CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Ustaz Wadi Annuar Jadi Pramugara, Hidang Biskut Pada Para Artis Dalam Pesawat

Edited by naj13 at 1-6-2023 11:02 PM
likilu replied at 31-5-2023 10:09 AM
Kalau minat sejarah deep mesti best dengar dia. Match pulak dengan historians dari channel channel  ...

Kalau minat sejarah better lg Ust Ibnu Rijal.. source dia lebih credible & pendekatan dia sederhana jer jenis x suka cari gaduh

boleh cari playlist Empayar kat youtube, cerita tentang sejarah Islam since Khulafa’ ar-Rasyidin sampai la ni dh masuk chapter Kesultanan Melaka.. ada gak siri2 dia yg lain tentang sirah Nabi2, srikandi2 Islam, ulama2 besar (Nubala’) & masa awal2 dulu dia pernah juga ceramah ttg konspirasi

BartholomewKuma replied at 1-6-2023 07:40 AM
Solid akidah hang na. Dikala zaman la ramai hat dok nak ikut tok nenek punya amalan hat tak tau hu ...

Shukur aku dengan adanya teknologi internet, ada you tube ustaz2 ceramah ni, kita pun dapat ilmu dan yg bagusnya kita boleh pilih dan nilai ilmu2 ustaz2 curah yg mana betul, yg mana meragukan, yg mana salah terus. Sejak tgk byk2 guru2 ni, barulah aku sedar byk juga apa2 yg ustaz ajar dan  dengar sewaktu di zaman sekolah, zaman kecik dulu, jadi kepercayaan dan amalan masyarakat kita, rupanya bukan dari Quran mahupun hadis yg sahih.

lotionmilo replied at 1-6-2023 09:20 AM
Teori fizik pon salah.Haritu ada pakar fizik dah tegur

he he he... ada link tu? tlg beri, nak tgk komen pakar fizik tu. Ramai juga pengikut ustaz ni, I baca komen2 puji dia. I ada tgk 2 video dia lepas tu tak tgk dah. Rasa macam dengar Conspiracy theory je...

FlexyFox replied at 1-6-2023 09:20 PM
he he he... ada link tu? tlg beri, nak tgk komen pakar fizik tu. Ramai juga pengikut ustaz ni, I b ...

https://twitter.com/zamirmohyedin/status/1117993656533733376?t=01xD9H5Hy_W8DPaB-97EYQ&s=19

*Teori sains

FlexyFox replied at 1-6-2023 08:50 PM
well said. Byk kesilapan dia yg membuatkan kita hilang keyakinan untuk mendengar kuliah dia. Tidak ...

Iyaaa kalau khilaf bagitahu khilaf.bukan tuduh orang bodoh, munafiq ataupun kufur kalau lain pendapat

Langsung tak meraikan pendapat.

AkokKocik replied at 30-5-2023 08:07 AM
Xkisah klu wadi ni djemput bceramah dgn retis, dh retis yg bayar untuk dia dtg...tp yg xsuka pasal w ...

Betul tu. I pun tak boleh nk hadam org terlalu banyak pujakan dia. Banyak khilaf dan lemah tp terlalu diagungkan. Kurang bersederhana

Follow Us
babyLON. replied at 1-6-2023 12:32 AM
u cuba dgr ustadz Adi Hidayat. ceramah dia semua petik ayat quran kalau x pun hadis sahih. siap se ...

Saya suka ustaz ni tapi berat kepala dgr ceramah dia sbb byk sgt input haha

Edited by BartholomewKuma at 2-6-2023 12:29 AM
FlexyFox replied at 1-6-2023 08:50 PM
well said. Byk kesilapan dia yg membuatkan kita hilang keyakinan untuk mendengar kuliah dia. Tidak ...

Kagum pulak aku baca bait bait ayat hang ni. Ni tentu hang memang kaki dengaq ceramah. Akai hang lawas buleh hadam dan berpikir sampai buleh lintaih kata2 hat lagu ni dari pikiran hang. Apa hat hang quote tu mmg hat Maza selalu habaq. Termasuk syihabudin memandaikan umat. Well done. Kagum aku dengan hang.

Baru petang tadi aku tengok react terbaru syihabudin. Pasai kata2 UAI. Panaih hati aku dengaq apa hat Azhar idrus tu kata.

BartholomewKuma replied at 1-6-2023 11:57 PM
Kagum pulak aku baca bait bait ayat hang ni. Ni tentu hang memang kaki dengaq ceramah. Akai hang l ...

