CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 23762|Reply: 73

korang penah nampak tak cahaya lalu di langit

Post Last Edit by tzr at 13-8-2010 08:51

aku nk cite skit ni..dulu aku selalu nmpak ade bende bercahaye terbang kat langit waktu malam..tapi apebile di tegur secara
otometik cahaye tu hilang...pena sekali aku lepak dlm 3 pagi kat padang dgn member aku sembang sembang kosong je..member aku tu pena cite nmpak bende tuh mase balik jalan kaki lewat tgh mlm..dia ni jenis selambe badak suke jln kaki sorang2...

...dia tak tahu bende tu ape n dia tnye kat aku ape bende tuh..elok lepas dia ckap bende tuh..tibe tibe....bende tu datang tepat kearah tmpt kite org duduk tuh..nasib baik ade pokok kat tepi kita orng...bende tuh datang dgn cahaye yg terang benderang smpai terang padang tuh, pantas n terus langgar kat ranting ranting pokok tu..aku nampak dgn jelas dpan mata aku bende tu bersepai bertaburan ke tanah..mcm suratkabar apebile di bakar dan abunye berapi..huh..nasib baik ade pokok n rating tuh..kalau ikut kiraan aku la, kalau takde pokok n ranting tu mahu bende tuh tepat langgar kat muke kwn aku.....jadi berhati hati la apebile terjumpe bende tuh..kalau bercerite bende tuh,bende tu akan berterbangan disekitar anda...yg padang kite org lepak tu pun mmg keras...

...mase zaman abg aku mude mude dulu lepak kat padang tuh main gitar dgn member2 dia..sekali tgh main2 gitar tuh nmpk buaian kat sblh abg aku gerak sendiri..peliknye mase tuh angin xde..makin lama makin laju..ape lgi lintang pukang la lari...hehehe dgn selipar n moto sume kat padang..diorg tido kat rumah member diorng ..esok paginye bru amik moto n selipar masing2 ...  aku pun penah nmpak antu xde kepale kat situ..mule mule nmpak jauh smar smar..makin lame makin dekat lembage tu kat kita org..aku n member member aku pun nampak..apa lagi cabuttttt!!!!..mase tgh lari tuh anjing melolong2..anjing tuh bkn melolong kat kite orng..anjing tu pandang kat padang smbil melolong...huh seram sgt mase tuh.. ..klau nk try lepak kat padang tu try la...

TT tlng edit buat perenggan.. ssh nak baca la..

cuba bagi lokasi padang tuh..

hmmm.. padang bola ker padang golf..

padang kat mne nie......

aku dlu penah jugak nampak cahaya kat langit nie, mase tu aku tgh stadi ngan mmber aku kat luar rumah die. mase duk bersembang tu aku nmpak cahaya lalu  kat langit, mule2 nmpk kaler hijau pastu oren then jadi merah dan terus lenyap. aku gitau kat mmber aku dieorg tgk sambil terpaku, daripada bising trus senyap sepi mmber aku nie. cahaya tu aku nmpk die lalu kat kwsn kebun getah n kat situ x silap ade jirat cine kut. aku ade gak tanye mak aku pasal tu, die kate tu mungkin ade org anta santau.....

Follow Us
juling mata baca crita TT

salam,

teringat lagi semasa bulan puasa tahun 1996..masa tu tgh main mercun la di tgh laman rumah di kampung.

tiba2 tgh syok main mercun tu, nampak ada cahaya api melintas...dari gate nak ke laman tu memang ada ruang...sebelah tu kebun getah....antara kebun getah tu ada kolam ikan terbiar...nampak cahaya api tu, ingatkan UFO....tapi slow lah pulak jalannya..

apa lagi,tembak la dengan mercun thunderclap..(mercun roket tapi bersaiz besar sedikit.) meletup..then terus masuk ke rumah cerita ngan ahli keluarga lain.

yang ironinya,2 hari selepas tu, adik sedara aku lahir..

apa benda la agaknya tu ek?

bese org2 cite benda tuh penanggal...kuar cr mangsa...
aku pn pnah jmpa gak..terbang atas pokok klapa sawit time aku blk kenduri..
3 org dlm kete n aku tgh drive..aku sorg je nmpak...mcm wishing star gitu..
bila aku ckp 'eh apa tuh' benda tu trus hilang..

aku pun penah, ms aku study kat uitm dulu, masa tu dekat2 pkul tujuh, dlm kul 6.45 gtu.aku br lpas solat, tb2 aku p dok tmenung tgk ke luar.ms tu kan, br nak cerah sket, view aku ni nmpak tasik , library n balkang library tu ada hutan2 sket.

tgh syok aku dok tmenung, tb2 aku tgk ada cahaya ni kat kwsan hutan2 kat blakang library tuh.aku tgk lagi btol ada atau mata aku kero..benda tu nak kata terbang pun ya, nak kata menjunam jatuh pun ya jg.aku nk pggil membe aku kan, sume syok tdo.lg satu, sekejap je, pas tu, trus ilang sbb dia terbang msk dlm hutan tu.

aku xpenah citer kat membe2 aku, tp bl aku slalu lpak kat MPS ni, baca lak kesah penanggal nih, tb2 tingat smula, tp aku xbrani nk kata tu penanggal ke apa sbb masa tu da dkat nak siang dah...

cuba bagi lokasi padang tuh..
Santo Post at 13-8-2010 00:01

org panggil padang kokak ..kat kelana jaya..padang bola..berdekatkan dgn kaw perumahan..kalau tnye budak2 sna mesti tau mane padang kokak tuh....

hmmm.. padang bola ker padang golf..
zackry14 Post at 13-8-2010 00:02

padang bola...

TT tlng edit buat perenggan.. ssh nak baca la..
Lolalala Post at 12-8-2010 23:13

tuuu..dah buat dah..

aku pun penah nampak...malam sebelum raya time tgh bz bakar lemang
mak aku cakap itu antu penanggal...baru lepas kena release penjara di bulan pose la tu

ada yg kata antu penanggal
ada gak yg kata org nak kenakan tuju tuju kat seseorang (nak sihirkan org tu)

org panggil padang kokak ..kat kelana jaya..padang bola..berdekatkan dgn kaw perumahan..ka ...
tzr Post at 13-8-2010 08:42

aku membesar kat kelana jaya, tapi aku tak tau mana padang kokak tu.. kat ss berapa ek??

baru2 ni adik aku kat melaka tgh drive nak lik umah...kat trafik light merah,tb2 dia nampak satu jaluran warna...biru,hijau,kuning,oren,merah...satu garisan.....ada la dlm masa 5 minit...ramai gak org berhenti tepi jln amik gmbr...adik aku pun amik,terus mms kat aku.....tak tau apa benda tu....tak lama tu wana tu pelan2 ilang....masa tu cuaca panas terik.....

Reply 17# suatumasa

kalau byk sgt warna tu pelangi kot..biasanya pelangi akan kuar panas2 terik nih...

pelangi jalur2 dia berlapis2...camna nak cakap ek....yg ni,kedudukan warna dia cam aiskrim padel pop tu.....ha,bertingkat2 cam kue lapis tu.....pastu yg bawah sekali...cam berasap2...nak kata ada kapal terbang ke,jet ke,roket ke,apa ke lalu....tak nampak lak benda2 tu semua membelah awan.....cam no tuh?

tuju tuju ni