CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MRO

Belum Setahun Kahwin, Suami Mahu Semua Belanja Rumah Bayar Separuh, "Nafkah Langsung Tak Bagi"

Nurul8001 replied at 6-12-2022 09:35 AM
Awak, sis teh hijau memang asal2 org berada lah. Ayah kontraktor, ibu somebody kat gomen. Kerja di ...

on top of that , mak sis matcha ada resort, pastu dia yg warisi. wah details i igt pasal matcha yach

Tinot7 replied at 30-3-2024 11:04 PM
Minah ni kena scam..

Lepaih baca komen2 dlm ni.. iols rasa baik stay single.. tapi mmg dah ditakdi ...

tahniah...

brego replied at 4-12-2022 09:25 PM
ini kisah bidadari syurga yang MENCELA wanita dunia.
yang derhaka pada suami nya

video currently unavailable

kepompong replied at 30-3-2024 10:42 PM
semua orang kot? akan ada fasa rasa nak bercerai i mean utk those yg kawen kali pertama.. yg kaw ...

Wow comment yr 2022..but now in 2024, i really file for divorce and never turn back huhuhu

Bagi aku zmn skrg mng kena share perbelanjaan sbb segalanya mahal. Satu gaji tak cukup. Zmn dah berubah, konsep tok laki provode bini duk rmh jaga anak tmhtangga tu berlaku di zmn dulu kala, dah tak sesuai di zmn skrg yg serba mahal ni. Perempuan pun dah educated belajar tinggi bekerjaya skrg, tiba2 lps kawin ko nak jantan tanggung makan minum ko, tak ak keluar duit ko, tiba2 nak balik ke zmn dulu kala makan minum tok laki tanggung tp ko ttp nak pegi keja lol duit ko utk ko makan minum tok laki kena tanggung biarlah gaji dia kecikk pub janji ko nak hidup makan buta ditanggung. Phuiiiii..mana harga diri? Hidup biar ada dignity, ada maruah. Lainlah tok laki mmg jenis byk duit dia takde masalah langsung nak tanggong semua sorg2. Ini klu tok laki pun biasa2 je gaki sorg mmg sempit nak tanggong sorg2, yg kopulak nak balik ke zmn dulu lps kawin jah nak tok laki takggung semua, mmg selayaknya tak perlu kawin klu jenis taknak kongsi sama2. Tak tahu maluuuu nak makan buta phuiiiii kohkohkohhh konon nak amalkan mcm dulu2, ko hidop zmn bila, tak jejak realiti langsung huh

Perempuan2 takde maruah nak jantan tanggung makan minum semua, klu tok laki tu byk duit tak jadi beban kat dia tak apa. Tp klu gaji dia mmg tak mampu nak tanggung semua sorg2, hiduplah dlm realitiyg sebenar. Lagipun pompuan keja duit gaji tu utk apa klu tak nak share? tak happy ke klu gaji kita dpt contribute dekat family kita sendiri, sama2 lah, tak perlu nak paksa bebankan atas kepala jantan sorg2 sampai dah jadi beban pd dia.

Follow Us
otai_g replied at 4-12-2022 08:45 AM
Perempuan lahanat x nak berkongsi. Elok la ko bercerai n jd janda yg kehausan.

Kene byk belajar agama lagi ni.
Urusan Nafkah bukan tanggungjwb bini sampaikn di lahanat nya bini sb bini tk nk kongsi. Tgk nanti mcm mana ustaz2 lahanat kn ko balik.

Manja betul korg ni nak duit dapo lah nak duit belanja utk korglah, adoiiii mcm tok laki ala2 bill gate. Aku semenjak kawin tak pnh dpt duit dapo tak penah dpt duit utk diri aku mcm elaun tu, mmg tak ada. Tok laki aku rasanya dlm dunia dia tak ada konsep bagi duit belanja dapo kat bini tiap2 bulan, sbb tok laki aku ni asal usul kaper lehanatt, dia takde budaya bagi duit dapo kat bini, elaun yg pompuan melayu expect tok laki masing2 wajib bagi tu pun tak ada, dunia dia lain, sbb dia anggap aku independent woman. Tapi aku pun tak pernah pulak rasa tak puas hati ke atau tak cukup ke, act gaji aku pun aku tak ambil peduli, sbb semua financial kitaorg diuruskan tok laki aku, aku log in banking aku 10 tahun sekali baru2 ni.  Duit is not everythibgbila ko dpt partner yg baik, ambil uruslah segala duit aku tak peduli sbb aku tahu aku tak akan dianiaya. Act campo duit gaji aku dgn dia ujung2 aku lebih untung, so nak apa lahi kan. Tapi sebenarnya perasaan tu lebih penting. So focus cari lelaki baik, yg boleh kongsi hidup ni sama2 dgn aman2 bahagia sama2 bina hidop, klu kita baik partner kita baik takde siapa nak tipu duit siapa. Pompuan pun tak perlu demand itu ini mcm kita ni special creature tp sgt lemah hidop bergantung pd jantan utk makan minum. Jgn rendahkan diri sendiri.

kepompong replied at 30-3-2024 11:13 PM
tahniah...

