CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamasaffiya

ADA SESUATU KAH DI RUMAH KU??

betul ke suara tangisan yg datang dari kawasan perkuburan tu datangnya dari ahli kubur??

maca ...
hantukiller Post at 11-2-2011 11:34

jgnlah ikut balik ....

apa lagi .. tolonglah zasst kan ..
hehehhe
mamasaffiya Post at 11-2-2011 11:39
Nak zasst macamana, infonye takde, nama, alamat, nama hubby dan anak

betul ke suara tangisan yg datang dari kawasan perkuburan tu datangnya dari ahli kubur??

maca ...

Wallahualam....tapi tu lah yang ustaz Azhar Idrus bagitau..blh tengok U tube ustaz tu-alam barzakh.  Ada ustaz kata orang mati tak blh balik, tapi ustaz Idrus kata boleh belaka sbb itu kuasa Allah.  Saya lebih yakin ilmu yang diajarkan oleh ustaz Azhar ni....  Pendapat masing2 kan.....

maca ...

betul jugak kan??? wahhh... harus aku pitam tang tu gak...

Wallahualam....tapi tu lah yang ustaz Azhar Idrus bagitau..blh tengok U tube ustaz tu-alam ...
jazaa Post at 11-2-2011 11:45

betul lah tu, memang ada roh manusia yg dah ke alam barzakh boleh dibenarkan menjenguk keturunannya, tapi ada kategorinya, bukan semua boleh cam tu
Malah banyak juga yg tak diterima masuk langsung ke alam barzakh tu walau dah ribuan tahun mati 'roh yg tergantung'

Yg aku beritau, alam barzakh tu bukan kat kubur manusia tu, ia di 'alam' yg lain.

blh x aku share citer kat sini..?

Follow Us
mango181 Post at 11-2-2011 13:39
Boleh dan sangat sangat dialu alukan

mango181 Post at 11-2-2011 13:39

share lah sama2
mana tau cite kita lebih kurang ajer
boleh selesaikan sama2

bro, aku rasa memang ada jin kat rmh tu
aku pun ada sebuah weekend house kat rawang
aku datang sabtu ahad je, sbb weekdays stay kat tmpt lain

aku dpt agak la ada something kat situ
tapi aku buat xtau je
plus, aku kuatkan amalan agama
antaranya:
1. solat jgn tinggal
2. dlm hati ingat Allah
3. zikir
4. amalkan ayat kursi lps smyg
5. bersihkan rumah
6. jgn leka dan jgn suka sgt
7. baca mathurat awal pagi
8. mcm2 lagi la yg ko rasa blh dktkan diri dgn Allah

actually, apa yg dia buat tu adalah berdasarkan keizinanNYA
klu ko rapat dgnNYA, aku rasa ko xkan hadapi mslh ni
klu ada pun, anggap la DIA sengaja nak uji iman ko
klu stakat kacau sikit2 xpe lagi

jgn smpi dia mudaratkan ko
jadikan ko malas beribadat
kurangkan selera makan
buatkan ko muntah darah etc
klu jadi cmni, elok la berubat

tapi klu just ganggu cmtu
pagar je area rumah tu
guna ayat kursi
ni dah cukup sekiranya ko yakin

klu rasa x kuat, kena paggil org lain la buat
bukan apa, klu kita pagar, takut benda tu marah
kang dia balas plak
so kena betul2 kuat utk hadapi benda2 halus cmni

Kalau boleh jangan pagar pagar rumah tu, sebab pagar pagar tu hampir 100% dibantu jin walaupun pak ustaz yg buat makin bertambah lah penghuninya nanti

Kalau ustaz tu guna setakat garam atau air iaitu benda tg boleh lupus dlm masa sekejap tak pe..... jinnya tak menetap lama..... sebaiknya tak payah pagar pagar rumah ni...

Banyakkan zikrullah je

Kalau boleh jangan pagar pagar rumah tu, sebab pagar pagar tu hampir 100% dibantu jin walaupun pak u ...
hantukiller Post at 11-2-2011 16:08

hari tu masa berubat, arwah pakcik tu bekalkan lada hitam suh baling kat sekeliling umah

hari tu masa berubat, arwah pakcik tu bekalkan lada hitam suh baling kat sekeliling umah
mamasaffiya Post at 11-2-2011 16:51
tu bukan pagar.

pagar rumah ialah meletakkan sesuati dipenjuru penjuru rumah atau kawasan atau menabur atau menyiram disekeliling kawasan rumah..... biasanya menggunakan benda benda yg tahan lama seperti tahi besi...dan dibaca baca...walaupun AQ.... tapi yg beroperasi nanti adalah jin...penjaga@pak guard

kalau baling lada hitam je tu macam niat baling jin biar mereka lari daru mah tu... kira halau lah....

tu bukan pagar.

