CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 2312|Reply: 14

Tuan Rumah Malas Dah Nak Layan Cerita 'Spin' To'Ki "Harap 31 Oktober Ini Dia Akan Keluar Dari Rumah"

"Saya harap 31 Oktober ini dia akan keluar dari rumah saya seperti mana perbincangan kami dengan Baitulmal," kata tuan rumah yang disewa penyanyi, To'ki iaitu Liza Mohamad, 46.

Katanya dia tidak mahu mengulas panjang lebar isu membabitkan kedatangannya secara beramai-ramai ke rumah penyanyi terbabit pada tengah malam dan memanggilnya pengemis, baru-baru ini.

Liza berkata, dia boleh bercakap apa saja tetapi sudah pasti akan dinafikan penyanyi terbabit.

Foto: Harian Metro

"Saya cakap apa pun, dia tetap boleh nafi dan 'spin'. Semua yang dia cakap tu tak betul. Saya boleh bagi banyak bukti, tapi nanti berita ini tiada kesudahan.

"Sekarang saya hanya menunggu dia hantar dokumen lengkap ke Baitulmal untuk pihak Baitulmal melepaskan bayaran sewa dan bil elektrik yang tertunggak," katanya kepada Harian Metro.

Menurut Liza, dia takkan berhubung dengan To'ki lagi sehingga tarikh 31 Oktober nanti iaitu tarikh akhir To'ki dibenarkan tinggal di situ.

Sebelum iniTo'ki mendedahkan alasan dihina sebagai pengemis dan diganggu dengan kehadiran tuan rumah secara berkumpulan pada waktu tengah malam untuk menghalaunya keluar daripada rumah terbabit menjadi punca dia bertindak mengeluarkan sebilah parang.

Menurutnya, tindakannya itu sebagai melindungi diri daripada sebarang kemungkinan.

To'ki turut mendedahkan punca bayaran tertunggak selama dua bulan disebabkan dia tidak dapat bekerja kerana perlu menjaga ibu mentuanya yang sakit. -CARI

Sumber: Harian Metro

Baitulmal yang bayarkan? Rumah aku masa iklan nak sewakan tu ramai jugak asnaf contact. Kata nak sewa, tapi baitulmal & zakat yang bayarkan. Mmg tak la aku nak bagi. Bukan taknak tolong org susah. Tapi tau dah nanti ibarat lepaskan anjing tersepit. Banyak kes siap blah bil api berlambak tak bayar. Dah la rumah aku tu ada aircond.

Aku sgt percayee ckp tokki.. hahaha.. sian ko tuan rumah .

Aku dulu rumah cabuk aku tak dibayar almost 2tahun... Aku nak halau bpk aku tak bg.. ujung ujung dia kuar tinggalkan bil letrik dan air.. pas tuu bpk aku suh aku kemas rumah tuu..

Aku ckp jee kat bpk aku.. rumah tuu rumtuh ke terbako kee masuk diular sawa pun aku tak duli dahh.. ujung ujung bpk aku kemas dgn settle hutang air dan api..

tau la toki tu xde rupa..tapi xde ke gmbar yg semenggah sikit..kembang tekak la tgk gmbar ni je dok lalu lalang..

exclusive_vvip replied at 16-10-2023 09:07 PM
tau la toki tu xde rupa..tapi xde ke gmbar yg semenggah sikit..kembang tekak la tgk gmbar ni je dok  ...

Hahaha . Jahak giler komen hang..

exclusive_vvip: tau la toki tu xde rupa..tapi  ...

Hahahhaha kejam sikit tp betoi la kan?? Berlemoih gitu minyak2 dgn rambut gitu..
Persisi xmandi dah berminggu2

Follow Us
Buritan replied at 16-10-2023 09:08 PM
Hahaha . Jahak giler komen hang..

hihihi:lol

cikatilia replied at 16-10-2023 09:10 PM
Hahahhaha kejam sikit tp betoi la kan?? Berlemoih gitu minyak2 dgn rambut gitu..
Persisi xmandi da ...

berapa bungkus blotting paper la gamaknya nak kena guna

exclusive_vvip: tau la toki tu xde rupa..tapi  ...

Gambar ni jer paling sesuai dengan kisahnya.

exclusive_vvip replied at 16-10-2023 09:07 PM
tau la toki tu xde rupa..tapi xde ke gmbar yg semenggah sikit..kembang tekak la tgk gmbar ni je dok  ...

Kannn...kalau rupa terbaru, rambut pun merah

mat pet punye sembang dengar bule percaya jangan!

loya tgk toki..nampak selekeh..kotor kepam...ter la mendadih kan?

Tengok gamabr tok ki mcm ada terbau masam terkeluar kat skin henpon ni apoooo... huhuhuuh
Dulu meolls ada umah sewa asnaf yg duduk tapi tak bayar dlm 2 bulan kot sbb katanya tunggu duit baitulmal. Lepas dapat duit baitulmal dia bayar hutang dan tak sewa dah rumah meolls tapi penyewa meolls tu baik la sopan gitu

once bitten, twice shy uolss kekdahnya.

exclusive_vvip replied at 16-10-2023 01:07 PM

Tah. Rasa nak rendam muka heolls dalam clorox.