CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3618|Reply: 5

UNIMAP, Universiti Malaysia Perlis

Salam Semua Otai²

SAYA DALAM DILEMA .
sy tgh keje, planning nak cont master part time... umo dah tuo dah....
tapi masih teringin mao sambung blaja.... sbb nak satisfaction .....

actually sy dah keje (manufacturing) byk tempat, sekarang di dalamhealth industri (kedah) ... ee eng.... tapi wat keje managementbanyak... (health industry)  

minat mmg mendalam dalam research.... org kata kalau wat master tak related dgn keje payah sikit !!! ....
plan nak amik biomedical (sbb dalam healthcare industry) .... ada 3 tempat je UTM UKM UNIMAP....
UTM n UKM dah jauh... UNIMAP jer ada pun.... cemana nak start ye
mohon otai² tunjuk ajar

Aku budak UTM dulu & selalu sangat lalu Fakulti Biomedic tu... Member aku ramai gak sambung master dlm biomedic by research... Wat masa ni master biomedic kat UTM cuma ada by research jer dan banyak bidang including rehabilitation & therapy, healthcare management, biomedic signal processing etc.

Kat UTM more to teknologi sebab kebanyakan pensyarah kat fakulti tu dari fakulti kejuruteraan elektrik gak & ada laa pensyarah import yg dari bidang medical... Kalau kat UKM plak aku dgr2 biomedic diorang more to medical... Sebab dia berkembang dari fakulti perubatan... Kalau nak kepastian tanya laa bdk2 UKM plak...

Kat UNIMAP plak, emm banyak member aku dari UNIMAP ckp diorang ada masalah dgn degree diorang pasal recognition... sampa nak apply KPLI pun payah...

Fakulti bimedic ni more to medical ke? sbb aku blajaq ee dulu, since dah keje dalam health sector... nak kena sambung dalam bidang yang relevan lah....
Tapi sbg org yg blajaq pure ee nak kena tau sikit sebanyak medical memang cabaran besar...

err... unimap pun ada biomedic kan.... ada jugak la aku survey2 unimap... ada satu bidang tu at least sangkut la ngan aku bioinstrument ...  

kalau unimap ada masalah dgn degree,.... master lagi lah ye !!
nak ke utm ngan ukm terlalu jauh la !! nanti macam air duit kuar !!

btq Satria naga keje kat lecturer ke skarang >?

nak study part time ke? aku pon baru abes buat research kat utm gak. Kat u lain aku xsure plak, tp kalo ko nak sambung master by research, full time, bnyk biasiswa utm ada. Tambah2 kalo lec yg dapat geran projek. Aku sblm ni buat master bwh lec yg ada geran. Sebulan dapat rm1850. Leh buat blanja n bayar yuran. Mmg cukup la tu. Kos hidup murah kat sana. Facilities pon mantop. Tp kalo nak buat part time, aku xgalakkan dgn buat research ni. Research part time? Hmm.. susah. Sbb nak kena fokus kalo buat research ni. Ko ada kelebihan gak kalo buat research sbb da keje. Leh amek tmpt keje ko tu sbg tajuk study. Senang nak collect data sbb da kenal org sume. Collect data ni antara part yg ssh gak.

Tp kalo ko da kawen n ssh nak angkut anak bini bagai, bleh la consider unimap tu. Tp aku xtau ape2 tentang unimap ni. Hehhe...

wah seronok nye dah abih master... memuda dah abih btw TAHNI'AH alien ....
satu lagi kan... pasal biasiswa nih....pointer haku nih tak tinggi tara mana sangat pun... 2.3 jer pun... ada chance ke amik scholarship huhu !!!

kelebihan sbb dah keje? hurm mungkin kot... tapi aku banyak dalam bidang management tu yang ralat sikit tuh... takkan nak wat master  management kot huhuhuhu... tak feel langsung !!

awat la takdak org yang wat master kat unimap reply !!! kalau ada tolong la reply ... nak tahu environment !! bukan apa ada kata tak lepas akreditasi la dan lecturer sana pun wat master kat uum n usm !! huhuhuhu

err... En alien... ko wat master dalam bidang pe? pasni ko nak keje mane? ce cite ce cite !!

kalo mcm yg aku buat master bawah geran projek tu, tpulang kat lec sebenarnya sapa dia nak pilih utk jd student dia. Mcm aku aritu untung. Da la dapat gaji daripada geran lec dapat tu, pastu kerajaan time tu ada bukak biasiswa belanjawan mini. Sapa yg buat master dalam bidang research, semua akan dapat. Xkira pointer brapa pon. Tp benda tu bukak lambat. Aku sempat merasa setahun ja la. Biasiswa tu dia tanggung yuran.

Selalunya lec2 ni xmemilih sgt kot student dia. Dorang plak mmg tdesak nak cari student utk buat research dorang. Sbbnya, geran akan expired. Kalo dorang xguna duit geran tu, last2 dorang akan kena pulangkan balik kat gov. Tp kalo hg nak cari lec mana yg tgh cari student research, mcm ssh plak sbb dok jauh. aku rasa kat u lain pon konsep dia sama gak kot. tp nak senang cari biasiswa la kalo nak buat research sbb mudah dapat. Kalo kat utm la. Kat u lain aku xtau plak.

Aku buat master dalam bidang sains komputer. Hujung bln 3 ni baru nak konvo. Aku baru dapat keja kat penang sbg programmer. Ramai suh aku apply utk jd lec. Tmasuk lec aku. Tp buat masa skrg, aku xberminat lagi sbb nak kena sambung phd plak. Pening kepala wo.. Hehe...

Follow Us