CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: salimrock

Org dtg mintak duit....

kepada semua forumers ask the men, wa nak tnya

korang pernah tak tetiba ada org yg tak dikenali d ...
salimrock Post at 10-11-2010 11:51

pernah kene kes yang same...tyme tu aku on da way nak beli tiket komuter, tetibe satu nyonya datang kat aku...tanye aku ade duit ke...dia cakap duit dia dah abes beli kfc n tak cukup nak beli tiket tambang balik seremban...aku yang tgh blurr bagi la RM2 kat dia...pastu aku tgk jek dia...rupe2nye dia g pau kat org lain lagi...dah le makan kfc, pastu tak cukup tambang nak balik...sape soh makan kfc...

Aku selalu lalu kawasan orang mintak sedekah ... laluan Jalan raja Laut ke komuter BNM. mamat tu dah dekat setahun dok letak banner saya nak balik Segamat tak ada tambang ... tak kan tak cukup lagi kot.
Kalau time makan dengan famili, aku selalu sound kering jer orang mintak sedekah ni ... 'pakcik/brader, ni jer masa saya ada nak makan bersama famili, kalau nak duit, tunggu lepas kami habis makan'. Dah habis makan pun aku buat-buat sibuk borak dengan famili so dia orang tak berani nak kacau.
Bukan aku kedekut pun, dah banyak pengalaman deal dengan orang penipu ni pasal kerja aku pun deal dengan orang menipu.

Rate

1

Org nak pow..aku bg penampow..

pernah didatangi sorg macik ni ..time  kat restaurant ..ms tu tgh byr bil ada baki 0.80sn je ..
macik tu bdn gempal.. dlm hati kata,mustahil macik ni org susah .. tgo bdn lebih drpd cukup mkn .. last2 aku bg baki 80sn tu then blah ..
lepas je 1 simpang .. aku nampak maci tu g beli rokok btg2 ..kat penjual rokok kaki 5 ..
coiiiiiiiii ... rupanya nak beli rokok ...

Reply 2# salimrock

benda ni kawan gua pon kene kat shell on d way nak pg selayang or kuantan..modus operandi sama je

pernah terkena kat area CM.. ada sorang kakak tengah menggelabah gila.. katanya handbag dia tertinggal dalam teksi.. satu sen pun takde dlm poket.. dia mintak duit berapa ringgit (tak ingat) nak wat tambang bas balik.. aku bagi je la.. nampak terharu betul dia..siap dia doakan aku dapat suami baik lagi.....

Follow Us
lagi satu pernah sorang makcik mintak duit rm10 kat aku lepas sembahyang dalam masjid .. katanya dia muallaf, hidup susah.. entahlah bagi je la..

pernah juga terkena..
bdak2..tp xderla bdak sgt..ala2 belasan taun gtu..
aku xtau nper terpedaya..dgr je ckp dia..dia amik duit dri tgn aku pun ak biar..
adakah aku dipukau aku pun xtau..
hbs 50 hengget duit aku..

Reply 1# salimrock

hahaha...

sy pun pernah..minggu lepas tetiba ada sorang mamat nie masuk pejabat sy duk dpn meja sy..tetiba dia letak helmet kat meja..
    sy takut jgak sbb tak pasal2 lak dia duk dpn sy...
    pastu dia mula la..dia ckp

mamat: kak sy nie nak ckp pun malu..sy baru pas anta surat kat pjbt bwh..tetiba motor pancit..cal member dia takde kat
                kwsn nie..kalau bleh sy nak pinjam RM9..nak ganti tiup tayar..sy letak ic sy kat sini kalau akak tak percaya..(sy ckp takyah la nak tggal ic bagai)

sy nie tgok mcm real nyer dia terdesak bg lah RM 10..dia siap tanya sy blk kol bape..konon jap lg nak bg balik duit tue..tapi sy tak kisah sgt pun..kiranya sy nak bersedekah jer la tue...

Rate

1

Reply 1# salimrock

slalu juga jmpa.....

kalu ade lebey aku bg ler....

ye la, ni kira paw cara halus la...

dulu2 wa masa sekolah, budak2 sek, byk kena paw cara kasar...dn kalo sesetengah budak lawan balik...

wa pun penah kena pau cara kasar gak, zaman sekolah la...ada yg kalo ramai, wa mengalah, bagi jer la RM 2 ke, RM 5 ke,

tp ada sekali tu wa bawak RM 70 , kena paw..wa lawan balik..ntah cam mana dtg keberanian nak lawan..2 org plak tu...wa kena kena bantai..mamat 2 org tu..sorang lari..sorang kena bantai dgn wa..tp yg kena bantai tu tumbang la..( wa bgi penumbuk kaw2 nye tepat kat mata ) wa cuma koyak baju sikit jer...walopun wa kena siku, lutut, tp kat badan la...

pastu wa lari..he.he..zaman form 5..

dn wa plak penah nampak ada budak kena paw kat bustand klg...

wa naik keta masa tu, lepas balik swiming...pastu singgah bustand jupe kawan + main snuker..

pastu wa nmpak ada sekumpulan budak2 ( dlm 6-7 org kot )kerumun 1 budak ni..dlm budak sek.form4.5 la..

