CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kluangman

[Tempatan] Lampin Pakai Buang antara sampah yang dikutip disepanjang lebuhraya CSR menghala ke serambi. Kerusi tren ke Pantai Timur juga diselitkan sampah

Eh sakit mata i tgk
Tepi jln csr kt kg lebu pun penuhhh sampah
Bebal nk mampus sskjp ni

hanihan16 replied at 11-5-2022 09:40 AM
my husband pun cerita gini berdasarkan pengalaman dia berkawan rapat puluh tahun dgn ramai sskjp.  ...

wey ni sama macam housemate aku time belajar dulu basuh kuali and periuk belah atas je belakang xbasuh. cawan pun sama. padahal berminyak jugak belakang tu. tapi diorng org selangor..
aku cerita la kat mak aku, mak aku cakap sebab kat rumah diorg pun buat macam tu.
ni dah kawen harap diorg tak buat la perangai macam tu lagi

kalau pengalaman iols pulak, ada sekor kenalan meols masa matrix, dia suka main campak sampah keluar dari kereta gitu je. Pastu meols sound on the spot, heshe terus tak buat dah. Masa datang rumah dia layan AF, lantai rumah dia kan uols, ala2 ada peta. Ruang yang dia duduk atyas lantai tu macam bersih, siap ada bulatan, pastu tepi2 berhabuk tebal hokeh buang sampah dalam rumah pon malas.

yang lagi sorang pulak penah ajak datang ke rumah dia masak2, pastu lantai dapur dia berminyak yach. Iols tak perasan iols terjinjit2 rasa geli gitu, lepas kawan dia mata dok jeling2 iols sesambil tengok tv, baru iols perasan iols jinjit kaki. Omg rasa segan plak sebab tak cover masa tengah makan sesama tu rasa awkward kejap. Kawan iols dia tak perasan. Tapi dapurnya berminyak melekit gitu. Rasa nak tolong sental je yihhh.

tak baiknya mengata tapi itulah realitinya. Sekarang dedua tu iols dah tak kawan sebab ada isu friend for benefit. Orang toksik kita humban je dalam loji taik Disebabkan perangai yang sekor tu, iols sekarang agak berhati2 bila ada orang klate yang baru kenal, tolak tepi sesiap sebab trauma perangai tipikal Melayu. Gitulah sis.

ninnamina replied at 11-5-2022 11:44 PM
wey ni sama macam housemate aku time belajar dulu basuh kuali and periuk belah atas je belakang xb ...

Masa i awal2 kawen duk umh mertua, adik ipor i pelik nape i gosok bontot kuali diorg dgn berus dawai
Sakit mata wei tengok bontot kuali berkerak
Diorg ckp mak xpenah pun basuh bontot kuali

Aiyoo
Sampai la ni iols masih gosok bontot kuali kt umh mil.
Pastu iols geram diorg basuh sudu x bersih. Masih berminyak. I nk guna sudu diorg mesti basuh dulu.
Lantai dapur berlemuih.

Btw diorg bkn sek kelate. Tp xtau laa upbringing mil mmg camtu kot sbb gi umh kakak mil pun mcm tu juga dapurnya

pearl.silver replied at 12-5-2022 12:38 AM
Masa i awal2 kawen duk umh mertua, adik ipor i pelik nape i gosok bontot kuali diorg dgn berus daw ...

x semua kuali senang jadi berkerak kan...
I got 1 kuali sederhana yg mmg I saje biarkan berkerak...
dia jadi tebal kan...I still basuh n sabun cuma x gosok je...
kalau masak..gerenti x hangus...my fevret kuali...
sayangnya udah kebocoran .tinggal sejarah...

Kenapae org kelantan pengotor sgttt lol lariiiiiiiii

Follow Us
awanearisu replied at 11-5-2022 09:53 AM
Sekadar sangkaan baik kita. Kita tak pernah guna lebuhraya CSR ini. Teruk sangat agaknya keadaan s ...

CSR tu tahap kemudahan dia bukan mcm lebuhraya Plus atau LPT. Kat sana mana ada R&R. Orang berhenti sesuka hati aje. Sepanjang perjalanan ke Kelantan cuma ada 2 hentian yang proper dan kedua-duanya di Gua Musang. Kedua-dua hentian tu mmg terjaga la dari aspek kebersihan. Walaubagaimanapun tiada hentian di CSR ni tak bermakna pengguna boleh buang sampah sesuka hati. Di situ tiada siapa yg buat enforcement,tak mcm di proper highway lain yang ada unit peronda. Yang buang sampah tu patut dihukum

ultra78 replied at 12-5-2022 03:59 AM
CSR tu tahap kemudahan dia bukan mcm lebuhraya Plus atau LPT. Kat sana mana ada R&R. Orang berhent ...

