CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koalabiru

Ayahku kaki ngangkung - nombor ekor

Reply  koalabiru

cuba cari satu hobi yang koala boleh share ngan ayah koala... lin selalu sembang ngan ayah pasal kereta... kami kalau sembang bolehlah dalam setengah jam.. org perempuan hati dia kat mulut.. (sbb tu kdg suke bebel) tapi org lelaki mulut dia kat hati.. (sbb tu kdg dia wat tak tau jer)...
cik_lin Post at 20-12-2010 04:06 PM

setuju...mebe koala buleh risik2 carik apakah hobi sebenar Ayah......bak kata org....carik sesuatu yang ayah suker...kira2 mcm "password" la untuk koala dan ayah bersembang....kemudian buleh "masuk jarum"..

Reply 21# medangmru

betul lah tu... koala kan anak sulung.. kalau pun adik2 koala tak rapat ngan ayah koala, biarlah koala yang rapat ngan ayah koala... ayah kita one and only... tak der yang lain..

p/s: mod thanks yer tacang tu....

setuju...mebe koala buleh risik2 carik apakah hobi sebenar Ayah......bak kata org....carik sesua ...
medangmru Post at 20-12-2010 16:22

koala tau dah ape dah ape yang dia suke.. dia suke barangan antik dan sejarah2.. terasa cam nak pegi beli brang kat jualan antik kat Amcorp tuh.. tapi sebenarnya, bf koala yang pandai amik hati dia bab minat dia nih.. cuma koala tak pndai dan minat sejarah..

Reply  medangmru

betul lah tu... koala kan anak sulung.. kalau pun adik2 koala tak rapat n ...
cik_lin Post at 20-12-2010 16:32

dulu koala ada jugak belikan dia hadiah.. tapi now, koala hadiah koala tu maken dia tak suke.. ada saje komplen dia.. tapi hari jadi dia haritu, koala tak lupa beli kan 4 helai t-shirt utk dia.. koala syg dia sgt2..

Reply 24# koalabiru

bagus lah cam tu... amik ati ayah bukan senang sebenarnye... tapi kalau ader usaha, mesti raser seronok kalau dah berjaya kan...

lin dulu duduk asrama... bila balik rase lost ngan ayah... amik maser nak serasi... tapi skang ni dah ok dah.. abang dulu pun jeles ngan lin sebab ayah leh sembang ngan lin, ngan adik beradik lain ayah tak sembang sangat pun... ayah lin garang jugak mase kecik2 dulu....

lin pun sayang sangat ngan mak n ayah lin tau... Hargailah mereka mase mereka masih ader ni yer....

Reply  koalabiru

bagus lah cam tu... amik ati ayah bukan senang sebenarnye... tapi kalau a ...
cik_lin Post at 20-12-2010 16:57

baiklah, koala akan cube jugak.. if tak berjaya, koala akan pkkan hal yang lain lak lepas nih..terima kasih byk ye lin.. koala tak tau nak citer kat sape prob nih.. takut juga mengaibkan maruah ayah.. yelah, mmg ayah tak solat, ayat tak pndai, tapi ayah penyayang.. cean adik2 if tau sape ayah yang sebenarnya..

moga Allah ampunkan setiap dosa ayah.. Amin..

Follow Us
nanti kalau ada perkembangan terbaru post kat sini ye Koala.

tergerak pulak hati kak As nak luahkan sedikit pandangan untuk adik koala...

