CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: missyqaldina

kenapa bf saya mcm ni wahai lelaki??

aku semua awek aku bawak jumpa parents....serius ker,geli2 ker...setakat makwe biasa jerk ker..semua aku bawak jumpa parent n family.bawak balik kampung jumpa sedara mara pon ada gaks..tak tentu tuh stok bini aku...

Reply  Fantaghiro

itu laa....takkan die tak serious...die layan aku cm puteri..tip top...ap ...
missyqaldina Post at 22-11-2010 17:34

layan mc  puteri tk semesti nye dia nk kawin.jgn nanti tetiba xde angin xde ribut pts plk....cuba tanya btl2.kawan lama2 nih byk keburukan dia.kalau dah serius kawin jer, abis citer.kalau dia jumpa family pun x semestinye dia nk kawin.

p/s: ita nih pompuan tp berdasarkan pengalaman, nk jwb.jgn marah ye...

buang ms je ko layan laki yg byk alasan....
1.byk betina
2.skdr geli2x je dgn ko
3.main2x jek
pendek kata............cari bf lain.bsepah laki dlm dunia.

kes mcm aku jgk....tp stuasi len sket.
gf aku xbrsdia bwk aku jmpa fmily dia.......huhuhu

Reply  melinda_gordon

umur aku 25..hurmm...tu la..aku pon slalu dgr mcmtu...tp die ni lain  ...
missyqaldina Post at 22-11-2010 17:41

Dlu ex aku pun macam ni jugak ...suh jumpa family aku dier x mo.....matian2 tolak.....siap kutuk2 parent aku kata ayah aku garang sangat laa.....tapi suh jumpa family dier selalu... (Rumah kami agak dekat lain sec jerk ) sampai mak aku perli2 la.....bawak aku dating hari2 tapi nak jumpa mak aku pun takut...x boleh bawak jadi LAKI!!! {:2_77:}

klo kata break jangan cakap la...bile sakit hati sangat2 jerk mintak break pastu baik balik....ni baru couple....klo kawin?? mintak cerai pastu rujuk balik????? ello 3 kali mintak cerai da umpama talak 3....x kan nak nikah balik????? baik TT pikir masak2.... laki klo da mintak break sebab masalah kecik atau masalah yang boleh diselesaikan better tanya diri btol2 adakah dier btol2 sayangkan TT.......

Selalunya laki yang belum sedia akan bg banyak alsan untuk elak berjumpa dengan family pompuan, ye la bile jumpa ni nnt parent kita mesti kata jaga anak dorang baik2..jangan buat maksiat....biler ada hal dengan anak mereka jerk parent akan cari BF kita tanya macam2 btol kan ??? kenapa la laki x pernah sedar biler parent pompuan buat macam tu...tandanya mereka da terima die la....aiyoooo susah sangat ke nak paham???? {:3_84:}

Nasihat saya untuk TT....better jangan pergi selalu umah BF ko sebab nnt orang pandang ko ni murahan la...terhegeh2 kat laki tu....sedangkan laki ko tu x mo pun jumpa family ko.....nnt klo x jadi (bukan mendoa yer tapi ini ambik dari pengalaman sendiri) terjumpa parent dier ko gak yang malu !!!! dulu punya la terhegeh2 g umah dier...... cuba pikir balik...apa parent dier akan pikir

Rate

1

Nasihat saya untuk TT....better jangan pergi selalu umah BF ko sebab nnt orang pandang ko ni murahan la...terhegeh2 kat laki tu....sedangkan laki ko tu x mo pun jumpa family ko.....nnt klo x jadi (bukan mendoa yer tapi ini ambik dari pengalaman sendiri) terjumpa parent dier ko gak yang malu !!!! dulu punya la terhegeh2 g umah dier...... cuba pikir balik...apa parent dier akan pikir liez Post at 24-11-2010 12:41

aku setuju yg ni

Follow Us
aloo miss...kalau semua benda kena ada dulu sebelom kawen mcm umah kete yg dh abis loan..menopos dulula baru dpt kawen...

semua org yg bercinta akan tergedik2 nk kawen x kirala duit dh cukup ke blom..pastu baru la bina family sama2...

mcm kwn aku ...bf dia asik duk ckp nk stabil dulu...nk ada umah dulu la...yg kwn aku pon backing siap ckp nk kitaorg mkn pasir ker..bla bla..berbuih dh aku habaq kt diorg...xde nyer kawen sampai leh mkn pasir la...

last2 selepas dh kapel 8 thn...mamat yg x stabil2 tu kawen lain..so mcm mn tu..tu semua alasan xnak komitmen ...

selalu org laki ni kalau dh suka sgt kt kita kompom nk terus kawen dgn kita...kompom terus nk jumpa mak pak kita...

