CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 57604|Reply: 382

aku rasa cam aku ada affair ngan opismate aku..

maybe mslh ni takde la berat sgt.. tp lam thread lain some forummer ada tanya nape aku wat camtu..

ok citenya camni..

bdk opis ni, aku namakan dia ina (bkn nama sbnr).. dah setahun dia keje sini.. currently dia ni engaged to someone else.. the problem is, dia ngan tunang dia relationship tak brp ok skrg ni... hari2 gaduh.. and diorg akan kawin pas raya ni..

sll la dia cite mslh dia kat aku.. aku pun dgr je la kan.. sll kitorg email2 je lam opis..

skrg ni time cuti kitorg sms.. she said takde org paham mslh dia kecuali aku.. aku bsimpati la gak tp at the same time aku rasa dia ni pun tak brp betul gak..

well.. to say the truth skrg ni aku rasa kdg cam rindu kat dia ada gak.. especially bila time dia cuti.. last weekend dia ajak aku shopping.. tp aku kuar shopping ngan wife aku.. wife aku suspen je tgk aku dok reply sms..

aku rasa takut aku akan end up having affair ngan dia.. kesian wife aku nanti..

jgn cari psl mate... da ko pn ngaku ko rindu2an pd dia
end it k
bg la byk mana alasan pon
tp cuba ko pk anak setan suke klu anak adam buat pangai gini
klu ko ada rs nk insap bagus la
but if ko pk xkira nk gak men2 ngn aweks tu
maka melompat la anak2 setan itu kegumbiraan
tlg la kasik kalah sama itu setan ek!

Reply 2# mis_lioness

aku dah mtk transfer hari tu.. skrg ni tgh cari replacement utk aku.. once aku dah dpt aku tak keje opis sini dah.. g shah alam..

tp aku tau thats not going to solve the problem 100%.. yesterday dia dok sms aku memalam.. bgtau she feel lonely.. aku nak reply tp aku risau bini aku dok tanya aku sms sape.. in the end aku ignore..

pagi ni dia tanya nape aku tak reply.. aku rasa kesian gak kat dia..

u alredi know u hav a problem
Cut all ties before its too late!

tunang orang... dh nk kawen pun. kalo ko kaco pun, ape dapat...
nk jadik skendel?

nash, i salute u. sebelum ni we knew abt yr 1st failed marriage and how hurt u were. Ni, tengah bahagia with new wife nampak mcm u pulak cari pasal to take yr marriage to a wrong direction. i guess most cases yg hubby dok bersms dgn ppuan pun started mcm ni kot.

sebenarnya u already know what to do. dugaan in marriage mmg sentiasa ada. its just how u handle them. and u know that u have to STOP this nonsense.

Rate

1

Follow Us
Cantas yop cantassssss.......

Tak payah la balas2 sms lagi, it's not that hard to tell her you know..... unless ko takut dia kecik hati, ..... meaning that ko memang care sangat pasal pompuan tu, more than you care for your wife

No need to listen to budak pompuan tu punya problems anymore.... sebab now your wife is heading towards pompuan ni punya situation... she is going to suffer from depression melihatkan perangai suaminya yang merindukan perempuan lain ........ priority bro! priority!

kenapa takde penyakit cari penyakit abg nash???
alahaiiii...
yg pompuan ni pun satu..
bila ada mslh dgn pasangan cari org lain utk meluahkan perasaan,melepaskan geram..
bila terasa ada org lain yg lebih take care, mulalah bunga2 cinta tu berputik..
aduhai abang nash...
sebelum lebih melarat lebih baik awak hentikan semua tu..
stop replying her msg, email, etc..
bila dia ajak utk sesi meluahkan perasaan awak cubalah jgn melayan lagi..
awak lelaki, dan kalau awak masih sygkan rmhtangga awak lebih baik awak bertegas dgn perempuan tu..
kalau betul dia bersedih, atau tak puas ati ngan tunang, suruh dia berhadapan dgn tunang dia sendiri...
yg nak kawen perempuan tu dan tunang dia..
bukan awak dan tunang dia...
dia luahkan perasaan kat awak pun blm pasti mslh atr mereka akan selesai...
bukankah lebih baik kalau dia sendiri pergi ke tunang dia dan luahkan perasaan spy si tunang tu tahu apa yg dia rasa...
ok abang nash??

anak sihat?

Rate

1

nash, i salute u. sebelum ni we knew abt yr 1st failed marriage and how hurt u were. Ni, tengah baha ...
sribayu Post at 2010-8-10 08:30

itu lah pasal

nak kata tak pernah rasa mcm mana sakitnya dikhiananati, dah penah rasa dah dulu

so pk pk lah, ikutkan hati mati, ikut rasa binasa...

sendirik cari penyakit ni, nak berindu-rinduan bagai

lelaki islam boleh berpoligami..kawen sampai 4..
apa lagi...

agaknya mmg betullah perumpamaan..
yg menjahanamkan pompuan lain.. pompuan jugak.....
but yg paling bengang bila laki nie lupa yg dia tu laki org....
buatnya bini dia ader feeling senyap2 dgn mamat lain..
rasanya sentap x??????
bumi tuhan nie kecik jer...
pusing2 jumpaaaaa..
lagi2 kalau benda yg x baik....
tutup mcm mana pun still leh terburai......

