CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: akula203

Susah tak nak jaga kalau pasangan kita mmg cantik...??

boleh kak semah... boleh jek... mari berpeluh bersama2.. tak yah g hot spring
nuryakmal Post at 24-1-2011 14:42

tu ler kan...jimat sket masa nk g tu

kak has pun maseh hot.. bergetah lagik..hehehe.. i can prove it too...hehehe
nuryakmal Post at 24-1-2011 14:57

kann???i nak sokong statement ni buleh dak??

i malu la kak..
melinda_gordon Post at 24-1-2011 14:48

ish...toksah nk malu lah.... ;)

kak has pun maseh hot.. bergetah lagik..hehehe.. i can prove it too...hehehe
nuryakmal Post at 24-1-2011 14:57

eh eh...pesal akak plak termasuk ni? xde, xde....akak ni dah kertu kekdahnyer

ish...toksah nk malu lah....
hh_hs Post at 24-1-2011 15:14

hehehe..

atee, kak has malu plk.. hari tu bukan pakai bikini kat bali ke..

Follow Us
belek2 belakang tak byk pon jawapan...

um syukurla sy ni serba sederhana...

belek2 belakang tak byk pon jawapan...

um syukurla sy ni serba sederhana...
chenta_dewi Post at 24-1-2011 17:07

sama la dgn ai...

tentulah x susah...kerana pompuan besa setia kan....lagi2 bile laki tu banyak duit dan dipuji hari2...
kepada  cik sagoo aiyoo kalu aku jadi cam ko...aku tanya direct kat bakal FIL tu bole bagi mase dua taun ke nak cari duit lebih lagi ke...nak hantaran bape ke...bagi tempoh..kate nak praktik dari drama melayu@ hindi...

Reply 1# akula203

jika PERCAYA dan BERKONGSI.....x susah......yg ssh bila khianati kepercayaan dan mendominasi.....ssh.....ler.

tak sume pmpuan cantik high maintenance. aku tak lah cantik mana..tp mgkin cantik kat mata suami aku kot..tp aku ksian kat suami aku ni..suami aku hensem tp tok mata aku lah..kdg2 aku tgk suami aku ni mcm byk mkn dlm..jd aku sabarkan jelah..coz aku suri rumah..jiran2 yg laki2 ni kdg2 suka mgndap kat dapur bila masak.buat2 jalan kat blakang bkali2..so aku masak dh xbuka pintu..kalo g jalan2 sorg2 org masih mgurat..tp yg paling suami aku makn hati bila kwn2 aku study dulu luahkan  perasaan kat FB aku..walau tahu aku dh kawin n beranak satu..yg 2 org tu bukan islam..mgkin xphm kot..tp aku nmpk air muka suami aku xselesa..sbagai tnjukkn rasa sayang kat dia..aku top FB aku.aku pakai tudung..psl bila xpakai tudung lg lah xnmpk melayu.tp yg paling agak aku n suami aku mkn hati..ada suara yg ckp "mcmne suami aku leh dpt isteri yang lawa..mesti bini dia ni dah bekas org..pastu laki dia ni jd tmpt tutp bekas je"..sedihnya aku..yg paling sedih skrg ni..anak aku 100% muka aku..kulit putih kemerahan..suami aku hitam manis..bila suami aku tolak guna stroller org akan pandang 2x..pastu berbisik..siap pernah tanya anak u eh.skrg aku je tolak..psl aku kesian..kalo 2,3x aku xkisah..tp byk kali.aku rasa manusia ni kejam sangat..:@

Aku nk jawab la soalan TT ni... sebab aku pun dalam golongan cantik (tambahan.. aku ada pendirian )

Susah ke nak jaga hati dan perasaan dia..
sama ajer dengan hati korang, korang cerewet... haha mestilah aku pun emosi..tp pecayalah aku ni jenis yang tak kisah.. baik makan kedai mamak ker.. mkn kat hotel lagi aku x suka.. org lawa mkn kena jaga, kecantikan pun kena jaga (luaran dan dalaman).. nk cantik bukan senang.

2) Besar ke kos maintenance dia..
maintence ?? erm.. tiap2 bulan aku buat facial.. senang kata aku tahu kat mana tempat boleh buat facial best... service x baik, say good bye.. bayaran tu semua.. aku buat 0% interest kad kredit.. so aku bole melaram tiap2 bulan.. untuk jaga kecantikan aku.. setakat dah berumur ni (anak dah 4) .. alhamdulillah dpt mantain kecantikan aku ni... badan sekali aku ada ambik buat treatment, setakat ni laki aku amat berpuas hati..

