CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 32786|Reply: 26

Mencari kerja melalui agensi pekerjaan

Saya baru sahaja habis study dan sedang dalam proses mencari kerja. So nak tanya korang semua ade tak yg pernah apply kerja melalui agensi pekerjaan...boleh share experience korang apply job tersebut...n kalau boleh kasi list agensi pekerjaan yang ok dan boleh dipercayai...Thanks...

Kalau guna agen pekerjaan, biasanya berminat untuk menjadi pembantu rumah...

Takyah cari agen,cari sendiri lagi senang. carilaa dlm website jobstreet, jobmalaysia

eh yeke..bukan ade jugak ke perkhidmatan agensi bagi professional job cam engineer, Dr. etc.

ade sesape kat siniyang pernah dpatkan job guna kelly services? ok ke? berhasil?

xde sapa yg de experience ke guna agensi nih? nak tau gakkk...

tp..stakat yg tau,my friend penah guna JAC recruitment,kelly services,mmg berhasil gak la.cuma xtau details la..macam mana prosedur dia,kena caj ke x,apa jaminan yg ada..

so...sudi2 la kongsi sapa yg tauuu..

Reply 5# lurvepurple

akak pernah cr kerja ngan kelly..ok lah..dia akan potong rm 200 every month from ur salary...utk yg br nak mula kerja n cr exp. tp klu u punya kerja bagus + rezeki company akan serap jd permenant staf..cuma dgn kelly ni u kena kira gj betul2 jgn terima bulat2 ape yg dia bg sbb kdg2 dia silap kira....

Follow Us
oh yeke banyak jugak ye yg die potong...erm...akak walk in ke agensi atau apply online je

masa abis study dulu thn 2006 aku penah keje dgn kelly services....mnc kat cyberjaya...dia tak tolak apa....tak tau la kot2 mmg dah siap tolak....basic 2k + shift elaun 250 + ot

aku pon keje ngan agensi jugak...
comp ambik pekerja mll agensi sbb comp nk jimatkan kos sebenarnya...
lagi satu ngan agensi ni just contract jer, mungkin utk satu tempoh tertentu dan utk satu2 projek yg comp tu tgh running... lpas habis projek diorang x perlu lg contract habis, kena cr keje len plak... tp tgk atas comp la jugak camana...

better cr yg direct hire by comp tu sendiri la...

okeh, meh aku buat penerangan ek. Hows recruitment agency (RA) works..

RA ini selalunya akan dapat order (vacancy) daripada client (majikan). Contohnya nak pakai urgent 5 engineer. So sebab tue korang tgk agency selalu ada position kosong dan selalunya interview sessionnya adalah berulang kali sebab once korang lepas dengan RA tue, korang still kena interview dengan client plak. Dan misalannya korang tak sesuai dengan majikan tue, maybe RA akan antar korang utk interview dgn client lain.

RA takkan pernah charge korang untuk service sebab diorg akan charge client. So kalau ada penolakan gaji or syarat nak pakai diorg, korang kena bayar ker, silalah blah dengan cepat sebab RA tidak dibenarkan mengenakan sebarang bayaran kepada candidates. The most pun maybe 30 kot if I not mistaken, kena cari balik statement/law tue.

So kalau korang adalah experienced candidates, sila pergi ke RA sebab semestinya client nak pakai orang yang experienced kalau tak buat apa diorg upah RA. Baik diorg cari sendiri. Dan kalau korang fresh pun takde masalah, cuma competition adalah lebih tinggi sebab korang bukan saja bersaing dengan candidates RA lain tapi dengan internal client candidate jugak.. So maybe lambat and susah..

Kebaikan guna RA adalah korang akan diinform pasal any position yang maybe korang tak jumpa masa cari sendiri/diorg propose position yang related tapi korang tak aware/jimatkan masa korang nak cari sendiri. So again, kalau korang experienced candidates, silalah pergi ke Recruitment Agency.

