CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cmf_blingblings

Bila Lelaki Rasa Marah Sampai Nak Tumbuk Dinding

ngeh3..ganas nye  tangan dia tak patah ke tumbuk dinding? motipp sama2 sendu bawak d ...
siputsedut Post at 22-2-2011 11:07

...aku cume nmpk tangan die merah2 n luka2 je.....tak munkin patah...alasan kuat aku...die lasak...sbb tu aku kureng ambik pot...huhuhu...entahla munkin die ego sgt...aku salah ke tak salah ke..aku yg kene minta maaf kat die n cari die balik agaknye....sorri laa aku bkn org mcm tuu....kalau org lain munkin patah balik....tp aku tak...kalau ko nk ko lah cari aku....bkn salah aku pown...so buat pe aku nk rasa bersalah??....yg jerlas aku akn fikir bnyk2 kali lepas tuu... so jgn lah main tuduh yg bukan2....sakit hati ooo

agaknya yg kaki tumbuk dinding tu yg selalu masuk HM belasah bini sampai patah pinggang, tikam sampai mati, grrrrrr....baran adalah tanda-tanda utk mendapat penyakit mental

Kecualilah dia ada buat anger management

Banyak ayat-ayat suci yang boleh mententeramkan jiwa

ada ke kak lelaki buat anger management?setahu saya kalau dah marah n baran susah diorg nak control..jenis yg suka marah smpai habis..sampai puas kaedahnya..ckp mcmana pun dah x boleh nak dgr dah...

ada ke kak lelaki buat anger management?setahu saya kalau dah marah n baran susah diorg nak control. ...
lady_yuna Post at 22-2-2011 17:00
ada yg boleh, kdg2 aku nak gak tengok tahap kemarahan tu... tp aku nampak, contoh yg paling dekat, my partner .....aku marah dia relax jek, kalau anak bg dia marah...hahahhah mmg dia tak boleh tahan...adakah itu namanya sayang kan bini lebih dr anak??

Follow Us
kalo masok olimpik sure dapat medal...tenaga yg dihasilkan tu kalo btul dilepaskn..msti luar biasa..tahap dewa punya..emosi menggila + tenaga momentum...perh dah cam super saiya nihh...xyah dah nak pakai dadah sure menang..

melakukan sesuatu disebabkan perasaan marah adalah perkara yg perlu dielakkan..

my opinion.. buruk sesangat perangai seorg lelaki/anak jantan yg mengikut emosi.. rundingan dpt menyetelkan banyak perkara (yg tidak melibatkan maruah). grab beneficial/monetary value drpd rundingan tersebut.

boleh je kalau nak tumbuk dinding, karate meja, flying kick lemari.. lakukan bersama kengkawan dlm persekitan yg selamat n riang ria. safety first.

bersukan dpt melepaskan stress/kemarahan dlm keadaan terkawal.

some ppl menggunakan reason nak gie kengkonon 'enjoy' sbb kecewa ngan sesuatu perkara adalah sesuatu yg, my opinion, teramat ridiculous/irrelevant/x logic.

hero kalah dulu...

melakukan sesuatu disebabkan perasaan marah adalah perkara yg perlu dielakkan..

my opinion.. buru ...
mziskandar Post at 22-2-2011 20:42
sbb kalau lelaki jentik pong aku rasa macam kn lempang ..jari macam besi

Reply 53# cmf_blingblings

what do u know about performance?  Tak kahwin lai sonyap2 tau...

my hubby penah bwt cmtuh sekali sbb mulut i laser sgt ble mengata family dia. sape tahan wei ble hubby anak mak sgt2. biarla dia tumbuk ape pn asal jgn muka i sudah.

ada yg boleh, kdg2 aku nak gak tengok tahap kemarahan tu... tp aku nampak, contoh yg paling dekat, m ...
cmf_blingblings Post at 22-2-2011 17:13

uihh tu memang kira sayang bini la tu..jarang pulak dgr bapak marah anak..biasanya bapak akan bela anak dia..marah bini selalu sgt dgr..nie kira memang tunduk kat bini terus nie..sampai anak pun sanggup marah

my hubby penah bwt cmtuh sekali sbb mulut i laser sgt ble mengata family dia. sape tahan wei ble hub ...
cherrytoxic Post at 22-2-2011 23:39

tu kira memang marah benar dah tu..ada lelaki suka simpan..bila dah x boleh tahan..masa tu memang kita pun

lawak ahhh kau, kalau kau kahwin dengan org lain aku rasa dia tak tumbuk dah, dia ugut nak terjun ja ...
cmf_blingblings Post at 22-2-2011 12:45

huhuhuhuhu memang dah penah ugut dah.. tapi tak terjun2 pung... hahahaha...

buat apa lepaskan marah tumbuk dinding?

len kali kalau marah je, masuk bilik air tumbuk sambal.... tenyeh betul2..pukul betul2...rasakan..hiyahhhh...hiyahhhhh

buat apa lepaskan marah tumbuk dinding?

len kali kalau marah je, masuk bilik air tumbuk sambal... ...
kenesep Post at 23-2-2011 10:18

....betul2....tumbuk sambal boleh jgk makan bersama ulam pengaga...perut kenyang hati pown tak sakit

kemarahan lelaki ni tak terjangka
cmf_blingblings Post at 21-2-2011 13:06

yes kak.. fazss pergi rmh sahabat, tengok pintu dia berlubang..... mulut gatal plak g tanya, sahabat senyum aje.. anak dia umur dlm 7 tahun pi cakap.. "abah wat"... kebil mata tgk.. kes nya diaorg bertekak pasal nak balik kg aje...

....betul2....tumbuk sambal boleh jgk makan bersama ulam pengaga...perut kenyang hat ...
reflisia Post at 23-2-2011 11:16

sedap yer..nak skit sambal belacan tu, nak cicah dengan pucuk ubi...

bila terlampau marah pernah jgk tumbuk dinding sampai berdarah n tersiat isi kulit..benda ni berlaku bila pendam marah tu...

Penah Buat.

Tarikh Kejadian : Time Sekolah Menegah Tahun 2008
Punca Kejadian : Satu kumpulan terdiri dari 4 classmate pompuan burukkan  awek aku
Mangsa             : Pintu kelas setebal 2 Inc
Hasil  Pertama   : Cat pintu terkeluar ngan kemik skit.
Hasil Kedua       : Penumbuk aku lebam sebab luka (Sakit oww)

Moral Of Story  : Berfikir Dahulu Sebelum Bagi Penumbuk, Anda Mampu Mengubahnya