CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9484|Reply: 80

siasat atau ignore...?

nak Tanya pendapat  terutamanya org lelaki…pompuan nak bg  pendapat pun dipersilakan…

kisahnya camni…ada budak lelaki ni dia bercinta dgn  dak pompuan yg tgh belajar di Institiut Pengajian Tinggi…dak lelaki ni dia dok kat kg jer  tp dia berniaga, bab duit mmg takder masalah, skrg ni dak lelaki tu tgh sibuk nak menyiapkan pasar borong kat kg …dak pompuan tu tgh belajar kat IPT kat kl…bulan december 2010 baru ni sepatutnya  dak lelaki ni dah masuk meminang…tp disbbkan beberapa hal terpaksa ditanggunghkan…hal ni dr sebelah pompuan….dak lelaki n pompuan ni kenal dr sekolah lagi..kg pun sebelah2 jer…

baru2 ni  dak lelaki ni dimaklumkan kwn2nya  supaya dia berfikir bnyk kali sblom mengambil dak pompuan tu jd suri hidup dia…kwn2 dak lelaki ni ckp dak pompuan ni  masa study tu dah ramai yg ‘ mengusik’nya…so kat sini ku nak tanya…if u all org lelaki terdengar cerita2 negative mengenai teman wanita u all adakah u all akan ignore atau dlm diam2 u all akan siasat..?

ku bagi cadangan kat dak lelaki tu diam2 gi perhatikan kegiatan teman wanita dia tu…bukanlah ku nak ckp dak pompuan tu jahat tp cerita2  –ve yg mengaitkan budak2 pompuan yg jd student kat IPT  skrg ni terlalu bnyk…bukan semua dak pompuan kat IPT camtu, tp sebahagiannya…jgn ada lak kang budak2 pompuan IPT  marah ekkk…kalo u all tak wat tak perlu nak melahar sembarangan….dah belajar kat IPT mesti tahap pemikiran tu standard org belajar kat IPT…

Ku ulang soklannya ialah….Adakah anda sebagai  seorang lelaki  hanya akan mengabaikan cerita2 –ve yg u all dengar mengenai teman wanita u all atau u all akan menjalankan penyiasatan secara diam2 demi untuk mendapatkan kebenaran…?

thank u pada lelaki2 yg sudi memberi  pendapat dan juga wanita2 yg menyumbang pandangan….

Kalau perempuan nak bagi komen boleyh??
Tunggu lelaki komen dulu...

silakan JG....

Reply 1# puteri_malam

biasa jerk dak2 IPT nih noti2 skit ... cinta ttp cinta
ai ms kat IPT pun ada spare part gaks

so selagi gurl tuh x terTdo ngan llki lain ... abaikn jerk

nk tanyer ...apa maksud "usik" tuh ...usik2 nakal or dh tahap sleeping beauty

siasat dl kabar angin tu utk dptkan gmbran sbenar..stakat usik2 biasa and dak pompuan tuh pon xmgatal sgt,xpa ma..kecik pya hal ma..tp kalo ada dak laki tu dgn si dia siap pegang2 n hayak kehulu kehilir tiap2 ari,mmg jahanam la..kne slow talk ar dgn pasangan..

Ai tolong jawab bagi pehak sedara lelaki ai ok..
Bergantung kepada jumlah hantaran nya...Kalau terlalu mahal.Of coz la kena check betul2..Rugi dapat bekas orang...Bak kata kalau janda dah tau status tiada daranya..Tapi kalau Dara..belum tentu DARAnya...
Tapi kalau lelaki pun dua kali lima ja..Apakata terima saja pasangan anda seadanya...let it be..Yang penting Kita bahagia dan pasangan kita tu sudah berubah..Jangan bila kawen pun perangai lama masih ada..Punggah!Suami keluar ikut pintu depan,isteri lak kuar ikut pintu belakang...Anak plak kena kurung dalam rumah....Habiss...Mula lah forum jadi tempat luahan...

Follow Us
Reply  puteri_malam

biasa jerk dak2 IPT nih noti2 skit ... cinta ttp cinta
ai ms kat IPT ...
LEES Post at 8-1-2011 19:46

'usik' yg kwn2 dia ckp tu dah tido dgn lelaki....

Saya tak senang nak siasat....minah-minah  kat U dulu....ada yang gedik-gedik dan macam-macam perangai....

Senag aje....tak payah nak susah-susah siasat....tapi jika dah nampak depan mata....maknanya ada kawan ajak dan lihat dan-dan tu juga memang  betul...atau terserempak secara tak sengaja....sah....memang dia ada skandal.....:@

Maka pegi jalanlah enko !!!!!....tak kira....dah nak kahwin ke....ape ke....sorry....

Yang malu bukan saya....minah tu dan keluarga dia le....

Ape de hal....pompuan lebih ramai dari lelaki....

Tak de makna nak feeling lelebih....ada banyak keje lain nak buat.....

Hokaaay.....this is based on my true story.....well....pening lalat tu ade juga le....lebih kurang 6 bulan....maklum le....deep feeling juga....

