CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sitisitu25

Rumahku yang sentiasa 'panas'..walaupun musim banjir

Reply  sitisitu25

saya rasa umah siti memang ada benda...baby nangis sampai muka merah pada ...
mosti Post at 6-11-2010 08:21

darussyifa' ok jgk..

smg kak siti sentiasa tabah...

p/s : sori 4 TT, x penah mgalami benda2 camnie..so, x de suggestion..huhu..moga2 pendapat halimi78 dpt membantu k.siti...

Reply 39# fazss

ntah la..dia yg ckp camtu..pelik gak psl takleh makan pedas tu..agaknye tanak bg badan panas kot..heheeh..bab kuar umah tu..sebelah malam je..xleh kuar melainkan ade bnde urgent..`

Reply 40# fazss

yg ni tgh usahakan..actually takde surau terdekat..ade surau opis kuarters ni je..and kalau nk tggu ramai..kene tggu bebudak dtg kursus..br ramai cket nk panggil baca yasin...masjid terdekat..masjid uniten..
nnt try suggestkan kat hubby..skrg tgh slow2 pagar umah ni sendiri dulu..selang 1 malam baca yasin..then letak al quran kat sudut dlm setiap bilik..td br beli air mussofa..nk bagi dia minum kot2 leh tido malam aman..tak ngigau2 lg..

Reply 41# fazss

tgh emel sorg ustaz kat darussyifa nak bertanya hal ni..

Reply 42# ariean

thanks..tak penah kene gak bfore this..ni br nk merasa..huhu..pengalaman mendewasakan..

Follow Us
cepat2 uruskan...sian anak ko tu.

apa2 pon kalau balik malam..jgn terus masuk rumah...relax dlm 5 minute..sebelum masuk rumah tu selawat 3 kali
pastu berdiri depan pintu..ludah2 kan keluar..3x...pastu bagi salam nak masuk rumah

saya ada baca dulu...kat alang pintu rumah ada iblis yg tugas dia nak memporak perandakan rumahtangga
yg mana bila tuan rumah nak masuk rumah tak bagi salam..that y kita suami isteri selalu gadoh..

ni saya amik kat mesra.net

Salam Isnin.

Penambahan, as requested by Uncle Spirit.

1. Al-Fatihah.
2. Ayatul Kursi.
3. 3 Qul.
4. Ayat 1000 Dinar.
5. Lau Anzalnaa.
6. Ayat 5 (Ayat 50 Qof, Well Known as Ayat Perang).
7. Ayat 7, dikenali juga sebagai Munjiyat (bermaksud Pelindung), Well Known as Ayat Pelepas Diri dari segala macam buatan khianat makhluk2 durjana. Musuh2 x kuasa nak apa2kan kita.
8. Doa Sulaiman.
9. Doa Nurun Nubuwwah (Doa Cahaya Kenabian).
10. Doa "Akasyah.
11. Doa Kanzul "Arasy.
12. Bismillah 3.
13. Bismillah 5.
14. Bismillah 6.
15. Bismillah 9.
16. Yasin.
17. KAF40.
18. Doa Tongkat Nabi Musa.
19. Hizib Maghrobi.
20. Hizib Bahr.
21. Hizib Khofi.

Dahle, korang2 pulak lah add up. Lotih dok pikiaq, x timbui idea nak input apa lagi...

Salam Zahir+Batin.

yg saya nak share amalan baca ayat 7 selepas solat...baca 3 kali...ni arwah ayah saya pesan..
yang saya prasan dengan izin Allah...dah beberapa kali dulu nak accident dgn lori..alhamdulillah
dilindungi dari kejadian yg tidak diingini.

arwah ayah dulu ada org nak kenakan dia ..dia nampak bola api datang...melencung dan bola api tu meletup tepi dia..x kena dengan izin Allah.

harap membantu.