Rate

1

mcm aku dulu...kenal hb hr rabu..khamis terus jumpa aku (aku bw kwn2 sekali coz takutla baru kenal sehari)...jumaat aku nk blk kg..tergedik2 nk htr aku coz nk jumpa family tp aku x bg...hb x puas hati mlm tu call aku & mtk nk ckp dgn mak aku...ntah apa diorg borak mak aku bg hb dtg ahad tu...hr ahad tu gak hb ckp dgn mak nk kawen dgn aku....3 bln lepas tu aku selamat dh semua dr risik..tunang & nikah....tu pon dh lama hb aku ckp ..kalau boleh dia & family dia nk kami kawen awal lg...

melopong2 aku coz aku xde peluang langsung nk lari2..heheh..tp ni semua jodoh..kalau dh jodoh mmg laju jerk...

owh...die x ready ag kot,xpela lau parents awk tu sporting
cam sy len kisah...sy da ready nk jmpe,tp parents die cam hape je...xsuke pakwe anak die dtg umah
baik anak die single lg bagus...nk anak die jd andalusia ke hape

Reply  pintumasuk

erm..mak penah ckp..stkat 5-10 tahun kawen..manis la crik duit same2..cube 20-30 thun kawen cm dowang...bile tak stable..sume tu jd isu..hurmm..myb btol ckp mak..and..pasal psl tnye tu..mmg tu satu cadangan yg baik..nnt i try tnye die..berbalik pada cerita mula2..psl die taknak ikot family bercuti kan...atlast...da dpt jwpan..stelah i bace comment2 kowang..i desak die..asal taknak ikot ktowang bercuti semua..asal takot sgt jumpe family kan...last2 die jwp ngn jujur..ni da nak dkt akhir bulan..duit da nak abes..tak ckup..die taknak pegi bercuti dok bwk diri je..die segan..at least msti die nak tjuk sesuatu kt my family..cm blanje mkn ke ape ke..dah la holiday ni pon family support..so die cm segan ngn my family..die nak my family ni nmpk die ade duit untuk sara anak die nnt..lps die terangkan panjang lbr...br i perasan..die jenis pk panjang..die nak my family nmpk die ade duit tok sara anak die nnt..kalo mkn2 ngn family sket2 pon takleh belanja..cmne nak kawen nnt...so...i br trsedar...sian die..rupenye..die pk bnda ni sume...i je pk pendek..pk nak dekat kan ngn family tnpa pk kewangan and maruah die as lelaki.
missyqaldina Post at 23-11-2010 16:33

TT, tang kewangan tu, takkan lah keje dah bertahun2 takde duit simpanan siket pon.(sbb umo BF u 30, i assumed die dah lama bekerja at least 5 thn if die ade dgree) rasenye setakat nak blanje family makan2 tu bape la sangat kan. ke die nak blanjer kat hotel 5 bintang??

tang maruah plak, takde pulak die rase malu berkepit sentiasa dgn u n bawak u balik umah die slalu (mebi eberiday based on citer TT yang TT tak buleh berenggang ngan die). mane letak maruah die as lelaki dgn bawak u ke hulu ke hilir tapi takut nak jumpe parents u. tak takut dgn kata2 orang sekeliling ker?? jgn nanti jadi benda buruk kat u sudah. i tak doakan tapi cume ingatkan saje.

i rase sumer yang reply post u sumer tak setuju dgn cara BF u yang takmau berjumpa dgn ur parents. die takde hala tuju dalam hubungan n taknak komitmen. umur die dah 30 kan. sepatutnya die dah bersedia utk ke alam rumahtangga. kalau i, i tinggal saje lelaki itew.. ok TT, no hard feelings. bye

Rate

1

kalau bf ko x nak...ko cr org yg nak...
syg kawin lbt...rugi disia2kn tenaga yg masih muda.....

umo 29-30 tp xde duit nk banje org makan??? hermmmm pk2 kan la...

korang kalo kewangan x stabil lg xyah la jupe slalu.. jupe2 tu kan kuar duit at least aku rase rm20++ tuk 2 org kalo kowang mkn kat mcd la amik set meal tu...

3-4 thn kalo 1 bln plg kuman simpan rm500 dh bape dh leh simpan... syg la korang x uruskan kewangan ngn bijak.. tau pandai bercinta jek tp planning tu xde...

nk banje mkn xde duit apatah lg nk beli umah... huhu mcm langit ngn bumi perbezaan nya...

Reply 1# missyqaldina

mcm pangai aku je..kes pn sama..

Reply 72# cik.linot

bekenan tui abe kegi dgn avvy cik linot tu

Reply  cik.linot

bekenan tui abe kegi dgn avvy cik linot tu
kegimaru Post at 24-11-2010 15:17

igtkan berkenan ngn cik linot

Post Last Edit by lipanlapan at 24-11-2010 15:42
umo 29-30 tp xde duit nk banje org makan??? hermmmm pk2 kan la...

korang kalo kewangan x stabil l ...
cik.linot Post at 24-11-2010 15:11

Hehe, tu la pasal. Camne leh x de bajet nak kenal2/ ramas mesra ngan keluarga g/f...bukan hari2 kena jumpa pon (tp jumpa anak pomp diaorg leh je).

Stakat bajer makan , open table, dalam RM500 pon dah lebih sangat. RM500/365 hari = RM 1.40/hari je pon (kalo takot dipau setahun sekali).

1. It is the thought that matter.
2. Getting along with future wife's family, cost him RM 500,
   winning the heart of future M/F in law : priceless

Reply 76# lipanlapan

nmpknya bf TT harus mula menabung rm1.40 sehari

Reply 76# lipanlapan

jamji ade masyuk.....

Reply  lipanlapan

nmpknya bf TT harus mula menabung rm1.40 sehari
kegimaru Post at 24-11-2010 15:50

Itu x termasuk duit deposit utk beli rumah, dalam RM40k (termsk duit nak beli perabot asas), duit hantaran & kos kenduri lagik..RM30k huhu

Harap b/f tuan rumah perlu 6 bulan lagi nak cukup duit...melainkan nak beli rumah secara tunai.

Reply  lipanlapan

jamji ade masyuk.....
laksamanadia Post at 24-11-2010 15:55

Hi . Dah makan? Sihat?