Tapi fikir punya fikir....tak mau masaalah kemudian hari....sakit hati, sakit telinga dan semua sakit.....

So....cut loss awal-awal lagi....tak guna menyesal kemudian hari.....

And my decision made before turn to be true....!!!!!!

Rate

1

Bergantung kepada jumlah hantaran nya...Kalau terl ...
adorable10 Post at 8-1-2011 19:59

er!! tumpang tanya. forum menjadi tempat luahan tu, sapa yang meluahkan ! anak, suami atau isteri!

Reply 1# puteri_malam

aku pmpuan tp nk bg pndpt jgk la
klau bf die percayakan gf die,bf die akn ignore je sbb die tau die gf die bkn cmtu
tp pmpuan zmn skg ni cm xle pcye sket(wlaupun aku ni pmpuan)

cm aku kn
ex(sbb bru break) salu tny psl guy kt kolej,ada org ngorat aku ke x
aku ckp jujur la,mmg ada tp aku x lyn
sbb mmg niat aku nk setia dgn bf aku dan xkn lyn guy lain(kwn dgn guy pun takat kwn je)
even no. pun aku bg kt classmate aku je sbb kna buat assigment sama2

nak Tanya pendapat  terutamanya org lelaki…pompuan nak bg  pendapat pun dipersilakan…

kisahnya  ...
puteri_malam Post at 8-1-2011 19:19

mende ni very subjektif la.....kalau yg jenis ikut perasaan tuh pasti akan terus percaya.....pendapat akula.....dah kawan lama kan...pasti dah leh tau at least 60-70 persen perangai minah tuh kan....fikir dulu logik tak tuduhan itu dgn sifat minat tuh  yg kawan puteri kenal tuh...pas tu satu lg ...amati layanan minah tuh...adakah sama atau dah makin kurang....kala tiada perubahan...baik ignore jek...

kalau ada perubahan br la siasat....cara mudah..wat surprise....hujung miinggu dtg tpt dia belajar....dah sampai rumah dia duduk tuh...ketuk je pintu...wat la..sebulan sekali atau 2......jgn lak bgtau nak dtg.....jgn lupa bwk buahtangan  

Rate

1

siasat dl kabar angin tu utk dptkan gmbran sbenar..stakat usik2 biasa and dak pompuan tuh pon xmgata ...
zuhaili_14 Post at 8-1-2011 19:54

thanks zuhaili...

Post Last Edit by puteri_malam at 9-1-2011 16:35
Bergantung kepada jumlah hantaran nya...Kalau terl ...
adorable10 Post at 8-1-2011 19:59

thanks adorable....tp dak lelaki tu tak jenis hangkut pompuan sana sini..
dia jenis bila dia berkenan dia terus jumpa mak ayah n bincang dgn makayah dia
bila semer org setuju termasuk pompuan dia terus jer nak minang...
walau dia tak sekolah tinggi takat SPM jer so far dia mmg sgt menjaga adat berkawan...

mende ni very subjektif la.....kalau yg jenis ikut perasaan tuh pasti akan terus percaya.....pen ...
akula203 Post at 9-1-2011 13:23

thanks akula....ku dah wat cadangan camtu...
tp skrg ni dak lelaki tu tengah menenangkan fikiran dia
sbbnya terlalu bnyk yg -ve dia dgr jd dia kena timbang bebetul

dua2.hahaha.tpi kata2 org ni slalunya bukan betul sgt.papn,kena dgar dua2 pihak kan.bru adil.

Reply  puteri_malam

aku pmpuan tp nk bg pndpt jgk la
klau bf die percayakan gf die,bf die  ...
myralolx92 Post at 9-1-2011 12:53

thanks myra....percaya tu mmg la percaya tp nak kata myra la budak2 skrg ni mcm2 pesen...
ada yg blk kg bertudung litup...baru spai kat bus station dah tukar baju
kalo spai kl tak tau la mau tak kenal....huhuhu

dua2.hahaha.tpi kata2 org ni slalunya bukan betul sgt.papn,kena dgar dua2 pihak kan.bru adil.
coshinan Post at 9-1-2011 16:35

thanks coshinan...bak kata org dgr bole tp jgn terus percaya....

Saya tak senang nak siasat....minah-minah  kat U dulu....ada yang gedik-gedik dan macam-macam perang ...
fcoy Post at 8-1-2011 21:52

buat masa ni dak lelaki tu tgh berfikiran camtu ler...
tu yg dia amik masa bertenang...siapkan pasar borong ikan dia dulu

dgar kata hati bro.lgipun skrg ni aku pn dh nek takut.hehehe.terus kawin la klu ragu2 sgt.

dgar kata hati bro.lgipun skrg ni aku pn dh nek takut.hehehe.terus kawin la klu ragu2 sgt.
coshinan Post at 9-1-2011 16:47

hehehe...coshinan ni kisah anak jiranku...bukan kisah ku....
ikutkan dia mmg nak tunang kejap jer terus kawin...
tp since dah jd mcm2 hal tu ditangguhkan la dulu....