CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Sh@rk_iR

About My Wife..need some advice plsss!!!!!

owh..yg ada pong CD2 Al-Quran je, huhuhu, insya-Allah akan dibeli...thx!
Sh@rk_iR Post at 26-8-2010 08:30

tapi saya dengar kat TV ustaz tu kata...CD itu jangan dipasang dalam kete..dan bila pasang dlm umah..pasti kan tingkap dibuka..

tapi saya dengar kat TV ustaz tu kata...CD itu jangan dipasang dalam kete..dan bila pasang dlm uma ...
monorail Post at 26-8-2010 08:36 AM

owh..yeke??baekkk!!mengikut arahan!!!

owh..yeke??baekkk!!mengikut arahan!!!
Sh@rk_iR Post at 26-8-2010 08:42

kalau tak keberatan beli bukunya sekali...InsyaAllah..

yup..my wifela 2....ekekeke...bila masa plak dia masuk sini aku pong x sedar...
:l ...
Sh@rk_iR Post at 25-8-2010 23:47

kantoi sudaaa

hai zulaiha84 tahniah yeee dapat baby boy

TT, mummy dlu pun hadapi mslh yg sama..kdg2 rs sunyi, rs sedih..time tu husband mummy keja kat srwk...memula ok, tp lama2 sunyi..mummy pantang kat umah mak mummy, tp mak mummy pn keja...so mlm br dia ada...siang tu mummy dok sorg je ngn baby...mmg rs stress yg sgt2, Allah je tau..bila citer kat husband, last2 husband amik cuti sebulan...terus balik teman 24jam..mummy caesar, so bila time nak mandi, nak gerak tu sakit..rasanya pompuan lagi selesa klu husband yg tlg bantu semua tu...bila husband ada, mmg ilang rs stress tu..mgkn TT kena spend time ngn wife lebih sket...

Aku x pernah alami cam ni...dah 6x bersalin pun. Aku jenis yang x layan perasaan.....so smua ok. X ada orang jaga...dgn anak istimewa lagi......2 minggu aje dah dok Jusco.....boring dok rumah.

Follow Us
Reply 85# Sh@rk_iR

oit, lama x nmpk. Ada je thread aku dlm ucapan kongkratz kat diri sendiri sempena kawin
Skrg ni aku da bgn sahur msk nasi,grg lauk sendiri 3ari berturut2... :cry:  Sian bini aku, asik2 muntah. asik2 sakit pinggang, skt tekak, demam pns, batuk2..... kesiannya
Baru 4bln lbh tu...

bantu lah isteri anda. if posible buat macam hubby mummy buat tu. amik cuti and spend time with your wife.  tak leh cuti sebulan...amik le 2-3 hari dan gunakanlah cuti tu sebaik mungkin

antara perkara yg boleh tolong...tukar lampin.... bakar tungku...tolong tungku...masak...basuh baju...kemas rumah.... kadang2 bila dalam pantang ni rasa rimas tengok rumah berserabut.  tu yg bertambah tension tu....

beshyerr bc psl prenting.. pd hal xkwen lg pon aku neh

Post Last Edit by azima_ at 26-8-2010 11:55

salam..

nak cerita bagi.. dulu masa 1st time bersalin, memang tak tau rupa2 nya bersalin tue sakitnya bergitu bergini, sakit lepas bersalinnya.. terutama bab2 toilet, luka bla bla bergitu bergini... itu tak kena, ini tak kena. kena pantang itu, kena pantang ini.

bila dah bersalin & baru rasa.. sakit bersalin sekian sekian2, sakit lepas bersalin sekian2. Memang sakit zahir & batin

Kekadang rutin harian dlm berpantang pon boleh naik angin. Nak pilis & param bagai.. nak bengkung bagai & tangas.. lagilah buat semua serba tak kena. Nak2 pulak kalau anak nangis. Nak2 pulak kalau suami kurang prihatin.