Reply 47# ujang

thanks..nnt sy try google cari ayat yg takde lg tu..

cuba la cari2 sapa ustaz pulih kan rumah tuh, masa saya ada nak first dulu saya mengalami masalah yang sama, saya masih menyewa ketika tuh, mmg takut masa tuh dan yang paling kronik anak saya nampak semuanya dan dia tunjuk2 kan pada saya sedangkan bila saya tengok tak ada aper pun, bila anak saya nampak dan tunjuk2 mesti dia akan menangis tak henti2 lepas tuh dan dia akan demam, mula2 saya mmg tak tau tapi lama2 kelamaan saya pelik kenapa anak saya tunjuk2 kan saya pada tempat2 tertentu, lepas tuh dia menangis, rupa2nya dia nampak benda2 halus, saya panggil ustaz datang umah dan pulih kan umah tuh, ustaz tuh kata umah saya tuh ada penunggu nenek tua, dia tak kacau orang tapi anak saya yang suka tunjuk2 dia, dia marah tu pasal lepas tuh anak saya mesti menangis tak henti dan demam.

Reply  fazss

yg ni tgh usahakan..actually takde surau terdekat..ade surau opis kuarters ni ...
sitisitu25 Post at 8-11-2010 22:06

fazss nasihat jgn pagar sendiri, coz pernah jadi dulu, somebody ni, pagar sendiri tapi tak sedar 'benda tu' masih dalam rumah. so lagi hebat la.. untuk sementara waktu, buat pelindung diri jer, baca ayat2 suci dengan kaedah yang tepat dan amalkan minum air yassin.

Reply  fazss

yg ni tgh usahakan..actually takde surau terdekat..ade surau opis kuarters ni ...
sitisitu25 Post at 8-11-2010 22:06

bagus jugak, fazss doa yang terbaik buat awak sekeluarga.. benda mcm ni memang ssh nak lerai klu dah terkena..

ko cr la cd al-rukyah.....pasang kuat2 dlm umah ko...ko pasang tiap2 ari kat umah, dlm keta (sepanjang perjalanan ko pegi blk )... bkn per....aku kesian pd baby ko tu...ingt x penat ker nangis....ntah2 dlm best2 tido,tetiba kena kaco...tp blh lak ko tahan tiap2 mlm baby ko nangis sepanjang setahun lebih tu??.....
aku kat umah tiap2 mlm nk tido wajib pasang cd tu......bkn umah aku tu de 'sesuatu' ker...tp,cam x best kalu x pasang.....
sekian,terima kasih

ko cr la cd al-rukyah.....pasang kuat2 dlm umah ko...ko pasang tiap2 ari kat umah, dlm keta (sepanja ...
cilok Post at 9-11-2010 12:43 PM

ayat rukyah nih kene kuat kan diri kalau dengar, salah silap diri sendiri leh kene sampuk.. coz ayat nih kuat tau!

Reply 53# khyree

kena sampuk?? ngan ape? x kan dgr ayat quran pon kena sampuk?

CARA MENGGUNAKAN MP3 RUQYAH SYAR’IYAH

1) Bagi kesihatan diri dan keluarga,pasangkan cd/mp3 ini didalam rumah/premis perniagaan 3x sehari atau pasangkan dari malam sampai pagi (auto repeat).

2) Bagi pesakit gangguan jin,dilarang memasangnya didalam kereta,kesannya akan mengakibatkan kita mengantuk dan mengganggu pemanduan.

3) Bagi anak-anak yang menangis diwaktu malam,anda perlu pasangkan dengan kuat,insyaAllah jin/syaitan akan lari dari mengganggu anak-anak anda.

4) Untuk merawat histeria,sihir,saka dan lambat jodoh,sediakan 3botol besar air mineral,buka penutupnya dan pasangkan cd/mp3 ruqyah ini 3round sebelah air tadi (kira-kira 1jam 20minit).Air tadi dibuat minum seteguk untuk 3x sehari dan lakukan hari berikutnya sehingga air tadi habis.Tiap-tiap lepas solat perlu baca qursy 3x dan al insyirah 3x secara istiqomah.Kemudian sebelah malamnya pula,cd/mp3 ruqyah ini hendaklah dipasang dari malam sampai pagi selama sebulan.

5) Bagi memulihkan rumah/premis perniagaan yang bermasalah,cuma pasangkan 3x sehari untuk 3hari berturut-turut.

