CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Merah.Hati

Mengandungkan anak org (Dah selesai). Thx utk yg bgi nasihat n semangat.

Close [Copy link]
sori salah posting
minahsaudi Post at 1-2-2011 03:55

haha baru nak tulis....

Reply 98# darkharis

Adik aku yg no 2 nie pon lelaki, bujang lagi. Nak jaga budak2 nie camne?? Ntah la aku pon pening la, hmm

Post Last Edit by Merah.Hati at 2-2-2011 11:59

Reply 99# faraway1

Itu la aku ckap budak2 nie pendek akal sbb ikutkan nafsu, hmm btw susah aku nak terangkan camne. Kirenye time2 die bkawan ngan adik tu pon stil die main ngan org lain tpi name adik aku yg naik gitew la. If btol la nak bertnaggungjawab, nape xmintak sume lelaki yg die dah main tu bertanggungjawab skali?? Hmm

Tula salah adik aku, iman xkuat, pk nak seronok jer.. Bile dah susah camnie bru nak ingt famili. Hmm

Reply 103# Merah.Hati

Memang berat gak situasi yang you tengah hadapi sekarang ni. And i can see that you really want to help your brother, sebab you duk pikir macam2....how to settle this. The fact that you sanggup nak jaga baby tu pun dah nak menunjukkan sikap kebertanggunjawaban u....i salute you for this...

i have seen exactly the same scenario yang ur bro ni pernah alami. pernah terjadi kat kawan my brother. end up dia kawin gak dengan minah tu, bukan sebab termengandung jer, sebab dia pun memang suka kan pompuan tu. and that pompuan pun, memang liar. bila dia bersalin, lagi musykil tengok baby dia sebab baby dia rupa mamak and kulit gelap sedangkan both pompuan tu & husband dia putih.

after tak sampai 1 tahun kawin, dah cerai. Sebab? pompuan tu duk beromen dengan laki lain. dahla kawan pada husband dia jugak. Yang kantoikan pun husband dia jugak. Orang kata "old habit die hard".

my advice, get a paternity test. alangkan orang yang berkahwin sah pun boleh mengandungkan anak org lain (Daphne iking, sounds familiar?) apakan pulak yang 'jalan jalan cari laki" ni kan

kawen kalau mmg tu anak dia...

perlu ke kena kawen?
bila dah kawen, ianya dah jadi sebahagian keluarga.
segala tindak tanduk perempuan tu selepas kawen mmg 100% bawak nama keluarga ko.
tak tahu lagi perangai perempuan tu akan berubah ke.. masih sama ke..
kalau dia masih teruskan aktiviti seblum kawen hingga selepas kawen, nama yang busuk misti ler nama parents ko. bukan nama parents dia lagi.

aku rasa, support & bertanggungjawab dari wang ringgit terhadap perempuan tu sudahla. perlu ke kawen?

kalau kawen skrg pun, yang UNTUNG, perempuan & keluarga perempuan tu la.

anak tu masih taraf anak diluar nikah. bukannya anak tu dapat nama bin/binti nama adik ko pun.

kalau betulla anak itu anak adik ko, baru la korang plan yang seterusnya.
alah..aku rasa, bila ko tahu anak tu anak adik ko, anak buah ko, misti ko yang jaga punya selepas tengok baby tu.  ko tak sampai hati punya.

aku punya nasihat nie lebih kepada, kita ambik ANAK sahaja kalau betul darah daging seketurunan. perempuan tu jangan ambik. - uih..nasihat aku mmg jahat sket..

Rate

1

Follow Us
Perkara mcm nih penah terjadi di kalangan kawan aku semasa aku remaja dulu ... sib baik aku dok SBP so takde peluang ... kotidak mesti aku terlibat sama ...

Mmg ada sorang bohsia (masa tuh takde istilah bohsia lagi, kitorang panggil ration) ... main dgn ramai jantan ... tup2 mengandung (masa tuh takde 7E atau farmasi kat town aku nak beli kondom) ... bila didesak oleh bapak dan abang dia, dia pilih yang paling hensem dan dia suka iaitu si Badrul kawan aku ... dia sendiri pun tak sure anak sapa ...

Si Badrul nih dah dapat berita awal2 ... terus bagitau mak bapak dia ... mmg kena terajang ngan bapak dia ... tapi dorang terus hantar dia ke KL dok ngan pakcik dia ... bila keluarga pompuan datang nak buat perhitungan ... dorang cakap Badrul dah lari drp rumah lepas kena belasah ... so, 2 tahun aku tk nampak Badrul balik kampung ... lepas 2 tahun tuh ada dia balik tapi sekejap dan tak keluar rumah ...

