CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18340|Reply: 85

Waitress Old Town White Coffee Alamanda yang macam lahanat

Sabtu - 27, November 2010 lebih kurang jam 6:30 petang, aku dengan member aku ke Old Town White Coffee Alamanda, Putrajaya. Ingat nak hangout situ sambil relax2. sampai je situ kitorang pun cari la seat yang best.

Dah duduk selama 10 minute, sorang pekerja pun xde dtg nak hulur menu card. Kalau yang x biasa ke OTWC ni, cara order dia adalah dengan kita baca menu card, then tulis kod makanan serta description makanan kat order slip. Aku pun angkat la tgn melambai2 vogeh ala miss world selama 2-3 minit, baru la diorang hulur menu card and amik order. Ok la tu x kisah, maybe diorang busy petang tu sbb agak ramai jugak customer walaupun meja x la penuh sangat pun.

Aku pesan Dry Curry Kueytiau, my fav kalau gi OTWC cawangan XXXX. member aku lak order his fav Nasi lemak ayam goreng. Then kitorang tunggu la makanan sampai. Agak lama jugak la dlm 15 minutes baru sampai makanan aku. Tengok dia salah bagi makanan kat aku. Dia bagi Dry Mee instead of Dry Kueytiau. Then aku tanye la waitress tu. "Eh, I didnt order this.... I order Kueytiau" then dgn rudenye si waitress yang tak lawa langsung tu ambik balik pinggan tu and cakap "Hishh!!!" sungguh rude kan kawan2? Ko tu dah la Hitam kuning, rude pulak tu. Ko yang salah langsung x cakap sorry ke ape. Hari tu waitress tu pakai t-shirt OTWC kaler merah/maroon dan tudung berwarna hitam yang sedondon dgn kulit berkeraknye. Disyaki nama dia MIRA...based on nama kat recipt yang dia dah bukak.

Few minutes after that, diorang tukar la Mee tu dgn Dry Kueytiau Kicap... ieeee tensennye. Perempuan waitress bengap ni tak reti baca menu slip kah? I didnt order kueytiau kicap la!!! AKU ORDER DRY CURRY KUEYTIAU!!!!!!!!! Aku agak bengang la... dah la Dry Kicap kueytiau dia cam ala2 banjir gitu...nak je aku tanye "Did u pee on this???" Tapi iols sabar jela... iolsz tetap angkat tangan, panggil waiter and cakap "Dik, order salah ni, saya order lain" sambil menunjukkan order aku kat slip tu. Masa tu waitress lain yang datang. Bukan si kekwat yang berkulit hitam kuning tu.

Then Hitam Kuning datang kat weolsz dengan muke masam ya amat menyampah aku tengok lalu dia berkata "Akak ni order ape sebenarnye? Dry Kueytiau kan? haaa...ni Dry kueytiau lah" tuh dia ayat...menusuk kelbu gituh kan??? then aku replied "Dik, kat order slip ni kitorg tulis DRY CURRY KUEYTIAU dik" aku time tu mmg control marah giler2 la. yelah sbb aku takut dia letak benda2 tak senononh nanti dalam makanan aku.
Then Hitam Kuning terus tarik muka masam gi kat belakang and jerit kat tukang masak "WEI!! ko letak je kuah kari kat kueytiau ni!!!" dengan kuat dan pitching ala2 lari ke laut. Sampai 1 restoran dengar. Tak hormat langsung customer.

Masa tu aku memang dah takde mood nak makan. Member aku pun rasa gak kueytiau aku tu, then dia kata , i tak rasa curry pun. Rasa kicap ade la. Then aku x cakap banyak, aku kata "I rasa ok je" Aku malas nak bising2 sangat nanti member aku tu bengang lalu menyerang waitress tu di lokasi plak. Seriously selera aku nak makan petang tu memang terbantut sangat disebabkan:

1. Waitress yang tak lawa, hitam kuning, muka berkerak dan tak senyum langsung
2. Waitress yang rude, kurang ajar, tak hormat customer.

Lepas ni memang tobat la aku nak pegi lagi OTWC Alamanda Putrajaya ni. Aku dah serik. aku taknak kumpul dosa mengutuk orang lagi. Sekian laporan.

