CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Hiccup

Sukar terima lelaki Melayu lagi....

fikir gak risiko
kalau berlaku penceraian
anak dilarikan ke pakistan...

laki pakistan ni hati2 sikt ... entah apsall diaorang suka pompuan2 yg lebih tua , jarak umur belas2 tahun punya , kawan aku dah terkena ... umur dia 40 , budak pakistan tu 25 , ayat jiwang bukan main , jumpa dekat cyberspace je .. dah jiwang karatz , mula2 play2 ala lelaki budiman la... lama2 berbual-bual pun menjurus pada seks!

Post Last Edit by cmf_blingblings at 1-2-2011 23:16

kadang-kadang itulah takdir yang Allah letakkan untuk setiap manusia...
Orang lain berkawan sesama bangsa dan agama boleh berbahagia sampai ke jinjang pelamin (setidak-tidaknya) tapi ada yg terpaksa melalui pengalaman yg pelbagai yg kdg2 membuatkan kita serik nak menerima sesama bangsa, org kata macam hati dah kering...

Nak memilih bangsa lain tidak salah kalau ugamanya tetap Islam (kalau anda beragama Islam). Ini akan lebih mudah tapi ada sesuatu yg perlu anda tahu tentang latar belakang dan tradisi mereka walau dari negara manapun. Ambil masa, belajar, bincang, buat perjanjian yang dipersetujui oleh kedua belah pihak.

End of the day orang yang akan bahagia adalah diri kita sendiri. Muda atau tua bukan masalah besar kalau kedua-dua belah pihak dapat bertoleransi.

Kalau sudah bersedia dr segi  fizikal dan mental, begitu juga pasangan anda, teruskanlah..

Selamat berbahagia

Cuba ko pk bila dah bercerai berai esok..camner nak uruskan kehidupan anak ko... skang memang chenta gila tp esok2 kita tak taw lagi....
p/s: kesian kat aku takde saper nak kalo sume pompuan mesia dah pindah citarasa...
p/s/s: Aku rasa nak cari pompuan Morocco le plaks...

tp aku msh blum jatuh cinta dgn dia lpas aku tau ttg latar blkg dia sbb aku msh xteruja dgn dia.... yg buat aku teruja dgn dia bila trlalu ikhlas n jujur dgn aku hgga sggup tggalkn hmpir seme harta pninggalan bapa dia (bapa dia meninggal dunia akbat eksiden yg blaku 2 hari lpas dia blk pakistan) n nk dtg ke m'sia - kawin dgn aku - n nk bawa ke aku australia (aku de ckp aku nk keje kt sana)....
Hiccup Post at 1-2-2011 10:36

Awat la wanita Melayu asyik mudah kena tipu.
Dia cakap bapa dia meninggal 2 hari lepas balik kampung pun hang nak percaya ka?

Esok dah rabai lelaki Melayu gak yg hang cari.

Aku brkawan dgn beberapa org lelaki... just kawan sbb aku sgt brhati2 nak brcinta @ nama lain susah  ...
Hiccup Post at 1-2-2011 10:36

memang masalah besar...
lepas ni ko kena amik pengajian bahasa Pakistan sebagai persediaan menjadi suri seorang lelaki Pakistan

Follow Us
Reply 1# Hiccup

mungkin ko terjumpe ngan lelaki yg cenggini..tp aku rasa..ada jeh lelaki melayu yg baik!!` cuma blom jodoh ko nak jmpe derang2 tuh...

fikir gak risiko
kalau berlaku penceraian
anak dilarikan ke pakistan...
Duta lover Post at 1-2-2011 19:45

macam kes sowam pompuan tuh kan?? dok pakistan kene dera ngan mentua,..

Reply  Hiccup

mungkin ko terjumpe ngan lelaki yg cenggini..tp aku rasa..ada jeh lelaki mel ...
skymania Post at 1-2-2011 23:08

ehem2... siapakah yer org itew.. yg belikan uols satay tu baik tak?

Reply 69# ZabedAmin

perlu ker ponen ituh?/ lelakikah dia??

Reply  ZabedAmin

perlu ker ponen ituh?/ lelakikah dia??
skymania Post at 1-2-2011 23:17

lelaki katenye,...

Post Last Edit by cmf_blingblings at 1-2-2011 23:34

Setiap hari aku dengar rungutan isteri-isteri orang yg curiga bila suami berkawan dengan kawan perempuan, mungkin kawan kat tempat kerja. Setiap hari aku dengar luahan kawan-kawan yg dipermainkan kawan-kawan lelaki yg cuma nak mengambil kesempatan terutamanya bila perempuan tu kerja dgn gaji besar ditambah pula rupa kurang memberangsangkan serta terlebih umur...

