CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6181|Reply: 27

Cadangan perniagaan diperlukan

Assalamualaikum WBT...
Aku ni baru je berhenti kerja sebab ada krisis dgn majikan yg tak dapat dielakkan dan tak dapat ditahan lagi... dah la nak raya plak tu... aduhai... sabar je la...

Takpe la, dah bukan rezeki kat situ, tapi hidup mesti terusss...

Aku bercadang untuk memulakan perniagaan, TAPI xtau nak buat apa yg bersesuaian...

Sebelum ni aku bekerja sebagai pereka grafik, dan itu je benda yg aku tau buat... hehehe...

Sekiranya aku hanya mampu mengeluarkan modal sebanyak RM5,000, apa aje perniagaan yg aku bleh buat, dengan anggaran keuntungan dalam RM2000-3000 (buat permulaan)...

aku berminat sebenarnya dengan online business, tapi xtau puncanya... kalau MLM ke, memang aku taknak la sebab x sesuai lg pun aku rasa mcm x berapa nk halal sgt... yg aku rasa la...

Jadi mintak kepada rakan2 semua yg simpati dgn nasib malang aku untuk memberikan cadangan dan pandangan yg bernas... terima kasih...

*mod, kalau x sesuai kt sini, please relocate kt mana2 yg sesuai... tq...

Meniaga makanan dan minuman ni nak2 kat KL dan Selangor memang laku..sebab manusia kena makan dan minum...

buat permulaan....pasar malam adalah tempat yg paling sesuai, krn melambak pasar2 malam ni.

Reply 2# Anak_Nogori

buat air tu maybe bleh la, tapi bab masak-memasak tu x berapa nk pandai... tapi apedehal kan, bleh blajar!!

thanks bro... aku akan pertimbangkan...

tapi cmne nak apply lesen pasar malam?

Reply  Anak_Nogori

buat air tu maybe bleh la, tapi bab masak-memasak tu x berapa nk pandai... ta ...
CoolHandRomeo Post at 16-8-2010 12:10

Jual air pun menguntungkan...cuma jangan hujan jelah.

Masak memasak tak semestinya nasik lauk pauk....goreng pisang/ubi/keledek pun boleh...apa pun...kena belajar la camner nak meniaga..dan jangan harap yg bulat  datang bergolek, yg pipih datang melayang...kena berusaha la...kena gigih la kalau nak meniaga.

Pasal lesen tu..cuba tanya PBTnya..lepas tu jumpa JKKK ka JKKP tempat kita nak meniaga pasar malam tu...tak silap kena kutip rm5 satu tapak utk satu malam..

Reply 4# Anak_Nogori

thanks bro... will discuss this with my wife...

hahaha, tadi ex-boss aku call, nak jilat balik ludah dia... tp aku buat mcm x berapa nk layan... aku suruh dia datang minum2 lepas trawih je klu ada apa2 nk bincang... aku ni jenis lurus bendul kayu, org buat baik sikit nti aku cair...

keje ngan dia ok, gaji pun ok, jarang miss nak bayar... lambat tu biasa la... cuma ada la sikit issue brkaitan attitude dia yg sgt cerewet, wpun aku dh buat habis baik... ni bukan 1st time krisis nih... byk kali dah.. tp slalu dia jilat balik la... aku xde hal sgt pasal aku yakin bumi Allah itu luas... mana2 bleh cari rezeki... cuma bila dia pujuk mintak keje balik aku jadi kesian plak. lgpun keje dh secure...

tapi tu la, smpi bila jd kuli... nk jugak tambah rezeki anak pun semakin besar... aku igt nk propose kt dia buat part-time je on job basis... dan aku meniaga dlm masa yg sama...

bini aku tu ada la buat jual tudung sikit2, meniaga suka suka je xde la masyuuk sgt... mcm mana agaknya kalau aku nk menkomersilkan hobi jual tudung bini aku nih?

Reply 5# raihanbul

salam... thanks for ur advice... will consider and discuss with my wife!
kalau macam jual tudung tu bleh ke kat bazaar? bini aku tu slalu jual tudung2 ni dekat kawan2 sedara mara sekadar hobi tp tgk habis jugak la stok dia... ada potensi ke dan cmne nak mnyerlahkan dan mengkomersilkannya?

