CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: InVendeTTa

Aku Dipermainkan Awek Aku * Update- Dia mintak kapel balik..Aku plak dilema T_T

Close [Copy link]
Post Last Edit by freekey at 17-1-2011 12:43

Awak tak faham kenapa saya tiba-tiba mintak putus. Awak rasa saya selfish. Awak rasa saya tak patut mintak putus melalui SMS. Dan macam-macam lagilah yang awak tak puas hati kan. Biar saya terangkan satu persatu.

1) Kenapa saya tiba-tiba mintak putus?

Awak tau saya sekarang berdepan dengan konflik dalam diri. Masalah datang bertimpa-timpa. Sebagai seorang kekasih, saya mesti la nak awak jadi pendengar kepada luahan hati saya. Kalau boleh saya nak peluk awak dan nanges puas-puas. Tapi saya tak boleh. Nak pegang tangan awak pun saya fikir 100 kali. Ni kan pulak nak peluk awak. Sebab tu saya lari dari awak. Saya takut bila saya dekat dengan awak, saya tak boleh nak kawal diri. Lagipun, saya takut awak akan judge saya bila saya ceritakan apa yang berlaku kebelakangan ni. Saya dah puas being judged oleh orang lain, and saya nak the last person to judge me is you. So, atas sebab tu saya tolak awak jauh-jauh. Saya keraskan hati saya supaya saya boleh tolak bila awak ajak saya keluar. Tapi nampaknya awak tak faham. Awak tulis dalam blog awak yang saya not into you. Kalau awak jadi saya macam mana awak rasa? Sesiapa yang kenal awak akan rasa saya ni cuma main-mainkan awak sebab dorang tau dari sebelah pihak je. Tak kiralah awak tulis awak deeply in love with me pun, that doesn’t change a thing bila awak dah kata saya macam tu. Saya tak rasa terharu pun bila awak tulis awak cintakan saya sepenuh hati sebab sebelum awak luahkan perasaan awak, awak dah katakan yang saya ni takde perasaan dan buat awak syok sendiri. Dan saya mula percaya dengan apa yang awak tulis tu -> I’m just not that into you. Saya tak tahu nak kata macam mana tapi cuba awak terbalikkan situasi, saya rasa awak akan faham kot. Satu lagi, saya dah fikir banyak dah pasal hubungan kita. We are in the same office, and I am not really comfortable with that. Tapi takkan saya nak suruh awak tukar kerja kot kan? Kalau saya suruh, memang betulla saya ni selfish bitch. So, I was thinking of looking for other job. Paling awal to leave Scope pun maybe in June. Tapi kita tengok je la kan. Mana tau kot-kot saya ubah fikiran to stay. Oh ya, kalau awak perasan, kita kurang berkomunikasi. Kadang-kadang kita tak communicate for 2 – 3days. And you know what they said, communication tu penting dalam perhubungan. Tapi dalam situasi kita, nampaknya awak tak kesah pun kalau saya hilang for 3 days sebab awak tak suka SMS and you don’t even bother to ask how have I been.

2) Awak rasa saya selfish sebab mintak putus melalui SMS.

Bila kita nak mintak putus, memang kita kena jadi selfish. Kita kena tanam dalam fikiran yang kita takkan terpengaruh dengan apa je yang the other person have to say. Mungkin selama ni awak tak pernah ditinggalkan. Sebab tu awak tak rasa yang awak pernah being selfish to your exes. Awak marah sangat sebab saya mintak putus melalui SMS. Saya rasa awak tau kot saya ni camne. Bila kita jumpa, ada tak saya cakap “saya sayang awak”? Once or twice je kan? Sebab saya sangat malu untuk cakap benda-benda tu. Sekarang ni saya nak mintak putus, awak rasa saya boleh ke cakap depan2? or dalam phone call? Saya takkan boleh cakap punya. Sebab saya takut dengar suara awak upset and I know I can’t bear to listen if you cry. That’s why I chose to text you instead of call or meet u.

3) Is there anything that I can change abt myself? Anything that at least can win your heart back?

Ingat tak awak ada tanya saya soalan ni tapi saya tak jawab? Truth is, saya tak tau camne nak jawab. There are just too many things that I was hoping you can change tapi tak boleh. Orang kata kita kena terima kekasih kita seadanya, kalau tak leh terima, then you don’t deserve him. This is one of the reasons kenapa saya mintak putus. Kalau saya nak awak change, that means saya takleh terima awak seadanya. Lagipun awak made it clear yesterday yang awak takkan try to win me back. So what’s the point of answering your question lagi kan?

