CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 190014|Reply: 2604

eksplorasi seram dan mistik yg meremangkan bulu roma...

Close [Copy link]
Post Last Edit by skeezotone at 21-2-2011 19:27

seperti yg dirancangkan selama ini, akhirnya terbina jugak thread terbaru aku ni. thread terbaru aku ni lebih mngfokuskan pd pengalaman2 seram pd sesuatu tempat atau kawasan yg diterjah oleh aku dan kengkawan aku. thread ini akn diupdate dr masa ke semasa brgantung kpd kelapangan dan kesempatan aku utk terjah tempat2 yg dikatakan berpuaka @ dkhuatiri berpuaka pd tahap yg membolehkan aku terkincit ketakutan..hehehe.

thread ini mungkin akn mengganggu emosi sesetengah pihak dan mungkin berbahaya utk ibu2 mngandung dan kepada dara2 yg mngalami keputihan.. hikhikhik (aku melawak je wey)

Rate

1

Post Last Edit by skeezotone at 21-2-2011 19:21

pada minngu yg lepas, aku ada sedikit kelapangan. setelah melepak agak sekian lama kt mamak sambil bergurau senda dgn mamak kt situ, akhirnya kitorg comeout dgn idea utk terjah tempat2 mistik sbb masa tu kitorg dh mati kutu tk tau nk watpe agi. memandangkan aku dh agak lama tak buat aktiviti2 yg tak senonoh tu, tiba2 aku jd brsemangat utk mengalami perasaan takut yg mmg menyeronokan bg aku.

setelah brbincang dgn muka yg serius, akhirnya kitorg decide utk pegi ke kawasan yg trdekat dgn umah kitorg je.. akhirnya kitorg brsetuju utk revisit blk tmpat2 yg prnah kitorg rayau sebelom ni... lokasi yg dipersetujui adalah area perumahan elit bukit tunku dan jerat cina sg.besi yg mmg slalu aku dgr cerita2 angker mengenainya.. mngikut cerita2 org yg prnah aku dgr dan dr gambar2 yg aku tgk sblom ni, kedua2 tempat ni mmg faymes dgn penampakan pontianak... seram sehhh.

lokasi pertama aku pd mlm tu adalah bukit tunku. masa aku sampai kt sana jam dh mnunjukan lbh kurg 1.30 pg.. sesampai je aku kt sana, tanggapan aku pd bukit tunku agak sedikit berubah.. persekitarannya dah tak seberapa seram lg. byk umah yg trbiar sblom ni dah ada penghuni.. mungkin nilai hartanah kt situ dh menurun dan org berebut2 nk beli rumah kt situ.. agaknya la.

ronda punya ronda smpai pak guard2 kt sna smua dh start panjang2kan leher tgk kitorg cam nk merompak je tgh2 mlm buta tu, tapi kitorg mmg jenis wat bodo je.. last2 aku jupe gak 1 umah kosong yg mmg dr dulu aku tau umah tu kosong xberpenghuni.. kenapa org still xbeli umah tu mmg aku tk tau.. dgn perasaan ingin tau, kitorg pon decide utk explore umah tu.. ok.. just utk tatapan korg semua.. ni la rupa rumah yg kitorg gie mngendap tu.. pic loading...

CERITA

1. Cerita bergambar di rumah tinggal Bukit Tunku danjirat Cina Sg. Besi by TT SKEEZ- page 1, 2 (gambar2 sekitar page 50,61, 65, 83, 90, 161, 162, 163, 165, 223, 224,228, 232, 237, 286)
2. Another version cerita Bukit Tunku by XBERAPEBAIK - page 20
3. Cerita hantu  flat by SYAHONEY - PAGE 30
4. Cerita komedi romantik SYAHONEY bersama INCIK TUNANGAN di laluan tmpt bakar mayat - page 61
5. Cerita pendek hantu kodomo lion (komolot) by SKEEZ - page 96
6. Cerita pendek bunyi musang by Pu3_rania - page 101
7. Cerita " Pakcik M " SYAHONEY - page 106 (sambungan page 112)
8. Pengalaman lawatan Pu3_rania - page 109, 156 (gmbr di page 151)
9. Cerita pendek di opis BERRYGURL - page 132
10. Cerita cowboy vs. lembu bunian by SKEEZ - page 200 (sambungan 201, 204)
11. Pengalaman BERRYGURL bersama ahkak2 sekalian di Janda Baik - page 251 (samb. 254, 255, 260, 261, 279)

GAMBAR
1. Gambar Kenny Hills oleh Skeez yg telah diedit oleh Sya - page 37
2. gambar botol jin SYAHONEY - page 133
3. Penerangan bergambar bunga bakawali by MIZZGINA - page 153 (juga sedikit penerangan oleh SKEEZ di page 191)
4. Gambar sami diawet by SKEEZ - page 167
4. Gambar orb beramai2 join BBQ by SYAHONEY - page 277
5. Gambar Genting by SYAHONEY - page 281

