CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: syaiful

GADO JERRR...

Post Last Edit by cmf_blingblings at 12-10-2010 23:01

Alamak Syaiful,
Ini sama aja dgn kes aku beberapa tahun yang sudah lalu.
Kami ada lagi tiga minggu nak nikah, dua-dua tgh tension gila pasal asyik ada masalah dgn tarikh nikah..asyik-asyik banyak songeh dgn pej khadi...dah lah mamat ada dua bulan aja kat M'sia, ayah aku pulak dah masukkan dia ke klinik ..apa lagi zapp!! home kuarantin berminggu...

Satu malam aku antar dia balik umah, aku yg drive, hujan dah lah lebat, aku ni pakai spek selalu ujan silaulah... dia kira co pilot aku, tetiba dia jerit Car, akupun terbrek ngejut sambil tergedebuk kat pewot dia, tak tahulah mungkin dia tersakit dan tak tersengaja tertepis tangan kat dada aku...... terus berenti keta kat tepi jalan...tgn lelaki yg besar 3X ganda tgn aku ..bayangkanlah

aku hantar dia balik, tak kuar keta, balikk umah..telefon aku tutup, esok dia call aku mcm org gila, as usuallah lelaki minta hamponnn

aku cakap aku nak cancel kahwin, aku tak peduli duit dia yg dah habis beribu, aku tak fikir lagi pasal dia travel beribu batu dan sanggup ambik cuti dua bulan, convert 2 tahun sebelum tu...aku mmg pantang kalau lelaki kasar..walaupun TER..

tp aku tak cerita kat mak bapak...cuma dia yg cari adik beradik dia ..sanggup tunggu kat ofis aku w/pun aku halau

Sbb aku kesian, aku jumpa kakak dia..rupanya dia tak berani cerita kat kakak dia..aku pun cerita, teruk lagi dia kn dgn akak dia sendiri sampai aku naik kesian balik..melutut depan aku, depan family dia, yg dia tak sengaja dan minta ampun...heh heh heh...

aku nikah juga dgn dia, jodoh agaknya..selama 13 tahun dia tak pernah jentik aku w.pun aku selalu tumbuk perut dia..sbb dah terlebih besor..

kalau betul kau cinta dan sayang kat dia kau buatlah macam laki aku buat.....tp hang janjilah jgn buat lagi...itu pengajaran besar..jgn sesekali angkat tangan, cubitpun sama sebab tangan perempuan kalau pelepukpun lelaki tak rasa, kulit perempuan jangan kata cubit, tersigungpun dgn sikupun boleh lebam berminggu!!!

Reply  ieja_p2_bumbum

yup tu je r usaha yg tmampuskg mgkin msg2 ati ngah panas lg
so, kne  ...
syaiful Post at 12-10-2010 22:24

bukan sume kuat cam TT...
bagus...T mesti TT dapat kebahagian yang lebey dari skunk......

amin....

Reply 57# syaiful

yg no 6 tu lelaki ker,or mesti jrk die ngn no 6 tu jauh

Reply 33# syaiful
TT kene tanya hati sendrik ...smpi mana leh sabar kelu keadaan makin teruk.....rasanya keliling dia byk pihak pihak yg" mencucuk"... dah tu dia jenis tak tetap ati.....cam bekas tunang adik....kekejap nak cptkan. pastu ada lak masalah, kejap merajuk, biler merajuk my bro smpi tak leh keje dok mujuk dia....kene lak pujuk berhari2 kat umah mak dia...huh! mushkil sungguh ler....

pastu adalak orang dok "cucuk" ... masa tunang kene gini, kene gitu dak pompuan tu pun dok ikut jer...kitaorg yg pening..kalu tak ujung bulan ni kawennya ni dah putus (pompuan tu mintak, dia putuskan sendri tanpa mak bapak dia)...my bro pun dah malas asik ikut telunjuk dia...skangni dah lega.......kalu tak asik ada jerk poblemnya...huhuhuhuhhuu

Reply  loveocean

tq kak ocean... mmg nie la yg kte tgh usahakan skg biarlah Allah tentukanandai  ...
syaiful Post at 12-10-2010 22:29

prinsip ko tu betul
berserah pada takdir.. biar ALLAH tentukan.. berserah pada DIA..
mmg perit benda2 ni semua.. tapi itu lah pegalaman yg megajar kita..
kuat kan semangat dan bersabar k..

