CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 10830|Reply: 211

Kelebihan Seorang Hafiz Al-Quran- Jasad Ustaz Idris Tidak Hangus, Hanya Pakaian Sahaja Yang Terbakar

Jenazah Allahyarham ustaz Idris Abdol Talib @ Ramali yang terlibat dalam nahas pesawat jenis Beechcraft 390 (Premier 1) terhempas di Elmina dekat Shah Alam, Selangor pada Khamis tidak hangus terbakar.

Perkara tersebut dimaklumkan ahli keluarganya semasa mengendalikan jasad arwah.

Perkongsian Ahli Parlimen Rantau Panjang, Datuk Siti Zailah Mohd Yusoff, tragedi yang berlaku itu hanya membuatkan pakaiannya saja yang terbakar.

“Al-Fatihah. Baru sahaja selesai menziarahi keluarga beliau di Taman Ketari, Bentong Pahang. Terharu dapat makluman daripada keluarga arwah bahawa jasadnya tidak hangus terbakar, hanya pakaian saja yang terbakar.

“Allahuakbar. Almarhum ustaz Idris adalah merupakan seorang hafiz Al-Quran. Semoga semua roh arwah bersama para solihin dan ditempatkan di syurga yang tertinggi,” tulisnya selepas menziarahi keluarga Allahyarham di Taman Ketari, Bentong Pahang.

Allahyarham meninggalkan seorang balu dan tiga orang anak masing-masing berusia 14 tahun, 10 tahun dan 54 hari.

Beliau juga adalah pegawai Kerajaan Negeri Pahang yang berkhidmat di Pejabat Agama Islam Daerah Raub sebagai pegawai penguat kuasa.

Namun Allahyarham bercuti tanpa gaji awal tahun ini selepas berkhidmat sebagai pegawai khas kepada Pengerusi Jawatankuasa Kerajaan Tempatan, Perumahan, Alam Sekitar Dan Teknologi Hijau Pahang, Datuk Seri Johari Harun yang turut terkorban dalam nahas sama.

Ahli keluarganya turut menyampaikan penghargaan dan terima kasih kepada semua pihak yang terlibat dalam bantuan tragedi tersebut.

Pada Khamis, pesawat tersebut sepatutnya dijadualkan mendarat pukul 2.48 petang bagaimanapun dipercayai melencong sebelum hilang kawalan dan terhempas. -CARI

Sumber: mStar

Rate

1

Wei Bini dalam pantang nuuu..
Kesiannya baby tak sempat kenal.ayah dia..
Ustaz ni.kawan.cikgu.iols
Ada.tengok dalam FB.

Aku rasa better tak payah tulislaa body tak terbakarlaa.. aku caye jee org hapiz nii body Allah jaga.. tp bila kita highlight sgt body elok semua tuu.. satu dah jd taksub satu lg org bkn islam akan ermmmm..

Semoga keluarga dia dan semua krluarga mgsa tabahlaa.. peritnya hangpa je yg tau..

Buritan replied at 21-8-2023 09:19 AM
Aku rasa better tak payah tulislaa body tak terbakarlaa.. aku caye jee org hapiz nii body Allah jaga ...

betul tu aku setuju..dh tu family mangsa lain yg mayatnya rentung tu apa pulak perasaannya..seolah2 yg rentung tu semua mati dlm dosa pulak

shernazz replied at 21-8-2023 09:12 AM
Wei Bini dalam pantang nuuu..
Kesiannya baby tak sempat kenal.ayah dia..
Ustaz ni.kawan.cikgu.iols

Sesungguhnya DIA sebaik baik PERANCANG...

Atas dasar iman ko yg walau terumbang ambing sekalipun...ko berpegang dan berkeyakinan pada  ayat diatas ini..?

If YES , kenapa ungkapan kesian ko iteww?

ketambangkang replied at 21-8-2023 09:31 AM
betul tu aku setuju..dh tu family mangsa lain yg mayatnya rentung tu apa pulak perasaannya..seolah ...

Betull tuu.. dah mcm kita merendahkan mgsa yg hangus rentung dan jd abu tuu.. pdhl mgkin amalan pahala dan yg rentung abu tuu dah aman aman duk dlm syurga yg hapiz tuu masih lg kena tabuh dgn malaikat..

Follow Us
ketambangkang replied at 21-8-2023 09:31 AM
betul tu aku setuju..dh tu family mangsa lain yg mayatnya rentung tu apa pulak perasaannya..seolah ...

The moral of the story....cepat cepat enrol ke kelas2 tahfiz....bukan soal yg lain banyak dosa atau tidaknyer....

Buritan replied at 21-8-2023 09:35 AM
Betull tuu.. dah mcm kita merendahkan mgsa yg hangus rentung dan jd abu tuu.. pdhl mgkin amalan pa ...

