CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Merah.Hati

Mengandungkan anak org (Dah selesai). Thx utk yg bgi nasihat n semangat.

Close [Copy link]
Post Last Edit by Merah.Hati at 31-1-2011 18:01

Reply 18# BingkaUbi

Itu la aku xtau motip pakcik die nak adik aku duk Felda, mau disuruh kait kelapa sawitkah??
Mmng tu la planningnye, nikahkan, then pas nikah tu suh adik aku lari.
Selame nie xpenah ade report kes laki lari kan?? Pastu famili aku nak wat agreement b4 nikah
Dah bersalin t nak wat test DNA, then bru la leh tnjuk kat mak die perangai anak die tu camne.

Skang nie famili aku ikut je rentak famili pompuan tu, pas kawin tau la ko..
Die nak suh nikah sabtu nie, then nak terus bwak adik aku g Felda sane..

Kenapa family TT nak mengalah dengan family diorang?  setau saya kalau budak pompuan tu bawah 16thn, baru boleh di dakwa kes rogol tak kira dia rela ke tidak,  Skrg pompuan tu dah 18thn, Cuba TT sembang dengan abang2 polis tanya kalau 18thun babit kes rogol tak? Mintak pendapat diorang, tapi tak yah lah bawak adik ke balai, cuma sembang2 mcm tu je lah...

klau pompuan tu bawah 16thn, barulah blh TT nikahkan sbb nak mengelak kan didakwa kes rogol & kena sebatan U.....tapi ni dah 18thn & dia yang mengenyam...

Adik TT tu crdik, kalau di nikahkan, punah lah masadepan dia...kalau iyapun family TT setuju nikahkan, jangan sekali2 benarkan diorang bawak adik TT ke Felda.  Cakap dengan diorng, isteri kena ikut suami, jadi suruh diorang tgal dengan family TT.  Bila dah beranak, buat DNA test kalau bukan anak ur brother, halau dia jauh-jauh, cerai lah talak 5 ke....oops, emosional le pulak, tengah marah ni....

Lagi satu kan....kalau pun dia nikah skrg, anak tu tak bleh di bin/bintikan ur brother tau...Islam & JPN pun takkan benarkan sbb dia dah mengandung 6 bln.  kalau dia mengandung lebih dari 6bln  selepas di nikahkan aje yang boleh di namakan anak sah taraf...

TT kena explain kat family pompuan tu supaya dia tak kalut nak nikahkan anak dia sbb nak ngelak anak tu anak tak sah taraf...memang tak sah pun...yangpenting family pompuan tu kena bersedia nak bin/bintikan sapa anak yang akan lahir tu....

Reply 22# jazaa

Tula, mak aku takut sgt if adik aku disabitkan kes rogol. Aku dah tnye tpi diorng 18yo bukan bwah umur.
Tak tau la ape nak wat skang ni, mmng la adik tu lelaki tpi kesian bile dah jadi mcm nie. Mmng la di bodoh sbb berzina.
Arini adik aku lgi sorng nie balik, die nie dah la angin jer. Die penah ckap kat adik aku yg sorng nie, jgn kwan ngan pompaun tu lagi.. Tapi adik aku degil now bile dah jadi camnie kan dah susah, mak aku dah dua ari xselera nak makan. Aku yg jauh nie kene call ari2 bgi semangat kat die sbb die sakit so risau if ape2 jadi kat mak n abah aku tu.. Diorng sedap2 main, kitorng 1 famili yg kene tnggung. POmpuan tu lagi la, bapak dah xde, mak keje tukang sapu sampah jer pon.. Tu pon masih xboleh fikir .. :cry::cry::cry:
Hmm pening2, xtau la ape nak jadi. Aku pon xtau nak wat camne nie.. Tula nak minx pendapat tu.

gini lah..

dua2 makhluk tuhan tuh mmg bersalah.. tak kira adik ko kah, tak kira pompuan tuh ka.. now di sini mmg lah ko belah adik ko, dan aku rasa, belah family dia pun cengitu gak..

tak baek dok cakap pompuan tuh sundal bagai.. jangan terlalu prejudis.. bagi aku, adik ko pun sama melakukan perkara sundalisma tuh.. so stop playing blame game!