Tapi saya boleh bagi tips untuk awak for your future relationship. So that she won’t have to feel what I felt. Women love sweet movements from men. Sometimes even small things pun boleh gembirakan dia. Awak tak romantik, takde masalah. Tapi try to make her feel special every once in a while. Buy her gifts or surprise her with flowers bila keluar dating. Ingat tak awak ada bagi satu MMS saying you’re sorry? I think that is sweet cuma it comes in 2 weeks late. And oh, never ever tell her that you forgot about her even for a day. Macam yang awak buat kat saya hari tu. Sakit sangat hati saya tau bila awak cakap awak lupa. Hmm.

Saya tahu saya pun ada banyak benda yang kena change about myself. Saya harap awak boleh bagitau saya so that saya boleh ubah diri saya to be a better lover.

Saya harap awak faham apa yang saya cuba nak sampaikan. Saya faham kalau awak taknak jumpa saya or even talk to me again. But I hope we can be professional kat office.
InVendeTTa Post at 17-1-2011 12:33

mcm invent je yg not so serious sebenarnya?

Reply 154# InVendeTTa

hi tt,

not most of the girls are sucks and take things for granted... like my case... was in a r/ship closed to 3years... out of the blue my ex found out that his first ex has became single in last aug... 2 weeks after that he asked for a break up, gave me a bunch of stupid reasons but none of them was related to his change of heart issue... and they're now a couple in last nov...

well...post their loving pics at fb profile picture... what can I deduce from here... i was just a stand by person for him to fill in the gap while he's waiting for his current gf right? I was merely a passer by, a supporting actress in a movie of that sorts..once the leading actress appears, i was thrown away just like a rotten apple into the dustbin....

now from my story...if you could look at another angle of it... who is taking whom for granted... oh well...what can i say...i wish u all the best.

Reply 161# freekey

hahah
trust me. aku serious tapi lacking in the sms department jek

jadi adakah ko:

1) tak dengar masalah dia?
2) tak bagi dia pegang tangan ko n peluk ko? (tanya sebab nak tau)
3) tulis kat blog ko pasal dia yang "dia tak sesuai dengan ko"?
4) ko jarang sms dia, even bila dia senyap?

agak tegas pompuan nih yek...

Reply  freekey

hahah
trust me. aku serious tapi lacking in the sms department jek
InVendeTTa Post at 17-1-2011 12:41

ermm.. if you say so, then what about..
Originally posted by someone at 00-0-0000 00:00 AM
Oh ya, kalau awak perasan, kita kurang berkomunikasi. Kadang-kadang kita tak communicate for 2 – 3days. And you know what they said, communication tu penting dalam perhubungan. Tapi dalam situasi kita, nampaknya awak tak kesah pun kalau saya hilang for 3 days sebab awak tak suka SMS and you don’t even bother to ask how have I been.

Follow Us
sebenarnya apa probs gf tu yang sampai orang lain judge dia memacam tu?

3) Is there anything that I can change abt myself? Anything that at least can win your heart back?

Ingat tak awak ada tanya saya soalan ni tapi saya tak jawab? Truth is, saya tak tau camne nak jawab. There are just too many things that I was hoping you can change tapi tak boleh. Orang kata kita kena terima kekasih kita seadanya, kalau tak leh terima, then you don’t deserve him. This is one of the reasons kenapa saya mintak putus. Kalau saya nak awak change, that means saya takleh terima awak seadanya. Lagipun awak made it clear yesterday yang awak takkan try to win me back. So what’s the point of answering your question lagi kan?

Tapi saya boleh bagi tips untuk awak for your future relationship. So that she won’t have to feel what I felt. Women love sweet movements from men. Sometimes even small things pun boleh gembirakan dia. Awak tak romantik, takde masalah. Tapi try to make her feel special every once in a while. Buy her gifts or surprise her with flowers bila keluar dating. Ingat tak awak ada bagi satu MMS saying you’re sorry? I think that is sweet cuma it comes in 2 weeks late. And oh, never ever tell her that you forgot about her even for a day. Macam yang awak buat kat saya hari tu. Sakit sangat hati saya tau bila awak cakap awak lupa. Hmm.

Saya tahu saya pun ada banyak benda yang kena change about myself. Saya harap awak boleh bagitau saya so that saya boleh ubah diri saya to be a better lover.

Saya harap awak faham apa yang saya cuba nak sampaikan. Saya faham kalau awak taknak jumpa saya or even talk to me again. But I hope we can be professional kat office.
InVendeTTa Post at 15-1-2011 23:22

u kata die heartless, die kate u tak romantic...

i tak dapat nak belek betul2 sgt tapi nampak mcm u suke cepat jump to conclusion jer...eh, mcm ai skrg nih lah kan

u kata die heartless, die kate u tak romantic...

i tak dapat nak belek betul2 sgt tapi nampak mcm u suke cepat jump to conclusion jer...eh, mcm ai skrg nih lah kan
MsQuerida Post at 17-1-2011 12:54

kaaaaan??

nak berkenalan dengan gadis ex-gf tt itu,sangat bertuah mendapat chenta beliau

Reply 158# InVendeTTa

Harap tak terpedaya dengan email  defend diri dan point salah pada anda ni!