Ada sebenarnya tubuh dia ni terbakar...bukan x sentuh dek.api langsung....ipar dia je yg menambah2 cerita

Buritan replied at 21-8-2023 09:35 AM
Betull tuu.. dah mcm kita merendahkan mgsa yg hangus rentung dan jd abu tuu.. pdhl mgkin amalan pa ...

Kalau yg ini diwar war kheun...digembar gemburkheun.... its ok....much welcome serta di alunalukheun....tapi kalau yg the rider yg dirakam dlm keadaan badannyer terbakar...maka jatuh hukum aib...aib...aib...

Oh staff gomen dilantik jadi pegawai khas ya tp kira akan menerima pencen juga kan?
Anak kecil lagi, hariu ramai kata tak kesian sgt org kat atas pesawat walhal memasing pun bkn kaya bebenor sampai tak layak dikasihani.
Lagipun apakah org kaya tak layak mendapat simpati bila ditimpa musibah? Walhal depa la yg byk membayo zakat dan cukai idok tak merasa laa org susah duit bantuan zakat brim brum bram bagai tu.

noor2 replied at 21-8-2023 09:37 AM
Ada sebenarnya tubuh dia ni terbakar...bukan x sentuh dek.api langsung....ipar dia je yg menambah2 ...

Tu laa.. adekala family members ni mcm indenial.. fahamlaa sape yg nak jasad mcm tuu.. tp nak buat cmn bhgn masing masing.. pas tuu highlightkan hafizz pas tuu kita pun taksub..

Ada sebenarnya tubuh dia ni terbakar...bukan x sentuh dek.api langsung....ipar dia je yg menambah2 ...

Ko can imagine seandainyer arwahnyer ini the only one who survived the crash and tragedy......konfirm sekolah kebangsaan semua bakal tutup...anak anak semua akan dihantar kesekolah tahfiz full time...oleh ibu ayah...termasuk ko

Wat say you?

stingerpressor replied at 21-8-2023 09:38 AM
Kalau yg ini diwar war kheun...digembar gemburkheun.... its ok....much welcome serta di alunalukhe ...

Ontahlaa sis.. org ni mcm mcm.. yg aku tau manusia ni mmg seronok tgk manusia lain diaibkan direndahkan.. dihukum.. tak kata kat org.. aku pun mcm tuu.. aku pun happy sgt kslo abg aku kena sesuatu sbb aku dendam kat dia tp Allah tak makbulkan ape yg dlm pikiran aku.. hahsha

ntahnyaaa...polis kan dah ckp jasad rider je yg sempurna , in terms of body intact , tak hancur .... apa laaa

Kenape bukan Hadi Awang yang terbakar?

Suchi replied at 21-8-2023 09:41 AM
Oh staff gomen dilantik jadi pegawai khas ya tp kira akan menerima pencen juga kan?
Anak kecil lagi, ...

Takde laa kata tak kesian.. semua mgsa kesian.. cuma yg lapan org ni berduitt.. yg dua org dibawah tuu konpom konpom semikin.. tuu yg buat aku lg kesian..

Yg lapan org tuu mcm jatuh jee
Yg dua org tuu sudah jatuh ditimpa tangga..

Itu je laa perumpamaan..

Dua dua tetap sakit

Buritan replied at 21-8-2023 09:45 AM
Ontahlaa sis.. org ni mcm mcm.. yg aku tau manusia ni mmg seronok tgk manusia lain diaibkan dirend ...

Ko harus ubah perpepsi ko...tak semua org macam ko yg will do the dance of joy tiap kali dapat mengaibkheun org.....bak kata anak jiran aku yg 3 tahun....

Kita adaler apa yg kita niatkheun.....

NAWAITU

B40tastePosh replied at 21-8-2023 09:47 AM
Kenape bukan Hadi Awang yang terbakar?

Hahahahaha..dlm aku serius membaca tup tup ayat ni yg keluar.. sian ko hadi awang . Nak buat cmn.. ko pun totap gigih nak masuk politik wpun tak mampu dan tak reti..

stingerpressor replied at 21-8-2023 09:50 AM
Ko harus ubah perpepsi ko...tak semua org macam ko yg will do the dance of joy tiap kali dapat men ...

Aku kalo ko jatuh aku kesian.. sbb ko tak buat salah dgn akuu.. so mmg aku harap yg terbaik utk ko..

Utk adik beradik aku mmg aku tak mampu.. cuma Allah je yg tak makbulkan ape yg dlm pikiran aku.. hahaha

Ko nak nilai aku terpulang . Aku mengaku aku ni bknnya baik mana pun.. hahaha

Buritan replied at 21-8-2023 09:51 AM
Hahahahaha..dlm aku serius membaca tup tup ayat ni yg keluar.. sian ko hadi awang . Nak buat cmn.. ...

Kau penyembah Hadi Awang ke?