CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: niknem

--edited--

pernah cuba? sebab aku tengok sekeliling, ada je pempuan cantik tapi pakwe/hasben dia so-so ...
niknem Post at 13-2-2011 10:14

Tu lah kan...tak ke itu menunjukkan perempuan yang cantik tu jugak ada standard penilaian mereka sendiri yang penting dalam menentukan pasangan hidup. Adalah tidak tepat anggapan bahawa physical, material dan superficial attraction sahaja dinilai dalam mencari pasangan hidup oleh perempuan kategori cantik. Ramai lagi wanita memandang seseorang lelaki dari sudut quality IQ, mentality, character dan akhlaq dan itulah powerful deep attraction selain dari osmosis kimia semulajadi. Nasiblah kalau perempuan yang ada certain standard piawaian tu termasuk kategori cantik terus kena cop banyak pilihan/terlalu memilih/suka merijek dan sebagainya kalau kategori kurang cantik lagi lah kena lahar kan hehe aduhh
Tapi memang wujudlah species yang menggunakan daya tarikan fizikal mereka sebagai umpan nak pancing ikan besar lah kan. Itu terpulang tahap mentality masing2 lah. Sesuai dan sepadanlah tu tahap mentality umpan dengan ikan tu muahahaa...jadi tak ada makna lah kita ni nak compare2 jeles2 heh

Point saya yang sebenar2nya ialah janganlah generalize perempuan2 cantik dalam satu kategori sahaja when it comes to the way they manage and live their lives from their mentality level to personal maintenance to their choice and preferences in a partner. Look around, read and ask around if you may and you'll be surprised to know that there exists a handful category of beautiful women that still hold to certain values esp when it comes to men...and having said that I think the same also can be applied to certain category of men

tipulah laki tamo pompoan cantik..
sape tak bangga ade awek yg cun jalan sebelah...
cuma deorg ckp tamao pompoan cantik ni...sbb takot kene rejek kot

dan tak smestinya yg cantik ni maintanance tinggi lah..aiyohhh
member aku cantik hot gojes putih langsing...teda pon pakai SKII..pakai safi balqis jer pon
barang2 pon teda lah mahal...barang pasar malam jugak

laki yg takot nak try takel awek2 cun ni..dengan alasan takot kene tingal, kecut telor sgt
dpt awek cun..pandai2 ler jaga.....

kalu muka tak bape cun..tak pandai jaga pon...kene tingal jugak

Reply 29# puteri_impian

cinta itu buta.....kalu tak takd la bini2 duk bsing kat forum nieeee

Reply 63# wekwek1

wekwek..knalkan la member tu kat i ekkkk...

adakah takda org ngorat aku kerana aku shantekkkkkk???

~motip berpeeling ratu dunia gitew..haha ...
Syik_Gojet Post at 15-2-2011 21:36

aku rasa betul

Follow Us
tipulah laki tamo pompoan cantik..
sape tak bangga ade awek yg cun jalan sebelah...
cuma deo ...
wekwek1 Post at 16-2-2011 08:52

aku setuju, seolah-olah tak yakin perempuan tu dah semulajadi lawa sejak azali
tanpa bantuan produk mahal. inilah mentaliti certain lelaki yang suka judge luaran sebelum betul-betul kenal hati budi perempuan

Reply  wekwek1

wekwek..knalkan la member tu kat i ekkkk...
esham85 Post at 16-2-2011 09:42

dah jadik isteri orang..harap maklong

cntik dan sksi luaran.. tp dah kne croboh wtpe, sb tu laki krg plih yg cntik2 ni.. kbykannye je aku ckp.. hehehe cabut...

perempuan cantik single... ia la tu... ntah2 ada org bela...

org laki takut nak takel sbb selalunya org cantik mesti dah berpunya..
tp zaman skrg apa ada hal... mcm2 bole jadi...
bini org yg still hot pun org duk kacau... gila ke apa...

sbnrnya org laki yg berkeyakinan tinggi je yg selalu takel pompuan cantik...dia yakin dia byk duit dia bole tabur kat pompuan tu atau dia biasa berkwn dgn pompuan2 dan bajet hensem... dan laki org selalunya yg paling berani...nak approach pompuan cantik ni..