Begitu ramai anak dara yang berumur berada dipersimpangan, lelaki yg baik-baik mesti suami org, mana dia pasangan aku?? Sampai bila nak tunggu, yang muda-muda sgt mak bapa lelaki tak restu....

So, bagi aku jodoh itu boleh terjadi dengan sesiapa saja, jgn bersikap negatif terhadap lain-lain bangsa, end of the day pernikahan itu bukan dipaksa, kita bebas memilih yang terbaik untuk diri kita...

Kalau jodoh itu mat saleh ke, India ke, Bosnia ke, Cina ke ....kalau itu yg terbaik dari semua lelaki yang kita pernah jumpa, ada agamanya, pekerjaannya, menghormati diri kita serta kaum keluarga kita dan menerima kita seadanya jangan takut untuk melangkah...

Yg pentingnya anda matang dan faham apa kedudukan anda berdua bila bernikah berlainan bangsa dan warga negara. Mmg ada contoh negatif yg kita baca dalam paper tapi itu mungkin satu dalam seribu. Yg baik-baik org nak ceritakah?

Dekat kawasan rumah aku ada beberapa family yg suami mereka dari Pakistan, alhamdulillah, merekalah yg sering memenuhi saf di surau taman aku, mereka jugalah yang lebih sibuk bila ada kenduri kendara dan mereka punya perniagaan yang berjaya untuk menyara anak isteri makan minum. Jangan letakkan pada bangsa letakkan kepada diri individu itu sendiri. Tepuk dada tanyalah selera.

fkr el0k2 dulu bf0re kawen ngn f0reign.....siasat dulu latar belakang die dulu...then bru decide fr the next step..
apa2 p0n g00d luck..

Reply 1# Hiccup

org pakistan slalu gak yang amik kesempatan duit wanita..so hati2 la..jgn mudah percaya...lagi satu mamat pakistan yg aku pernah jumpa ,derang kata wanita melayu mudah diayat...buat ayat manis skit plus tunjuk macam kaya gereenti perempuan tu jatuh hati..berhati-hatilah dgn org asing.

kena pkir pnjg TT..bab nk kawen ni bukan nk dduk setahun dua kan..
ikut pemerhatian kt sekeliling aku ada je yg kawen foreigner..tp ada risiko ckit bercinta dgn diorang ni..xkisah la dr pakistan ke arab countries ke..
tp jodoh di tgn Allah kan..kalau dh tersurat mmg jdoh ko xpe..pape pn pkir pnjg la..wt la solat hajat ke istikharah ke..

p/s : bg aku lg ok lelaki mlayu kot..kurang risiko mslh di ms depan

for me
kejahatan yang dilakukan adalah disebabkan sikap INDIVIDU itu sendiri
bukan sebab BANGSA or ...
Duta lover Post at 1-2-2011 00:26

me baru balik dr mengembara kat india sebulan,
apa me boleh kata, indian di india, bila kita berurusan dgn dorang
melibatkan duit, bukak mulut satu ayat pun tak boleh dipercayai

but i'm not against mixed marriage, im 1 of them and happy...

cerita lelaki pakistan itu seolah-olah too good to be true.

aku skeptikal.

sila berhati2. sekian.

tak kan la mamat tu puji skit psl senyuman ko nampak ikhlas ko dh cair kot.. senang bebenor nk cair nya.. murah je modal yg dia guna nk tekel ko..

setakat kat fb ko nampak dia kaya bagai tu aku rase leh create la.. mane tau dia menumpang umah uncle dia yg kaya ke jdk maid kat umah org kaya ke pastu klem tu umah mak bpk dia..

ko jgn org pakistan ni kuat seks.. kalo 1,2 ari baru jupe pastu ajak kawen bg aku sbb seks je kot.. bkn sbb ada rase syg..

kenal la btol2 dulu jgn sebok nk cair.. ce jdk ati kering skit

Post Last Edit by Lordraziel at 2-2-2011 05:28

my advise, dont be a cheap women.

from your story.. it most likely a scam. i think the guy want something from you.  sex. money. or even sell you as prostitute is u come to chase him in pakistan. who know.

if he is truely rich... try this.. make up a story.. let say, tell him you father need to use some money and you dont have it.. hope he can help you since he is rich guy... ask for 10k usd..
see if the guy who is hopelessly in love with you is willing to part with 10k..

My Bet? NOT IN YOUR LIFETIME because he is, a frreaking scammer.

Harusla dia kata nak tinggalkan segala harta peninggalan bagai
Sebab harta peninggalan bapak dia tu tak wujud pun   

ikhlas dan jujur konon