CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saljubiru

...bersyukur dengan apa yg ada...

suh ana je la
cik.panda Post at 3-1-2011 14:54

aku dah lama tak nampak ana..mana die eh???

aku dah lama tak nampak ana..mana die eh???
melinda_gordon Post at 3-1-2011 14:55

ada je. ko je yang tak nampak

ada je. ko je yang tak nampak
cik.panda Post at 3-1-2011 15:01

yeke???sorryla..aku on and off skang ni..busy sket..da bukak skolah kan...kena masuk skolah balik la...

Reply 13# melinda_gordon

thanks for your advise..ada benray juga kat2 dr org yg ada pengalaman..aku mmg perlu berht2dgn dia.aku sndiri msh lg dlm process nak kenali dia ni..sbb dia sendri pun ada ckp kat aku..ni adalah time yg perlu kita guna utk kenal hati budi msing2..

saljubiru..bukan snowhite..tu dah terang2 slhkan..sbb emosi sgt tu mel..first point dah terbabas..hihihi!jgn mrh

ok..psl perkenlan tu..hubungan sbgi kawan terjalin dr first episod aku mula tlg dia register conference..

buat pertma kali..aku udah letak gak mau ada feeling apa2 kat dia..just tlg dia sbgi client aku..pertemuan demi pertemuan membuah rs kemesraan..pd aku..aku tetp anggap dia kawan..sehingga detik tu kami rs ada feeling msing2 tak sngka lak..rupanya kami mmg ada perasaan yg terpendam jauh dlm ht..

tp aku msh berht2 sehingga dia ingin kenalkan aku pd family dia..aku ckp tunggu dulu..sbr dulu..sbb aku ni jenis yg berkawan dulu..dia pun ckp..ok better kawan dulu..pastu dia minta aku ketemu dgn kawan baik dia..

"teman tp mesra"..nak pegng tngan aku pun tidak..aku yg byk bg peluang pd dia..tp dia jauh sekali..nak ambi; kesmptn..katnya control k..

psl duit..atau perbelanjaan..aku tau maybe cr aku agak terbuka sikit..tp pd aku perlu sikit tunjuk rs syg aku kat dia..lg pun aku ikhlas bersama dgn dia..insyallah...moga allah permudahkan jalan ni..

psl kawen-dia mmg ajak untuk kawen..tp aku yg tahan dulu..sbb aku fikir..aku tak tau knp..wlupun aku syg kat dia n blh terima dia seadanya..tp itu bukan bermkna aku blh term trs lamaranya..pd aku ujian allah satu petunjuk..yg terbaik pasti ada ujian yg hebat..bkn senang nak dpt pakej ni..hihihi!

usia perkenalan..aku setuju ko ckp cm tu..yg ni aku tak blh nak sangkalkan..sbb aku sendiri pernah berkawan dgn serog laki dari sekolah smpi university..tp tut tut..mamat tu pilih kawan baik aku sendiri..

Reply 17# melinda_gordon

mel..

psl luahkan perasaan ni..dia dah luahkan untuk megambil aku sbgi istri dia..tp sebenarnya yg msh ragu2 trhdpnya.pastu aku pulak jenis yg tk suka luah directly..tp make it naturally..lagi pun dia tau semua psl exbf aku ni..hahaha!tu yg dia tak konfident ni..

Reply 24# saljubiru

tak kisah la snowhite ke saljubiru ke kelabu taik anjing ke aku pedulik ape..
aku cuma ckp benda yg betul..jgnla diperbodoh2 dan diperguna2 kan dek lelaki ni..
aku takde la emosi ke ape..cuma aku agak bosan dan bahasa kuang ajo nye nyampah gak dgn thread ko yg balik2 cite pasal mamat yg ko tangkap leleh tu. .benda yg sama je pung dok berulang2..penyelesaian tetap takde..so aku permudahkan utk ko je...

sekian terima kasih..

Follow Us
Reply 26# melinda_gordon

yes, tu lah manusia benda sekecil tu pun dah wat silap..tp malu nak gaku...wawakakwa!

takderlah aku just meluahkan apa yg sedng aku alami shj..tak slhkan..

dko ni cm ada pengalaman juga ni..shrelah..mesi blm ko tunang ni ada case pernh jd kat ko ni kan?

kurang2 blh wat bhn pengajran k utk semua forumer kat sini..?

Reply  melinda_gordon

mel..

psl luahkan perasaan ni..dia dah luahkan untuk megambil aku ...
saljubiru Post at 3-1-2011 15:08

kalau dah ragu2 tu,cuba la buat solat istikharah..tu pun aku nak kena ajar gak ke???
anak buah aku yg darjah 5 kalo die gatal nak kawen pun reti kot nak buat solat istikharah..

