CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sitisitu25

Rumahku yang sentiasa 'panas'..walaupun musim banjir

Reply 80# ritzz

mcm saka je..apa bnde tu sy da tnya ustaz tu..dia kata..dia pun tak tau..tp sy ade citer..perasaan sy ni duk imagine kak pon jek..pastu ustaz tu tnya..rambut panjang..baju putih ke?sy ckp yer..dia kata maybe la yg tu kot..adess..

1 lg..semalam bfore kuar umah..sy ade pasang mp3 ruqyah tu..pastu kuar gi darussyifa..psg kuat2...ms balik tu..tak terus masuk umah..pusing2 dulu kat luar baca ayat kursi br msuk ngan husband..da masuk umah..aku ade ckp..sape2 ade dlm umah ni yang tak berkenaan..sila keluar..lebih kurang 2-3 minit..aku tutup pintu..malam tu tido anak aku tak bangun smpi pg..bgn sekali je kul 3pg mintak susu..da tak nangis2 tiap2 jam..

kitaorg pun psg mp3 ruqyah tu smpi pagi..alhamdulillah..

Reply 81# sitisitu25

alhamdulillah..awak dah semakin pulih dan bole tido dgn tenang

alhamdulillah.... anak tt pn dah bole tido dengan amannya

utk tt, kuatkan semangat ya dan jangan mengalah

Syukur pd Allah semuga segalanya selamat...

Itulah, kalau dari dulu gi jumpa perawat, tak la sampai menderita cam tu

moga terus pulih...... tapi rumah tu panas lagi tak? kalau panas pasang aircond 2.5hp 5 bijik sekali

wah alhamdulillah.... amin amin amin..... kalau leh pasang jek ayat ruqyah tuh terus menerus... jadikan kebiasaan.. lagipon dapat pahala kannnn..

Follow Us
tahniah yer kerana telah terselamat dari gangguan.. cian kat anak tu... baru la leh tido dengan lena...

Reply 82# ritzz

a'ah..anak da leh tido aman.tp smlm aku still terjaga2 lg..2 x..kul 5.30 sekali then kul 6.30..luckily tak nmpak pape..

Reply 85# hantukiller

mmg da lama nk pi jumpa..tp asik bertangguh..ade je sebab xleh nk pi..tiap2 hari ade je keje nk wat nk kene pi sana sini..pastu duk dengar citer org..nk gi darussyifa tu kene tggu lama dr pg..tu yg ngelat nk pegi tu..

ade gak org kata..tu sume hasutan 'bnde' ni..dia saje nk lengah2kan sbb dia yg takut..tp mcm betul je...ms tggu turn nk jumpa ustaz tu..mak ai..dan2 rs sakit kat tangan kiri la..sakit perut mcm nk tercirit la..tp aku tahan je..rs cam nk lari balik pun ade..

aku ade ckp bnde ni..aku ckp..aku sakit sana sini..tp aku tau tu bukan aku..tu 'bnde' tu..

Reply 83# mitz@r

sebenarnya dia belum pegi sepenuhnye..kat dlm umah ni still ade..now siang pun dia duk ngekor..td siang pas tutup mp3 ruqyah tu..dia dtg balik..selalunya siang dia takde..now malam siang dia da ikut..dulu rs org duk tgk tu dlm umah je pas waktu maghrib..now siang malam ade...

td dlm bilik master..tgh mandi anak anto nurseri nmpak kelibat atas almari..pastu aku terus ckp..tak nak..pegi dr sini..aku tak nak..
pastu ms siap2 nk kuar anto anak ke nurseri..aku lak nk siap2 pi ukm nk study..smpi dlm kete pun rs..meremang bulu roma..selalu tak penah rs camtu..ms tgh drive..anak aku duk dlm car seat kat seat depan then ngadap belakang..dia leh lak duk tunjuk2 kat seat belakang driver tu..huwaaa..aku ckp lg..tak nak2...jangan ikut..aku tak nak amik..

pas da anta anak kat nurseri. on the way dlm kete sorg2 tgh drive tu pun duk rs mcm ade org duk tgk aku kat seat belakang..dlm takut2 tu dan lg aku tgk kat cermin..dlm hati duk baca ayat kursi n berzikir tak benti la..