*Thanks to 'HAKUNAMATATA'*

thread aku yg lepas:

1) Bicara ttg kepercayaan dan ilmu mistik melayu kuno (part 1)

http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=521132

2) Kembara mistik ku

http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=517119

3) Perasaan Seram Di MuziumPerang P.pinang dan Pengalaman2 mistik dlm hidup aku

http://mforum.cari.com.my/viewthread.php?tid=510890

4) Eksplorasi seram & mistik siri 2 (rumah tinggal & jirat puaka)

http://mforum1.cari.com.my/viewthread.php?tid=524473

Rate

1

ini la rumah yg aku ceritakn tu.. sampai2 je kt sini aku trus mngesan kalo2 ada aktiviti2 paranormal kt sini. seperti apa yg anda sedia maklum, cik ponti mmg ske bertenggek kt atas pokok. aku dgn wat2 cam berani pegi menilik di celah2 rimbunan daun2 tu, mn tau kot2 ada cik akak yg tengah berayun2 kt dahan pokok tu..

di blakang aku tu adalah 2org member aku yg sama cam aku wat2 berani g ngusya umah ni tp bg kami mmg rumah ni tak la seberapa angker. memandangkan kitorg sudah ketidaan rumah2 len yg bole dihendap, so kitorg pon singgah gak la kt umah ni amik gambar pape yg patut..

pokok yg berapa tua.. maybe cik ponti xberapa minat nk landing kt sini.. hehehe

ruang bawah rumah yg kosong.. w'pun ruang kosong tu xberapa mnggangu emosi aku, tp entah kenapa mata aku mmg ske trtumpu kt situ.. adakah ada sumthing yg menarik perhatian aku?

gambar dr pandangan hadapan rumah...

Follow Us

pandangan dr atas... sblom aku snap pic ni, aku trdengar ada 3 ketukan pada ruang dlm bilik kecik ni.. aku xpasti adakah ini bilik @ store.. mungkin blik store rasanya.. slepas dgr 3 ketukan tu, aku still tggu utk dgr lg bunyi ketukan yg mungkin berulang, tapi tiada bunyi yg berulang. bila aku pikir2 balik ttg bunyi tu, aku rs bunyi tu cam trhasil dr ketukan kayu ke dinding.. ada org mnghuni ke rumah tggl ni.. seram plak bila aku pikir2 psl menda ni.. hehehe

Rate

1

dlm byk2 pic kt umah kosong bukit tunku ni, kwn aku ada trsnap 1 pic yg ada imej orb. aku rs aku dh copy pic tu.. balik umah trnsfer kt pc, pic tu xde.. hilang.. maybe aku kena g check balik dgn dia.. slalu ada prob dgn gambar2 misteri ni.. huhuhu

setelah puas meronda2 rumah kosong kt bukit tunku, kitorg pon beredar utk pergi ke lokasi ke2.. jerat cina sg.besi.. dlm prjalanan ke sana aku mmg rs xsenang duduk.. jantung aku bedegup2 semacam je.. . mklumle sbb sblom ni aku prnah ada xperince dgn keseraman tmpat tu lg2 ms kat dlm keta kitorg sebok duk brcerita psl kejadian2 angker yg prnah happened kt sana... rs cam nk patah balik pon ada.. bila aku tgk jam lg rs xsenang duduk.. ms tu kol 2++pagi... kalo mak aku tau keje xsenonoh aku ni, mesti aku kena grounded ms mlm mnggu.. hahaha.

perjalanan pegi ke sana rs semakin seram bila persekitaran jln yg kitorg lalu tu tgh berkabus.. aku rs cam tgk citer seram kt tv la plak.. skali lg aku brlagak kool dgn wat2 relaks smbil setting2 camera.. fuhhhh...

pic loading.....

ni la awal perjalan kitorg kt jerat cina ni.. br smpai ni.. tgh tenangkan diri sblom kitorg kuar dr keta utk berkenal-kenalan dgn penghuni2 tmpt ni yg gambo diorg smuanya kaler hitam putih and nmpak usang. aku giler rs takut wey..tapi alang2 dh sampai apa guna kalo tk gie ronda2 amik angin kt area2 batu nisan tu... huhuhu.

tempat ni mmg keras dan smua org tau keras, lg keras dr batu2 nesan yg ada kt sini.. aku bole rs aura tmpat ni.. aku seolah2 rs kiri,kanan,depan blakang aku smua ada bnda tgh duk mngekor. utk pngetahuan korg, jerat ni mmg gelap, aku just bole nmpak kelip2 lampu bndaraya kl dr kejauhan...

