CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bubuk_bearbear

Neelofa Balik Kampung Bersama Suami, Buat Kenduri Tahlil Sempena Ramadan Yang Bakal Tiba

habisnamadahni replied at 20-3-2023 11:44 AM
dia ni sek ke tak ..apa pencapaian dia dlm hidup..si jah tu ada la gak 10A ..si kak nab bisnes nmp ...

Pencapaian dia yg nmpk dr mata kasar skang ni mcm perabih harta pak je. Segala benda dia bisnes sbelum ni mcm da melingkup je. Keje professional lg la takde. Nmpk brsenang lenang je jalan sne sni.

Realpeople17 replied at 20-3-2023 11:54 AM
Jap ek nk menyampuk jap, keturunan dorang ni pndai cari duit and kaya raya. Tp jenis kedekut ke? A ...

Ha ah.. tatau la kedekut ke apa.. tp deme jenis avoid bank and riba.. beli tanah, rumah cash... kereta pun..   ada sedara pubird ada kilang2 perabot, baru 41 umur tp dah ada beberapa kilang & kedai... tp deme jenis rilek2 je takde pun tiktok tunjuk duit

Cehhhh kata tak pernah mintak apa2 dgn laki ko, tapi laki bagi gelang masa birthday.. Jah kan, mmg jenis cakap tak serupa bikin.. Kesian sampai kena mintak handbeg dgn pak ostad, tu pun sayup2

Edited by Addrianna at 20-3-2023 12:15 PM
green~tea replied at 20-3-2023 11:34 AM
Ayah dia mmg juta jutawan.. pak2 sedara dia pun...  dari bisnes import worker pun dia buat profit  ...

Psl tradition attire tu aku x kisah dah itu leluhur mereka.macam kau cakap family dia humble tapi pubird ni x ada pun krakteria macam tu dah lah kuat sentap.pelik aku kalau dah ayah kaya dh kenapa nak downgrad kan diri buat review bodoh semua dia sapu.macam terdesak pun ada.kalau pun ayah kau suruh cari duit sndiri dan humble pun jangan lah jdi macam hamba duit ni Agen sendiri pun kena tipu.kawin dengan lembaga pun lembaga keluar duit ni lembaga sndiri cakap

Addrianna replied at 20-3-2023 12:12 PM
Psl tradition attire tu aku x kisah dah itu leluhur mereka.macam kau cakap family dia humble tapi  ...

I rasa itu topeng theyols utk soc med je..

Sedangkan bebird pun pernah berterbangan..

Tp family dia mmg humble lagu tu la.. pompuan2 pakai baju jubah je sbb jenis keturunan bontot lebar semua..  mama tini pun jarang pakai seluar kan..

Again, i mmg tak follow posting2 soc med and thread diorang nji.. tak minat nak amek tahu sangat

green~tea replied at 20-3-2023 12:15 PM

Sedangkan bebird pun pernah berterbangan..  :lol ...

Iman x dapat di warisi gamaknya ..

sebab aku  folow cerita mereka dekat forum ni lah aku cerita pasal hal mereka ni.sama jugak dengan mamatini tu laki rebonding dia dah kaya raya tapi pelik semua benda dia jual macam bbnu je layan socmed.patut jadi tai2 je lah kalau dah kaya ni lain pulak peel nya.ke kayaan mereka ni sebenarnya banyak share untuk ramai orang disebalik dapat kekayaan itu.

Follow Us
green~tea replied at 20-3-2023 12:04 PM
Ha ah.. tatau la kedekut ke apa.. tp deme jenis avoid bank and riba.. beli tanah, rumah cash... ke ...

Wow umur 41 tu dh berjaya dan kaya.good.pubird dapat 14k duit raya anak pun tunjuk kat tiktok.macam tu kah perangai anak orang kaya.LOL

green~tea replied at 20-3-2023 12:15 PM

Sedangkan bebird pun pernah berterbangan..  :lol ...

family pubird ni terutama bapak dia nampak baik2 compare dengan family lopak yg sejenis kuat memaki n giler perhatian..  Tp tu la PUbird x nampak mcm bapak dia,  nampak dia sejenis giler perhatian,  kuat sentap...  