Lucu pula hg ni, puji aku begitu. Apapun, tq for the nice kind words. Aku ni tgh merangkak2 mencari ilmu sebelum terlambat. Ilmu agama aku setakat SPM ja,  dah tua beranak pinak baru nak mula serious sikit.  Aku pun suri rumah sepenuh masa, jadi ada masa nak mengaji ugama hampir tiap hari. Suami pun bukan asal Islam, jadi kami sama2 belajar. Doakan kami laki bini ya kawan agar Allah bimbing.
BTW, saja nak bagitau hg sebab la ni hebuh bab2 makrifat, maqam itu ini, ladunni. Sebelum perkara ni dibincang berleluasa mcm tgh hangat la ni, beberapa thn yg lalu, kawan aku kenalkan aku dgn kawan baik dia.  Kawan ni pula suka whatsapp aku tentang hal2 mengenal diri, mengenal Tuhan. Sebut Syeh Siti Jenar dll yg aku rasa pelik. Aku rasa aku dah kenal Tuhan, nak kenal sampai mcm mana lagi. Dah cukup   menrealisasikan keujudan Allah Taala dgn melihat alam sekeliling dan berfikir dan belajar dari guru2 agama yg bertauliah. Aku tak ikut cakap dia sebab aku rasa pelik. Tak lama lepas tu, dia kata, aku ada tanda lahir di tangan kanan. Duh! Ni mengarut sungguh dah. Aku cakap aku tak ada birthmark. Tak puas hati gamaknya, dia minta alamat aku, aku tak bagi. Dia kata nak scan. Oh, nak spy aku pulak dah...Gila!!! (terfikir dlm hati mungkin dia ni jenis2 meramal sesuatu? Wallaualam).

Pastu aku balik Mesia (aku bermastautin di luar negara), kawan aku ni ajak la jumpa kawan baik dia ni yg dia sangat hormat. Aku tak mau, terus sampai hari ni kawan aku tu dingin dgn aku. Sedih la juga hanya kerana aku tolak pelawaan jumpa kawan dia yg aku kurang berkenan, persahabatan kami suam. Kemudian, la ni timbul isu2 makrifat, mengenal Tuhan dgn cara geng2 tu, dan wahdatul ujud ni. Dari ceramah2 ustaz2 yg byk memperkatakan ttg perkara ni, dan betapa bahayanya kpd aqidah, aku bersyukur aku blh berfikir dgn baik dan waras dan tak terikut. Alhamdulillah Allah lindung. Ramai org tersasar dan tersimbang dlm usaha menju jln yg lurus. Semoga kita semua berhati2. Panjang pula aku tulis...

BartholomewKuma replied at 1-6-2023 11:57 PM
Kagum pulak aku baca bait bait ayat hang ni. Ni tentu hang memang kaki dengaq ceramah. Akai hang l ...

"Baru petang tadi aku tengok react terbaru syihabudin. Pasai kata2 UAI. Panaih hati aku dengaq apa hat Azhar idrus tu kata.". he he he..   aku pun tgk. Bila dengar UAI tuduh  mereka tu sesat, aku terkejut besar. Kalau org awam yg kata, kita boleh brush off jer, tapi ni dari mulut seorang ustaz. Senang2 dia tuduh org sesat. Ini keterlaluan. Mana boleh tuduh sampai begitu sekali. Aku hilang hormat kepada ustaz ni.

lotionmilo replied at 1-6-2023 10:55 PM
https://twitter.com/zamirmohyedin/status/1117993656533733376?t=01xD9H5Hy_W8DPaB-97EYQ&s=19

*Teori ...

Terima kasih. I dah baca.

silampumeja replied at 1-6-2023 11:02 PM
Betul tu. I pun tak boleh nk hadam org terlalu banyak pujakan dia. Banyak khilaf dan lemah tp terl ...

Yg agungkan dia pun bkn golongan ilmuan. Golongan malas mikir n membaca.

Blessed_Servant replied at 30-5-2023 09:44 PM
Menuju syurga abadi ke menuju syurga wadi ni? Merepek dah dia ni. Seolah taman2 syurga tu milik eksk ...

Ye ke degree Mesir. Mcm pernah baca dia tak habis belajar pun. Then pergi syria belajar dgn tok guru mana tah

FlexyFox replied at 2-6-2023 02:11 AM
Lucu pula hg ni, puji aku begitu. Apapun, tq for the nice kind words. Aku ni tgh merangkak2 mencar ...

Mati2 aku dok ingat hang jantan. Tak apa lah. Hat pentin nya la ni akidah kena solid kena jaga la. Toksah eaok lusa dok pi mintak kot tok wali. Moga hangpa laki bini istiqamah naaa. Jauh perjalanan hangpa laki bini ni dalam hidup nak sampai hari la ni.

Cerita pasai syeikh siti jenar ni aku rasa tiap org hat cari agama mesti jumpak punya lah dengan agent2 depa ni. Aku waktu muda2 dulu tahun 90an pun dah pernah ada pengalaman serupa dengan cerita hang ni pasai geng2 syeikh siti jenar hat balik blajaq dari indon. Wahdatul wujud pun sama juga sepesen juga tu.

