CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9439|Reply: 64

wei..leh ke korang trime klu bakal isteri/tunang/kekasih ade sejarah silam?...

sejarah silam ni mcm2 le maksud aku, x semesti nye xde dara je, tp selain tu, pnh kene rogol dgn bapak or abg sendiri ke... penah wat jenayah ke spi msk penjara, pnh menagih dadah ke, pnh jd GRo ke...mcm2 la lg..

boleh ke korang trime dorang ni SEADANYA..klu mereka dah taubat & x melakukan lg perkara tersebut laaa....?

adakah bg lelaki, x perlu la nk cite sejarah silam..sbb itu dia yg dl?..ade gak setgh lelaki xnk pompuan sbt langsung psl kisah lama..
bg sesetgh wanita yg jujur ttg ms silam dia sbb takut nnt pas kawen, bile suami tau dia dah penh wat jenayah, xde lg dara ms malam pertama & ade lak sedara mara mengata yg dia dl kje GRo...caner pendapat korang....

sory le klu topik ni dh penh ade...pinau mate, byk sgt thread....hoyeh..hoyeh...

rntahlah aku rasa dah byk baca kes mcm nie...

bagi aku pokok pangkalnyer hati kita...kalo betul kita cintakan seseorang tu, kita akan terima dia seadanyer...kes lama2 tu...x payahlah diungkit2 lagi...

rntahlah aku rasa dah byk baca kes mcm nie...

bagi aku pokok pangkalnyer hati kita...kalo betul k ...
limau Post at 24-12-2010 19:42

tul2.... sape x pnh wat silap.................mmg dh byk dgr kes2 gini...

x boleh... saper suruh dia... buat menatang tu... selalu nya laki yg terima nie.. same kes gak ngan pempuan tu.. da x teruna.. tu yg terima seadanya.. tp klu lelaki suci x pena wat mender tu.. buat aper nak terima .. pempuan lain ada...

x boleh... saper suruh dia... buat menatang tu... selalu nya laki yg terima nie.. same kes gak ngan  ...
khai24 Post at 24-12-2010 21:29

pndapt ko ni aku setuju gak...biasa nye dia leh trime sbb pnh lalui benda yg sma..so x fair la..klu laki lak nk berkire.

kalau nak ckp tak boleh..

cermin balik diri kita sendiri, bagus sangat ke? tak pernah buat dosa ke????? kita ni maksum sangat ke sampai nak ckp, SAYA TAK AKAN TERIMA MANE2 PEREMPUAN ATAU LELAKI YANG DAH BLA BLA BLA BLA...........................................kita ni bagus sangat ke sampai nak buat menghukum orang lain mcm kita ni Nabi ??? sedangkan Nabi sendiri ampunkan umatnya....

malas la aku nak panjang lebar bab2 ni, sebab pokok pangkalnya memang hati, dan perasaan sendiri, kita ni manusia biasa, ntah bile kite buat silap besar, ntah bile kite diduga pon kita tak tahu, ape2 pon ALLAH lebih Maha Mengetahui, aku ni bukan nak pefeeling ustazah, sebab aku rasa, makin lame, makin ramai orang2 sekeliling kita yang konon2 baik, konon2 alim ulamak, tapi bila singkap "kain",.... sudah2lah nak hukum orang lain, diri sendiri esok lusa siapa tahu ???

skang zaman berfikiran terbuka bukan mcm joyah2 ceruk tiang tu

Follow Us

cermin balik diri kita sendiri, bagus sangat ke? tak pernah buat dosa k ...
kaishi Post at 24-12-2010 22:01

herm....bg pihak pompuan, aku suke komen ko ni.....wlu pun ade je laki yg baik x wat mende2 tu sume, tp mungkin x baiknye dr segi lain tu ade....pokok pangkal hati dia..klu suke, trime...

tp slalunye wanita minta diterima seadanya dia....kesilapan..semua org buat ...

tp soklan aku yg lain...yg laki x jwb...patut ke wanita bg tau kisah silam tu kat korang?....

kalau laki tuh takleh terima, pempuan pelis walk away. toksah hadap laki gitu.

Kalau kisah silam dia terlanjur dgn bangsa asing termasuk omputih & negro, aku lupuskan terus dia dari hidup aku.

cermin balik diri kita sendiri, bagus sangat ke? tak pernah buat dosa k ...
kaishi Post at 24-12-2010 22:01

ehhh...bukan dah jumpa kat thread kerjaya?

aku suka komen ko nie....