Reply  InVendeTTa

Harap tak terpedaya dengan email  defend diri dan point salah pada anda ni! :l ...
cmf_houdini Post at 17-1-2011 13:00

ahahahaha... sabar ajelah...

Reply  InVendeTTa

Harap tak terpedaya dengan email  defend diri dan point salah pada anda ni! :l ...
cmf_houdini Post at 17-1-2011 13:00

nampak gayanye camtu lah

nak berkenalan dengan gadis ex-gf tt itu,sangat bertuah mendapat chenta beliau
tajul186 Post at 17-1-2011 12:59

sangattttt, kalau ai jejaka idaman pun ai nak rebut perempuan tu dr TT

Btw, aku tepek ler her so called breakup letter  after breakup through sms
through email
b ...
InVendeTTa Post at 17-1-2011 12:33

dr isi kandungan surat ni..nampak sgt mis communication....kau tak memahami apa yg dia nak dan kau mudah menzahirkan apa yg di dalam fikiran kau kepada public.....aku rasa dia tak selesa ngan kau....sbb kau too open...sedangkan dia....nak hal2 korang berdua..hanya korang berdua yg tau.....dia nak dia punya privacy....lg satu sbb apa dia tak nak citer masalah dia kat kau..sbb aku rasa dia tau kau tak pandai simpan rahsia....suka bercerita.....so pada dia cerita dia adalah tersgt personal....dia tak suka share dgn org lain....kecuali org yg dia betul2 percaya...mampu menjada cerita itu...

so pendapat aku...mmg korang berdua tak sesuai la....minah tuh very secrecy dan kau much open....suka sharing ....so kalau kau mmg betul2 cintakan dia...mmg byk yg kau kena ubah....mmg kena betul2 fahami diri dia....dan aku rasa kau pasti amat mudah utk melukakan hati dia...sbb skar utk kau ubah diri kau.....

nasihat terakhir aku....better break la...better for both of you....

Rate

1

ahahahaha... sabar ajelah...
freekey Post at 17-1-2011 13:05

Memang betul kan, baca ayat2 dia tu pun dah tahu
Tak suka cakap je la tak suka, perlu ke panjang lebar explain
Dah mintak putus baru nak explain segala, what's the point ?

Harus la benda yang dia explain tu semua dia baru perah otak pikir
Supaya kononnya takde la nampak dia yang salah mintak putus bagai
Propa sangat :@

nampak gayanye camtu lahjavascript:;
MsQuerida Post at 17-1-2011 13:06

Kan ? Budak kecik boleh la nak tipu kan ?

Memang betul kan, baca ayat2 dia tu pun dah tahu
Tak suka cakap je la tak suka, perlu ke panjan ...
cmf_houdini Post at 17-1-2011 13:08

ekekekeke...

abg dini mmg suka berfikiran secara kritis dan analitis gitu..

ekekekeke...

abg dini mmg suka berfikiran secara kritis dan analitis gitu..  :lov ...
freekey Post at 17-1-2011 13:09

Harusla.....dunia sekarang penuh cabaran katanya

Reply 163# InVendeTTa

uih.. xleh la xcontact sampai 2-3 hari. nampak sangat mcm xingat kat dia kan. TT xramai kawan pmpn ek? kadang2 kita bleh blajar sikap perempuan dgn bkawan dgn dorang ni. Hari2 kena contact. report apa2 yg patut. Pmpn da la cepat risau. Kadang2 sehari xcontact, dorang da pk mcm2 da. Maksudnya mgkn ada benda yg xelok da berlaku ke. Kalo xcontact walaopon sehari, mesti gf ingat kita da xingat kat dia. Kalo sst da berlaku kat dia, mesti kita xtau. Mcm xnak amek tau gitu. Nasihat2 yg mana bagus, jgn ego utk amalkan dan mengaku kat mana silap. Mcm aku pon, bnyk gf aku yg ajar camne nak jd pasangan yg bgs utk dia. Yg mana aku mampu, aku buat la. Cara nak treat perempuan xsama dgn cara nak treat lelaki. Dgn pmpn, mulut mau manis. Kekeke.. Satu lagi, layan je apa dia cerita. Utk benda2 yg xkritikal, setuju je ape2 walaupon dia mcm salah. Time dia da ok ckit, da lame2 ckit ke, baru tegur balik kalo dia ada salah apa2. ceh.. mcm fazilah kamsah plak aku. huahuahua...

Rate

1