CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: missyqaldina

kenapa bf saya mcm ni wahai lelaki??

Reply 17# Fantaghiro

oh yeke...aku ni penakot la..ikot perangai mcm mak aku..hurmmm....okey2...nnt aku try tanye die..tp takot jwpn yg die bg..tkot die jwp lom sedia ke ape ke..hurmm...syg diee sgt...mls nak crik laki lain lg..

Reply 19# missyqaldina

layan ko dgn baik tak menjamin sume tu...sbb kalau tak,die dah lama g jumpa mak pak ko ikat ko kalau takut ko terlepas kat tgn org lain..come on la..jgn buang masa menunggu buah yg takkan gugur,..sbb kan aku ade pengalaman la aku berani ckp..
silap2 die laki org..mana ko tau??dan silap2 family die selama ni ingatkan ko cuma kawan baik or setakat adik2 je dgn die..
kalau ko tak caye,cuba ko gertak die ko ckp ko nak kawen dah..ade org pinang ko dan ko dah fed up nak tgu die so ko terima je..tgk ape reaksi die..kalau die buat bodo je..bak kata nabil "lu pikir la sendiri"

Reply 15# missyqaldina

sorri to say

Reply  shida81

ntah la..die penah jumpe skali je..sbb raye..tu pon mak bpk aku pon cm layan x la ...
missyqaldina Post at 22-11-2010 17:38

mungkin die nih low self esteem kot? sbb kerja ?..sbb fizikal?..sebab latar belakang famili dia?

Reply 1# missyqaldina

1st,..apa pendapat family ko ttg bf ko tu?? ye la dah 3/4 tahun bercinta..apa kes..nak jumpa pun susah...family ko tak komen apa2 ke

2nd,  ko slow talk la ngan bf ko tu, awat susah benor nak jumpa, kalo rasa segan semanjang sgt, awat tak masuk mintak trus, ni la susah nye, nak berhudungan cinta bagai, tapi komunikasi tarak...apa mau jadik...cuba korang dgr lagu kanda dinda tu...ada sebut, komunikasi, toleransi segala.

sila amik iktibar

tak serius ler tue...kalu nak lamer dah masuk meminang!

Follow Us
sapa yg ajak dia dtg umah ko?diri ko or mak bpk ko??kalo ko yg ajak dtg umah tanpa pengetahuan family ko mmg xsyok lah..kalo family ko yg ajak dia dtg umah,tp dia xmo gak,maybe ada sumting la..

benang kt tanya lelaki, tpi yg jawab rmai perempuan

benang kt tanya lelaki, tpi yg jawab rmai perempuan
B.K Post at 22-11-2010 19:21

Sila jawabkan bagi pihak

Sila jawabkan bagi pihak
lipanlapan Post at 22-11-2010 20:17

sebenarnya lelaki tu syg kt dia, cuma lelaki tu blm ada komitmen nk berkeluarga
    so t.t kena bezakan antara sayang dgn komitmen, lgpun kalo gurl ajak jmpa family dia
    mesti sbb nk ajak nikah ...
   contoh terbaik adik ak, belum kenal lama, lelaki tu dah hntr risik, dah tunang pun,
   tahun depan dah nak nikah, kenal bukan lama pun x smpai 6 bulan,

Rate

1

Reply 1# missyqaldina

cbe la kau slow talk dgn die,xelok condemn die slagi kau x tau hal sbnar.kau tny la die,da kwn lama xkn malu kot

sebenarnya lelaki tu syg kt dia, cuma lelaki tu blm ada komitmen nk berkeluarga
    so t. ...
B.K Post at 22-11-2010 20:42

Niceee. A good observation bro

ajak je dia kawin , abis semua masalah

laki yg takut komitmen ni agak ssh la nk tlg..
sbb kalo dia sendiri takmo kawen nak buat cmne kan...?
tapi boleh cube la untuk meyakinkan dia
mungkin leh bincg planning mase depan bersama
dari segi tjawab, kewangan, matlamat
kkdg mungkin ade perkara yg dia nak achieve dlu sblm kawen..
jika dpt yakinkan dia dgn kehidupan berkawen yg lebih indah, tenang
takkan dia nak menolak...
tp kalo dia rase cam takmo settle skg better cari lain..

skdr pembacaan aku jek.. aku pun tak penah smpi thp serius lg

Rate

1

Reply  Fantaghiro
  belom kawen la encik..sy kenal die..hari2 jumpe...die mmg takde can nak pandang pompuan lain..sy pon rapat ngn family die..
missyqaldina Post at 22-11-2010 17:24

Kalo aku, leh naik muak hari2 jumpa. X de cite dah nak dikisahkan, melainkan masing2 minat hal2 rutin : psl kije/makan ape sarap, gosok gigi bape kali sehari, handbeg peberet tercalar dsb.

Kalo dah ade ikatan sah, hubungan tu disertakan ngan tanggungjawab, jadi jumpa hari2 pon dapat pahala berkasih-kasihan.

Kalo stakat kekasih, jarang2 jumpa baru ade rase rindu membuak2. Hati pon rase debar2 je nak jumpa disaat bersiap2/memakai baju lagi. Banyak sket idea/bahan nak dibualkan.

Aku sendiri pon x minat nak kapel lame2, bile dari segi kewangan, fizikal, emosi dah sedia.

---------------------

Akak ipar aku punya kawan baik, bercinta dari skolah, pehtu sambung blaja obersea sama2. Balik Tanah Melayu, kawen & cukup 5 tahun bercerai. Dah abes idea bercinta, pehtu baru tahu alam rumahtangga LAIN RASANYA.

MORAL OF THE STORY : walo akrab mana sekalipon perhubungan, selagi x berstatus suami-isteri...mesti ade je HAL2 yang x diketahui.

Rate

1

tak serius ler tue...kalu nak lamer dah masuk meminang!
menjad Post at 22-11-2010 18:46

aku pun fikir benda y sama..huhu

sbb dia dah ada awek lain kot?manala tau kot2 awek dia kat over sea ke, mana ko nak tau? (sbb 2la tiap2 hari dia berani dating ngan ko) kiranya ko ni sebagai peneman idop dia kat sini jela....kalo salah mintak ampon...

lama bnr berdating tk kawen2..urmmm cm comitment phobic je laki nih..xsegan ke usung ko merata2 tnpa ikatan...n ko tk segan ke di usung2?

family ada perbezaan status tak...sama ada dia ego atau dia rasa rendah diri...

salam...

merujuk pada citer lelaki tersebut pernah bertandang sekali ke rumah keluarga TT dan dilayan kurang mesra oleh parent TT...

pada saya, puncanya bermula di sini... segala permasalahan pastinya berlaku semasa ini dan perlu dirungkai... kene lakukan soal siasat secara terperinci dari kedua2 pihak... bopren TT dan juga emak bapak TT...

saya berpendapat TT kene bermula dengan parent TT dulu... pasti ada sebab yg konkrit kenapa parent TT melayan endah tak endah pada 'bakal menantu'...