Follow Us
salam...

coolhandromeo,
dulu keje pereka grafik buat apa? majalah ke web?

Reply 8# wilis

buat below-the-line advertising...

majalah kalau setakat buletin utk inner circulation tu ada la...

web design dulu penah buat, tp lepas company hired pakar flash & programmnig, maka dah x buat dah utk brtahun & rasanya dh x ingat nk buat cmne!

nape? ada lubang bisnes ke?

Reply 10# raihanbul

ok apa prosedur nya kalau nk meniaga kt bazaar... kalau kt area kl/selangor ni, mana lokasi yg bagus... kene apply apa2 lesen ke?

Reply  Anak_Nogori

thanks bro... will discuss this with my wife...

hahaha, tadi ex-boss aku c ...
CoolHandRomeo Post at 16-8-2010 12:51

Sama2.

Satu lagi nak pesan...meniaga ni kena minat..kalau tak minat...jangan.

Kalau dah ada asas meniaga tudung macam tu...kenapa tak teruskan?.

Reply 9# CoolHandRomeo

insyaallah....

ada tu ada..tp bkn skrg la...plg awal thn dpn...skrg tgh plan utk itu...tgklah nanti, k..klau planning cantek n dana ok, i'll contact u..
..apa2 pun, goodluck n proceed dgn life awk dulu k

salam ramadan

Kalo nak try meniaga unt sepanjang ramdhan ni, bleh PM saya..
ada booth nak letgo, kawan punya..tempat cantik..

Saya rasa, kalau betul kau nak start berniaga, ko boleh start dengan benda yang kau tau buat dulu. nati bila dah mula baru datang idea lain bercabang dari apa yang kah dah buat dulu. Aku cadangkan ko buat bisnes berkenaan graphic dulu. Aku yakin kau pasti dah tau selo belok serba sikit pasal bisness dalam bidang graphic. Palih senang buat bisnes macam bos kau punyer bisnes, tapi secara kecil dulu........

ni pendapat aku la....wedding photographer aku ada ckp,bukan semua photographer reti nak edit2 gambar ni.apa kata proposed kat photographer2 yg mcm ni ko punya servis..tak pyh la caj mahal sgt...dpt 2-3 org yg mmg konsisten ada event mmg sedara boleh buat duit.lg pun diorang ni bz n mmg lambat sgt nak siap kan album2 client..kalau ada yg tlg buat kira win-win situation la,sbb dia boleh fokus utk keja dia n at the same time sedara boleh siapkan editing pic2 dia

Assalamualaikum WBT...
Aku ni baru je berhenti kerja sebab ada krisis dgn majikan yg tak dapat diel ...
CoolHandRomeo Post at 16-8-2010 11:42

jual di pasar malam atau tepi jalan dulu untuk biasakan diri dalam alam perniagaan, dan buat hilang rasa malu dalam diri... modal niaga pasar malam tak besor, ada dalam 1k pun dah cukup...
then kumpul modal besar skit, carik kedai bukak kedai baju ka, kain ka... dan orang cakap kuasa membeli utama adalah kaum pompuan, jadi...... produk pompuan bleh jadi keutamaan dalam perniagaan...

Reply 12# Anak_Nogori

yg tu suka suka je jual, lgpun kt sedara mara sahabat handai je... lgpun tu bini aku, aku tauk dok depan komputer buat keje je... hehehe... tp ni dlm proses dan mengkomersilkan pnjualan tudung tu la...

hang cari detail pat sini

kalau hang nak jual jewelry, bole saya supply degan modal yg rendah. F ...
raihanbul Post at 16-8-2010 13:44

menarik ni... thanx a lot... saya dh bgtau bini, nti kitorang discuss together gether...

Reply  CoolHandRomeo

insyaallah....

ada tu ada..tp bkn skrg la...plg awal thn dpn...skr ...
wilis Post at 16-8-2010 13:48

Thanks a lot... kalau ada apa2 bgtau je la saya ek... terima kasih...

Reply 15# tehbunga

thanks a lot... you got PM!

Reply 16# raihanbul

tu la, tp masaelahnya skrg bini saya masih bekerja... mcm x sesuai plak kalau saya sorang2 gi jual tudung... hehehe

12Next
Return to list New