3) ramai ke yg menggangu...
ni soalan aku x suka. Memang ramai org laki suka kacau kat 'opis' (ajak main pun ada.. memang x sayang mulut la..) mula2 aku buat tak kisah.. lama2 semakin aku x selesa sbb mcm cuba nk pegang2 aku jer.. so aku tau nk mengajar mereka semua..(memang susah jadi org cantik ni..) erm.. aku tahu laki aku cemburu.. tp alhamdulillah aku dapat menanganinya.. dan memang aku jenis berdikari... saya sangat menghargai hidup dan tidak bergantung dari segi kewangan untuk kelihatan cantik dan pakaian saya pun bkn jenis yg mahal2.. saya takut org laki terus menggoda saya.. hehehehehe.. kalau laki aku x pe ler.. hehehehe

4) Adakah dia akan sentiasa nampak cantik depan korang...?? err..maksud aku....lepas kapel sure tiap2 hari jumpa dan tatap wajah dia....mmg setiap kali itu korang akan sentiasa memuji2 kecantikan dia...atau lepas kapel korang rasa ...gf korang tuh..besa2 je..sama je cam org lain....yg kecantikan besa2 tuh...
dah 10 thn kahwin.. alhandulillah somi sy kata saya dah pandai berdandan (dulu nutral beauty datang dari kampung).. anak2 pun semua lawa2.. mcm biasalah dah balik rumah sy masak sendiri biarpun ada pembantu rumah.. saya memang suka memasak.. 1 minggu sekali jer makan kat luar..tp time makan dinner laki aku suruh aku aku kelihatan 'gorgeos skit lah'.. ternyata memang ramai kawan2 nya memandang aku... (karang aku kata lebih.. masuk bakul sendiri pulak.. hehehehe)

Reply 39# Sagoo

sial betul itu org tua..meh kasi pelempang skit..ingat apa..anak lawa then nak jual la tuh..
suh letak hantaran juta2..tu yg nak tunggu org kaya dtg minang tuh..bongoks..
gile ke apa..tula org kata..nak kaya nak hidup senang time muda la cari duit setengah mati..bukan time dah tua..
mula melalut nak jual anak la bagai..ngoks!

biarlah pak dia tanggung dosa anaknye kalau anak dia jadi bukan2..
dah itu yg dipinta nyer..org nak tgk kebahagiaan anak2 bukan nyer menda lain..
apa lagi yg anak tu nak dari bapa bila kita dah besar..hmmmmmm

arghhh aku lak yg rasa geram ngan pakcik tuh..!:@{:1_142:}{:2_72:}

k, sambungan dia..(pergh gile koser aku ni merampas thread org...ampun TT oii..aku x sengaje..)

m ...
Sagoo Post at 17-1-2011 14:49

sabar  la sagoo..apew ko lakukan 2 ade btol nyew..kuarge da xrestu/ayah aweks 2.. kalo durhaka kang xbahgie lak idop...
cube2 la ko amek hati apak aweks 2..skang ko pown da gv up..elok amek mase tenangkan hati...
pas2 cari la balik aweks 2...tp keep in touch la cket2...kang lost contact teros..ko merana x egt dunie..nie dugaan untuk kebahgiaan niee..hermm

Reply 1# akula203

tunggu dpt gf cantek bru bg jwpn............

Reply  Sagoo

sial betul itu org tua..meh kasi pelempang skit..ingat apa..anak lawa then nak ju ...
sonsinsun Post at 8-2-2011 14:45

thanks beb...aku da ok da skang ni ...melupekan aje pe yg jd...

sabar  la sagoo..apew ko lakukan 2 ade btol nyew..kuarge da xrestu/ayah aweks 2.. kalo dur ...
izsyraf Post at 9-2-2011 13:57

thanks gak beb..............................betul ckp ko.....skang pon aku tgh wat cmtu la

Hmmm....

Kawan pun nak share citer kawan gak la... dulu kawan ade sorg awek.. berkerjaya dan cantik la.. (org ckp).... bkenalan kat laman sembang... pastu calling2... lepas 1 tahun kenal baru jumpe face 2 face.. first time jumpe.... mmg terperanjat giler... muka dier ayu jer, bertudung dan berkaca mata.. sejuk mata memandang.... memang ini la ciri2 wanita idaman aku... then lama2 baru tau kerja dia ape... coz mse knal dulu dia ckp keje kat hspital.... aku budget2 nurse la... tapi rupenyer doktor daaa..... aku ni tak hensem mane pon... kulit gelap gemuk plak tue... tp aku nie pegawai kerajaan la... dia terima aku seadanya... long distance relationship... banyak dugaannya... kesibukan tugas aku dan dia... bila dia merajuk 2-3 minggu tak contact aku... aku plak ego... nak tggu dia contact aku dlu baru aku contact dia... oleh kerana ex- awek aku ni cantik dan berkerjaya......... ramai la lelaki yang mencuba tackle dia.... jodoh kitorg tak panjang... disebabkan keegoaan aku.... ex-awek aku nie telah ditakcle oleh orang lain semasa tempoh kitorg nie 'perang dingin'.... lepas tue aku terima sms daripada dia mintak maaf tak dapat nak teruskan hubungan ktorg... samp skg ni aku nyesal tak sudah...... mmg betul la... susah juga nak jaga bila pasangan kita terlalu cantik di mata orang lain nie....

Reply  akula203
   tunggu dpt gf cantek bru bg jwpn............
itik_magic Post at 9-2-2011 14:00

habang itik nak tackle the swan princess ke?

ramai perempuan perasan cantik..

bedak bertepek bile berpeluh berminyak... gigi kuning.. perasan cantik lagi... prmpuan cantik..cantik budi bahasa