Kak As rasa inilah masanya untuk koala membalas segala budi baik ayah koala yang telah membesarkan koala... koala kata koala sayang ayah koala kan... dan dari segi zahirnya koala sudah mula membalas budi itu dengan kasih sayang dan perbuatan koala .. namun dari segi dalaman terutama rohaninya... memang amat payah tapi itulah yang menentukan adakah koala mampu memimpin ayah koala untuk mendapat rahmat Allah dan bersama melangkah ke syurga.... paling mudah semua ini ujian ALlah s.w.t untuk koala...

koala mesti tercari - cari jalan terbaik untuk menjadikan ayah koala seperti ayah yg koala impikan... satu kak As pesan.. jangan sesekali malu dengan apa yang berlaku...dia tetap ayah koala... ayah yg membesarkan koala... kuatkan hati...usahakan sesuatu dan iringi segalanya dengan doa... doa adalah senjata paling mujarab... bukan mudah untuk mengubah... seseorang yang tidak pernah solat dan hidupnya berutinkan judi memang sesuatu yang susah nak diubah tapi tidak mustahil...itulah gunanya doa anak yang soleh..

koala adalah org yang paling hampir dengan ayah koala di kota... kalau boleh tak perlu khabarkan pada keluarga di kampung dahulu... jika ayah koala tahu ayah koala pasti bertambah malu dan kecil hati dengan koala... cuba dekati ayah koala... walaupun dia garang bak kata koala.... dekati secara halus... paling awal selami hati dia... dekati dia sebagai kawan rapat...tanya keperluan kewangan dia.. habiskan masa terluang dia bersama koala... jauhkan jurang dia bersama rakan2 seperjudian dan isikan masa dia dengan sesuatu yg dia minat tapi tidak mendatangkan dosa.. tapi yang paling penting.. dekatkan dulu dia dengan solat... akak tahu mungkin jauh disudut hati ayah koala sedar yg dia sudah tua dan faham bahawa dia masih bergelumang dgn dosa.... caranya... hadiahkan dia sesuatu yg berkaitan solat.. pada awal mungkin dia akan tersentap tapi itu lebih baik dari koala malukan dia di kampung... bagi satu - satu... kopiah... sejadah... kain pelekat... dan hadiah terbaik buku solat dan al-Quran... kenalkan dia dengan seseorang yg boleh membimbing dia tanpa dia sedari..... kena banyakkan bersabar dan pelbagaikan usaha.. sesungguhnya doa anak yang soleh Allah s.w.t pasti akan makbulkan..

Rate

1

nanti kalau ada perkembangan terbaru post kat sini ye Koala.
medangmru Post at 21-12-2010 18:04

insyaAllah, koala akan balik kpg ujung minggu depan dan koala akan update kat semua.. koala akan bagitau ngan mak koala.. koala akan tanya dia.. weder dia tau ke tak hal nih.. if dia tak tau, mesti dia terkejut dan sedih.. tp koala harap ktorang akan pk kan jalan..

tergerak pulak hati kak As nak luahkan sedikit pandangan untuk adik koala...

Kak As rasa inilah  ...
assafdiyah Post at 21-12-2010 22:04

terima kasih kak As.. koala hargai nasihat akak.. panjang lebor akak tuleh..thank you ye kak.. mmg susah sebenarnya bile ayah tak solat nih..
mak pun susah nak nasihat dia.. nih kan pulak koala..
tapi koala akan usaha.. tak kesah lah if dia nak marah ke ape..
yang pasti koala nak dia tau, halal dan haram..
biar dia kenal ngan Allah dulu..

kalau kita jauh dari Allah selangkah, seribu langkah Allah jauh dari kita..
kalau kita dekat dengan Allah, Allah lagi dekat dengan kite..

koala nak story sikit pasal ayah.. bkn nak memburukkan ayah.. tapi nak korang semua amik iktibar dari cerita nih..

pada suatu hari jumaat yang hening, (macam citer kanak2 pulak)
koala pegi ke kedai makan ayah dalam pkul 11..
koala sembang2 ngan ayah.. makan kat kedai ayah..
tbe2 ayah kata ayah nak g tandas.. dan ayah terus hilang..
koala tercari2 ayah.. then koala ingat ayah ke masjid..
utk solat jumaat.. koala tepon mak.. koala kaborkan ke mak..