mcm aku ni cantik tp maintenance xtinggi pun .. perasan jap

hanya playboy berani approach pompuan cantik...xcantik pon dia approach lw gedik n cekci

i know why!!!!!! sbb normally lelaki akan rase terancam!
ye la....kalo cantik sgt...ssh la nak jage....unless ppuan cantik tu blh jaga diri dan peribadi...
mcm tu jugak ppuan...kalo kapel dgn laki hensem...mesti rasa tercabar kan? bgantung kpd psgn msg@ la....tp i tak jeles pn...i bangga berboyfren dgn laki ensem...bkn slalu...hahaha habis smua ppuan jeles dgn i....(blagak gile,...padahal bf so so je )

Reply  puteri_impian

asal keja kilang jer gaji kocik ker... apo laa.. tak baik woo ckp camtu... operator kilang pun gaji dia sekarang nie lebih tinggi dari pembantu tadbir gomen tau heheh
kipas_y2k Post at 14-2-2011 17:10

Btl tu! Msa Rose 'Minah Karan' dlu gaji mmg riban2! OT tk hengat... Sabtu, Ahad n Cuti Umum balun OT! Hehehe... Keja gomen skrg ni OK la... gaji cukup2 smpi ujung bulan!
Itu yg pelik... knp dorg marah2 n tk puas ati bila desas desus mengatakan akan ada pelarasan gaji utk pekerja gomen ni?!  

Ramai jugak aku tengok gf cantik, tapi bf dia ... mashaallah ... muka macam 'panah petir' ...

matabelalang Post at 13-2-2011 22:03

Post Last Edit by cbx at 17-2-2011 00:31

ramai pmpuan cantik nak cari lelaki berduit utk senang...
ramai laki berduit nak cari pmpuan cantik utk kepuasan...hehe...jd kena la buku dgn ruas...jd kalau berlaku apa2 keburukan dibelakang hari jgn lak nak mengata dia so & so....sbb diri sendiri yg pilih gitu...first impression comes first....bab lain2 tu belakang kira...

Post Last Edit by HannahMontana at 19-2-2011 16:43

bila ramai yg puji kita cantik ,cantiklah tu...kalau yg xde siapa komen apa2 sgt ,faham2lah sendiri.....tp jgnlah sedih....cantik ada untung ,ada rugi, xde dipuji cantik masih ada kelebihan sendiri.....lain2 lelaki lain2 penilaian...yg cantik tetap kedepan....part mana cantik lain2 org lain keutamaan...mcm sy sy mmg admire lelaki tertampan ...tp kalau part lain mcm akal ,akhlak jahannam maka dia aku reject juga........sekurang2nya dia dipandang indah oleh mata kita cukuplah kan.tp kalau dirinya dipuji oleh sekelian alam akan kehensemannya bak Nabi Yusuf itu maka itu lebih membuatkan aku kembang hidung, kemudian hari makin kelam kabut hidup........adakah demikian ? Aku termimpi2 nak jadi  First Lady.....

cntik dan sksi luaran.. tp dah kne croboh wtpe, sb tu laki krg plih yg cntik2 ni.. kbykannye je aku  ...
delcol87 Post at 16-2-2011 10:47

in other way you're saying yang pempuan tak cantik tuh sume suci murni takde pernah kena ceroboh la?

Tu lah kan...tak ke itu menunjukkan perempuan yang cantik tu jugak ada standard penilaian mere ...
benio Post at 16-2-2011 00:44

good point. dari tred ni pun i can conclude that people misjudge pempuan cantik ni sesuka hati je tak kiralah laki ke pempuan

cantik???

beauty is in the eyes of beholder

ade sorg member ak, orgnye cantik.petite.muke come ...
muntahijau Post at 15-2-2011 20:55

aku pun rasa orang cantik ni kebanyakan diorang self esteem rendah

trust me, you will be surprised....ada perempuan kategori cantik yang tak demand atau high maintenan ...
evanna Post at 14-2-2011 10:51

you are wise indeed.