Reply 27# saljubiru

aku takde pengalaman pape..sbbnye aku ni bukan jenis jiwang nak bercintan cintun ni bagai...

Reply 29# melinda_gordon

wah!betapa tingginya emo ko thn br yg ke3 ni...!

tp btl lah tu..aku start wat solat hjt n istikorah ms aku drjh 4 lagi..mknya aku matang dr anak buah ko tu lah..

hahhahah!

keraguan yg aku miliki bukan miliki aku..adakala dtg dr pencipta kita juga..itu lah namanya keimanan kita pd esa!

Reply  melinda_gordon

wah!betapa tingginya emo ko thn br yg ke3 ni...!

tp btl lah tu..aku sta ...
saljubiru Post at 3-1-2011 15:22

hahahaha..aku ke ko yg emo lebih ni???kalau aku emo lebih takde la aku bukak 88 thread yg sama pasal benda yg sama..

bestnkn salju, ada org yg sanggup layan kita cmtu....
tpkn, kdng2 tu cm segan jer....bila aku byr msti dia bising, kdng2 aku rasa aku ni mcm susahkan dia je...

Reply 31# melinda_gordon

ni lh namanya process nak kenal..hihihi!benda yg sama..kena tgk view yg berbeza..different views..evalution A, B, C and D..kena considered semua sides ni..hihihi!

Reply 33# saljubiru

pape jela cik snowhite..
semoga ko teruskan jela usaha ko selama ni ye..

Reply 32# jestna

btl tu..aku rs adkala aku ni yusahkan diri dia aje..yerlah bl aku nak ajak dia jejlan pun tkut klu time dia takder duit..bukan apa..sbb dlm hubungan ni aku rs perlu give n take..lg pun aku ni jenis jrg sgt di layan oleh laki cm ni seklai..tu yg buat aku rs cukup dihargai oleh si dia..

buknlah aku nak tunjuk aku ni baik sgt..tp aku ikhlas nak belanja dia..

Reply 34# melinda_gordon

insyallah i will fight for my love!

Post Last Edit by jestna at 3-1-2011 16:01

Reply 35# saljubiru

Kita lebih kurang sama je salju, aku pn br ni jela dilayan cmtu...naik segan gk, btl kata ko tu kena give n take...aku mmg jarang sgt2  ajak dia g jalan2, sbb kes dia bising aku bayar tu la. aku tnggu dia offer br aku roger n out.he3.....kdng2 aku yg g ambik dia, ngn cara tu jer blh gne istilah give n take....he3

Reply 37# jestna

insyallah klu niat ko ikhlas nak kawan dgn dia trskan..tp tu lah..kena hati2 gak dgn laki..kita tak tau sejauh mana niat dia ni..

wahai adik salju...

kak as dah kawin dgn seorang lelaki yg bergelar x suami pada akak... dan pengalaman mengorbankan diri sehingga hampir 7 tahun terutama wang ringgit... ( walaupun sudah lama sedar tapi semua demi keluarga dan anak-anak ) akhirnya Allah masih sayangkan akak dan akak bercerai... sekarang lapang rezeki dan lepas beban akak selama ini... jika ada org kata selama 7 tahun akak seorang yang bodoh... tak mengapa ... itu bahagian akak di dunia ini.. ujian dari Allah ... dan sekarang... akak sudah bukan lagi seorang yg pemurah pada lelaki kecuali kepada anak-anak dan ibu bapa....selama akak berkawan dgn lelaki setakat ini akak keraskan hati untuk tidak bertolak ansur soal duit walaupun sebenarnya hati akak ini bukan jenis yang suka mengikis atau menggunakan duit org lain terutama lelaki ... tetapi pengalaman perit menjadikan akak orang lain!

dear adik Salju!
kekadang lotih kaka liza baca coretan ko nie, dah ler banyak short form, but kekadang kesian dgn ko!

Gini ler dik salju, dalam hubungan ade give and take! jangan terlalu take sampai tahap "selfish" dan jangan terlalu give sampai tahap " lembu cucuk idung". Apabila dik salju dah pandai menilai cinta,dan dah ade koleksi X, maka kaka Liza menganggap dik salju nie sudah matang orang nya! Berfikir dengan sematang nya.

Dalam hubungan kasih sayang, suami isteri, kekasih atau pon kawan yang penting keikhlasan. Jika kita ikhlas, tak der rasa terkilan, tak der rasa kesal juga tak de rasa kecewa. Jika keikhlasan yang dik salju bagi, kaka liza percaya keikhlasan jugak yang salju dapat!

berkawan ler dulu, kenal hati budi! berkawan 20 tahun bertunang 18 tahun pon, kalo bukan takdir tuhan jodoh kita, maka ia tetap takkan jadi jodoh! Jodoh , Ajal, maut, rezeki, rahsia Allah. Be matured dalam berkasih dik!