nash..ko ada anak kecik kan?
agaknya, ko boring dgn rutin harian kot? ko rindukan zaman2 bercinta cintun dulu.
sebab itu budak tu sms ko rasa bestlah..teringat balik zaman2 bercinta cintun..

aku pun selalu rasa mcm tu.
tapi, nasib baik aku nie perempuan pastu tak lawa pastu gemuk.
mmg ler takder org lelaki nak sms kat aku. keadaan diri aku menyelamatkan aku dari ada affair dgn sapa2.

psl pengalaman lalu la aku rasa bsalah sgt nak teruskan hubungan ni.. aku dah kena once, taknak wat kat org lak..

kesian tgk my wife siang mlm jaga anak, aku plak wat mende2 camni.. so far aku takde sentuh pun si ina ni.. but i m worried aku akan hanyut..

mmg tul my life a bit bosan skrg.. g keje lik keje.. smpi umah, memain ngan anak.. wife lak sentiasa bz jaga anak, kemas umah, masak etc.. maybe aku rasa cam kurang perhatian dari wife aku.. tp aku tak salahkan wife aku.. for me, she is my life..

ko ni.. mmg mintak kena marah laaa.. isk..isk...

sbb tu aku cakap
ikutkan hati mati, ikutkan rasa binasa....sila guna akal yg rasional
lagi ko layan lagi melarat
btw setan gondol sedia membantu ke arah yg tak baik

jgn nanti ko tergolong dlm org2 yg kufur nikmat....Allah dah bagi ko kebahagiaan, ko rosakkan demi nafsu

Reply 13# Hana

hana..
skrg nie bini org mmg laku..
x kisahlah mcm mana pun..
dah banyak me lihat dah....
tapi sebenarnya yg penting..
hati dlm tu..
nak buat atau tak....
n me pasti u are appreaciate ur marriage..
xkan u nak buat kot!!!

kau kata wife sentiasa bz jaga anak, kemas umah, masak etc.. ini jugak yng selalu wife kat sini merungut.

balik kerja terus jadi superwoman, kena buat mcm2. Nash, kau tak belajar apa2 ke selama kau duduk lepak kat FD ni. jangan jadi suami pemalas ye. kalau kau sama2 buat kerja rumah, kerja cepat siap dan lepas tu, cepat tidurkan anak, isteri kau boleh kerjakan kau pulak. gerenti kau tak akan boring.

Reply 14# Nash^Roy

tepuk dada tanya selera...

tp ko ingat la.. jgn nanti org kata 1 jari tunjuk x ko, 3 jari tuding kat diri sendiri...

ko nih satu.. sound je la ina tuh... and fyi, mmg ada pompuan yg saje nk test power... mmg ada pompuan yg berani n daring utk mengorat lelaki apa lagi lelaki mcm ko nih yg kekonon cepat kesian kat org...

cuba ko pk.. klu dia leh luahkan perasaan direct kat ko.. dia pun leh luahkan perasaan mcm tuh kat org lain.. pehtu ko jgn lupa.. dak ina tuh pun leh tuding jari kat ko kata ko yg gatal ayat dia.. ko pk la kan.. tunang dia percaya dia ke ko? parent dia percaya dia ke ko? wife ko akan percaya dia ke ko? > ini merujuk jika keadaan ko biarkan berterusan...

cammon beb.. be a man... real man.. sentap skit la pompuan tuh kasi sedar skit... sok sok org kata ko yg gatal, ko jugak yg sentap.. ape da...

lagi satu aku nk geram nih.. ko nih lelaki kan? ko nih bapak kan? ko nih pemimpin kan? klu ko nih susah nk bertindak ikut akal... ko agak ko layak ke di gelar lelaki?

pesanan dr seminar ari tuh aku dapat.. "wahai para ibu dan bapa... risau kan la anak lelaki kamu jika dia tidak mampu menjadi khalifah Allah.. didik la anak lelaki kamu agar mampu menjadi pelindung wanita... lengkap kan la ilmu dan keimanan anak lelaki kamu agar menjadi pemimpin amar maaruf nahi mungkar..."

so, klu ko pk bebetul... ko tk kan ada rasa bersalah punya kat dak ina tuh...

Rate

1

psl pengalaman lalu la aku rasa bsalah sgt nak teruskan hubungan ni.. aku dah kena once, taknak wat  ...
Nash^Roy Post at 10-8-2010 09:36

tugas bini mmg ler bz. jaga anak..kemas mengemas..basuh membasuh.. lap mengelap..
ko ingat bini ko tak bosan jugak ke? maybe dia tak bosan kot, enjoy buat tugas2 seorg bini..

opss..aku lupa pulak..aku ajer yang bini yang abnormal...  malas nak buat keje.

aku lebih suka pegang tugas seorg gf..
pakai baju cantik2 & badan pun berbau wangi. rambut boleh buat curl2 dgn cantiknya dibiarkan mengurai. tak perlu nak ngikat rambut sebab nak buat keje umah.
baju tak basah dek air & berbau bawang/halia.
tangan lembut & wangi - tak ada warna kuning2 (sbb gaul ayam dgn kunyit) dan kering kematu sebab basuh pinggan
layan melayan.. manja bermanja.. kuar jalan sana sini.. ..cara gitu, aku suka la..