"Mak, ayah takde kat kedai.. g masjid kot.. Alhamdulillah sgt.. "
"mak pun seronok dengar hal nih, koala."

perbualan kami pun berlarutan smpai koala lenguh pegang tepon..
dalam kul 1.50 gitu.. koala tepon ayah.. koala nak gtau, koala nak balik..
koala tepon dan ayah angkat..

"Ayah, kat mane? koala nak balik dah."
"Tunggu kejap, ayah kat bilik.. jgn tepon, nt orang tau, ayah kat bilik.. ayah tak pegi smbhyang"
".............."

koala terdiam.. lalu koala g tandas..
koala nangis sgt2.. sbb sedih..

Reply 31# koalabiru

mmg serba salah bila terjadi keadaan yg mcm ni.

tp sblm tu ... istilah ngangkung dgn beli nombor ekor adalah 2 perkara berbeza.
Sbb org yg gi ngangkung,pastu beli no. ekor dh buat 2 dosa (khurafat + judi) .... tp ada gak yg cuma beli no. je (judi).

Mmg susah kalau nak nasihatkan bapa sendiri .... ditambah lg sbb duduk berjauhan.
Mungkin blh bg teguran secara lembut, cth bila masuk waktu smbyg .... blh tanya/ajak smbyg sama.
Tp kalau rasa berat sgt mulut tu ... selalu la berdoa utk bapa tu.

pd aku, pemulaan yg terbaik adalah utk membawa bapa tinggal sekali dgn ibu/keluarga.
sbb secara psikologi, bila bapa lihat kehidupan anak2/isteri ... lama-kelamaan dia blh berubah. Mcm yg pernah terjadi pd pak sedara aku gak dulu .

Rate

1

er..
bile aku baca kesah ni..
pada aku ar. kalo la aku di tempat ayah nye..aku rasa mmg susah nak dgr cakap anak. ego sbg org tua n bapak la.

dan pada aku jgk..benda2 macam ni, ekceli hidayah..HIDAYAH.. tak sume org dpt. kalo laa die nak berubah n dah dpt hidayah allah tu, tak perlu org tarbiyah panjang2, die akan tergerak hati sendiri utk mencari jalan kebenaran. pedapat seposen aku jer. sbb aku percaya mende ni. ala2 mcm jodoh, maut etc tu la..hehe.

er..kalo la aku di tempat TT, aku rasa aku takkan tegur direct, mungkin aku cari org yg buleh die dgr ckp n respect org tuh..sbb aku ni jenis mulut melaser tak hengat..haha.di samping tu...byk2 kan berdoa la...

ekceli..aku tau..dulu...yg somi aku ni, die pon main nombo gak, zaman jahiliah die. tapi...pas je die kawan ngan aku...bkn la aku nak cite aku baik sgt, tapi mungkin tuhan kasi hidayah, die tgk aku jenis semayang etc kan..die pon turut gak solat sume. aku pon tak membebel byk pon, skdr ckp aku taknak duit haram, dan tolong buang mana2 rete yg ko beli guna duit haram tu..dan sepanjang aku kenal die lam 4-5 taun ni, aku tgk ok dan tak de plk nombo2 n tak solat sume tu..aku rasa dulu, die terpengaruh sbb kawan2 opis sume non muslim, aku dulu pon siap deme(org opis aku) tanya lagi.nombo ape kuar..haha...dan deme siap belanja aku makan lg kalo menang, tapi mmg aku wajib tolak la..

Rate

1

er..
bile aku baca kesah ni..
pada aku ar. kalo la aku di tempat ayah nye..aku rasa mmg susah nak  ...
silica_SiO2 Post at 22-12-2010 10:43

kalau nak cerita bab HIDAYAH nih.. koala pun taktau lah bila.. Koala hanya mampu berdoa je.. spy Allah hadiahkan dia HIDAYAH.. sbb dia dah tua, tak mahu nye dia makan teguran orang.. sapa lah orang lain tuh.. entahlah semua.. tapi hope semua akan berjaya lepas nih.. koala akn wat ape saje utk ayah.. utk ayah jadi orang beriman.. koala teringin nak sembahyang jemaah cam keluarga lain.. tapi dalam idup koala, tak pernah sekali pun koala rasa semua..

harap kawan2 tlg koala doakan ayah koala ye..

