CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mujer_in_espejo

pompuan.. korang malu tak nk peluk abah/ ayah korg?

emm ak dah duduk berjauhan ngn mak ayah almaklum dah ada uma n family sndri
pepun lau berjumpa ak masih peluk cium mak n ayah ak ...............

*tetiba ak teringat makayah ak kat kampung sayunya hati nih
  ak SAYANG MAK AYAH ak

aku jarang peluk ayah aku,wlaupun kitorg duk serumah..ngn mak aku pn jarang...bile ade occasion ape2 je contohnye ms aku tunang,nikah,kawen mg aku peluk dorg...tp ms aku dpt berita aku mengandung ari2 sampai je umah mak n ayah dtg peluk aku,sayu je rs..kekdg aku rs diri ni terlalu menjauh dgn dorg sejak aku kawen..wlaupun tgl serumah aku jarang salam cium tgn dorg..terasa diriku begitu berdosa..hukhuk tapi aku SAYANG MAK AYAH AKU SGT2....

Rate

1

last aku pelok ayah aku pun aku tak ingt bile...mase umo 4@5 tahun kot...dari umo tu sampai la ke akhir hayat die,aku tak penah pelok da...rindu kt die sgt2 skrg ni...semoge aku berpeluang jumpe die lagi kt sane...

selalu peluk my babah.. even last week kami balik kg..
sempat lg me peluk my babah...
mum pulak slalu me duduk rapat2..n cium2 dia..
dah biasa kot.. since dah kawen ni agak jarang wat camtu..
dulu nk pi keje pun babah amik n hantar..
me samapi request kt my parent.. nnt after me n hubby dah wat umah besar.. both of them kene stay w me.. hahahhahah..( adik aku bengang je)

Rate

1

aku dh tua2 ni lagi la suke peluk abah aku

ayah saya pelok saya dari sekolah rendah ..sekolah menengah pelok bahu ke atas je...bila dah dewasa...tepuk2 bahu dan kepala jer....saya jujurnya tak suka peluk ayah...even my mama pon tak suka dipeluk, emak saya rock sikit, calit2 tangan atau ibu jari jer ....untuk tunjukkan sayang...saya lebih suka cara lain...kadang2 pelok2 ni hanya menunjukkan kasih sayang...bila ada perasaan dan situasi yg mengizinkan dan sesuai...tetapi kurang atau tidak disertai dengan tanggugjawab untuk melakukan sesuatu seperti menjaganya semasa sakit,

Follow Us
Kalau korang nengok video slide nie...mesti korang teringat-ingat kat bapa korang...huhu. Lagu lama yg masih segar di ingatan..

http://www.youtube.com/watch?v=xPe9vT9o0Ho

:cry:tt kite senasib
saya pon dah kehilangan orang yang paling saya sayang dalam hidup iaitu abah....:cry:

nak kat 6thun jugak la... cite kite sama je TT.. saya ni ade dua beradik pompuan n 3 laki..tapi kakak dah kwen, jadi tinggla la sy aje pompn kat umah.. arwah abah mmg manjakan saya.. ape2 yang saya nak pasti dapat... tapi yang ikot akal logik la...

saya x selalu pelok abah tapi saya suke beborak gn abah sebb abah saya ni kelakor orangnye....
tapi bile bufday abah saya mesti akan pelok abah saya,saya cium pipi abah saya, pastu tetibe je saya akan nangissss teresak2 plak tu..........:cry:

sonok je bila ada abah kat depan mata... saya rase sangat bertuah ada abah macam ni...
ooopssss..... cam lari dari topik kite pulakkan......

saya rase xperlu kot korang nak malu peluk abah korang, sebb tu kan abah kita.. nak malu knp kan.... nnt dah xde baru rase sedih n menyesal.......

jangan jadi cam saya, dah xde abah yang nak pelok2 saya dah....... sume dah jadi kenangan manis buat saya......... sedihnye...... nangis2 saya taip ni......

kpd korang yang ada abah tu sayangi la abah anda,,,
x lupe jugak ibu kita yang telah melahirjkan kite

saya sayang mak n abah....... i luv u........ mmmuuuuuuuuuuaaaaaaaaaahhhhhhhhh

saya berdoa mak saya di panjangkan umur dan sihat sentiasa........

Rate

1

Note: Thread has been banned by manager

malu nk pelok tp ai selalu kiss dorg kalo nk pegi jaoh2. cth time bljr dulu, sblum parent balik, mesti salam n kiss pipi parent..sekarang dah keje, ai still kiss pipi dorang..
malu nak pelok sb dah bsr, kan dah ade jd perempuan 'dewasa', so takkan nak peluk2 kot

Rate

1

family i bukan jenis yang macam tunjukkan loving2 gitu. dengan ayah ke mak ke x ade peluk2. yes, i sedih jugak tang tu. bile tengok member2 sendiri pelok mak ayah diorang i senyap je. tapi kami rapat, kami tunjuk yg kami love each other dengan cara tolong each other doing house chores and byk lagi

Rate

1

since my mum died 28yrs ago my babah yang jaga kami 8 beradik. masa tu aku masih budak2 lagi. aku memang rapat dengan babah aku selalu teman dia tengok tv or jalan2. peluk cium babah memang aku buat tiap hari semasa nak pergi kerja or just jalan2. terasa tak lengkap hari2 ku bila nak pergi kerja tak salam serta peluk cium babah aku. now babah aku sudah berumur 83 tahun dah giliran dia pulak nak bermanja dengan anak2nya. aku sayang babah aku dia sanggup hidup sendirian setelah my mum meninggal dunia dengan membesarkan kami semua. I LOVE YOU BABAH....

Rate

1

setelah baca thread ni  dari page 1 hingga khatam page 7 air mata aku deras mengalir. sedih tau tapi aku beruntung kerana masih dapat peluk cium babah aku tiap hari. Now I Miss MY MUM. Al-Fatihah utk my mum:cry:

setelah baca thread ni  dari page 1 hingga khatam page 7 air mata aku deras mengalir. sedih tau t ...
Dee^Kay Post at 25-4-2011 01:05

sama la saya jgk....... ... awak tu hargai tau parent awk tu.... sayangi doramg selagi masih ada......:cry:

Reply 175# fiezameysekali

i will. InsyaAllah aku akan menjaganya sedaya yang mampu.

I love my father very much..
tapi sebab tak diajar dari kecik, jadi segan nak peluk...
tapi suka bergayut tepon ngan abah...
semua benda buleh cakap...

Rate

1

Reply  fiezameysekali

i will. InsyaAllah aku akan menjaganya sedaya yang mampu.
Dee^Kay Post at 25-4-2011 19:43

....................... :cry:

tapi mak ayah x sygkan anak jika anak berpakaian sexy tapi x ditegorrrr..pk2kan la...

dan anak x sygkan mak ayah jika bg duit tapi x balik umah tol ker hehe

semalam untuk pertama kali aku cium dahi babah aku dia terkejut kerana selalu aku cuma peluk dan cium pipi dia kiri dan kanan. babah tengok aku sambil ucapkan terima kasih :cry: aku pulak yg terkedu. dalam perjalanan menuju ke pejabat air mataku mengalir

Rate

1

ayah aku kalo aku nak cium pipi dia pun dia segan...
bila aku cium2 pipi dia, mak aku pun join skali cium2 pipi dia
aku tak segan sangat nak peluk ayah aku...
tapi kalo ramai orang segan lah jugak...

Rate

1