Reply 62# ieja_p2_bumbum
Amin... InsyaAllah kebahagiaan itu kurniaan Allahandai kte menjaga hubungan kte dgn Allah, Allah akan menjaga hubungan kte dgn manusia
bukan la kuat juga, cuma hati ni makin tabah pas tiap malam wat solat malam sejak kejadian nie lagi
4 malam ke 5 malam dh nie... huhu

Follow Us
Reply 63# nazareth

yg bongsu tu perempuan, just nk amek stpm taon nie

Reply 65# loveocean

Alhamdulillah dah makin tenang pagi tadijumpe die kt opis, belikan die kuih tok bekpes tp die xmo
dh agak dh (aku la mkn wat lunch)
ajak die ckp jap kt tepi opis, tp die ckp nanti la (xmo la tu)
huhu... tapi, tah ek aku cm dh x kesah dah pon
wpun die baru jer pulang cincin tunang & kad kredit aku (die letak dalam laci aku tah bler, pg2 ke smalam ptg)

Reply 61# cmf_blingblings
huhu... aku dh g jumpe die kt opis, die xmo jumpe akuopis ktorg sama tempat, bangunan jer lain2... huhu
family die pon xmo jumpe aku, aku call/msj xde sape jawab
aku sungguh2 nk berbaik, tp dh die xmo
aku pun xtau pe lg akan terjadi pada hubungan kami, putus terus, tangguh/tunda tarikh untuk bg tempoh wat keputusan
ntahlah... x terfikir dek akal aku
skg pon medium komunikasi cume mesej & emel jer ler
xtau die bce ker x...

Reply 64# juita
maybe ade ler org cucuk dier nie kotdulu ktorg ok jer, jarang ler die nk story masalah peribadi die pada family pun
setelkan sendiri2 dh ler... tah sejak 2,3 bulan nie xtau nape die suke story pada family die setiap kali gado
dulu masing2 faham la cmner nk setelkan prob sndiri, xder campurtangan parent
jenis parent aku, sal hubungan/jodoh nie die xde la desak2 ke pe...
die bg nasihat & support jer atas pe yg aku mintak, nk tunang, nk nikah ke pe...
aku yg decide, n then discuss tarikh ke pe mintak pada pandangan dorg gak laa

Reply  ieja_p2_bumbum
Amin... InsyaAllah kebahagiaan itu kurniaan Allahandai kte menjaga hubungan  ...
syaiful Post at 13-10-2010 21:03

alhamdulilah......
insyaallah kebahagian tue akan jadi milik TT...
cepat atau lambat je.....

Reply 67# syaiful

adk die ade fb x..
gua rse mmng parents die syg sgt kt tunng u tu

actually kan bro, kadang2 pompuan ni sukar terima teguran nak2 lagi kalau pasal pangai die...tapi depand pada person tu gak la...kalau jenis manja anak mak memang camtu la..dorang memang leh accept teguran tu, tapi makan masa sikit arr...so, nak cool down die pun kena ambik masa...ape yang die wat masa dalam kete tu tanda memberontak atau cara die nak cool down die punya emo..

tapi bila ko da cubit tahap lebam tu, mak bapak mana pun akan risaukan anak die...kot2 la ko ni panas baran sampai leh dera die nanti...belum kawen pun da berani, apatah lagi dah jadi hak milik nanti..

so, apa kata ko try wat terapi baran ko dulu, pastu bila dah leh manage, ko g jumpa mak ayah die, cakap betul..

aku pantang tol kalau laki berani naik tangan kat perempuan nih..nak2 lagi belum jadi bini..
aku penah cople dulu, laki tu tampar aku tapi tak kuat la..dan2 masa tu gak aku balas balik ngan tamparan yang lebih dasyat..hohoho...