pagar rumah ialah meletakkan sesuati dipenjuru penjuru rumah atau kawasan atau me ...
hantukiller Post at 11-2-2011 16:58

den plak suke suh husbend taburkan belerang kat keliling umah, biar binatang xmasuk umah....hehehehe...

tu bukan pagar.

pagar rumah ialah meletakkan sesuati dipenjuru penjuru rumah atau kawasan atau me ...
hantukiller Post at 11-2-2011 16:58

ohhh ... ye ker

boleh pagar rumah tapi kena tengok rumah tu bebas ke dengan jin2 ni... kalau xbebas kena bersihkan dulu rumah tu baru pagarkan.... pagarkan ada caranya... xsemestinya pagar tu menggunakan jin2.. ada yang guna ada yang tidak... menggunakan ayat suci al quran...

kalau nak tahu kalau kita amalkan surah al ma'thurat setiap hari... setiap hari kita dijaga dan didinding dari pagi hingga ke petang.. dari petang hingga ke pagi... itulah penjaga kita di dunia.... jin pun takut bila nak dekat dengan kita... amalkan selalu.... kalau nak petua..

baca surah al ma'thurat... setiap pagi di depan besen yang penuh air... dah abis baca jiruskan di kawasan rumah dan boleh ambil air tu buat spray2kan dalam rumah supaya jin2 semua tu xada di rumah... buatkan setiap hari insyaallah kita dijaga.....

jika amalkan sentiasa insyaallah rezeki kita pun murah...

::Kelebihan Membaca Al-Mathurat::
Kami membentangkan kepada anda hadis-hadis dari sumbernya yang asal untuk memudahkan anda menghayatinya dan mengetahui kelebihannya sebagaimana yang disebut oleh Rasulullah.

Kelebihan membaca Al Mathurat:
1. Tidak dihampiri syaitan
2. Rumah dan keluarganya terselemat dari perkara yang tidak diingini.
3. Allah mencukupkannya apa yang sangat diperlukan dari urusan dunia dan akhirat.
4. Orang yang membacanya kemudian dia mati pada hari atau malam tersebut maka Allah akan menjamin untuknya syurga.
5. Selamat dari segala sesuatu.
6. Allah menyempurnakan nikmatnya ke atas orang yang membacanya.
7. Allah berhak untuk meredhainya
8. Tidak ada sesuatu yang mendatangkan mudarat ke atasnya.
9. Terhindar daripada syirik.
10. Selamat dari bisa atau sengatan semua makhluk yang beracun.
11. Dimudahkan menyelesaikan hutang-hutang.
12. Berhak untuk mendapat syafaat pada hari kiamat.
13. Sesiapa yang membaca di waktu pagi,akan dipelihara oleh allah hingga ke waktu petang.Dan sesiapa yang membacanya di waktu petang akan dipelihara hingga ke waktu pagi.
14.Mengamalkannya umpama mengamalkan Sunnah Rasulullah dari sudut zikir dan berdoa, dan berbagai lagi kelebihan.

Nabi SAW merupakan insan yang paling tahu mengenai Tuhannya. Ia telah mengajarkan kepada kita ungkapan-ungkapan yang cukup indah dan mendalam dalam bentuk zikir, doa, syukur, tasbih dan tahmid dalam setiap keadaan, dalam urusan yang kecil, besar, mulia dan hina. Rasulullah (s.a.w.) sentiasa mengingati Allah dalam setiap keadaan. Justeru kami meminta saudara Muslimin supaya mencontohi sunnah nabi, mengamal dan menghafal zikir-zikir yang diajar oleh nabi (s.a.w.) sebagai cara untuk menghampirkan diri kepada Allah.

p/s:copy paste dari hatikering.wordpress.com.kalo ada salah dan silap tlg betul kan

sori lmbt.. baru sempat nak online..
citer aku xde arr misteri.. biasa je.. cuma yg jd persoalan skrg adakah rumah aku pun berpenghuni gak..?

ptg isnin lepas, aku terdengar ada bunyi org pusing tombol pintu bilik air.. padahal masa tu xde org pun masuk bilik air.. tp aku blh dgr dgn jelas bunyi tombol tu dipusing..

pg rabu plak, aku terdengar bunyi org bukak paip air dlm bilik air.. kali ni pun aku blh dgr dgn jelas bunyi air jatuh atas lantai n bunyi air tu berhenti..

malam jumaat lepas, aku tanya dgn pakcik aku (seorang perawat).. pakcik aku ni duduk jauh dari rumah aku.. so, aku mintak dia scan n sahkan apa yang aku dgr tu.. pakcik aku cakap, mmg betul apa yg aku dgr.. dia ckp lagi, ada '2 budak kecik' kat rumah aku.. tp dia x cakap budak tu dr jenis apa..

sekian, itu saja cerita aku..

Reply 4# hantukiller

tak baik hang kate lagu tu... tapi seyess mmg scaryy~

sampai skrg aku x tau budak kecik tu dr spesis apa... kdg2, teringin gak nak tengok rupa diorg.. hihihi..

org mnyak......