KALAU budak tuh bawah umur, mmg sah2 adik ko boleh kena amik tindakan.. rogol beb! oh btw.. adik ko masa kejadian tuh, dah cukup umur 18 tak?.. kalau belum, agak selamatlah kalau korang nak lawan kes tuh. abes2 adik ko kena arahan berkelakuan baik 2 tahun jah.. kalau lebey, sendiri mau ingat lah..

charge rogol tak kira ko bawah umur atau atas umur.. sebagai wanita, kelebihan tuh ada pada dia.. dia boleh reka cerita apa pun kalau dia nak ok!

so, jalan selamat, kawen lah dulu.. tengok mcm mana boleh gi ke tak laki bini tuh.. manalah tau kalau betul2 pompuan tuh mmg tuhan hantar adik ko sebagai penyelamat ka.. family ko sebagai pembimbing ka, besar pahala dan rahmatnya noks..

kawen2 neh kalau boleh jangan lah buat main2.. jangan lah korang tolong2 plan kan untuk dorang oh kawen sekarang esok2 cerai jah!!.. ya lah.. untuk test dna tuh aku mmg setuju.. biar semua orang puas hati.. tapi kalau dah tau kebenarannya nanti, tolong lah berlaku adil pada perempuan tuh yea..

kalau boleh, ajak mak tuh runding baik2 ngan family pompuan sana.. hmm.. cian baby dalam perut tuh kan?. dia tak tau apa2 tapi dah jadik bahan gado2..

Rate

1

TT ada abah lagi...family TT tak boleh mengalah dengan diorang, cuba TT cakap, nak nikah kena buat DNA test dulu, baru blh nikah...jgn takut denganpolis felda tu, kat felda dia blh berlagak lah....Bila dah nikah nanti, payah, takut adik TT di bodohkan pulak, gelap masadepan budak tu....

Follow Us
Reply 25# NURMIMIE

Dalam hal nie mmng dua2 salah, adik aku pon salah sbb g main ngan pompuan tu. Pompuan tu pon same jer snng2 bgi body kat jantan. Btw nape la dlam byak2 jantan yg dah main ngan die, die leh naikkan name adik aku jer. If btol baby tu anak adik aku xpe, awal2 g mak aku dah ckap mmng kitorng akan jaga beby tu sbb tau famili pompuan tu mmng xmampu n xnak la ade kes buang anak ker aper ker, kesian baby xberdosa tu.

Skang nie, mmng nak dinikahkan dieorng nie, tpi b4 nikah aku nak pompuan nie mengaku depan famili die, sape yg rosakkan die mule2, ngan jantan mane lagi yg die dah main. Aku nak family die tau perangai anak die sbenarnye sbb skang nie dieorng tekan adik aku yg merosakkan anak die sedangkan bukan adik aku yg mule2 rosakkan die. Ye mmng adik aku pon bersalah sbb berzina ngan die, tu aku xnafikan, if dua2 x gatal, kuat iman bende nie xkan jadi. N then mase pompuan tu tgh preggy ape perasaan die? Stil boleh keluar sane cni, mak die xkan xsedar lnsung?? N then yg aku geram pakcik die beria2 nak bwak adik aku g duk Felda pahang sane tu. Mak aku xleh jumpe die, nak biar smpai adik aku tu boleh tnggung keluarga die sndiri. Keje ape sgt yg die leh buat kat sane??

Pening la kepala aku nak pikir, dieorng bersedap2 berdua yg menanggungnye keluarga. Budak2 skang nie pk seronok jer xpk mase depan lansung. Bile dah jadi mcm nie membabitkan famili bru nak mgelabah. Hmm

Post Last Edit by Merah.Hati at 31-1-2011 19:02

Reply 26# jazaa

Itu la pening kepala sgt, ade yg suh nikah. Ade ckap tnggu test DNA.
Now my mum suh nikah je n ikut jer rentak dieorng sbb takut if berkeras nanti dieorng wat report kes rogol plak kan lagi naya. Even bukan adik i sorng jer yg wat pompuan tu kan. Then after nikah wat test DNA. If btol anak adik i xpela if tak kite discuss elok2 nak wat camne kan.

But i risau, if adik i nikah di bwak plak ke Felda. Die akan sekat life adik i kat sane, i takut die xbgi adik i balik jumpe kitorng lagi. Mmng la die lelaki, mmng la org ckap biar la pandai la die jage diri ape. Tapi die tu adik i, fikiran xmatang lagi. Budak2 tau seronok jer. Ntah la.

