CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: aqua_marine

Suami Miera Leyana sekat Whatsapp isteri pertama lebih setahun

Roslan tua beruban badan pun dah cam apa, gigih hitamkan rambut nak nampak muda... dolu2 zaman nabi poligami sebab perang.. skrg gigihhh ckp sebab sunnah pastu x mampu segalanya hanya nafsu dan hancurkan hati org lain.. baguske camtu

jambatannetizen replied at 3-2-2023 11:18 PM
Sorry le, tapi itu aku rasa polygamy ini patut tak payah wujud pun. Boleh mencetuskan perbalahan.

aku rasa polygamy zaman nabi muhammad sebab perang. ramai yang kematian suami masa perang. jadi ada yg berpoligami tapi aku rasa bukan menyondol. Malaysia hari ni bukannya ada perang nak berpoligami. ramai yang ambil kesempatan je aku tengok. jarang sangat aku tengok yang betul betul baik berpoligami.

Poligami hanya melukakan hati isteri dan anak anak sahaja. Semoga dipermudahkan buat 1st wife ni dan utk anak anak.

umbut replied at 4-2-2023 09:37 PM
Roslan tua beruban badan pun dah cam apa, gigih hitamkan rambut nak nampak muda... dolu2 zaman nabi  ...

dulu poligami di benarkan sbb perang dan juga utk dakwah

ada yg bermusafir utk menyebarkan Islam utk tempoh yg lama dan kawin dgn org tempatan wpun ada bini di kampung.

zaman skrg mana wujud lagi alasan ni?

dalam Quran terang terang tulis " Kalau tak mampu adil maka yg terbaik adalah kawin dgn seorang "

Quran dan sunnah sentiasa betul sepanjang zaman sampai kiamat,  yg salah org yg ikut nafsu

Incanto replied at 4-2-2023 09:03 PM
aku pernah baca dlm novel kisah lebih kurang mcm ni

mak mertua tak suka wife no 1

Yg ni lagi sadis..baru kawin , meninggal. Tak silap arwah mil tak suka menantu 1,sb belum mengandung. Follow balik tu nak bekap anak la kot tp tak kesampaian .  

Malang jadi perempuan. Dah tak sanggup poligami, digantung tak bertali. Penat2 beranak, alih2 kena buang macam kain buruk. Nak cari teman baru pun tak boleh. Kalau jadi lelaki senang je kahwin baru kalau isteri nusyuz atau mandul. Agama Islam membela nasib wanita tapi banyak kes macam ni je. Dipanjangkan bertahun, perempuan pun tak boleh buat apa kalau suami tu nikah tanpa kebenaran.
Isteri pertama dia ni aku tengok baik je. Takde pun mengadu ke media sosial. Patutla dia banyak update pasal jual2 barang ke apa. Rupanya laki tak guna sibuk dengan bini seksi dan muda. Kesian betul bini dan anak2. Semoga adalah balasan di atas dunia lagi untuk suami tak guna dan penyondol ni.

Follow Us
Meiizu replied at 4-2-2023 09:01 PM
Ehhh me pun ingat ada baca news ni..kalau betul yg 1st teraniaya memang cash smua tu mati.

Kan...ai lupa tahun bila. Mmg kena aniaya la sb tak tahu kan. Yg dia tahu arwah asben kata out station. Kesian. Tak tahu la arwah tu kawin sebab paksaan mak ke tak. Kesian dia ..sedih + terkejut.  Harap dia dah jumpa jodoh baik.

NotYou replied at 4-2-2023 08:23 PM
Mcm ne lah makcik tua mak mertua si wife no.1 blh tidur malam bersubahat dgn anak dia...smua ibu m ...

Sebab tu lah bila tgok datin timah sebelahkan ps instead of anak lelaki dia, kita ni yg kena ade rasa syukur. Sebab jarang2 sangat seorang ibu akan sebelahkan menantu dia. Mesti akan sebelahkan anak dia jugak. Dah sampai masanya utk sorang ibu mentua being vocal mgenai apa yg salah dan apa yg betul. Takut nanti nasib kita pulak jadi mcm ps or adeeb so kita memang memerlukan sangat2 seseorang yg support kita like ibu mentua ps.

aqua_marine replied at 4-2-2023 10:03 PM
Sebab tu lah bila tgok datin timah sebelahkan ps instead of anak lelaki dia, kita ni yg kena ade r ...

"Takut nanti nasib kita pulak jadi mcm ps or adeeb so kita memang memerlukan sangat2 seseorang yg support kita like ibu mentua ps."

Betul tu sis..tp penunggang suka ckp kena hati2 bila berkata2..takut kita pulak jadi macam biraazar atau mira tetek..dia tak terfikir pulak kalau dia yg akan berada kt tmpt Ps atau adeeb

Edited by hanna88 at 4-2-2023 02:20 PM

dulu mase miera ni kawin memang tak de netz nak serang..sekarang baru keluar true color gamaknye..

first wife tuntut 20k ke
kalau betol kenapa nak perli pulak
orang tu lahirkan ramai anak ye
tak ternilai harga nya

SpyLeman replied at 4-2-2023 09:08 AM
Netizen pun bias, tak melahar sgt pun si miera ni. Mentang2 anak orka. Walhal apa yg dibuat oleh pak ...

Banyak manusia hipokrit.
Kalau babi penyondol tu cantik dan kaya, halal dan toyyibann.

krustykrab replied at 4-2-2023 08:40 PM
Tuntutan harta sepencarian tu isteri blh je buat bila suami berpoligami. Iols saspek si laki dh mm ...

Boleh jd jgak weh ..  entah selama ni mengebat dgn duit bini je ramai je lelaki yg berlagak acah2 berduit tp semua duit bini

sayawifenikmie replied at 4-2-2023 08:58 PM
.. tak silap akak .. pabila laki kahwin lain, isteri 1st dah boleh tuntut harta sepencarian walau b ...

X sure lah cmne kan sbb aku dlu bercerai mmg xde tuntut apa2 sbb tuntut pun ex aku mmg xde harta hahaha

AWEKSAMURAI replied at 4-2-2023 10:55 PM
X sure lah cmne kan sbb aku dlu bercerai mmg xde tuntut apa2 sbb tuntut pun ex aku mmg xde harta h ...

Iols pun baru tau lps kes ps nih. Kat tiktok ramai loyar yg rajin share...
Dulu² takde media sosial ni, byk org tak tau hak² wanita. Skrg ni senang.

Jantan mcm tue la. Harap melingkup n cepat kena kifarah. Tua tp tak sedar diirri

ciksom replied at 4-2-2023 09:49 PM
aku rasa polygamy zaman nabi muhammad sebab perang. ramai yang kematian suami masa perang. jadi ad ...

Kat msia hari ni poligami yg jadi punca perang iaitu perang antara madu & yg paling tak bley blah, perang sesama netizen yg tiada kena mengena pun dgn individu2 yg berpoligami tersebut

asfaz replied at 4-2-2023 08:55 PM
Mujur tak mati macam Kes dlu tu. Laki kata out station tp rupanya kawin lain. Nak balik rumah bini ...

Yg kes ni laki dia keje gomen kan? Untung gak buat perangai meninggal balu dpt pencen

Sendu sgt pun mira ni. Bosan nk kecam

Semoga jantan ni terima hukuman yang setimpal di dunia dan akhirat. Choi betul perangai.

becir replied at 4-2-2023 11:39 PM
Yg kes ni laki dia keje gomen kan? Untung gak buat perangai meninggal balu dpt pencen

Aah betul arwah keje gomen.