CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4898|Reply: 27

kena ganguan makhluk halus

Post Last Edit by shahrizal2009 at 24-7-2010 01:47

Assalamualaikum...

aku nak ceritakan kisah akak aku dan anak2nya..sejak kebelakangan ni akak aku cakap anak dia ni selalu sakit @ demam, pastu bila bawa gi hospital lepas bagi makan ubat tapi masih tak hilang2 jugak demam tu..

akak aku risau sebab anak dia kerap sangat demam..akak aku cuba cari bomoh untuk berubat mana la tau kan kot2 ada apa yang tak kena ngan anak dia, lepas akak aku jumpa sorang bomoh ni duk di baling, kedah. Bomoh tu pun cakap anak akak aku tu kena ganguan halus kat rumah akak aku tinggal ni..

rumah yang akak aku tinggal ni rumah taman, tapi tempat tu asal hutan2 besar dan atas bukit..bomoh tu cerita asal tapak rumah akak aku tinggal tu sebenarnya tempat ada kejadian kes bunuh kat situ, betul2 tapak rumah akak aku..jadi bomoh tu kata si "hantu" yang kena bunuh tu cuba nak makan "ibu" akak aku lah kot? tapi sebab berkat dengan doa dia tak dapat gangu akak aku dia gangu anak akak aku..

so anak dia selalu sangat demam, lepas tu bomoh tu cakap kalau nak berubat kena bayar kat dia RM600 jdi akak aku pun bayar laa kat dia sebanyak tu..
sebab bomoh tu kata kena solat dari malam sampai pagi sebab tu kot dia cas mahal..
akak aku ckp patut la sblm ni tiap2 kali dia pergi ke tandas selalu dengar sesuatu kat luar tandas tu mcm ada benda cuba nak masuk rumahnya..

sejak dia berjumpa bomoh tu yang bomoh cakap tapak tu bekas kes pembunuhan akak aku pun dah tak berani nak pergi tandas lagi sekarang bila waktu malam..  

sekarang ni baru aku tau rupa2nya rumah akak tu ada benda yg tak kena..patut la rasa horror semacam je bila pergi rumah dia waktu malam..

setakat ni je aku nak cerita.. sekian~

P/S: sebelum korang nak beli tapak rumah baik korang periksa dulu tempat tu..kalau tak jadi mcm kat akak aku beli tapak tempat pembunuhan..

salam TT,

so sekarang anak kakak masih demam lagi? atau dah sihat seperti sediakala?

salam TT,

so sekarang anak kakak masih demam lagi? atau dah sihat seperti sediakala?
Saat Post at 24/7/2010 03:37 AM

dalam seminggu tu mesti akan demam, kalau tak demam tiap2 malam suka menangis..

Skrg anak akak ko dah ok ker????

Skrg anak akak ko dah ok ker????
doreng Post at 24/7/2010 08:32 AM
kurang sihat, tp bomoh yg berubat tu ckp insyallah akan sihat lps makhluk tu lari dri tmpt tu..

Mahalnyer gak bomoh tu charge yer...

Follow Us
tak la mahal bomoh tu charge ok la berpatutan..tapi saya   nasihatkan  kepada   sapa2   yang  terkena dengan  gangguan  makhluk  halus,saka   dan  sebagainya,eloklah  berjumpa   dengan orang  yang mahir selok   belok  dengan  perkara  ghaib ni..ramai kawan2 saya berjumpa dengan ustaz ni ,dengan  izin Allah  kesemuanya sembuh..ada  kawan2  sya  yang terkena  ilmu  hitam,lambat  dapat jodoh,pelaris  kedai,buang saka dan sebagainya la..ustaz   ni akan  terangkan segala galanya,kawan2 sya kata puas hati la dengan penerangan yng utz ni beri..ramai juga artis2  kat malaysia ni yang berjumpa dengan utz ni,apa2 pun kita kena berikhtiar..betul kata ustz tu,'BUKAN KUASA SAYA MENYEMBUHKAN PENYAKIT KAMU,TAPI  ALLAH YANG MENYEMBUHKAN,SAYA  HANYA MOHON KEPADA ALLAH'...saya    nak  kongsi pengalaman  sikit,ada seorang  kawan saya sampai jual rumah gara2 terkena ilmu hitam,sehinggalah  Allah   temukan  kawan  saya tu  dengan  utz ni,hanya  sekali aje berubbat  dengan utz tu,maka dengan  izin Allah  kawan  saya tu sembuh as usual..ni no phone utz tu 012-350 8990..mudah mudahan sembuh dengan izinnya...