Runsing sgt, dieorng push suh nikah sabtu nie. I nak wat agreement at least ape2 jadi kita ade hitam putih kan.
Seriously mmng berserabut giler skang nie. Rase xpercaye pon ade, rase mcm mimpi. Kesian kat parents i. Hmm

Post Last Edit by NURMIMIE at 31-1-2011 19:07
Reply  NURMIMIE

Dalam hal nie mmng dua2 salah, adik aku pon salah sbb g main ngan pompuan tu. Po ...
Merah.Hati Post at 31-1-2011 18:52

agaknyalah.. nama adik ko naik mungkin sbb adik ko jah lah calon terbaek yang dia ada?.. kita tak tau banyak pasal dorang kan?.. mana lah tau dorang pun dah terchenta sebelum maen tuh siapa tau?.. dah ada feeling before lagi kot kan?..

cadangaan ko untuk perempuan tuh mengaku depan family dia aku tak fikir cadangan bijak.. kalau mmg dia cengitu, cengitu lah dia.. terimalah dia seadanya.. dia tak akan buka pekung dada dia walaupun depan family dia kan?.. biarlah sejarah hitam dia tuh dia simpan dengan kemas.. kadang2 sedara sendiri pun bukan boleh harap ada jah yang mulut longkang!. daripada fitnah dan kata mengata berpanjangan, biarlah dia jadik sejarah hitam di lipatan..

positif jah sis.. pompuan tuh pun anak yatim gak kan?.. maybe ngan ur family jah yang dia rasa hidup dia terjamin dan terjaga siapa tau?.. kalau pun tidak berdasarkan cinta, atau tanggungjawap family, korang amik lah sementara nak tau perkara sebenar tuh atas dasar kemanusiaan.. tuhan nak uji kita dengan macam2 cara sis.. mcm mana kita sembunyi aib orang, insyallah Allah perlihara aib kita satu hari nanti..

mmg ada orang yang body dia tak ketara time mengandung.. tambah2 lagi first time kan?.. like me dulu2 lah juga neh.. me sendiri dah 4 bulan baru perasan mengandung.. tuh pun lepas rasa geli2 ada benda bergerak dalam perut.. my boss lagi kelakar.. aku dah nak masuk 8 bulan beb baru dia perasan aku preggy.. kecoh gila dia gi marah2 kat aku sbb tak kasik tau ngan dia.. ye lah. aku baru 2 bulan dok department dia masa tuh.. so, rasa mcm tak perlu jah aku kasik tau dia kan.. so, pasal body2 neh aku tak boleh nak pelik sangat..

pasal pakcik dia nak bawak gi felda tuh pun, positif jah lah.. tanya dia betul nak buat apa adik ko tuh gi felda nun.. kalau tak ada mender penting, korang cakap jah lah korang dah ada rancangan untuk adik ko tuh.. then kena stay situ.. tak yah gi felda bagai.. semua benda ada jah jalan sis.. yang penting bawak2 runding yea..

tah lah.. aku sentimental betul kalau benda2 melibatkan baby neh..

Minta nasihat dgn polis dulu, kalau boleh sbit kes rogol, baru nikahkan, kalau tak...hi hi bye,bye....knp nak kalut sgt nikah sabtu ni?...nak berebut buat pe, kita ada undang2, & anak tu pun dah memang anak tak sah taraf....

Minta nasihat dgn polis dulu, kalau boleh sbit kes rogol, baru nikahkan, kalau tak...hi hi bye,bye.. ...
jazaa Post at 31-1-2011 19:06

sah2 mmg boleh sabit.. at least, kena tangkap dulu by first report.. 7 hari reman dalam tangan!

sekian,

jurucakap pulis bukan felda..

Yup betul.
Kalau kena sabitkan Kes Rogol dan Adik TT tu mmg dah 18Tahun, kena 20 tahun & Sebatan tu. Tp Ye lah, Btter buat DNA after Dah bersalin nanti. Wat masa ni, better Nikah Dulu.

Kalau amik DNA janin yg ada dlm perut tu, seksa budak pompuan tu.
Apa2 hal, tunggu lg 3 bulan je masa budak pompuan tu bersalin, then wat test.

sah2 mmg boleh sabit.. at least, kena tangkap dulu by first report.. 7 hari reman dalam tangan!
...
NURMIMIE Post at 31-1-2011 19:10

Kalau mcm tu apa kata adik TT dulu buat report kata dipaksa nikah padahal  bukan dia bertanggungjwb mengandungkan pompuan tu...

Kalau mcm tu apa kata adik TT dulu buat report kata dipaksa nikah padahal  bukan dia bertanggung ...
jazaa Post at 31-1-2011 19:13

kalau nak masuk metro sila lah buat..

tak di buat dek orang.. i mean.. kalau nak buat pun, untuk apa yea?..

ada kah sejarah dipaksa nikah?.. sedangkan nikah tuh akad dari mulut suami..

nnt polis tuh tanya ko kena PAKSA tuh apa unsur2 paksa dia?.. ugut bunuh?.. pistol lekat kepala?.. anything?..