pastu wa pun tunggu je kat tepi keta..bukan wa nak masuk campur..tp wa rasa kalo budak tu kena paw...wa igt nak tolong dr segi kewangan la... nak bgi duit sikit kat budak tu..yea la..kesian la...budak tu nak balik ke, nak makan ke..

lg pun ms tu wa lalu sblh budak tu...wa dgr...geng2 yg nak pau tu ckp..''kalo aku nampak ada duit aku amik semua''

pstu wa duduk sebelah..keluar kan beg gym wa..( beg gi swimming tu ) letak atas bumbung keta...pastu amik lighter ( he.he..)
pasal nak isap rokok..

pastu geng2 tu nampak..dia tunjuk2 kat wa..pastu diorang belah....

budak yg kena pau tu belah...dn msa dia belah tu...wa tgk pakcik2 uncle 2 bawak teksi semua panggil budak tu..nak tolong la tu...( wa rasa diorang nak tolong dr segi kewangan gak la...cm wa )

pastu wa tgk ada pakcik hulur kat dia RM 10..

wa pun tak masuk campur pasal ramai dah tolong budak tu...

pastu wa masuk kedai snuker..nmpak budak2 tadi...yg pau org tu..
diorang nampak wa...diroang pun belah...

yea la mgkn diorang igt masa wa bukak beg gym tu..wa amik senjata kot..nak fight diorang..lg pun masa diorang pau budak tu, wa ada pandang kerek gak kat budak2 tu...

Rate

1

errr.... pandang kerek tu camner ye, demo sikit?

wa plak rasa dorg tu sumer blah sbb ingat lu SB ke... tak pun kaki pukul.... muka lu gans tak beb? kalau tak ganas mesti dorang ingat lu kaki pokol..... 5 pokol 1 ....

errr.... pandang kerek tu camner ye, demo sikit?

wa plak rasa dorg tu sumer blah sbb ingat lu S ...
kenesep Post at 12-11-2010 11:17

kalo SB awal2 dah sound dah..., wa pun masa lalu sebelah, rasa cm ringan jer mulut nak sound..''apahal ni...''

tp wa pikir2 balik..karang diorang panggil abg long dia krang..wa plak kena bantai...he,he, budak2 cam ni mesti ada geng backup nye...

tp kalo dia bantai budak tu cukup2....harus gak la wa sound...

erm...kalau aku tgk dulu org yang mintak tu..sebab takut betul2 dia terdesak kan
kesian pulak..betul ker tak tu antara dia ngan tuhan..
tapi aku nk tegelak satu perkara ni,bukan pasal org mintak sedekah la..
tapi pasal org jualan lansung(skang xde dah kot) yang jenis datang rumah,pastu suruh kite
gores kan..
pastuh mak aku dari jauh dah nampak dorang tuh jadi cepat2 la mak aku menyorok
belakang kabinet,sebelum tu mak aku dah pesan siap2 kat adik aku yang darjah 1 tu,(skang dah besar form 1)mak aku cakap gini laa,''alip nanti kalo org jual tu datang,cakap
mak xder ok?'..pastuh adik aku balas aper tau..aperla mak ni,g la cakap sendiri,xbaik tau tipu,berdosa tau..
pastuh mak aku dah nk tergelak,tapi tetap gak menyoroksebab malas kan nk layan dorang tu,suka paksa2 beli brg dorang.
pastuh bila dorang da kat depan pintu kan,dorang tnye laa..''adik,mak mana?'' then adik aku tu tersipu2 senyum tgk kat kabinet
dier ckp la mak xder tapi dlm masa yang sama dok tersengeh2,jadi cina tu tau laa..oooo adik tipu eaa..kecik2 pon da pandai tipu..
aku dengar mak aku citer punya la xmenahan gelak

Rate

1

bukan org x berduit saja mintak sedekah, org yng berduit gaji beriban2 mintak org bergaji cukup2 makan utk ssponsor mkn tghari, gaji beribu masih x mampu beli nasik, pendrive, isi petrol, rokok etc

dulu ako ms kecik2 biaser paw budak yg lebih kecik dr ako...
skrg dh nyesal......

aku penah 2 kali kene. tapi aku malas nak cerita. nnt jadik mengumpat pulak.

penah ade makcik kaki mcm tertempang2 mintak duit kat aku nak naik teksi g Banting
katanya tertinggal bus and malam tu dah tadak bus g Banting dah
kesian benar aku tengok ngan plastik besar nya,dgn jalan x propernya kat depan Kotaraya
aku cakap la tdak duit.
tetiba aku kesian sgt2 aku crk dia balik nak bagi 10-20
x jumpa dah..puas mencarik..harap2 she's all well
tapi banyak kali mamat2 approach aku for mintak duit..mcm2 cite
yang ni aku memang xkan bagi la.

kepada semua forumers ask the men, wa nak tnya

korang pernah tak tetiba ada org yg tak dikenali d ...
salimrock Post at 10-11-2010 11:51

iols tolak dgn mukaaa nk cari gadoh~~~ siap2 belakon mcm nk buka heel lagi...