P/S: sebelum korang nak beli tapak rumah baik korang periksa dulu tempat tu..kalau tak jadi mcm kat akak aku beli tapak tempat pembunuhan..
shahrizal2009 Post at 24-7-2010 01:41

Zaman skang ni kalau kawasan perumahan baru semuanya samada bekas kebun sawit atau pun hutan. So susah nak selidik asal usul cerita tapak tu.

Unless la beli lot tanah kosong, boleh selidik ngan orang sebelah. Tawakkal aje, Allah lebih berkuasa dari segalanya

rm600?teringat bila baca cerita tamar jalis....datuk dia salu cakap...kita tak cari mkn cara ni....pantang dia org bagi duit lepas dia mengubat

kaw umah teja kaw lombong..taman perumahan..mmg ade pn benda2 halus ni...kdang kt dapur mak dgr cam pinggan pecah..tp ble p tgk xde pape pn...pastu bumbung umah teja pnah jadik tmpat landing cik pon...mak mase tu da takut da..sbb cik pon tu asah kuku atas bumbung umah..yg penting kite jgn kaco die da la....tp kalo smpai tahap die kaco kite mmg agak mlampau....

anyway...yg bomoh tu mintak smpai rm600 tu betul ke??cam de xkene je...kalo nk tlong tu tlng la biar ikhlas..xyah de pengeras bagai...huhu...hope akak TT ngn anak2 selamat la dr dganggu ye..wat bacaan yaasin.pggil org taman skali...

Macam umah aku skang nih, perumahan baru dulunya hutan. Masa pindah hari tu ada sorang ustaz tolong pagarkan rumah.

Selalunya malam lepas maghrib akan kedengaran bunyi katak buat koir lama2 betul2 belakang umah. Yang peliknya bila time gelap sebelum/selepas hujan petang2 tak pulak dia nak nyanyi. Bila tanya jiran sebelah dan blakang umah, ada kata dengar bunyi koir katak gak, ada dengar bunyi baby nangis, ada dengar bunyi kain dicarik-carik

Bila tanya pak guard, dia orang kata biasa la kawasan baru bekas hutan, memang ada nampak benda, siap ada yang terbang2 lagi

Ada sorang kenalan yang terbuka hijabnya datang umah, tengok kat lorong blakang umah tu ada macam2 makhluk, dia pon tak nak describe rupa takot nanti bini aku takut.

Setakat ni tak da gangguan dalam umah tak pe lah, dia pon makhluk Allah gak. Cuma sekali sekali kat atas siling macam ada bunyi dari kayu atap/siling, aku tak lah seram cuma lebih kepada pelik

Post Last Edit by bronches at 24-7-2010 12:17
sbb cik pon tu asah kuku atas bumbung umah..
diateja86 Post at 24-7-2010 11:46

Len kali teja sedia kan nih ...

Len kali teja sedia kan nih ...
bronches Post at 24-7-2010 12:14

kehkehkeh...die reti gune ke bronches??
nk kene ajar plak die cmne nk potong kuku...silap aribulan teja yg tlong potongkn....xkose i!

tak la mahal bomoh tu charge ok la berpatutan..tapi saya   nasihatkan  kepada   sapa2   yang  terken ...
ziendo Post at 24-7-2010 11:33

salam ziendo......sape nama uztaz tu dan dia duk dimana?

1. Ikut analisa kes pertama...hantu yang kacau adalah yang kene bunuh. Siapa yang kena bunuh? hantu atau manusia kena bunuh kemudian mengacau warga sekitar? Kalau manusia, ikut akidahnya roh manusia selepas mati maka ia duduk di alam barzarkh, disoal jwb munkar nakir. Maka berdasar dalil itu roh manusia tidak bergentayangan mengacau penduduk sekitar. Yang mengacau kemungkinan qarin si manusia yang terbunuh atau jin2 jahat sekitar yang sengaja mengacau utk menghuru-harakan iman manusia.

2. Bayar upah tu tiada masalah krn ada dalilnya. Kisah sahabat Nabi yang meminta upah kambing utk mengubat orang kg yang sakit.

rm 600 mak aii
mesti bomoh kaya ni

tapak rumah akak aku tu sebenarnya tempat peperangan komunis dulu..
kepala yg dipancung semua buang kt atas bukit tu.

RM600..... perghh.... bomoh nak cepat kaya mcm tuhh laa... alasan semayang dari malam sampai ke pagii.... prfffttttt...... mende laa........

nak ambil upah boleh mcm saudara te_peng cakap... mmg ada sirah mengenai nya pada zaman rasulullah.... tapi agak2 laa..... kalau sekali merawat sampai RM600..... setakat kes kecik mcm tuhh alahaii... sampai RM600..... baik bagi hantukiller zasss ajerr... free of charge ajerr.... heheh....

nak tau jugak cara perawatannya mcamane..... takkan semayang ajerr dari tgh malam sampai ke subuh.... kalau setakat semayang ajerr takkan sampai RM600 kott.....

kenapa laa mudah sgt serahkan duit sebanyak tuhh hanya kerana kes kecil.... simpan dalam bank ajerr laa RM600 tuhh... membazir ajerr bagi si pawang tuhh..... kita kan pengguna...

mcm orang beli produk... kena tau produk apa, kena tau ingredients dia apa, mahal ke tak....

sama mcm perawatan.... kena tau cara rawatannya mcm mana, dukun tuhh kena laa tunjuk depan customer cara perawatannya... hamba sendiri tunjuk depan keluarga pesakit apa yang hamba buat bila merawat... sebab kita taknak timbulnya syak..... kena tau banyak perkara.... bukan main serah duit sampai RM600 lepas tuhh berpuas hati dengan servis tersebut....

kalau betul pulih ok gaks.... kalau ada bunyi2 lagi, ada gangguan lagii.... alahai... ruginya.... fikir dulu sebelum nak setuju ke apa.... kita ada hak sebagai pengguna.... cakap terus terang... kalau setakat semayang dari tgh malam sampai ke subuh..... baik buat sendiri laa....... tak payah upah orang buat.........

Think about It~

fuuhhh.... dengan berkat doa dia ehh.... maka gangguan itu tak dapat makan ibu akak aku.... adoyai.... mana dia tau dengan berkat doa dia benda tuhh terhindar... kita berdoa dan hanya bertawakkal.... itu lah definisi DOA atau bermohon.....

wallahualam laa... hamba sendiri pagar kawasan kilang yang besar gabak kat area JB... ambil dalam RM200-300 ajerr.... dari tgh malam sampai hampir pukul 4... berpeluh lencun satu badan..... mlm sebelumnya proses pembersihan dan benam membenam JIN..... itupun tak ambil apa2... cuma pagaran ajerr.....

buat 3 orang.... kira bagi 3 upahnya.... tapi kalau kes kecil sorang dah ambil RM600... mmg tak patutt.... ada warranty kerr..... confirm takde gangguan terus.... kalau ada minta warranty.... suruh si pawang tuhh dtg semula rawat bebetul.... jgn sekali buat lepas tuhh dapat duit malas nak layan pesakit lagii.....

kalau mcm tuhh tampor kan skali dukun or pawang mcm tuhh... hampehh.....

macam mana nak tau kita kena gangguan ek..or kita nie ada saka...?? hmmm saya selalu sgt kena yg pelik2....sampai sakit

12Next
Return to list New