Reply 29# NURMIMIE

Tula, aku tnye adik aku. Nape stil berkawan lagi  since dah tau perangai die camtu. Adik aku ckap pompuan tu yg xnak lepaskan die. Adik aku dah tukar no fon sume. Kire pompuan tu dah preggy bulan 8 lagi time dieorng skolah. Adik aku pindah skolah tu bulan 5, so dlam mase 3 bulan tu la penzinaan tu terjadi. Mmng bile aku blik umah mak aku, pompuan tu ade jer dtng. Mule2 aku xkisah sbb nmpak baik pakai tudung, then adik akuyg no 2  tu ckap kat adik aku ni jgn kawan ngan pompuan nie lagi sbb dah heboh perangai die mmng suke ikut lelaki. Then xpenah dah aku nmpak die dtng lagi.

Mak aku pon slalo bace2 msg kat fon adik aku, pon dah xde dah sms dri pompuan nie so mak aku bajet dieorng dah xkawan. Tibe2 3ari lepas, famili die dtang ckap pompaun ni dah preggy 6mnth. Mase tu mak aku g spital, then balik tgok ade org depan umah bagai. Mak aku terkejut la, sib baik xpengsan sbb mak aku darah tinggi, kencing manis, sakit jantung segala.

Ko pk erk, malam time die dtng tu die boleh nak suh pompuan tu tnggal kat umah mak aku, logik x?? Sedangkan diorng xnikah lagi, nak menambahkan dosa sedia ade. Pelik, sbb aku rase mmng ade yg xkena. Mcm diorng dah plan sumthin, sbb pakcik die dri pahang, kakak die kat sabak bernam segala dtng malam tu sdngkan mak die ckap mak die bru tau anak die preggy mlm tu. Then beriye suh adik aku nikah mlm tu gak. Aku ckap ape2 hal tnggu aku balik, jgn memandai nak buat keputusaan plak. Aku stress jer. Hmm rase kosong jer kepala aku skang nie.

Kalau saya jadi TT, akan mintak pendapat polis atau orang yang lebih berpengalaman..takkan lah abah TT tak ada kawan polis ke, diorang lebih arif...
Kalau nikah pun kalau anak tu bukan anak ur brother, mcm mak TT kata lah...cerai talak 3..

Reply 32# hairul123

Hmm aku rase tu jer jalan terbaik utk selamatkan adik aku n beby tu.
Nikahkan adik aku, then wat test DNA. Tpi aku rase nak wat agreement b4 dieorng nikah.

Ade idea camne nak wat agreement tu n isi2 die?? Tlong la b4 sabtu nie.
Bnde nie xpenah jadi so mmng buntu sgt skang nie, aku paling kesian kaat parents aku.
Sigh**

Reply  NURMIMIE

Tula, aku tnye adik aku. Nape stil berkawan lagi  since dah tau perangai die cam ...
Merah.Hati Post at 31-1-2011 19:18

ko tinggal kat mana eh?. boleh kah sekarang neh nak nikah express2 neh?.. tak yah kursus2 semua tuh boleh juga ka?..

btw.. psal mak pompuan tuh, aku rasa, dia pun glabah lah juga.. tuh yang kelam kabut malam tuh tau, malam tuh juga nak suruh anak dia nikah.. yea lah.. anak dia pompuan.. maybe betul dia tak tau apa2 pasal perangai anak dia.. tau2 jah lah ibu tunggal kerja tukang sapu apa sangat kudrat dia nak amik tau banyak pasal anak dia kan?.. sejauh mana lah makcik tuh leh cool n fikir..

tak pe.. betul mcm mak ko cakap tuh.. follow jah dulu.. lelaki mmg extra pening kalau hal2 cengini berlaku.. harap2 lah dua tiga hari neh fikiran family tuh berubah ka?.. they know something ka.. yang buat dorang ubah fikiran?.. doa lah banyak2.. selebihnya hanya Allah sahaja yang tau kenapa benda neh tersurat dalam qada adik ko..

btw.. pls update citer neh yea..

Kalau saya jadi TT, akan mintak pendapat polis atau orang yang lebih berpengalaman..takkan lah abah  ...
jazaa Post at 31-1-2011 19:23

lor..

juru cakap saja tak leh pakai eh??

jurucakap polis bukan felda neh wey!!

Post Last Edit by Merah.Hati at 2-2-2011 11:50

Reply 36# jazaa

Die ikut jer ape yg org ckap.
So skang nie, just i, mak i, n adik i yg 2nd jer yg boleh setelkan hal nie. :cf::cf::cf: