CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Friska

“Saya geli, faham tak?” - Wanita menyesal kahwin! Suaminya pengotor... kencing ‘bersepah’, kahak dalam sinki

noor2 replied at 6-10-2022 07:15 AM
Ko ni x de kisah lain ke friska selain kisah rumahtangga org, kisah laki kena tinggal tunang...euwww ...

Heheheheheeh

Benda yg kena diajar dari kecik ni. Sbb selama ni hidup dia okay je, org lain yg bersihkan. Dah besar liat bila ditegur susah nak ubah, silap2 melenting.

Aku baca komen2 kisah ni kat FB
Mmg menghibur kan komen2 netizen bila bab nak membetulkan org lain
Masalahnya isu semasa keeeee

eeeyerkk..camne ko ngeseks ngan org pengotor busuk ewwww

harap kalau bini tegur tu x diajak bergaduh pulak..terimalah dgn terbuka..pelik la masa dok dgn mak..x tegur ke...kepam2 cam tu

pernah lah skali kat umah MIL ada kenduri...so anak cucu dia from Klate dtg..sorang tu family mmg ok..sorang lagi yashe yashe..anak bujang yg yashe yashe ni masa nak g mandi dia sarung lah towel ...lalu tepi aku..mmg lah towel agak buruk...tapi bau dia..kusss semangat..padahal student uni tu...dah mandi lap dgn benda kotor..mana nak wanginya walau sental abes seketol sabun

Follow Us
mojarean_X replied at 5-10-2022 10:49 PM
Herlokk tak? Cuba duduk berbincang dan terangkan kt suami dulu.

tu la... kaka baru nak tanya benda sama...
kalau herlok macam sean dalam siri netflix the maid tu boleh je reda agittuhh janji herlokkkk
tapi kalau rhoper macam tapai basi... elok lah cerai je nyah... geli dikkkk... selalu yang pengotor ni mesti ada daki celah2 kaki celah2 lutut dan siku tu ewwww

dua_chzy replied at 6-10-2022 08:10 AM
Yang suruh bercerai tu rasanya belum menikah.

cikgu dah nonton The Crown belum? banyak boleh belajar pasal marriage style brf di situ

yihhh aku kalau pasal kencing berjejeran ni memang geliii. Dulu ada budak intern kat opis pun camtu, muka kemain hensem, gaya pun ada tapi kencing terabur

tapi acik ni pun, kalau dah jadi suami tu tegur elok2 laaaa takkan itu pun nak kena ajor haiyaaa

communicate laa oi...
ko simpan2 merajuk sendiri.. laki mana mau nya paham gitu...
ko gak yg sakit nanti bila laki tak paham2 ape yg ko nak dia buat/berubah.
pastu kalau kekurangan ko plak nnt, jangan ego plak tak nak berubah bila laki ko tegur..

dudaberhias replied at 6-10-2022 12:46 PM
tu la... kaka baru nak tanya benda sama...
kalau herlok macam sean dalam siri netflix the maid tu  ...

Setuju sgt kaka duda...

Susah juga jenis ni.

Kena sentiasa ulang ulang dan ulang.. sebab benda dah jadi habit memang susah nak ubah.

Aku tengok contoh sorang laki aku kenal rapat.. asalnya biasa2 je, tidaklah pengotor. Rumah family dia pun biasa je

Tapi bila dia berkahwin, dapat wife jenis pembersih sangat.. rumah dia aku tengok bersih berkilat. dia pun macam dah jadi pembersih gile sekarang mungkin sudah terbiasa dan tersuka duduk dalam keadaan bersih.

sebelum kawen tu takkan tak nampak langsung sisi kotor tu sesikit.. cam aku perati pakaian dia..baju2 dia busuk ke idak , rambut dia..mana tau tak basuh berkepam, gigi diaaa helok atau kuning2 keemasan hahhahah....

Somi aku ada perangai tak suka tutup mangkuk tandas dgn pintu tandas pas guna..aku xde diamlah..aku perli je...dah kawin jgn buat perangai kat rumah awak ok... lantakla nk terasa ke apa...gaji sama2 kongsi byr keperluan hidup...lain ar aku x keja mgkn la terpaksa diam  makan ati

alahai susahlah kalo dapat pasangan mcm ni
apa2 pun bincang.. apa yang masing2 tak suka

ninja9 replied at 5-10-2022 10:55 PM
cerai sahajalah. rasanya banyak lagi benda yang tak sesuai kepada pasangan ni yang belum disedari... ...