Reply 85# hantukiller

da smpi ukm kl br kurang cket..tp ms masuk toilet sorg2 terasa jugak dia duk ade..ishhh..betul la ckp ustaz tu..2-3 hari ni mmg akan terasa..sbb dia akan try pujuk..sbb tu pas abis air dia bekal tu..aku kene pegi lg..

dlm umah ni td..laki aku time maghrib da renjis2 kat dinding setiap bilik..dapur n smpi pintu depan..sambil2 tu pasang mp3 ruqyah..laki aku ckp..ms azan maghrib tu..dia bukak pintu..terus rs meremang bulu roma dia smpi ke bulu roma muka yg tak penah nmpak pun meremang jugak

aku time tu kat kl..pas balik exam ni..masuk umah terus rs sejuk..alhamdulillah..ingtkan da aman..tp mmg kene bukak ayat ruqyah tu kuat2..sbb td kitaorg slow cket..so aku duk dlm bilik study ni sorg2..laki aku pi solat..so ayat ruqyah tu dengar sayup2 je..tak clear sgt..apa lg..rs meremang bulu roma aku tetiba..rs mcm nmpak bayang2 dr belakang..makin lama mcm makin dekat kat aku..

aku pun kuatkan lg mp3 tu smpi leh dengar clear la dr bilik ni..br la kurang rs remang tu..mmg ssh sebenarnya..dugaan bila da berubat mmg lagi kuat..tp malang nye..aku sorg je yg kene..hanya org yg penah kene mcm ni je yg paham..

ms balik dr darussyifa semalam..aku nk mandi air ustaz tu kasi..mak ai..ms buat persiapan nk mandi tu..dan2 rs sedih..rs sayu je..teringat lak sedara aku yg membela ni..tetiba rs rindu kat dia membuak2..mmg tu la dia goda..supaya aku jgn mandi air tu..

tp aku lawan gak..aku cepat2 mandi...br la lega..hope Allah kuatkan semangat aku tika ini dan bebila..

wah bestnya layan cite TT nie....
dah rasa mcm tgk movie jangan pandang belakang plak..
apa pun TT kuatkan semangat ok...jgn lemah sgt...ingat Allah swt selalu bersama kita..
jgn takut ok....

ms tu tt lemah bb tu kot benda tu kacau....sian kt tt

umh tu kot angker.....
panggil la ustaz tlg pagarkan...
xpon...rajin2 le bc quran...mudah2an benda tu pun panas...
terus pindah....

mudah-mudahan TT & family selamat lepas ni...
byk2 kn bc Al-Quran....jgn putus asa.
org melayu byk kene bnda mcm ni kn? haish....xtau laaaa

TT, smbung la cite.

Reply 95# viLLa7

rs nya la..sbb time tu tak leh semayang..bukan sbb tak nak..da tak terdaya nk lawan..tiap x nk mayang...kene baring je..aku time mabuk tu..xleh tunduk..asal tunduk je nk muntah..eventhough air liur...nk terkeluar gak..huisshhh..bila terkenang balik bab mabuk peknen tu..tu la pengalaman paling aku takut sepanjang peknen..

sakit2 yg sgt sakit adalah sakit xleh nk makan time tu br teringat..aku ni duk msia makanan punya byk..bukan tak nak makan..tp mmg tekak xleh tima..sian la kat somalia yg tak dak makanan dulu tu..tak makan nasi sebulan lebih..sape tahan? berat turun 10kg smpi heartbeat baby jd lemah..last2 kene masuk ward tambah air bebelas botol br ok

agknya time ni la dia amik kesempatan..aku ni bukan takut apa..serem jek..selama ni aku duk baca yasin semayang n so on..punya la ingt gangguan dlm umah..rupanya duk dlm badan aku ke..ptt la aku ms peknen rs badan berat sgt..aku ingtkan sbb bwk bb..tp siyes badan rs berat sgt..rs mcm peknen kembar je..kaki aku ni perut br 5 bulan da bengkak2 da mcm da sarat..

time sarat lg la..perut 8 bulan da turun ke bawah..8 bulan 1/2 aku da strt riba perut sendiri  smpi naik rashes kat peha sbb duk bergesel ngan perut selalu..heran gak aku time tu..awat berat sgt ni..tp aku layankan jela..ingtkan sbb anak aku mmg berat..rupanya duk mengusung 3 badan sekaligus..maunye tak rs berat giler..