Addrianna replied at 20-3-2023 12:26 PM
Wow umur 41 tu dh berjaya dan kaya.good.pubird dapat 14k duit raya anak pun tunjuk kat tiktok.maca ...

dia nampak lain dr family dia... Bapak dia nampak cool je sejenis kaya yg x meriak... Dia pulak pelik2 perangai... Pelik2 .. Tu la berjodohan dengan perangai serupe...

green~tea replied at 20-3-2023 12:04 PM
Ha ah.. tatau la kedekut ke apa.. tp deme jenis avoid bank and riba.. beli tanah, rumah cash... ke ...

Ooo phm skang nape jah prtahankan cinta kat puyu ni. Bakalan mewarisi harta berkoyan bapak bila bapak da takde nnti. Nmpk pak si puyu ni mmg mcm humble baik je. Tp tang ank menjengkelkan. Elok sgt plak tu dijodohkan ngan pompuan yg sme je pe'el.

Addrianna replied at 20-3-2023 12:22 PM
Iman x dapat di warisi gamaknya ..

sebab aku  folow cerita mereka dekat forum ni lah aku cerita ...

Bukan ke puak2 tu buat bisnes lain2 tu utk cuci2 laundry je kan.. utk cover actual biz foreign worker ke apa tu kan sama je tok rebond dgn ayah pubird...

Realpeople17 replied at 20-3-2023 12:52 PM
Ooo phm skang nape jah prtahankan cinta kat puyu ni. Bakalan mewarisi harta berkoyan bapak bila ba ...

Pubird tu je anak jantan perangai semenggah skit.. beradik jantan lain langsung takleh harap ahahahaha

green~tea replied at 20-3-2023 12:54 PM
Pubird tu je anak jantan perangai semenggah skit.. beradik jantan lain langsung takleh harap ahaha ...

Serius la? Pukul bini ke? Haritu tgk gmbr mcm nerd je abang dia..

Realpeople17 replied at 20-3-2023 12:55 PM

Hahahahaha.. no komen dah la.. takut byk sangat citer dlm kain terkeluar mesti deme tahu londeh dari mana

Dah ada org pm tanya resort i kat mana ni.. entah2 lembaga

Realpeople17 replied at 20-3-2023 12:55 PM

ada terbaca dlm ni jgk yg abangnya tu mcm pen**** d*d*h..wallahualam kot aku silap bc komen forumer tu

green~tea replied at 20-3-2023 12:58 PM
Hahahahaha.. no komen dah la.. takut byk sangat citer dlm kain terkeluar mesti deme tahu londeh da ...

Tak heran pun kalo family dorang ada je brgentayangan dlm ni.. jah sndiri pun dispeku ada dlm ni

Masukkeluar replied at 20-3-2023 01:01 PM
ada terbaca dlm ni jgk yg abangnya tu mcm pen**** d*d*h..wallahualam kot aku silap bc komen forume ...

Uihhh kalo btul la, ada dark side gak family dorang ni ek.

Realpeople17 replied at 20-3-2023 01:08 PM
Uihhh kalo btul la, ada dark side gak family dorang ni ek.

tak tahu laa tu. ada terbaca forumer mn ntah aku dh lupa kt benang mn. cara dia komen tu mcm abg puyu teruk gk laahh. klau aku slh, forumer tu la kot yg tipu bkn aku..Lol

Masukkeluar replied at 20-3-2023 01:01 PM
ada terbaca dlm ni jgk yg abangnya tu mcm pen**** d*d*h..wallahualam kot aku silap bc komen forume ...

Oh ada jugak rupanya citer ni orang dah bawang

Realpeople17 replied at 20-3-2023 01:06 PM
Tak heran pun kalo family dorang ada je brgentayangan dlm ni.. jah sndiri pun dispeku ada dlm ni ; ...

Mesti punye lah.. baru tumpah teh sikit dah kena PM

Mcm sial jahkubis