Budak pompuan tuh dngr citer ada org lain yg sanggup jadi tukang cuci mangkuk ... dh pindah ke tempat lain ... bukannya lawa pun berkerak beb ... tapi jantan masa umur 17 dan 18 dah tak kira ... janji geli depa tibai ...

Aku pun sama la kalo sekolah kat luar, tapi Tuhan tak buka peluang2 camtu kepada aku ... dok sekolah SBP satu hal, mak aku plak kawal pergerakan aku dan pasang spy merata-rata ... aku baru jalan pegang tangan awek kat town pun mak aku dah tau dan lecture aku sampai pengsan ... mak aku nih tok guru memasak dan kerja tangan, so ramai kwn dia yg kenal aku dan jadi spy, tapi aku tk kenal depa ...

bila pikir balik kena banyak syukur la ...

Reply 102# Merah.Hati

budak perempuan tu dah besar... just suruh dia duk umah + jaga anak... adik laki ko tu just extra tengok2kan + help utk makan minum....

boleh ke idup asing2 lepas kawin... melainkan kawin just tuk tutup malu....then planning nak cerai...

Reply 106# Hana

Adik aku pon nak camtu, die ckap if btul tu anak die mmng nak jaga n tanggungjawab but bukan pompuan tu. But keputusan nie pak cik die yg polis tu nak. If x mule2 lagi die nak minx adik aku duk skali kat Felda pahang sane but adik aku ygg 2nd xbgi. Die suh adik aku duk ngan die coz xyakin if adik aku nie g ikut pak cik pompuan nie. Ye la kita xtau ape jadi, kot die belasah adik aku ker ape ker nanti jadi kes lain plak kan.

Reply 108# darkharis

Yeap, planningnye camtu. Aku pon xtau la, diorng beriye2 sgt suh kawin tis sabtu. Mak aku ckap xpe follow je rentak diorng then after nikah kita wat planning lain plak coz takut if adik aku berkeras die akan sabitkan adik aku kes rogol plak even dah byak jantan rosakkan die but pompuan tu boleh belit2 citer jadi lain plak kan. Gpon sape la yg nak mengaku dah main ngan die since dah tgok die buncit camtu kan.

Reply 107# kudajantan77

Itu la if tau bende nie awal2 snang la adik aku lari g KL but adik aku xtau, yg pelik bulan 8 tu still skolah g camne die leh g skolah n amik SPM ngan keadaan perut camtu. Then mak die pon ckap bru tau mlm yg die dtng umah aku tu, tpi 1 famili die dri jauh2 sume dtng brkumpul padahal tu ari keje kot.

Btw aku rase mmng diorng dah plan sumthin, diorng dah tau anak diorng camtu then suh pilih dlm byak2 tu sape yg die nak. Then die pilih adik aku. So tu la citer die, hmm.

Reply 110# Merah.Hati

yelah... kawin je lah dolu.... nak kate adik ko tuk jd pak sanggup... tak boleh gak.. sbb adik ko pun usik budak pempuan tu.... huhuhuhuhu

tp kalau anak tu memang adik ko yg buat... kesian baby tu nnt....

Reply 112# darkharis

Tula, tu je caranye nak selamatkan adik aku kan. Hmm tu la kesian baby xberdosa tu, but if mak aku nak jaga pon die xbape sihat then adik aku yg kecik pon still baby lagi bru setahun lebih. Xlarat dah nak jage lagi kot. Hmm

Hmm budak2 nie time seronok berdua, tpi bile dah susah camni melibatkan sume famili. Buat xpk panjang, ape effect die segala, pk nak seronok jer kan.. Hmm

Reply  darkharis

Yeap, planningnye camtu. Aku pon xtau la, diorng beriye2 sgt suh kawin tis sabt ...
Merah.Hati Post at 2-2-2011 09:33

ada tak famili ko jumpa lawyer pasal kes ini?
or, apa kata ko mintak nasihat lawyer.

aku tak berapa nak paham ler. mcm mana nak sabitkan kes rogol sedangkan buat tu suka sama suka?
pastu, ada laporan doktor ke perempuan tu dirogol?

pastu, kalau betul dibuat laporan, kena masuk mahkamah kan? bukannya boleh siap dlm 2 minggu. misti kena tunggu giliran.. kena sebut kes..kemudia bicara..gitu gini, perempuan tu pun bersalin..

kekadang nie, bila seseorang tu tahu lebih siket pasal undang2, terus dia boleh gertak. kita, orang awam yang tak tahu pasal undang2, terus takut ketakutan.

aku rasa, ko kena tahu jugak pasal undang2. kalau boleh, buat putar belit sket (dgn bantuan lawyer lah).
alah..bukannya benda baru pun, sedangkan penjahat pun betul2 boleh lepas if ada sedikit keraguan.
ini kan pulak kes rogol. bukannya ada medical report kena rogol pun.
bukti atas kata2 mangsa ajer. DNA anak pun tak buat lagi.

