CariDotMy

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3753|Reply: 39

"Saya Muka Orang Awam, Bukan Wajah T20," Shuib Pelik Dituduh Suka Tayang Kaya Dan Mewah

Shuib pelik apabila ada yang menuduhnya sengaja mempamerkan gaya hidup mewah di laman sosial.

Kebanyakan perkongsian yang dibuat di laman sosial miliknya adalah disebabkan tuntutan kerja kerja berbayar.

Foto: IG

"elik juga orang kata sebegitu tentang saya. hidup mewah yang macam mana mereka nampak pada saya?

"Saya tak adalah kaya sangat dan tak hidup mewah, saya biasa-biasa saja. Kalau orang luar tengok saya pergi bercuti, buat reviu di tempat mahal, itu semua percuma... Orang yang bayar saya.

"Selain ada perniagaan sendiri, saya juga ada pekerjaan lain sebagai penyampai radio. Jadi janganlah cakap saya bermewah, saya biasa saja. Saya muka orang awam, bukan wajah T20," katanya kepada mStar.

Menjawab tentang isu caruman Kumpulan Wang Simpanan Pekerja (KWSP) pekerja di syarikat minumannya iaitu Bubble Bee, Shuib memberitahu ia sudah pun selesai.

Dalam masa sama perkara tersebut dianggap satu peringatan kepadanya sebagai majikan supaya lebih teliti dalam pengursan syarikat serta hak pekerja.

"Seramai 300 pekerja sudah dimaklumkan mengenai pembayaran KWSP melalui kiriman e-mel dan memo. Isu tersebut telah pun selesai.

"Ia umpama 'wake up call' untuk saya. Kalau tak dicuit mungkin saya tak sedar. Secara tak langsung ia pengajaran untuk saya," ujarnya.

Berkongsi pengalaman menjalankan perniagaan itu sejak 2019, kata Shuib dia sanggup tidak mengambil sebarang gaji bagi memastikan kewangan syarikat benar-benar kukuh.

Bukan itu sahaja, dia juga turut menyalurkan wang daripada hasil pendapat lain supaya semua kebajikan pekerja tidak terabai.

"Sebenarnya sudah setahun tak ada gaji dengan Bubble Bee. Semuanya saya buat secara percuma sebab saya pemilik syarikat ini dan saya perlu berjuang sampai habis.

"Ada rezeki daripada sumber lain yang saya salurkan kepada Bubble Bee hanya untuk melihat perniagaan terus bergerak.

"Hampir tujuh angka nilai yang saya bawa masuk ke Bubble Bee daripada sumber kewangan yang saya dapat," jelasnya. -CARI

Sumber: mStar

Orang kalau nuka memang t20, tak perlu tayang apa pun memang dah nampak kaya. Tapi sebab kau tu muka marhaen, tak kena gaya langsung bila dok tayang harta sana sini.

omaigaaad who cares

Tak payah cakap banyak la kau. Settle kwsp staff tu dlu..

Salahhhhhh tuuuu... Muka ko below par, perangai mengalahkan batak suka menunjuk!

Ahhhh tu baru betollll!

Dolmat replied at 27-11-2023 07:42 PM
Salahhhhhh tuuuu... Muka ko below par, perangai mengalahkan batak suka menunjuk!

Ahhhh tu baru bet ...

Tenkiu chuols. Padu jitu tak yah iols lahar. Perasan to the max mamat sorang ni.

Follow Us
Nk kata muka awam pun tidak jgk..Muka die level bawah dari muka awam,  muka yindon buruh kasar aje..Jenis muka x siap..Muka si watie plak muka terlebih alter smpai hidung pun skrg nmpk lekuk kekuk bekas2 filler..Skrg filler makin kendur gamaknye..Tu bru luaran..Tang filler kat tetek n buntut plak cmne la plak gayanye..Harap kn ada padding pd bra n spender je kot skrg x nmpk kasi cover..

Org bkn ckp ko tayang muka T20 pun...Ko baik diam la syuib..Musim ni ko level2 makcik kemboja je.

erkkk
muka awam???
T20 pun ada jek berkerak
nak jawab pun tak kena betul soeb ni

bak kata jep.....muka soeb seroper mekanikk

Betul ke kes kwsp dah settle? Mana staff or ex staff boleh tolong sah kan x?

ye ye je kau pakcik
jgn la percaya sepatah pn yg keluar dr mulut dia

Terpaling muka awam ✅

Sbb ko muke biforti la org meluat ko nk tnjuk kaya.
Menyebabkan ape yg ko pakai nmpk beli kat pasar malam.
Termasuk beg anak ko yang cube diketengahkan supaya org nmpk jenama.
Ttp nmpk beli yg tiruan, kat kedai bundle.

Kenyataan Shuib seolah menghina orang awam ya
Orang awam muka lagi elok ya shuib

Edited by kaseh80 at 27-11-2023 09:30 PM

It's about INTEGRITY amanah bertanggungjawab pada employee
Bukan pasal muka
Jadi orang awam dan netizen rupa maciam engko ke ?
Muka mcm mangkok hayun
Ada Hati nak KATA org awam
Bodoh piang
Hutang kwsp lhdn

"Selain ada perniagaan sendiri, saya juga ada pekerjaan lain sebagai penyampai radio. Jadi janganlah cakap saya bermewah, saya biasa saja. Saya muka orang awam, bukan wajah T20," katanya kepada mStar.

org x de cakap pun muke awak muke t20...orang cakap awak suke showof barang mcm t20...ke awak acah2 kias nak suruh orang kata awak muke t20?

Satu je..

Money cannot buy class..ahhh gitchu.  

Duh soeb.dont change topic!selesaikan apa yg patut pada staf dan negara.byk kot.

Mmg la ko x cuti luar kalau kena block perjalanan sbb hutang sana sini

Sbb dah kantoi tak bayar kwsp staff n lhdn mmg taklah org ingat T20 dah. Dulu kau jugak beria nak pangkat Dato'...sejuta kena bayar tu.

12Next
Return to list New