Reply  loveocean

Alhamdulillah dah makin tenang pagi tadijumpe die kt opis, belikan die kuih tok ...
syaiful Post at 13-10-2010 21:14

mngkin dah bkn jodoh ko dgn dia kot
ko tabah dan sabar k
mana la tahu ko dpt yg lebis serasi dgn ko..
jgn terlalu bersedih k..
ceriakan diri ko.. yg dah pergi tu biarkan dia pergi..
mcm aku aku tak suka letak harapan tinggi.. sbb yg di hadapan masih luas lagi nak di explore
so kalo yg ini dah dilepaskan.. biarkan ia pergi.. tak perlu nak bersedih lagi
dan jodoh tu tak kemana.. TUHAN dah sediakan yg lebih sesuai untok ko..
BE STrong k..

TT...
ape status terbaru.........???

Reply 75# teen_angelJB

Status: pagi semalam die letak kad kredit ngan cincin tunang dalam laci. Hari nie, aku wat keje luar & x masuk opis. haha... die still keep quiet. Aku anggap die perlu masa untuk wat kerja die sendiri gak serta masa untuk menenangkan fikiran serta menilaikan pe yg terbaik dalam hidup kami akan datangcam dulu, more than 2 weeks she keep quiet from me time kawan2 b4 start serius tahun 2008 dulu
katanye wat istiharoh, minta petunjuk Allah
mudah-mudahan die skg nie berusaha mintak petunjuk Ilahi sekali lagi
Wallahualam

Reply 71# ieja_p2_bumbum

InsyaAllah, xtau la bler eh kan... Kebahagiaan itu terserah la pada kte, sama ada kte redha & sabar akan ujian yang melanda waktu ini
sama ada ujian itu menandakan ada ruang yang perlu diperbaiki dala hubungan ini
atau Allah akan memberi ganti yang lebih baik pula jika kite redha serta sabar hadapi UjianNya

Reply 73# jaa139

"Adakah patut kamu menyangka bahawa kamu akan masuk syurga, padahalbelum sampai kepada kamu (ujian dan cubaan)
seperti yang telah berlaku kepada orang-orang yang terdahulu daripadakamu? Mereka telah ditimpakepapaan (kemusnahan hartabenda)
dan
serangan penyakit, serta
digoncangkan (oleh ancaman bahaya musuh),
sehingga berkatalah Rasul dan orang-orang yang beriman yang adabersamanya:
Bilakah (datangnya)pertolongan Allah?"

Ketahuilah sesungguhnyapertolongan Allah itu dekat (asalkan kamu bersabar dan berpegang teguh kepadaugama Allah).

'boleh jadi kamubenci kepada sesuatu padahal ia baik bagi kamu, dan
boleh jadi kamu suka kepada sesuatupadahal ia buruk bagi kamu.
Dan (ingatlah),
Allah jualah Yang mengetahui (semuanya itu), sedang kamu tidakmengetahuinya.'

(Surah 2; Al Baqarah, ayat 214-216)

Reply 74# loveocean

tq FOR YOUR KIND advisewish the best for me... kite merancang, Allah merancang, Rancangan Allah yang sempurna

Reply  ieja_p2_bumbum

InsyaAllah, xtau la bler eh kan... Kebahagiaan itu terserah la pada kte, s ...
syaiful Post at 14-10-2010 20:03

"jangan kita marah or sedih kalu Allah turunkan hujan lebat dengan petir,sebab selepas tue Allah akan berikan kita pelangi"