Setiap pada kita mencari jalan agama dalam hidup. Ya dak. Ada hat cari agama tapi jumpa tarekat. Ada hat cari agama, alih2 jumpa parti politik, ada hat cari agama jumpa pula tablig, ada hat cari agama jumpa pula macam2 jalan hat dok sddia ada. Kena ada ilmu nak tau mana hat betui mana hat salah. Masin2 punya cara lah. Mujoq hang jadi seruoa la ni na. Syukor bamyak2.

FlexyFox replied at 1-6-2023 05:29 AM
Aku sekarang yg selesa dan rasa yakin dengan Dr Maza, Dr Rozaimi, Dr Kamilin, Ustaz Noor Derus, Usta ...

Tqvm sister

Edited by FlexyFox at 2-6-2023 08:24 PM
BartholomewKuma replied at 2-6-2023 04:32 PM
Mati2 aku dok ingat hang jantan. Tak apa lah. Hat pentin nya la ni akidah kena solid kena jaga la. ...

Nasib baik hang tak mati. Tabligh pun biasa ajak suami aku pergi camping masa baru2 kawin dulu tapi dia tolak. Ada yg cuba nak Kristiankan aku pun ada. Nasib baik la aku asas kepercayaan kpd Islam ni kuat walaupun waktu tu aku jarang sangatlah sembahyang. Kalau sembahyang pun pun low quality la. Mak cik dan pakcik kawan aku ni, orang Asia la juga. Oleh kerana depa ni warga emas, aku hormat. Biasalah, kita org Melayu dididik untuk hormat org tua, jadi, aku dengar ja apa depa cerita tentang Jesus. Yg mana yg sama dengan Islam, aku angguk dan beritahu depa apa Islam kata ttg Jesus. Sejam juga sembang sambil makan kat restoran. Aku tahulah depa nak convert aku. Kalau depa tu org muda, terus ja aku akan cakap, don't even try...  

Sampai dah nak balik, bini dia kata nak berdoa untuk aku. Aku setuju ja. Jadi dia baca doa untuk aku. Isi kandungan doa tu sangat baik, aku ucap  tq. Pastu kami pun jalan ke parking lot. Dah sampai ke kereta, depa kata nak berdoa lagi untuk aku. Aku ok ja. Kali ni depa nak pegang tangan dan minta aku ikut bacaan doa tu. Dlm hati aku tau dah depa nak usaha convert aku sedari tadi dan tak putus asa mencuba. Tapi oleh kerana tak mau kecikkan hati depa, aku turut je baca doa tu. Maka pegang tangan dan ikut ucapan depa (yg mana kandungannya seperti doa yg umum, tak dak ayat2 menyekutu Allah atau yg blh terkeluar dari Islam). Kemudian di akhir doa tu, dia sebut Lord Jesus Christ. Yg ni aku tak ikut. Aku putuskan rantaian tgn dan cakap aku tak boleh ucap mcm tu sebab bertentangan dgn Islam. Dlm Islam, nabi Isa bukan Tuhan. Depa ok ja dan bagitau depa nak berdoa untuk aku di rumah. Aku pun dgn ikhlas hati ucap tq, that's very nice of you to pray for me.

Aku tak de la rasa marah ke apa sebab aku yakin niat depa elok, nak selamatkan aku. Macam org2 Islam juga kesian kat bukan Islam, nak selamatkan depa.  Jadi, aku ok ja cubaan tu. Cumanya, aku rasa agak kurang sopan la juga tiba2 nak convert org. Alhamdulillah, Allah jaga aku walaupun waktu tu aku jenis tak sembahyang. Betullah kata ustaz, rahmat Allah lebih besar dari murkanya dan aku yakin ni.

Aku crita ni, moga menjadi iktibar buat semua. Byk kes2 murtad skrg ni dan dlm zaman teknology canggih, soc med bagai ni, lagi mencabar. Tanamlah asas pegangan agama yg kuat untuk anak2 kita agar tidak terpesong aqidah walau di mana mereka berada dan dgn siapa mereka bergaul.

You are welcome sister. Byk lagi ustaz2 yg bagus.

boleh ke bawa makan ke dalam flight

air botol dilarang nikan makanan/.

mcm mana boleh lepas masuk dlm flight?

rules tak dibenarkan sbb takut Food poisoning dll sebab.

TOPwind replied at 3-6-2023 09:29 AM
boleh ke bawa makan ke dalam flight

air botol dilarang nikan makanan/.

dorg naik berjaya punye kapal tghobang agaknye

Edited by apam at 3-6-2023 11:56 AM
ulamalu replied at 31-5-2023 04:29 PM
Ustaz mana yg ok?

Ustad azhar idrus atau kazem aje senang. Stret fowad. Tak payah nak bajet2 cari ustad sempurna. Mmg tak wujud.