlm misteri nusantara kata mak.. cekgu tu ckp laa.. kt kening mak aku ada jin bergayut 2 eko.. kt tangan kanan ada saka.. tangan kiri ada jin.. kepala, bahu, kemaluan sume ada mende2 ni.. so berubat kali pertama dpt buang kecuali yg kt mana tah degil sgt... cekgu tu pesan, nnt bawak satu keluarga terutama anak perempuan gy selalu sakit2

8) kali kedua bawak abah, along dan anak2 die.. along aku siap muntah2 lagi.. anak die yg sulung sgt teruk.. byk sgt dampingan katanya.. siap bleh ckp siam.. yg abah aku cekgu tu tak berani nak sentuh sbb abah aku berpenyakit.. cikgu tu ckp, tak lama lagi org yg hantar mende2 tu sume akan bercerita sendiri dgn abah aku.. cikgu tuh pon suruh hati2 sbb die ckp ada org nak anto santau pakai burung

9) btoi.. tak lama pastu, binik muda abah aku bawak abah aku blk kampong die.. die citer laa yg die waris segala saka tok nenek moyang die.. saka rimau ada saka beruang ada.. siap bleh ckp saka tuh da pindah balik kampong die.. pastu die kasik ayat wafak(ayat mende ni weh???) kt abah aku.. die ckp ayat tuh die pegang utk murahkan rezeki, pikat org dsb...

10) abah aku mmg berniat nak ceraikan bini die ni...sampai satu masa ada bunyi burung yg pelik kt umah aku.. abah aku ckp kt mak aku.. burung ni bunyi lagi.. apa laa yg nak jadik kt kiter ni.. 3 hari lepas tuh, abah aku tumbang dlm bilik air....

aku nak hantar ank tusyen japharap aku balik nanti tt dah hapdep ye

hensem kut abah TT ni sampai bertahun2 janda tu tunggu....    tapi memang sedihkan keadaan keluarga yg kalau dah ada campur tangan orang ketiga...hilang segala kebahagian dan keceriaan dalam keluarga..... TT  dan lain2 ahli keluarga kena tabah sangat...

Reply 15# yamapi

suspen neh...pas 2?????

i'm waiting........

(aku tak reti nak citer kasik seram2)

kisah sebelum tumbang dlm bilik air..

mak aku citer, malam2 abah aku suh mak aku pelok die, die ckp
"kalau ada ape2 terjadi pada saya, awak jangan tinggalkan saya yea.. janji tau".

pagi jumaat abah aku ada medical check up kt klinik (biasalaa utk org yg ada penyakit 3 serangkai).. g dgn bini muda.. kire segala bacaan kencing manis sume normal laa.. pastu diorg berenti nak makan.. bini muda ni blanje die makan sampai habis rm50.. korg bayangkan kt kampong makan berdua beli apa saje sampai abes 50.. komfom mcm2 makanan berlemak wehh...

blk umah mak aku badan abah  da lemah.. nak bergerak pon taleh.. mak aku faham laaa die sakit.. pastu suh berehat.. tido aja laa.. pada waktu  petang abah ckp tingin nak makan lempeng.. so mak aku bancuhkan lempeng.. dlm pada tuh die ckp lagi,

"awak pimpinkan saya, saya nak mandi".
"kejap yea,, saya nak tutup api dapur". kata mak aku..
dlm pada mak aku jalan ke dapur yg beberapa langkah tuh terdengar bunyi berdentum kuat dlm bilik air..

abah aku da terlentang dgn sinki seramik menghempap tangan.. mungkin abah panik dan menarik lengannya sampai terkoyak... darah memancut2 keluar...mcm lembu kene sembelih..

(skip citer ni.. panjang sgt)

pastu masuklaa icu selama 2 minggu... dlm tu ada gak bini baru die dtg menjenguk.. memula mak aku ok jek.. mak aku ni siap bleh salam2 madu die.. ckp sabar yea.. kiter doa byk2...  pastu minggu pertama, nampak abah aku meresah.. tak duduk diam dsb.. sampai dokter kene tambah ubat tido nak kasik die rileks.. so jantung dan paru2 die akan rileks..

minggu kedua.. mak aku pakat dgn aku.. kad icu kan ada 2.. so sorg akan duk dlm tuh tgk apa yg binik muda buat.. aku laa orgnyer tuh.. aku duk dan aku jeling kt binik muda tuh..
die jeling balik kt aku.. nak laser tp mak aku ckp tayah ckp pape...

pastu hambik ko, mlm tuh aku plak meresah.. terbayang2 binik muda die kt dpn mata