semasa aku berada kt jerat cina ni aku mngalami 'device failure'.. camera aku xberfungsi dgn baik sedangkan member2 aku xmngalmi masalah sket pon dgn camera diorg.. aku sikit rs pelik sbb bole dikatakan kitorg pakai setting yg sama utk snap gambar.. tapi nape camera aku wat hal2.. mmg aku rs aku dh kena gangguan.. sakit hati. apa bole buat, mmg ramai org yg ske wat aktiviti2 xsenonoh cam aku ni slalu dpt gangguan masalah2 peralatan ni, tu yg penting kena ada lebih pd 1 camera utk backup.. sib baik camera2 member aku trselamat dr gangguan.. hehehe. selepas aku beredar dr jerat cina tu, camera aku tiba2 lak bole brfungsi dgn cemerlang... korg tgk la.. dh sah keje penghuni2 jerat tu yg mmg dengki xkasi aku amik gambar.

ok la.. cukup stakat ni dulu citer aku utk pagi ni.. mlm karg aku smbung citer n upload pic2 len lak..

slamat pagi dan jgn biarkan diri anda  dipermainkan oleh penghuni2 dunia halus.. heeeheeee..

Rate

1

salam.... aku baru kat... hihihihi... tumpang lalu.... bukit tunku yer???? member aku pernah kena kat sini. masa dia park kete kat salah satu umah kosong kat situ. lama gak dia ckp dia park kat situ sambil menikmati keadaan sekeliling. time ni dia kat luar ahh.... bila time nk tuju kat kete balik dia teperasan  kat cermin dia belakang kete cam ader cop tangan beselut. dia xpikir aper ah... mungkin member dia nyer kot... sajer nk pedajal. tup...tup.... bila dia dh masuk dan dh tutup pintu tang tu ah cop tangan tu muncul kat cermin blah driver. slow motion agi,  benda tu letak tangan dia kat cemin tu jam tu gak. sebijik cam kat cermin belakang tu. pastu kete begegar2. nk tak nak. apalagi cabut jerlah.... tp dia ckp time kelam kabut nk belah tu memang kete rasa berat semacam jer.... tu jelah citer dr member aku tu.....

Rate

1

check in rumah baru..yeehaa!!!!gud morning TT.

ruang bawah rumah yg kosong.. w'pun ruang kosong tu xberapa mnggangu emosi aku, tp entah kenapa m ...
skeezotone Post at 24-11-2010 05:00

haih, apsal tak gi jenguk dekat2 kat ruang kosong tu??untung2 jumpa ju-on. huhuhu.(aku ni cakap je berani, padahal....heheh)

seperti yg dirancangkan selama ini, akhirnya terbina jugak thread terbaru aku ni. thread terbaru aku ...
skeezotone Post at 24-11-2010 03:47 AM

tkleh blah intro ko skeez... mau jugak haku boh sedebik neh...

apapun... thread yg lama tue kalo ada info2 ttg muzium lagik.. silala berkongsi k...

check in rumah baru..yeehaa!!!!gud morning TT.
hakunamatata Post at 24-11-2010 08:09 AM

hakuna... miss u noks...

gambar dr pandangan hadapan rumah...
skeezotone Post at 24-11-2010 05:02 AM

nengok mcm baru agie dicat khen umah neh...   mmg dh lama sgt ke tk berpenghuni? ko memang slalu "melepak" kat situ ke kalo tkder keja?

hakuna... miss u noks...
BabeYSHa Post at 24-11-2010 08:40

aww...miss u too, bicha.. sibuk beraya aritu, xsempat nk jenguk sini. ahaks!

salam.... aku baru kat... hihihihi... tumpang lalu.... bukit tunku yer???? member aku pernah kena ka ...
xbrapebaik Post at 24-11-2010 07:14

tq kerana sudi singgah.. hehehe. mmg byk umah kosong yg ada penghuni halus kt situ... 1st time aku g sana dulu, ada 1umah kosong kt sana yg aku rs agak puaka sket. aku cuba nk masuk umah tu tp xleh.. pintu umah tu diorg seal. mlm yg aku g sana tu aku try nk reiki balik umah tu tp aku lupa dah.. xjupe umah tu lg.. agaknya dh ada org ddk n aku jd xpersasan.. rumah yg aku gie dulu tu, kitorg kena sound ngn bnda yg kitorg xnmpak.. ms tu kitorg tgh sembang2 tiba cam ada suara lelaki berdehem2 cam bg warning suh kitorg perlahankan suara..  lps tu kitorg slow2 masuk keta n blah.. hahaha

Reply 13# hakunamatata

hahaha.. morning pngunjung setia pagi ku