Post Last Edit by bezita60 at 2-2-2011 09:57

Types of Paternity Testing:

* Postnatal (after your child’s birth) DNA testing:
          o Blood collection and testing
          o Buccal swab (cheek swab) collection and testing
          o Umbilical cord collection and testing
          o Other sample collection and testing (semen, tissue, hair, etc.)

*Prenatal (before your child’s birth) DNA testing:

o Amniocentesis: This test is performed in the second trimester, anywhere from the 14th-20th weeks of pregnancy. During this procedure, the doctor uses ultrasound to guide a thin needle into your uterus, through your abdomen. The needle draws out a small amount of amniotic fluid, which is tested. Risks include a small chance of harming the baby and miscarriage. Other side effects may include cramping, leaking of amniotic fluid, and vaginal bleeding. A doctor's consent is needed to do this procedure for paternity testing.

o Chorionic Villus Sampling (CVS): This test consists of a thin needle or tube which a doctor inserts from the vagina, through the cervix, guided by an ultrasound, to obtain chorionic villi. Chorionic villi are little finger-like pieces of tissue attached to the wall of the uterus. The chorionic villi and the fetus come from the same fertilized egg, and have the same genetic makeup. This testing can be done earlier in pregnancy from the 10th-13th weeks. A doctor's consent is needed to do this procedure for paternity testing.

sila rujuk http://www.dna-laboratories.com/Test%20List.pdf utk ctc number, etc.
dna lab. sdn bhd.

tp tu la...mana2 aku baca pun. prenatal paternity test ni...hanya boleh dibuat sblm 20 weeks. tp dalam kes TT, baby dh pun masuk 6 bulan.
so, better tunggu je baby keluar. lgpun kos prenatal test mahal.

Rate

1

Post Last Edit by Merah.Hati at 2-2-2011 12:02

Reply 114# Hana

Thanks for d opinion, .

Btw if nak minx nasihat lawyer n polis, uncle aku ade but bende nie xnak libatkan sape2 if boleh nak setel famili jer. Mak aku xnk panjang2kan citer coz if berpanjangan nanti sume org tau n nie melibatkan maruah famili aku. So we all ade wat agreement btween 2 famili nie.. Biar je nikah adik aku xrugi ape pon, plus pas diorng nikah adik aku duk KL pompuan tu kat pahang. Baby lahir wat DNA test.

Post Last Edit by blackmore at 2-2-2011 10:19
Reply  darkharis

Yeap, planningnye camtu. Aku pon xtau la, diorng beriye2 sgt suh kawin tis sabt ...
Merah.Hati Post at 2-2-2011 09:33
...apa sebenarnya tujuan korang nak nikahkan adik ko dan budak pompan nie??...adakah korang nak adik ko belajar to take responsibility for the wrongs yang dia telah lakukan??...but then...bila dah kawin nanti...adik ko akan duduk bersama your 2nd brother...isteri dia akan duduk ngan pakcik dia di pahang...dan anak yang bakal dilahirkan tu akan diserahkan for adoption...so...aku nak tanya...if this is the best solution yang u guys came up with in order for your brother to take responsibility...kat mana may i ask does that responsibility fits in??...adakah dengan berpakaian pengantin...duduk berposing atas pelamin with that girl = being responsible??...

...ginilah sis...kalau ko dan family not keen to have this girl as part of your family member due to her reputation...then...cubalah sedaya upaya korang to stop this wedding from taking place...bawaklah berbincang ngan family dia sekali lagik...since family dia pon dah tau yang anak pompan mereka bukanlah anak dara sunti yang suci...it is therefore to your family best interest to have the paternity test...insist on having a paternity test done...let them noe that the paternity test can be done easily and results can be known within 3 to 10 days time...kalau sah anak dalam kandungan tu anak adik ko...then let them noe yang your brother will marry the girl...kalau anak dalam kandungan tu bukan anak adik ko...then...theres no need for him to marry the girl...but in view of the fact that your brother has had sexual tryst with her...then perhaps korang bley offer some form of monetary compensation to them...

