CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 1260|Reply: 9

Tak Peduli Sakit Perut, Muntah Teruk- Ruhainies Minta Keluar Hospital Sebab Nak Sambung Kerja

Ruhainies terpaksa dikejarkan ke hospital baru-baru ini akibat keracunan makanan.

Difahamkan dia mengalami sakit perut dan muntah-muntah teruk.

Foto: IG

"Hanya tuhan tahu apa saya rasa sekarang ini... saya alami keracunan makanan minggu lalu sehingga terpaksa dimasukkan ke hospital sehari.

"Doktor minta saya berehat di hospital lebih lama tapi saya tolak kerana perlu menyelesaikan tugas penggambaran... orang macam kami ni cuti sakit tak ada nilai tau.

"Alhamdulillah, hari ini (Rabu) baru rasa betul-betul pulih daripada muntah-muntah dan sakit perut, tak ingat dah bila kali terakhir saya keracunan makanan seteruk ini," katanya kepada mStar.

Walaupun keadaan badannya masih belum pulih sepenuhnya, Ruhainies berkata dia tetap meneruskan kerja seperti biasa.

"Sehari selepas keluar hospital saya terus bekerja macam biasa, memang rasa terseksa kerana badan belum okay... saya terpaksa ambil ubat untuk tahan sakit.

"Tapi saya tetap teruskan kerja dan gagahkan diri kerana tak mahu menyusahkan orang lain. Bayangkan dua hari menahan sakit, telefon pun saya tak boleh nak pegang, saya cuma mampu selesaikan kerja dan berehat.

"Terima kasih kepada produksi drama kerana sangat memahami, mereka bagi saya call time (waktu kerja) lewat untuk hari berikutnya.

"Alhamdullilah sekarang ini keadaan saya semakin baik. Pesanan saya, jaga diri dan kesihatan ya. Tak kisahlah berapa kuat anda bekerja, berapa banyak duit anda dapat, kesihatan tetap nombor satu."

Sungguh berdedikasi ya Ruhainies. Sanggup menderita demi melunaskan kerja. Terbaik. -CARI

xpe badan tu bole beli kat mr diy khuens.. biar rosak ganti baru

adan uke... tu mesti @Kurex yang hantar ain di dampingi kak adibah punya jelingan...

kau sakit pun takde sape heran tapi siap di padankan muka lagi...

Kewujudan kau ni takde fungsi dalam industri hiburan ni selain untuk di kutuk dan di hantar ain sahaja. Baik kau kerja dekat pasar selayang bersama pati2 rohingya, myanmar, bangla dan yindu majapahit di mana muka tua macam kau bersepah dekat situ.

Kalau acik2 forum masuk pasar selayang tu pun dorang boleh konfius mana satu kau dan mana satu pati myanmar.

Cashier 7 eleven dan kedai runcit aceh tu lagi berganda2 ayu dan lawa dari kau serta nampak muda. Engkau ni pergi ulang laser muka 1000x dan cucuk botox sampai jadi belon api pun belum tentu akan nampak muda. Cantik? lagi lah bertiang2 tertinggal. Kalau keluar muka kau kat TV macam dalam drama cukup lah derita itu. Akak lebih rela kalih ke channel Animal Planet dari nak hadap muka tua, penyek dan kepam kau tu. Lagi berair tengok binatang dekat channel animal planet tu dari tengok kau berlakon. Sekain.

LoL.. nak tunjuk komited berlakon, tapi sorry lah dik.. salah cara tu. tak kagum langsung.
body kita, kita pakai lama.. sila sayangi diri sendiri.

Tak kisah pun.. gedikkssss

Padan la muka kau!
Tak sia2 disumpah seranah, akhirnya sumpah tu menjadi!
Nak pulak diri kau yg garit tu takde pendinding, tu pasal sumpahan & ain senang kena. Bukan aku sorang yg menyumpah kau, ramai lagi sumpah kau. Tapi sumpahan aku paling utama!
Konon orang kesian dekat kau la, puih!!!! Orang tak kisah la kau sakit ke apa ke, kau umpama najis dalam industry seni hiburan Malaysia ni! Wujudnya kau sekadar langau yg dibenci manusia mulia syurga yg berbakat dalam industry seni ni!
Kau buncit membusung pun sebab disumpah jugak! Takdenya kau buncit sebab tegok arak , makan banyak.
Terkemut2 mulut tu nak tutup muka tua padahal kau senyum terherot pun nampak tu! Tak boleh disorok lagi macam perut kau yg buncit. Tetap nampak buruk!
Kau pelakon takde bakat dan takde gred, malahan tak pernah relevan dalam industry seni ni. Bodoh2 je yg minat kau. Tu pun berapa kerat je. Berlakon jadi pompuan jahat pun tak menjadi, lepas tu nak bawak watak perampas. Dah macam pelacur lorong berebut jantan je dalam scene tu. Langsung tak menjiwai watak! Kau sesuai berlakon watak orang lalu lalang. Tak pun pelacor2 lorong yg tarik2 jantan kepam tapi jantan kepam ingat kau pondan tua & reject kau siap panggil kau pakcik!
Patutnya kau terus hilang macam kakak kau yg muka menggerutu tua sebelum usia tu. Tak payah ada dalam industry, sebab kau tu semak je. Kau la antara penyumbang utama orang tak tengkk tv selain melvins muka sama2 tua mcam kau, basic cengkung, intan upiak, joy repah fake penonggeng agama, pah rose!
Tak payah dah muncul lagi dalam mana2 drama sampah. Dah la drama tersedia sampah, korang menambahkan lagi sampah!
Layak diludah je korang ni. Puihhhh puihhh puihh puihhhhhhh puihhhhh puihhhh puihhh puihh puihhhhhhh puihhhhh puihhhh puihhh puihh

Follow Us
Wow gigih.. committed tapi lakonan tak menonjol, hanya gossip saja..

adakah uol diusung digendong dek acik julripin otw nak ke hospital?

Committed pun berlakon cam tong sampah je. Muka pun tua. Gelilah dah tua tapi bajet cam budak2 remaja….

Kesian nye.
Berlakon pn x best mane.
Sakit2 pn nk berlakon.
Padahl klo jadi ape2 produksi tros tuka org.