Rate

1

most of the cawangan OTWC ni staff dia sume ngok ngek..sorry kalo bahasa aku kasar..........
tp yg aku plg x leh lupa aku order mee udang dia tp bf aku x pandai guna chopstick then kita org fork n spoon ko tau apa dia buat...jln 2-3 langkah berhenti depan tv which is 2- langkah gak dr table kitaorg tgk bola.........
nk ckp aper?.......

jap, x paham...
korang mintak fork n spoon...then apa motif waiter tu berhenti depan tv?

erkkkkkkkkkkkk..ini mmg rude giler ni...

iols tak pernah makan tempat ni. mesti dia fefeeling keje tempat ala2 high class err nak tanya TT, makan sini servis charge dia bape% ?

old town alamanda mmg sengal sikit. i went there for lunch on friday a few weeks ago mmg agak slow. menu tu pon i pegi amek sendiri! derang nampak customer buat derk je.

kebetulan my friend yg order mkn set lunch tu byk yg x de. kesian dia kene tuka order 2-3 kali.

waitress yg took our order was quite ok. cuma yg hantar makanan tu a slightly older lady tu mcm sengal sikit. x de la ramai sgt customer pon mase tu tp dia punye kalu mcm kedai tu full house. haha

Follow Us
adekah kedai makan alamanda ni banyak yg ngok ngek?pizza hut tu pun org anti.

anyway that lady is so rude...kalau aku ade di tempat kejadian,mungkin aku akan make a scene dengan cakap xmau makan situ lagi dan akan bagitau semua orang yang cik MIRA ni buruk perangai.biar dia andartu sampai ke tua.

aku mmg tak pernahnya nak makan atau kinum kat restoren ala2 camni....tak biasa...

Apa2 pun...kiasah TT ni boleh dijadikan pengajaran dan iktibar....mebe to those tyg berhajat nak makan tempat2 camni...akan pikir 2-3x bila baca kiasah TT ni...DAN,,,,waitress tu mmg kurang ajar sesangat...kalau aku....mmg konpem aku kuar je dr restoren tu....

Renti ajelah makan kat situ bukan ke dah tahu Old Town White Coffee TIDAK HALAL?? Dah berkali-kali JAKIM keluar amaran tapi org kita tetap nak pi makan sana. Dah tak halal tu mesti layanan mcm Lahanat sebab dah di ajar cam tu kot..

derang tgh peyOD kot........
nOTWC nih kan tkde sahih halalnya
pi la makan kt tmpt yg dah sah2 halal
nasehat je

wahhh sgt sabar lah TT.. kalo gen jadik ginik..

mau gegel2 satu bdn.. dan ckp .. ko neh dah la huduh pangai lak cam vavi... patut sgt la keje kt kedai camneh... nah ko mkn la sndri kuewtiow kicap ko neh kt longkang blakang aku nak brambus .. babai...

nanti free2 aku nak gi skodeng waitress sengal Hitam Kuning tuh.

Renti ajelah makan kat situ bukan ke dah tahu Old Town White Coffee TIDAK HALAL?? Dah berkali-kali J ...
duncon Post at 3-12-2010 11:52 AM

Aku bersetuju dengan pandangan ngko....byk lagi kedai lain yang disahkan status halalnya ....kedai2 Kopi ala2 Barat ni kan ramai yg dah komplen dan merahui status HALAL....ada stiker/Cop halal tu dibeli bagai....

nanti free2 aku nak gi skodeng waitress sengal Hitam Kuning tuh.
foxnike Post at 3-12-2010 12:08 PM

skodeng + snap gambar= Tepek kat sini....kredit bonanza

nyah, moehtep g alamanda x hajak iolss?...

nyah, moehtep g alamanda x hajak iolss?...
philipinoe2 Post at 3-12-2010 02:29 PM

agak2...kalau ahkak Pinoe ada kat situ....apa yg bakal berlaku kat waitress berkerak tu??

dalame x g white town sejak termakan terbace brite psl mi katak....

dalame x g white town sejak termakan terbace brite psl mi katak....
philipinoe2 Post at 3-12-2010 02:38 PM

Haaaaaaaaaaaaaaaaaa...teringat pasal topik mee Katak tu...

kes mcm ni kan sebenarnye senang aje..

ko buat ala2 mcm bagus..ckp nak jumpe manager..
ko tgk la dia berani ker x..

atau siyesly tolong buat report..mention name dia..

aritu aku g kedai pakmal nasi ayam (kat shah alam seksyen 11)

dulu ade masuk jjcm so eksaited ler nak pegi..

hubby aku dah order..
tgu xsampai2..

org blkg kami yg dtg selepas kami pun dah mkn..

order lagi sekali..kat akak yg sdg lap meja sblh kami..

tunggu lagi..mmg xde..
xde sape2 yg hiraukan kami dok menyonyot air gelas jumbo yg xde rase air buah tu..

last2 aku dah hangin (sbb aku lapo) aku buat gini

angkat tgn, suh kire..

pastu budak tu tanye tak makan?
vongok ler..ko tanye soklan maut kat aku kan..haha

aku jwp dgn nada yg tinggi sampai sumer org kat situ pandang

"KAMI DAH ORDER LAME..TAPI XSAMPAI2"

kak, nak mkn dulu?

"TAK PAYAH, ORG LAIN YG DTG LAMBAT PUNDAH DPT DAH..APE CITER NI?"

mmg ramai yg pandang..last2 aku blah pas byr air jer..

Rate

1