Nak jawab terima kasih ka apa ni?

Kahwin tak sampai setahun, berapa kali suami dapat tender dan bayar hutang dalam masa setahun tu? Baru sekali dua je ke? Awal awal perkahwinan mungkin masih nak tune perbelanjaan. Untuk si suami, terkejut la tu tiba tiba banyak kena keluar duit. Seeloknya, berbincang. Tapi lelaki ni kadang, bila kita ajak bincang soal belanja, ego dia auto tinggi. Tapi tolong lah jangan bercerai. Bincanglah dulu.

tak yah kawinlah cam tu.  perkara paling asas dalam perkawinan pun tak boleh nak buat. bila kawin tu maksudnya berkongsi dan sama-sama nak hidup, perkara-peraka spt toleransi, give n take ni memang tak boleh elak... cumanya setakat mana nak kongsi tu kena fikir.

sekiranay tak ada persetujuan maka itu maksudnya perkawinan itu lebih kecil dari kemahuan kita sendiri... jika nak berkeras dengan kemahuan sendiri, tak jumpa win win maka perkawinan itu tak bererti, ianya cuma sumber kepada penderitaan hati..

tetapi ingat, bila nak cerai, kawin lelaki lain pun akan hadap masalah yang sama, jika mengharap nak kawin orang kaya yang boleh bagi serba serbi belum tentu cukup hot, atau kelayakan lain... jadi fikir panjanglah dulu sebelum nak bercerai

uiksss nape naik balik thread 2thn yg lepas ni???
mujur la isu releven sepanjang masa

tipikal lelaki kat fb sana..konon dia dah sediakan keperluan asas, nafkah isteri dia buat2 buta padahal yang belanja dapur, bil air letrik pon isteri bayar..jantan tak guna elok bujan sampai kiamat

otai_g replied at 4-12-2022 08:45 AM
Perempuan lahanat x nak berkongsi. Elok la ko bercerai n jd janda yg kehausan.

lelaki sengkek mengharap duit bini elok kena langgar lori jah..sewa rumah bil api air pon mintak bini..malu la hidup sebagai jantan

Welcome to zaman "Gender Equality"...

So..pompuan la pulak tanggung suami..kira ok le tu suami masih lagi bayar separuh2...hehehehehe..

dani-rox replied at 30-3-2024 10:02 PM
apa susah. masak utk diri sendiri, basuh baju diri sendiri, pergi bercuti sorg2 etc nak sgt hidup mc ...

tulah..si isteri memang dah tolong laki nya ikhlas tapi bila tanya pasal nafkah ehhh tetiba2 kata tak mampu

yang acik porem duk sangka si isteri ada princess syndrom pulak padahal si isteri dah split bills segala tapi masih kena jadi babu di rumah sendiri

malang dapat laki kedekut dan tunggang agama untuk lepas diri sendiri ni..asyik2 bini je salah dan kena mengalah takut2 tak masuk syurga

ni citer zaman bila ni pi up kan balik woi

Awal lagi belum pun setahun. Bila perempuan cakap minta mekap..ahh aku dah annoying. Betol lah belanja ikut kemampuan suami. Ko nak suami tanggung ko semua tanpa perlu berkira2 dan ungkit cuba ko berhenti kerja. Sure laki ko takda pilihan lain selain tanggung ko. Dan ko fokus layan suami dan rumahtangga.

Isteri bekerja, kalau semua nak suami tanggung, sebenarnya mementingkan diri sendiri.
Betul, duit suami, duit famili. Duit isteri, duit isteri. Tapi, berpada-pada lah nak kerah kudrat suami.
Kena bezakan keperluan dan kehendak.
Suami support keperluan je patutnya.
Habis, suami tak perlu simpan duit ke?
Nak kena bayar nursery, duit makan jadi lebih, sebab kena beli, isteri tak larat masak.
Kemas rumah nak share2 tenaga, tapi, duit isteri simpan sendiri2. Selfish betul.

izwan_izi replied at 1-4-2024 01:24 AM
Welcome to zaman "Gender Equality"...

So..pompuan la pulak tanggung suami..kira ok le tu suami masi ...

Pada saya, kalau nak suami tanggung semua, kena tinggal di rumah yg suami mampu bayar.
Jangan cari rumah lain yg konon2 nak lebih selesa, mula2 share, sbb isteri yg cari rumah tu.
Hujung2, mengungkit? Apooo

Kalau ikutkan, unifi coway aircond, dan pertambahan bil letrik sbb guna benda2 ni, isteri kena bayar sbb dah kira kehendak.

Ntahla, rumahtangga masing2. Kalau nak kekal bahagia, husband kena sabar dan bijak, wife kena bersyukur. Masa ni, cintan cintun dah jadi nombor sepuluh.