Tapi kalau suami bantu pon.. kekdang rasa angin jugak. Tolong buat itu ini.... lupa nak tanya kita ok ker tidak pon terasa jauh hati jugak .. itulah perempuan, komplikated

Cuba, based on pengalaman.. suami kena duduk sembang ngan wife, bagi dia rasa selesa & kurang sikit sakit dia. Bukan bermakna, suami yg bantu isteri buat kerja itu ini ketika dlm pantang tue dah membantu.. tapi kena bantu dari segi emosi jugak. Masa dlm pantang nie.. kekadang tgk kulit perut yg menggelebeh pon boleh nangis bengkak2 mata rasa diri tak cantik katanya (pengalaman sendiri tuh )

Hormat perasaan dia & kalau sampai tahap.. dia kena pantang, kalau boleh suami kena pantang sama, jangan pulak wife makan masak pindang hari, suami sedap2 jamu selera ... mana maunyerrrrr

Rate

1

TT..aku pun penah alami mcm wife TT..
kes aku..aku kena hantar pantang kat umah mertua kat muar..
mertua okes cuma dia lebih byk abes masa kat dapur drp dok lepak dgn aku+bb..
seminggu aku dok nanges2..
sian laki aku bule kata hampir hari2 dlm seminggu tu berulan kl-muar semata2 tolong aku bancuh susu mlm (susu x byk time tu)..kul8mlm smpai muar..kul4 pagi laki aku gerak blk kl..besar tul pengorbanan laki aku..
lps seminggu laki aku bwk aku blk seremban duduk dgn mak+abah aku..
aku pantang sndri siang sbb mama keje..mlm br mama aku take over bb lak..
time dok seremban..laki aku ulang alik hari2..
kat sini..aku nk bgtau yg perasaan ppuan lps bersalin mmg berserabut cket..dah la penat, lagi2 bila xde org layan mmg la bule jd gila..
yg penting TT sebagai suami mmg kena bg fully support selagi mampu..ni la masanya suami bantu isteri setelah beberapa lama isteri membantu suami..

Hormat perasaan dia & kalau sampai tahap.. dia kena pantang, kalauboleh suami kena pantang sama, jangan pulak wife makan masak pindanghari, suami sedap2 jamu selera ... mana maunyerrrrr

azima_ Post at 26-8-2010 11:47

Like my husbnd lerr..
Die msk2.. siapkan mknn utk aku & anak sulung aku.. pastu die kuar.. ilanggggg...aku suspek die makan kt luar.. huhuu.. Sbb tk prnh pon die duduk mkn dgn kiteorg skali spjg tempoh 1-2 minggu pantang tu.. (pas 2 minggu aku dh mula msk sendiri yg simple2)
Tu pon aku sedeyyy gak laaa... .. terasa hati ... Kang pas mkn aku jugek yg kena angkat pinggan buh kat dapur.. Takkan nk biar jek kat situu..

Tp aku tk prnh la komplen kat die.. makan dlm jekk.. die dh masakkan tu... syukur gak laaa..
Tp kalo ade rezki lagi, aku nk terus terang jek dgn die.. biar die tau ape yg aku rase.. Even nmpk remeh, tp sbnrnye beri kesan jugek pd jiwa isteri ni

Like my husbnd lerr..
Die msk2.. siapkan mknn utk aku & anak sulung aku.. pastu die kuar.. ilangg ...
mulberi Post at 26-8-2010 12:46

masa dalam pantang tue.. bulan puasa, imagine cam mana org sihat boleh jamu selera kita nie lauk yg tak kena selera... dorang beli cincau ais, takkan tak teringin?? bila air tue dah ilang sejuk, apalagi.. kita pon cuit hsbn lah.. nak mintak sikit, teringin. Kalau masa tue dia takbagi.. rasa2 mmg lah cari penyakit, sapa suruh gi beli.. cam tak tahu kat rumah ada yg tgh berpantang

ni macam post partum depression kan?

