CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Anak Meronta Di Kerusi- Ketua Kabin Pesawat MyAirline Enggan Beri Infant Belt, Kapten Biadab Ugut Nak Halau Keluar

Samerosie replied at 26-5-2023 08:24 PM
Terasa entitled sangat mamat ni.  I geram trngok anak dia tendang2 mak dia, tapi derang boleh hada ...

Anak aku dari kecik x berani buat hal dgn aku..sampai besar.....geram tgk budaj tu melalak...nampak sgt mak dia failed...

pelik juga baca cerita dia ni ye

noor2 replied at 26-5-2023 08:27 PM
Anak aku dari kecik x berani buat hal dgn aku..sampai besar.....geram tgk budaj tu melalak...nampa ...

Parents muda2 mcm ni agaknya biar je anak2 mcm ni kut.  Lama2 anak membesar tak beradab pergi sekolah pergi mana2 rasa entitled.  

Anak i pun mmg tak berani lah bapak dia sound je terus tak berkutik walaupun x pernah sentuh. Lagi satu kalau dr kecil kita ckp elok2 dgn dia i perasan derang ok je.  Kalau tak siap la mak dia (aku lah tu) jentik tinga.

Orenn1 replied at 26-5-2023 07:38 PM
Itulah. Ini masalahnya bila flight tiket murah sgtt, golongan pprt pun blh naik, habis dibawak per ...

Wpun statement ko kijam, tp aku setuju sgt. Mcm satu hotel 5 star kat area klcc, lps pkp masa hotel dah boleh beroperasi, dia gi buat offer bilik. Maka berbondong2 manusia pprt menggelinjat stay situ dgn seronoknya. Mcm2 perangai. Tak reti beratur masa nk naik lif, budak2 berlari2 kat lobby mcm monyet gelak kuat2 mak bapak buat bodoh, usung bantal, pegi breakfast kat bawah pakai selipar bilik, kat swimming pool bawak domino’s makan tepi kolam sambil suap anak & pizza jatuh masuk kolam, memekak & main pool pun mcm monyet, dok dlm bilik beramai2.. eh mcm2 lg lh..pendek kata, diorg buat mcm homestay murah.. . Mmg beza pprt dgn guests yg biasa dok hotel 5 star eh. Aku borak dgn staff, staff pun komplen dgn perangai pprt diorg (diorg x ckp laa pprt).. tp komplen dgn nada sopan & x ckp direct laa. Skrg dah xde dah puak2 mcm tu sbb room rate dah back to normal & start tahun ni makin naik.

pprt b40 naik kapal terbang

naseb la naik flight tambang murah,
macam2 peel ada

Cubit je sikit bior takut sikit budak tu...daripada pegang hp merakam, cuba la pujuk anak tu kan

Follow Us
Imkhai replied at 26-5-2023 08:16 PM
Semua beg tu xsampai had maximun pon setiap 1bag tu ape yg aku bc kt twitter la

Ko pun caya jelah beg tu suma 7 kg. 7kg tu termasuk handcarry, max bleh bawak 2 beg tapi dua-dua tu kene 7kg max. Sbb tu la kot masa dia nk print boarding pass tu dia disuruh cek in sbb tgk anak bini dia pun ada beg tangan lain.

Tapi bagusla boikot ramai2 senang skit org lain nk book ticket flight

emera replied at 26-5-2023 01:00 PM
Wpun statement ko kijam, tp aku setuju sgt. Mcm satu hotel 5 star kat area klcc, lps pkp masa hote ...

LOL aku punya postings mmg takde simpati sis, mmg kijamss

Itulah, tengok, adoiii baca yg ko tuliss ni ya amponnn mmg betul2 monyets keluar dr hutann perangaii, betul2 kampung hulu banatttt punya perangaiii, dasyatt gila, hotel mesti kena spend lebih utk cleaning klu gitu gayanya, sherammm, org buqt bisnes pun blh lingkup dgn perangaiii ummah pprt ni. Mandarin Oriental ke sis? mesti jakun gila lah ummah pprt tu semua dpt duduk hotel 5 stars dekat klcc. Mmg blh tgk yg  pandai bwk diri yg biasa duduk hotel 5 star dgn yg sakaiiii ni semua.

Kes ni jenis tK didik anak dr kecik lah sbb tu anak jadi sakaiii

Jenis parents takde conmunicate dgn anak, budak walaupun kecil kena communicate dgn dorg mcm biasa terutama tentang semua hal2 yg berkaitan dgn dorg, semua ni membantu dorg dr segi bahasa, pemahan tentqng sesuau perkara/konsep n perkembangan2 lain. Mmg boleh nampqk beza budak yg parents communite dgn anak walaupun anak sekecil2 alam dgn anak yg parents buat mcm anak patung takde communicate sbb dorg malas n anggap itu budak kecil bukannya dia faham. Bodoh punya parents, anak lambat berkembang n belajarrr

masariesya replied at 26-5-2023 06:57 PM
Klu kes luar dri kebiasaan anak tu naik antu tentrum teruk cmni apa pilihan yg mak bpk ada?mkin ba ...

Jangan ditekup dek. Mana kau nak cari bantal tekup dek? Kau guna bare hand kau jah lempang kiri kanan dek. Mudah dan berkesan sis.