IT = go to Manpower & Adecco sebab diorg handle IBM, HP and bla bla bla.. Mostly client diorg kat Cyberjaya
Admin/Office/Customer Service = go to Kelly Services sebab diorg byk client office
Specialized IT = Avows, Idealseed, Quinnox and byk lagi kalau korang rajin cari..
Oil & Gas = korang kena cari nama agency sendiri sebab ini tricky skit
Engineering = Manpower and a lot more. Tapi aku suggest korang cari sendiri sbb market quite tight and majikan agak picky..

In the end, its all about expanding your chances. Kalau tak cuba, takkan tahu.

Rate

1

okeh, meh aku buat penerangan ek. Hows recruitment agency (RA) works..

RA ini selalunya akan dapa ...
thoyol Post at 7/10/2010 12:12 PM

thanx for da info

penah dpt intvw keje yg diarrangekan oleh kelly services.

aku ingt aku sorang je yg terpilih rupa2nya dah mcm 1 kelas plk intvwnya.

position : technical call centre.bunyi kejenya mcm senang jawab telefon tp hakikatnya x sesenang spt yg disangkakan.

mcm2 ujian yg kena buat 1st knowledge in technical, listening skills, typing skills dan yg paling penting bahasa inggeris mesti power.

last2 aku blah je dr meneruskan intvw tersebut sbb aku mmg x minat keje mcm tu.

ko keje bidang ape ? Kalu IT byk jer agensi pekerjaan yg aku bole rekomenkan..kalu bidang lain tak pasti lak aku..

ko keje bidang ape ? Kalu IT byk jer agensi pekerjaan yg aku bole rekomenkan..kalu bidang lain tak p ...
arwien Post at 28-6-2011 05:07

Nak tanya....Kalau buat Geographical Information System (GIS) macam mana.......... skil untk digitiging, update database... company maner yg sesuai...

Reply 14# Notebook77

oh GIS, dulu2 aku buat practical training buat gak GIS ni dekat Imatera Digital Image Services. rasanye ade lg kot kat company ni buat GIS. ko try la usha2 la company tuh.. company2 lain yg buat GIS ni aku tak pasti la plak. ko major in GIS ke..

reen penah try ngn Select Appointments
okjer....x igtla monthly dia deduct bape

pengalaman aku kebanyakan agensi pekerjaan mengecewakan bg jawatan yg requirement diploma ke atas.

kalo setakat nak jd buruh kontrak, tukang masak boleh la pakai agensi pekerjaan ni...

ko keje bidang ape ? Kalu IT byk jer agensi pekerjaan yg aku bole rekomenkan..kalu bidang lain tak p ...
arwien Post at 28-6-2011 05:07 AM

Kalo IT, ada basic programming dan web development etc, leh rekomenkan? dip holder IT (programming) je.

biasenye kalau interview by ra nie, calonnye ramai sgt
mcm kkorang minta keje thru paper jer

just nak share my experience...

Saya pernah guna khidmat kelly services & manpower untuk cari job..itu pon atas advise kawan la..if i not mistaken, both agency ni memang tak ader deduct apa2 dari salary kita..dia orang akan charge client itself la..

Kelly Services ~~ more to project by client la..ambik ramai orang untuk satu tempoh..dulu saya apply job as data entry clerk & account clerk..banyak prob melibatkan salary..hurmm..

Manpower ~~ strong company & banyak deal dengan company yang besar2..then boleh consider tempat mana yang kita nak..contohnya yang boleh guna public transport..hehehe..Time interview, memang kene buat some test la..related dengan keje yang kita nak apply..dulu, aku dapat PIC nie memang best..chinese gurl..senang deal dgn dia..time interview pon leh gelak2 taw tak..hahaha..memang informal giler la..tapi memang best sebab dia tak nak kita stress sgt..saya apply keje as account clerk..the next day, dia call suruh pergi interview kat maxis..alhamdulillah memang rezeki masa tue..dapatlah keje tue even temporary jerk..interm of gaji, monthly basis la..dapat approval timesheet dari boss & fax jerk terus dekat dia orang..gaji pon dapat on time la..keje tak sampai 4 bulan as per contract, maxis offer saya jadi permanent staff..memang rezeki la..sampai sekarang la keje kat sini..hehehe

12Next
Return to list New