Reply 10# limau

hahahah.... ko jumpe ayat yang same ke? aku memang suke komen2 benda yang same je, sebab kadang2 diri kite ni selalu lupe nak pandang diri kita sendiri before pandnag orang lain...

Reply 1# bintang_hati

aku rasa klau da syg sgt,laki tu bole terima pmpuan tu seadanya

Reply  limau

hahahah.... ko jumpe ayat yang same ke? aku memang suke komen2 benda yang same ...
kaishi Post at 25-12-2010 10:13

yelah, mana sdar ...asik ngata org jah..diri sendiri x selidik dulu

ada je lelaki yang boleh terima..pendek katanya..sebelum nk berterus terang bagai tu...kene kenali betul2 dulu lelaki tu..jenis macam mana..kalau awal2 dia dah statekan dia takleh terima penipuan...awak berterus terang je lah..kalau dia takmo terima...move on...itu lebih baik daripada kantoi lepas dah kawin sok sok..kalau dia ckp dia tak kisah...better awak simpan je kot aib2 tu..nak cerita pun boleh..tp make sure la awak dah buktikan kat dia yang awak dah insap..

nak cete pon tgk org gak..ada baik n buruk nya kalo laki dpt tahu cete sejarah hitam nih..xsemua laki leh terima..kalo ada yg betul2 leh terima n jaga dgn baik tuh,syukur alhamdulillah le..yg takutnya bile laki tau ko ada sejarah hitam,depa kan amek kesempatan lg pd diri ko@buat stok geli2 je..

Sebab Tu jangan ambil masa 3 minit untuk nak BERKAPEL.......
Soal selidik dulu Secara Terperinci..Bukan main belasah ja...Nak beli ikan kat pasar pun kelebek dulu..Tanya Ni ikan bela ka ikan laut...Inikan pulak nak cari Teman....
Setiap orang ada sejarah hitam/putih tersendiri.TERPULANG...Kalau nasib kita baik kita dapat yg PUTIH..Kalau sebaliknya..Lu fikir la sendiri..Sebab tu pentingnya tahap pemikiran yang rasional...Tiada manusia yang sempurna..

nak cete pon tgk org gak..ada baik n buruk nya kalo laki dpt tahu cete sejarah hitam nih..xsemua lak ...
zuhaili_14 Post at 25-12-2010 18:40

skeri sangat jejanz mcm ni mcm ada satu benang kat PP bila bf dia tau dia dah terlanjut sebelum tu.. boipreng dia pon melanjurkan diri dengan sheols sebelum mintak putus gitu..kesian sangat

aku sebagai lelaki berasa amat2 sedih dan kecewa setelah dapat tau kisah silam org yg aku sayang...
oleh tu, aku nasihatkan org2 yg ade sejarah hitam tu, xpayah la cite kat cple korang...seboleh2nya, simpan la aib korang tu...dan jangan bagitau sesiapa langsung.......walau sayang sebesar gunung sekalipon, bila dia dah tau pasal sejarah hitam korang, sayang tu lama2 akan terhakis jgk....

*kisah benar seorang teruna*

aku sebagai lelaki berasa amat2 sedih dan kecewa setelah dapat tau kisah silam org yg aku sayang...
...
gugel Post at 25-12-2010 19:22

cari lain jer.. belen2 nie xleh pkai.. ti ko kawin byak masalah... cthnye..

1. bila bini ko jmper kembali laki yg menjadikn di x dara.. mau gaduh besar...
2. bila gaduh.. mula la ungkit.. pasal kisal silam..
3. risau gak bile da berani bagi dara kat orng len.. sng2 jer ti dia cari len pas kawin.. cuba sekali msti nak lg..
4. ko akan merasa isteri ko x berharga..

klu awek ko ada kisah silam kner rogol or takat kener raba2 tu x pala terima.. klu main ngan rela hati.. bek x yah... klu sanggup amik risiko kain jer la...

...
gugel Post at 25-12-2010 19:22

ini dalam konteks dara je ke ni? mcm mana kalau bakal uols masih terpelihara daranya...tp dulu2 agak sosial..kelabing, minum alcohol dan perkara2 kurang sopan gitu terima tak?