Rate

1

cane ye nak soh orang kedai nombor ekor nih tak payah terima duit dari orang Islam?

Reply 35# koalabiru

mana buleh tak buleh jual. die cume tempek, judi adalah haram disisi islam. tapi ramai org islam yg beli.

alah relek la..benda2 cam ni..ko jgn pikir2 sgt n berserabut kepala sgt.

pg td aku sarapan ngn incik somi, aku tanya ni..aku tanya psl nombo ni la...bapak die marah tak die main nombo..die kata..mana orgtua tu tau..aku kata, mmgla die tatau, tapi manala tau die  terkantoi tau ke kan.ye kata..org tua tu bising2 lah jgk sekali dua. tp..bende2 cam ni, kalo dah ketagih, mmg rasa nak beli n beli lagi..itu yg die ckp, ssh nak benti cam tu je, dan org yg main nombo2 tuh, ekceli byk hala tuju die, ade byk target die, kalo nak benti betol2 mmg perlu kesedaran yg tinggi..  unless ade sesuatu yg betol2 buatkan org tu berenti terus.. itu aku kata hidayah tu.

dulu..aku duk umah kawan aku kat labuan kan..maid die kristian, die selalu cite die beli nombo.aku pong suke gak dgr2 nombo nih..haha..even aku tak beli, tapi kalo kat paper tu, aku akan benti jap tgk keputusan nombo tuh.. .pon aku bese gak sembang ngan somi aku pasal nombo2, trend2 nombo etc, walopon tak beli.. ..peminat nombo tegar gitu..haha..aku penah gak ckp sembang  bodo ngan somi aku...aku ckp...kalo lah beli nombo tu halal, harus ku beli main2, buang duit lam $1-2, haha..tapi die bgtau, main nombo ni, ketagih n berhantu..ko akan bersemangat lg utk cube lg beli lg, sampai laa ko hutang sna sini utk menang jer (kes tegar la ni).

ekceli, aku mmg suke tgk nombo, aku suke tgk nombo plate kete org, kalo org2 yg aku bese mcm org2 opis ke,siap aku ingat lg nombo2 kete dorang.

Rate

1

koala nak story sikit pasal ayah.. bkn nak memburukkan ayah.. tapi nak korang semua amik iktibar dar ...
koalabiru Post at 22-12-2010 08:48

akak nak sangat tahu.. apa yg koala buat untuk ayah koala... jgn lupa sambung cite koala ye

cane ye nak soh orang kedai nombor ekor nih tak payah terima duit dari orang Islam?
koalabiru Post at 23-12-2010 09:42 AM

Hummmmmmmmmmmm..mende ni rsnya mcm mustahil je ...walaupun dah terang2 ada signboard bgtahu yang Judi haram disisi Agama Islam tp org2 Islam wat derkkk jer.....mende ni akan jadik tak mustahil kalau penguatkuasa agama ditempat kat kedai no. ekor ni....tp bolehkan??

Hummmmmmmmmmmm..mende ni rsnya mcm mustahil je ...walaupun dah terang2 ada signboard bgtah ...
medangmru Post at 25-12-2010 15:26

medang, nak seribu daya taknak seribu dalih..tapi if ada orang tunggu kat situ pun..
kadang2 ada jugak orang yang beli guna telefon..
tepon2, beli nombor.. ada agent..
betul kate forumer sorang tu..

koala akn balik ke kampung ujung minggu nih..
nak belikan baju skolah utk adik2..
time nih kot koala akan gtau kat mak..

moga mak kuat dan tabah dengar semua nih..