shark... org dalam pantang/nifas dlm keadaan kotor... syaitan mmg suka kacau jiwa pompuan lepas bersalin..kena pulak lepas bersalin semangat masih lemah.. cuba pasang ayat2 Quran & zikir.. kalau tgk TV tu bukak astro oasis.. ada juga zikir2 yg bole di ikut.. lagi pun, bila ayat2 suci tu kedengaran dlm rumah kita, bb yg baru lahir tu akan diulit dgn ayat2 quran.. walaupun dia tidur tp hatinye mendengar...
ayah akak selalu berpesan, bila bb kecil skg ni elok di ucapkan selawat nabi & 2 kalimah syahadah ke telinga bb pd waktu subuh & senja.. buat setiap hari..
selain tu spt forumer lain ckp, ringan2 kan tulang utk membantu mana yg patut.. sokongan moral sgt penting.
ok.. selamat menjalankan tanggungjawap sebagai seorg suami & bapa.

sebenarnya meroyan tu hanya istilah org melayu jer .. aper yg berlaku lebih kurang cenggini ... masa seseorang perempuan tu tgh mengandung horman dia lain .. biler dah deliver akan berlaku pertukaran hormon secara mendadak ... tt bayangkan ajerlah dua jenis hormon yg akan bertukar dlm waktu yg cukup singkat .. keadaan nih akan menyebabkan emosi seseorang perempuan tu jadik kacau bilau ... klu dier gagal kawal emosi tu nilah yg akan disebut meroyan ... yg sebenarnyer emosi dier yg belum stabil lagi ...

Post Last Edit by kuntakpindek at 26-8-2010 15:19

Reply 116# msrosse

betul tu
ditambah pula dgn keadaan diri yang kotor..dlm darah nifas...xleh nak solat...
tu la jiwa jd x keruan..bulan puasa setan xde...tp jin ada..kekdg bole jgk tmpg sekaki mengacau(kalu ada unsur2 nila)

aku br abis pantang gak ni..br 4 bulan baby
memg tensen gak kali ni...kerap gak menangis...dahla tetiba ada gangguan masa pantang tu
sungguh menguji kesabaran...sdgkan dah anak ke 2 ni

mana x tensen....dr pregnant 8 bln sampai bersalin x lena tido
masa bersalin..sakit berjam2.....lahir je baby terus kena menyusukan dia...
pastu kena kuning.....badan sume sakit2.....pastu kena berpantang...x tido malam...
sakit sana sini....kalu asben x support lg la tensen kan...

bg aku...PENAT..LETIH....X CUKUP REHAT TIDO...tu yg buat bole tensen tu..

so,itula antara punca mengapa perempuan berpantang mcm meroyan....
majoriti kot alami mcm aku ni...dan juga wife TT..lg teruk sb first time

kantoi sudaaa

hai zulaiha84  tahniah yeee dapat baby boy
LittleEinsteins Post at 26-8-2010 08:50 AM

Kupu2ku berada dimana2 saje!!!!!!

Reply  Sh@rk_iR

oit, lama x nmpk. Ada je thread aku dlm ucapan kongkratz kat diri sendiri sempena kawin
Skrg ni aku da bgn sahur msk nasi,grg lauk sendiri 3ari berturut2... :cry:  Sian bini aku, asik2 muntah. asik2 sakit pinggang, skt tekak, demam pns, batuk2..... kesiannya
Baru 4bln lbh tu...
din_atos Post at 26-8-2010 10:05 AM

aik, aku plak ko kata lama x nmpk, aku tiap2 hari dok berkeliaran kat CARI.com ni ko kata lama x nmpk...

lek r bro, kalo masa pantang lagila sume ko kena buat, bukan takat masak, basuh kain baju ko, masak ko, basuh umah tangga, umah kecik pong ko....pendek kata, sebelum totop mata, keje, keje, keje.....

3 bulan pertama yg mendebarkan, nsb baekla bini aku peknen x byk peel....huhuhuhu

bantu lah isteri anda. if posible buat macam hubby mummy buat tu. amik cuti and spend time with your ...
norzyy Post at 26-8-2010 10:07 AM

x perlu amek cuti kot sbb dah mmg off day 3 hari seminggu.....+ keje shift mlm, mmg selalula berjaga siang even xde baby lagi, senang kata, dah biasa....