...but...if the paternity test proves that the baby is indeed your brother punya...then...he has to take full responsibility for what he has done regardless whether the girl tu seorang pompan yang baik atau tidaklah...dah sebelom tu pon your brother dah tau her reputation...yet dia still nak try jugak...so...dah nasib dia lah kalau pompan tu ngandungkan anak dia...heh...

...but...kalau nak suruh dia bertanggungjawab for his wrong doings nie...korang kenalah nasihatkan dia dan ajar dia cara yang betul tuk dia melaksanakan tanggungjawab dia nie...bukan setakat kawin saja pastu duk asing2 dan buat seperti perkara nie tak pernah terjadi...ialah...adik ko sambung belajar...bini dia plak duk ngan pakcik dia...pakcik dia plak nanti yang akan membentuk dia....anak plak akan dikasi pada orang lain...so...apa fungsi adik ko sebagai suami nanti??....this is not what responsibility is all about...nie dinamakan washing your hands off and pushing responsibility to others...

...kalau adik ko betul2 nak take responsibility...then he has to learn the hard way yeah...he has to be together with his wife...with his baby...dan mereka kenalah taubat akan perbuatan mereka ini...bina hidup baru...dia didik isteri dan jaga anak dia...but then...given that they are so so young...u guyslah yang kena senantiasa bimbing mereka...kalau nak didik adik tu biar jadi seorang lelaki yang bertanggungjawab...ko kenalah jugak teach him to respect women...jangan nak amik anak tu pastu pompan tu dibuang begitu saja...

...but...with regards to the baby tu nanti...kalau mereka nak give up for adoption aku rasa its not a bad idea afterall...cos kalau mereka tak mampu nak jaga baby tu nanti...i guess adoption is not a bad option afterall...

...whatever it is...nasihat aku...buat lah the paternity test dulu before mereka berkawin...at least if the test shows that its not his...he didnt have to be responsible for something yang he didnt do..and if the baby is not his...he didnt have to destroy the girl life for the 2nd time...   

Rate

1

tak boleh ke baby tu lahir dulu, pastu wat dna test?

Biar je nikah, adik aku xrugi ape pon, plus pas diorng nikah adik aku duk KL pompuan tu kat pahang. Baby lahir wat DNA test. Then mak aku suh cerai talak 3 jer, btw if lelaki dah kawin then cerai ade effect ape2 ker?
Merah.Hati Post at 2-2-2011 10:02

pada akad tu terkandung byk amanah dan tanggungjwb yg adik kamu kene galas.
jgn pandang remeh pd akad nikah....dh kawin suka2 nk cerai talak 3.

patutnya, kalau tanak kawen...jgn la kawen. pegi buat test dulu.
dh kawen...patut mak kamu kene nasihat adik spy ladi lelaki bertanggungjwb...jaga rumahtangga. betulkan isteri.
kamu pun patut jaga mulut, jaga aib bakal ipar.

haisshh..sepatutnya selepas adik kamu mengaku berzina, dia kene blaja tanggung akibatnya.
tp benda2 sebaliknya berlaku sebab masing2 cuba cuci tangan. dgn alasan.."org lain mcmne"??
who cares psl org lain. yg penting dh mmg adik kamu berzina dgn pompuan tu.

pernah dgr tak.."berani buat, berani tanggung".
itu yg patut jantan2 kt luar sana blaja. jgn dh sepah benih...sorok telor.

Reply 25# NURMIMIE

yup..aku setuju ngn ko mimie..benda dh tjadi, tk blh nk buat ape..walau mcm mana bagus sekali pun adik TT ni, dia ttp dh bsubahat dan "merasa" spt apa yg org lain rasa..byk hikmahnye tu TT,,fikir blik, nape tuhan pilih adik TT & keluarga sebagai pembimbing pd pompuan tu...

dn bg aku, tkde salahnye adik TT kawin ngn pompuan..dan andai kata, zuriat tu, bkn diwarisi dr adik TT, terima aje baby tu dgn redha..baby tu tk slh apapun..TT & keluarga akan lbh dihormati kerana sanggup menjaga "harta" yg bukan kepunyaan kita..

tk guna TT nk salahkan sebelah pompuan tu..patutnye, kena insafi diri..suh mereka btaubat, dan jgn ulangi benda2 tk elok tu..perjalanan masih jauh..byk kemungkinan blh tjadi..

so, up to u la TT..pandai2la TT handle kuarga TT..cuma jgn tlalu emosional bila luahkan pendapat..