Reply 96# aiennadia182

ntah la..so far aku rs sbb saka tu je..aku selalu duk ngaji gak dlm umah ni..kalau time mak aku dtg..dia rajin buka radia IKIM..duk dengar la ayat2 al quran tu..

mlm sebelum ni ja ok anak aku tido..tp semalam dia jd malam..nangis2 mcm apa lg..da azan pun dia tak nak..last kitaorg bgn bg dia makan..kot2 la sbb lapar..tp pas makan..start balik dia nangis2..pastu duk tunjuk2 bwh meja makan la..pintu depan la..ishhh..
smpi kul 5 br tertido 1 famili

skrg tgh usahakan lg pagar umah ngan air ustaz tu kasi..dia suh wat 3 hari berturut2..semalam da wat sekali..tggl malam ni n malam esok..kalau tak jalan gak..takde perubahan..kene pegi lagi or cari ustaz lain lak la..

aku mmg nk pindah..tp tak ckup sen lg nk pindah..ingt, once pindah dr umah ni..nk masuk umah sendiri terus..nk beli..tak nak sewa2 lg..hubby la nk duk umah ni lg..byk kesenangan duk cni..parking space dpt 2, guarded and opis hubby dlm pagar kuarters ni jugak...dia pi keje jalan kaki je..lunch balik umah je makan..jimat byk la side dia..anak pun nurseri dekat..and nurseri tu je so far sanggup jaga smpi kul 10malam sbb kitaorg 2-2 study lg abis keje..tu syg nk kuar tu..tp kalau terdesak sgt..kene la..or panggil ustaz tlg pagarkan..

Reply 97# bdk2

actually bnde ni kene kat mak aku dulu..sedara kitaorg tu dulu bg dia cincin..bukan cincin emas..tembaga je kot..ade batu..dia ckp kat mak aku..amik la..kat sedara mak aku yg lain dia ade gak bg brg..kat mak aku lansung dia tak penah bg..mak aku tak nak mula2..tp da dia duk paksa..mak aku amik jugak la..nk amik hati..last2 bnde tu duk ikut mak aku la..tp disebabkan mak aku ni kuat amal ibadat nya..semayang penuh n hari2 mengaji al quran..bnde tu tak dpt masuk la..so dia dtg kat aku la plak..sbb keturunan mak aku..aku ni tak la serajin mak aku..duk bz kejar hal dunia maybe smpi tak fokus sgt la nk mengaji hari2..solat pun kdg2 tak full 1 hari..lg la badan selalu tak suci..tu senang dia tembus kot..pendinding pun duk harap ayat kursi n 3 qul tu je..maybe la tak ckup..

semalam pas aku cter ni..dia tak puas hati..dia pi la jumpa sorg bomoh kat kampung tu..dia ckp..dia nk check la kot2 dia pun ade..sbb aku da kene..last2 org tu ckp ada..3 bnde lagi..1 saka tu, jin islam n sihir..punya terkejut..
yg saka tu..saka bidan ni la..yg jin islam tu ms mak aku pi mekah dulu..sihir tu tanam depan pintu umah nk suh mak aku kuar dr umah tu..mmg la dlm famili aku kat kampung..rumah tu jd rebutan n ade krisis cket aku n adik beradik lain..sebab berebut umah tu..actually mak aku 2nd wife..tp bukan la bermadu..arwah bapak aku dulu duda anak 3..wife 1st meninggal then bapak aku kawen baru..ngan mak aku..so now bapak aku da takde..adik2 beradik aku yg lain duk berebut umah tu..duk berebut ngan mak aku la..kata umah tu umah bapak derang..abis tu? mak aku ade lg..takkan nk halau kuar lak kan?lgpun, mak aku wife dia what?