Rnr genting sempah tu jd tpt sskjp yg melata di kl membuang sampah. Dah disediakan tong sampah byk2 tak reti nak masukkan betul2, dgn kertas,dgn nasik bertabur tepi tong. Mmg jijiks perangai dorang ni.

mizzmimi replied at 11-5-2022 10:02 PM
Mane porumer sek sek klatey neh.. Belum habis beraya ke.. Kalau kutuk menda lain tak cukup tanah dem ...

Adaaa..masuk dah tp malu nak ngaku..abis2 komen pasal hal pengotor gak tp siap2 bgtau org tu negeri lain bukan sskjp..

monreyes replied at 12-5-2022 01:12 AM
x semua kuali senang jadi berkerak kan...
I got 1 kuali sederhana yg mmg I saje biarkan berkerak.. ...

Tp diorg mmg x basuh buntut kuali..
Bg kuali cantik pun last2 berkerak sbb xpernah basuh blkg kuali tu.. xsabun minyak meleleh kt kuali tu.
Mmg adik ipar tegur masa nmpk i gosok blkg kuali. Dia ckp mak dia xpernah cuci blkg kuali..

Oh Tuhan .. mentality kelas bawahan yach!

pearl.silver replied at 12-5-2022 08:13 AM
Tp diorg mmg x basuh buntut kuali..
Bg kuali cantik pun last2 berkerak sbb xpernah basuh blkg kua ...

kenalah basuh kan..sebab dlm tu kita gosok air kotor meleleh lah ke blkg...

sskjp ni kalau dah duduk luar kelantan lama...ada je yg dah ok

tikusmontok replied at 12-5-2022 07:19 AM
Adaaa..masuk dah tp malu nak ngaku..abis2 komen pasal hal pengotor gak tp siap2 bgtau org tu neger ...

Iols tunggu je kalau ada sskjp yang nak defend ala trw sambil cerca forumer busuk ati dengki jealous etc2 kutuk diorang.. Nanhado..

Diam tanda setuju barangkali tuh..

nape laa pengotor sangat

Orenn1 replied at 12-5-2022 03:42 AM
Kenapae org kelantan pengotor sgttt lol lariiiiiiiii

Haha kak oyen sskjp kan

monreyes replied at 12-5-2022 08:41 AM
sskjp ni kalau dah duduk luar kelantan lama...ada je yg dah ok

Aah. Adik beradik Asben dah kawin dan duduk luar mostly cmtulah. Dah tak pemalas sangat. Kalau duduk Klate usahkan basuh pinggan. Pinggan lepas makan pun malas nak angkat. Bapak mertua iols dah tua tapi sihat xcacat tak stroke pun perangai perasan king tu masih meneballl. Ada adik laki bongsu Lum kawen duduk dengan mak pak mertua yang ni pun..hmm semua tak Caya dia leh hidup sendiri. Pinggan sebiji pun malas basuh. Umur nak 30 dah. Masih perasan budak.

naina replied at 12-5-2022 09:53 AM
Aah. Adik beradik Asben dah kawin dan duduk luar mostly cmtulah. Dah tak pemalas sangat. Kalau dud ...

yg masih totok klate tu mmg...yg dah fusion dgn org luar ni maju sikit hihi

ellejo replied at 10-5-2022 11:14 AM
ai penah cakap sebelom ni.
kebanyakan org kelantan pengotor
abehla ai kene kecam dgn acik2 kelate  ...

ai setuju& nak tumpang sekaki

mizzmimi replied at 12-5-2022 08:47 AM
Iols tunggu je kalau ada sskjp yang nak defend ala trw sambil cerca forumer busuk ati dengki jea ...

mmg betul pon. aku sskjp ic 03 yach. tapi zaman kanak2 membesar luar kelate tak pernah tinggal serambi sejak lahir. nak masuk sekolah menengah baru pindah serambi sampah. mmg majoriti pengotor, kalau ada yg pembersih pon mesti ada dlm kalangan family dia yg pengotor. jarang satu family dari bapak sampai ke anak pembersih. family aku pon sama la yg mana membesar kat sini hazab betul la perangai bab kebersihan. kekadang penah je aku mengamuk gegar sekampung penat gila aku bersihkan senang je amik kesempatan kotorkan balik. aku tak kisah nak bersihkan rumah tapi bila dah bersihkan tu bukan bermaksud "sila kotorkan lagi nnt aku kemaskan". dah biasa tgk pbt kroni lobai pemalas jugak kot nak mengutip sampah jd rasa satu norma kalau buang je memana sbb orang lain pon begitu, jenis mentaliti siapa yg serabut tengok dia lah bersihkan. family belah bapak aku generally pembersih la. sorang makcik aku ni antara yg semua pembersih anak beranak. anak ramai lelaki pulak tu tapi semua boleh boleh buat kerja yg biasa perempuan buat.

tempat buang sampah lagii la hazabedah aku tatau pekerja majlis datang kutip setiap berapa hari. yg ok sikit daerah tumpat aku perasan, tatau sbb orang tumpat mmg lebih pembersih berbanding daerah lain atau pbt dia yg tegas dan rajin. tapi tempat buang sampah dia elok la dr kb