6) Jika kita sering mengalami masalah malas dan badan terasa berat,perdengarkan cd/mp3 ruqyah ini 3x sehari,insyaAllah kita akan cergas dan kembali bersemangat.

credit from ohislam.com

ini bukan khy kata, tapi khy dengar dari mulot orang ler..

kalau diri tuh tak kuat, jangan baca ayat tuh... (kesimpulannya)

cari ustax yang boleh bacakan untuk kita...

kalau dengar dari mp3 plak khy tk tahu...

Reply 49# queenflower

penah hari tu..dia bangun nangis2 kul 1pg..pastu bila hubby dukung dia tunjuk2 kat buai la..kat meja makan la..adoi..kitaorg laki bini saling tengok each other jek..huhu..biasanya kalau duk menyewa camni la..sbb kita msuk umah takde de nk wat housewarming bagai..sbb bukan umah sendiri kan..masuk koboi camtu jela..lgpun ms masuk umah ni..tgh sarat peknen..so tak sempat wat pape..sempat kemas umah je cket2 then sebulan pas tu da beranak..

Reply 50# fazss

yg ni pun ade terdengar gak..ade kwn dulu ms study dia penah cter..dia duk felda..br msuk umah baru..ayah dia suh pagar umah..dia pun pagar la ngan adik dia..last2 mlm tu dia xleh tido..mimpi bukan2..mimpi bnde tu dtg suh bukak pagar..dia xleh kuar..ades...cane ni? nak kene bukak balik ke ayat2 kursi tu?

actually, mula2 rs cam tak best dlm umah ni..kat toilet dapur..tp kitaorg tak amik port sgt sbb tak guna sgt toilet tu..duk guna toilet dlm bilik master jek..now rs tak best tu da pindah pi bilik master..pas da baca yasin selang tiap2 malam n usahakan tampal ayat2 kursi kat tiap2 pintu bilik tu..rs lain lak...rs bnde tu da ade kat living room..sbb bila masuk bilik master da tak rs pape..tp bila duk kat living room ni rs seram2 sejuk la..

Reply 51# fazss

agaknya smpi ms kene serah pada yg pakar..sbb mcm tak jalan je usaha ni..anak still bangun malam..td 2 x dia bangun..pastu mengigau tiap2 jam..dia mcm menangis cket2..tp tak bukak mata..still tido lg..

Reply  fazss

yg ni pun ade terdengar gak..ade kwn dulu ms study dia penah cter..dia duk fe ...
sitisitu25 Post at 9-11-2010 01:29 PM

dia suka pindah pindah ek... malam malam akak bukak lampu ke kat living room tuh? kalau leh tiap tiap malam on radio IKIM ke pasang ayat suci alquran ke apa ke... lagi satu kalau ada pokok lidah jin pon bagus gak..

kat rumah khy nih ada 3 pokok lidah jin... 1 letak kat penjuru luar rumah (kiri), tengah dan penjuru rumah lagi satu (kanan)

pokok lidah jin nih tajam.. so mende tuh takot kot...

Reply 52# cilok

tak tahan jugak..tp da jd mak bapak..kene tahan la..dulu kitaorg tahankan je..sbb ingt tak lama..sbb org selalu kata..bb bwh umo sethun ni mmg kuat meragam malam..pendek kata..bfore dia umo setahun..jgn harap la leh tido aman mcm dulu..lgpun dulu, aku tido je..laki aku yg handle sume..so, dia la yg kene tahan telinga selalu..

tp bila anak aku da sethun..still sama je..nangis2 sentiasa mcm ahmad albab..padahal bukan new born lg..pastu laki aku da kene tegur ngan bos dia..sbb dia selalu tertido kat opis sbb letih jaga anak aku yg kuat meragam malam2..pastu bila anak jiran lahir..anak dia br 4-5bulan..takde lak meragam mcm anak kitaorg..aku tnya dia..aman ke tak tido malam..dia kata ok je..alhamdulillah..anak dia ok..tak byk bangun malam..aku da pelik da kat situ..

tp aku still wat bodo..smpi aku sendiri yg rs seram semacam dlm umah ni..mcm 'sesuatu' je..sbb bila duk sorg2..terpk balik..nape anak aku da sethun lebih..tido x macam org lain lg..aku dengar citer kwn2 aku.anak2 derang umo da dekat2 1thn..lum pun setahun..da ok da tido malam..takde terjaga2 except lapar susu je