CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: tatod

Lelaki Berang Tak Boleh Sewa Rumah Sebab Berbangsa India

tu la isu dia sebab ritual diorg sblm masuk rumah tu.aku x sanggup plak membayangkan rumah aku dibuat ritual mcm tu..sb lps tu kalau x dok dah rasa x best sb ada elemen pemujaan kan..ni yg aku nmpk dari jiran sblh rumah parents aku laa..

gigahertz replied at 15-8-2023 08:39 PM
kalau sama bangsa tapi lain agama x nak bagi sewa jugak kan.

maybe la.. sebab i ada kawan serani but half kelly..beliau pun tak suka berjiran dengan kelly..
and dia pun terkejut owner cina bagi sewa rumah kat jirannya..

rumah lama dulu apartment.
atas india, bawah india.

yg bawah tu OK - walau ramai dok dlm rumah tu : laki, bini, anak 4, mak pak both laki bini.
yang atas tu - OMG! mabuk ketuk pintu orang tgh malam, buang sampah ke bawah, jolok paip tersumbat sampai pecah air kotor dan busuk kena my house.

now dah pindah.
tapi baru pindah dulu pun gaduh dgn jiran india rumah bawah sekali. dia marah air siram pokok kena baju dia sidai kat railing balkoni. kami dapat call amaran JBM office. lepas amaran pertama tu, dah tak buat la. kalau terjatuh pun, kecil je.

nak jadi cerita satu hari ni, tengah sidai baju, ada air jatuh dari atas. time kami tengah julur kepala jenguk nak tengok ke atas (kot lah boleh nampak rumah mana siram air macam waterfall tu) nampak suami jiran india bawah tu, keluar dan tengok ke atas - my house. suprise, suprise phone bunyi - JMB office call. cakap jiran tu marah dan nak call polis.

kami turun singsing lengan baju cekak pinggang depan rumah dia.
"ko tgk elok-elok air dari rumah siapa yg tumpah. jangan main tuduh je. wah mentang aku muda baru pindah, sedap je tuduh orang. dah mmg nature air turun bawah kot. sapa suruh sidai baju kat railing?"
dia cakap jgn bagi air jatuh la..
"then ko make sure asap incense ko tak naik atas la!"
dia balas, mana boleh...
"so? ko rasa air tu akan naik keatas ke?"

ah, begitulah lakonan exaggerate semula ...

cari india kristian... ok kot, dorang takde duk main loceng maghrib2...bising2 sangat..

cuma mabuk ni je msalah.. kalau jenis pembersih bukan kaki botol, ok la

aku ritu gurau2 nak sewakan rumah aku kat anak boss (india) sbb boss aku ni duduk dkt dgn rumah aku tu, member aku ckp jgn oi bagi sewa kat india..rosak rumah, bising bla2... dia cakap,

Penah menyewa dkt rumah india and rumah tu mcm ada tempat pemujaan kecil yg gantung dkt dinding tu.

So kdg2 dgr org baling syiling mlm2 dkt tangga rumah sedangkan xde budak kecik pun. Tanya adik, dia kata xde keje nk buat camtu.

Ada sekali tu, psg ayat kursi dlm rumah dkt youtube and lps tu i pergi toilet. Keluar je toilet, "pang!" pintu tingkat atas kena hempas kuat. Then youtube ayat kursi tu terhenti mcm ada org tekan pause padahal before g toilet, mmg tgh play. Nak kata org tekan, xde org pun dkt rumah.

Panggil kwn yg boleh rasa2 ni, dia kata ada tu sbb yg duduk situ dah panggil hari2 kan..cuma ni spesis yg baik la n dia x kacau org..

Tak lama duduk situ, then pindah

Follow Us
aku baru start sewakan rumah aku...mmg kena tapis...aku sewakan dgn melayu Islam je...klu bangsa lain payah la..kang bwk anjing apa semua malas aku nak samak..mmg la kata tak bwk apa bagai2...tp klu tibe2 kang dh masuk dorg bwk? xnak aku semak kepala...so dpt la tenant melayu ppuan single...ddk umah 2 tgkt sorg2..tp weken family dia dtg la..

12
Return to list New