Iols bca smpai abis text dia td... viral kt fb.. mula2 crita tu dia gaduh dulu dgn gtr... hmm nth la..just his bad day. Btw sapa tau iols nk tny syrat2 keja nk jd gtr? Iol minat btul tgok cara keja geng airport. Nk jd stewardess pun xcukop tinggi gpun xmau dosa serve arak.... tp staf ground mcm best.... gaji besau ke idak?

Budak around 2y bukan ke klw kita bg toys atau henpon tgok utube...dia akan diam? Or else bg dia mknn jajan yg dia suka. Sekejap je pun nk makesure budak tu diam masa take off. Aku syak mk dia pun gelabah sgt, xssun program bg leklok. Instapemes mana nth sllu share cara nk bg toddler dok dendiam lam flight. Agaknya time tu mk bapak budak ni dh kelam kabut jdi sbb stat ada problem masa e ticket tu lg. Gelut merata cari tmpt nk print tiket

Kena communicate dgn anak utk bantu perkembangan dorg, bukannya suruh communicate thp roket science. Communicate tentang benda2 simple psl dorg, contoh nak bwk baby tukar diaper, bagitahu dia  berbual dgn dia “ kita pergi tukar pampers baby ye, pampers baby dah penuh/berat, bla bla bla (lepas tukar ckp pulak) baby selesa kan sekrang dah basuh bersih dah tukar pampers, hermm wangii, jom kita pegi main mainan” Gitu lah lebih kurang kita berbual dgn baby bukannya susah mana pun, dr kecik2 kena berbual so dia tahu semua apa yg berlaku, inform dia semua perkar berkaitan dia jgn malass, mmg boleh nampak nanti anak jadi cerdik klu parents communicate dgn anak. Yg jadi sakaiii sbb parents pun sakaiii tak tahu nak didikk anak tahu kangkangg phukeyyy jahh phuiiii bangsatttt punya parents huh. Org ada aak ko pun nak ada anak, kemampuan tak ada huh

Aku pernah gak ada pengalaman dgn A*Asia.. Anak betul2 br masuk 2 thn, nak taknak terpaksa gak paksa anak duduk kt seat dia walaupun dia meraung2.. time pergi ok skit sbb flight attendance pompuan.  so mcm faham la gak struggle kitorg nk handle tantrum anak..tapi time balik pramugara lak yg ada, hadek2 muda. takde empati sbb diorg xde anak lg kanz..kemain muka slack jeling kitorg struggle nk tenangkn anak

so pengajarannya, kalo anak br jejak 2 thn, toksah la naik flight..nanti kita yg stress nanti

Edited by mamapea at 26-5-2023 09:50 PM
Orenn1 replied at 26-5-2023 07:38 PM
Itulah. Ini masalahnya bila flight tiket murah sgtt, golongan pprt pun blh naik, habis dibawak per ...

Bbrp bln lps aku pi europe dr kl - zurich anak melayu ni dok x diam...umur dlm 3-4 thn...merayau 1 flight...kacau FA...buat bising...anjirrr gila mak dia blh   buat xtau...kacau passenger lain...bila anak dia nangis si ayah yg dok pujuk anak...stress gila aku...mak dia mcm tunggul kayu...anak2 mat salleh ni suara lgsg x dgr...padahal baby pun ada...pelik aku...

Harap mamat tu baca komen2 dlm porem ni.. baru bijak sikit. ikut komen dalam FB tu mmg bodo sampai ke mati lar...

mamapea replied at 26-5-2023 01:49 PM
Bbrp bln lps aku pi europe dr kl - zurich anak melayu ni dok x diam...umur dlm 3-4 thn...merayau 1 ...

Kenapa ye, menjadi persoalan kat aku dah lama, anak2 mat salleh tak menjerit2 menangis bingit2 lari sana lari sini tak kena tempatt mcm perangaii anak2 sesetengah anak2 melayu pprt yg perangaiii monyets ni. Tok laki aku pun sampai tak tahan gathering dgn geng melayu psl benda ni lah, anak2 dorg ada yg mcm monyets tak terkawall, bingittt sgttt, menangisss kuat lari menjerittt takde limittt, makpak tak tegur. Kita yg socialize dgn dorg penattttt, lama2 dah tak looking forward lagii malahhh rasa sherammmm klu ada gathering. Ujung2 kita tarik diri skit2, pilih2 org mana mana elok jah, mcm kejams tapi nak buat mcm mana kita pun kena jaga mental health kita jugak sbb klu socialize pun rasa tak happy terpaksa hadap perangaiii anak2 monyets mak bapak monyetss penatt kepala kita nak kena hadap benda ni bertahun2 huh

Males nak bace
Panjeng sangetttt
Umo 2 tahun kots

matchstick replied at 26-5-2023 02:06 PM
Harap mamat tu baca komen2 dlm porem ni.. baru bijak sikit. ikut komen dalam FB tu mmg bodo sampai k ...

Panggil ke sini uols siruh dia baca, baru bukak minda, agaknya dia i gat budak 2 tahun takperlu didik. Budak 2 tahun klu didik dari baby2 boleh faham mcm2.