Dlu kat mjalah mna entah ada crita psl llaki khwin dgn prmpuan ni tpi brcerai wlaupn prmpuan tu lwa sbb kta llaki tu, prmpuan tu kg dot com. Bathtub d jdikn kolah.

ibuiqah replied at 7-10-2022 03:26 PM
sebelum kawen tu takkan tak nampak langsung sisi kotor tu sesikit.. cam aku perati pakaian dia..baju ...

Sbb sblum khwin, msa brcinta tu siapa2 pun pndai mnymbunyikn hal diri yg sbnarnya hahahaha.

Edited by ninja9 at 26-10-2022 08:32 PM
gideoncross replied at 26-10-2022 03:30 PM
Dlu kat mjalah mna entah ada crita psl llaki khwin dgn prmpuan ni tpi brcerai wlaupn prmpuan tu lw ...

hurm.. kesian juga perkawinan tu.

teringat pulak sunak pm baru britain dan rumahtangga dia... dia ada cerita pasal famili dan bini dia begini..
In an interview with The Times in August, as he languished behind Liz Truss in the first Tory leadership contest, Rishi gave voters an insight into his marriage.
He told the newspaper: 'My family all drink, my wife definitely drinks. It massively irritates her that I don't.'
The former chancellor added he was finally persuaded to have a few shots shortly before his wedding in India in 2009, but admitted he didn't like the taste.
Rishi added there are several other ways in which the couple are like chalk and cheese – with housekeeping being their biggest difference.
'I’m incredibly tidy, she’s very messy,' he said. 'I’m much more organised, she is more spontaneous... she is not going to love me for saying this but I’ll be honest with you, she is not big on the whole tidying thing. She is a total nightmare, clothes everywhere... and shoes... oh God, shoes.'

....even pasangan billioanaire(dlm rm) ada menghadapi masalah yang sama

ramai yang tak sedar bila kahwin jer ada seribu perbezaan dengan pasangan yang akan dihadapi.. tu sebab ianya boleh jadi problem yang sangat besar dalam perkawinan jika tak memahami perkawinan itu sendiri. sampai luah di internet .. buat konten tik tok lagi... berkurang hormat dengan family sendiri...

kalau nak teruskan perkawina mesti cari jalan bertoleransi, accept kelemahan pasangan masing-masing, kalau tak ada jalan tengah maka salah seorang kena mengalah, biarpun sepanjang hidupnya sesuatu yang menjadi amalan pasangannya adalah tak diterima, terlarang... kena face problem tersebut dan ambik jalan terbaik sebab jika tidak merana kerana jiwa tak tenteram..

sbb itu kalau tak sangup hadap semua tu baik cerai jer.... sebab fikirannya terlalu cetek dalam hal perkawinan

cuma pesanan terakhir kpd sesiapa yang ada problem yang sama spt diatas, apa saja value yang ada pada diri anda sebenarnya adalah diterapkan, bila diterapkan atau dimasukkan kedalam diri anda maka tentunya ianya juga boleh dikeluarkan dalam diri anda... anda boleh lakukan itu kerana sesuatu sebab besar, iya.. menyelamatkan perkawinan misalnya dengan suatu cara yang terakhir... Adios

baru 2 bulan kawen ada masa lagi nak ditegur, tegur la sementara perkahwinan masih wangi. nak tegur kena la dengan nada bergurau jangan terus ko buat muka masam tu. tak pun ko tarik tangan gi kat singki suruh dia bersihkan. Semua orang di didik tidak sama perkahwinan ni 2 manusia yang perlu menyesuaikan diri antara satu sama lain. Awal kawen dulu laki aku suka ulang pakai jeans sampai tak lalu la aku nak bau so aku setiap kali dia gantung aku terus masuk dalam mesin walaupun dia pesan boleh pakai lagi, la ni dah 15 tahun dia pun dah faham dan biasa pakai seluar sekali je sehari. Dari tak suka pakai perfume la ni koleksi perfume dia dah lebih dari aku, so sabarlah selagi dia bukan hisap dadah, main judi, main betina, minum arak dan kaki pukul.