CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sariilmia

Kongsi Cerita Reno Rumah

ira79 posted on 1-4-2013 12:08 AM
actuall dah give-up dgn jhon tu.. memanjang sibuknyer. ada lebih 10 kali call sepanjang tahun lepa ...

Kesian plak kat u ira...
tentang sedara sakit tu, memang betul
mulanya ayah dia meninggal dunia, urusan kenduri arwah,  tu yg dia kerap balik indonesia
lepas tu, pakcik dia plak meninggal di dengkil... dia juga yg bantu uruskan penghantaran jenazah...
jhon kan insan biasa gak.. tapi, nanti i cuba tanyakan kat dia yer...

saya pun call jhon last year....dia mmg busy sgt2.... so...saya pun amik keputusan... ikut je lah keputusan hubby...amik 1 contractor melayu... setelah dia cari >10 contractors...
skrg project dah 30%.... bayar dah >50%... mmmm buat masa ni... agak kurang puas hati.... saya mmg x berapa berkenan jika:
1) Cakap banyak...semua boleh... bila ty.. bila agak2 siap ni...dia boleh ty balik... akak nk bila..bila2 boleh
2) Harini cakap lain...esok cakap lain...
3) sambil becakap... rokok x putus2 dari bibir dia.... hehehe nampak teketar2 pun yer...x tau lah ...x baik plak nk buruk sangka
4) Langsung x bagi idea...kalau kita tanya..kalau macam ni... kalau macam tu...dia akan jwb..ikut abang lah...ikut kakak lah...

sebelum agreement nk amik dia tu..... ok jugak nampaknya...tu hubby amik..lps sign agreement berubah lah plak perangai nye..

keje agak cincai...dan bila tegur sikit je.... macam hangin... so malas lah nak tegor lagi... biarkan..
pekerja2 indon dia tinggal kat umah tu.... aircond di ON nye sepanjang masa... nk tegor takut dikata kita kedekut...umah tu plak.. penuh aircond..atas bawah..semua bilik..... dining... semua aircond...adusss....

x pe lah ...kita tgk je final nanti...
saya proceed je apa2 yg dlm perjanjian... yg bende2 x confirm..saya hold... & akan buat lainkali dgn other contractor....
pening..mmg pening.... tapi... tu lah...macam2 kan dugaan yg ALLAH bagi....

Sapa-sapa yang nak buat renovation boleh contact saya melalui PM atau tanya je dalam ni.

Nak tengok hasil kerja boleh view blog www.ob-enterprise.blogspot.com

Jhon mmg full dgn job, sampai kena que..saya booking dia 6 bulan sebelum job nak berjalan...ada byk masalah berlaku yg menimpa beliau dengan kematian keluarga terdekat, anak sakit, pekerja kena fitnah dan angkut ke balai polis dan mcm2 lagi....walau saya dah booking awal namun saya pun x dapat buat dgn dia sbb pekerja dia tak ramai, so satu projek yg besar kdg2 amik masa sampai 3 bulan baru siap....so saya redha dan mengalah sahaja...so saya buat carporch x jadi buat konkrit segala sebaliknya saya guna atap kaca, x perlu amik masa yg lama....sebab saya faham akan kesibukan beliau...beliau pun bukan jenis tamak semua keje nak dibolot...sedangkan dia x mampu nak siapkan...so dia amek keje ikut kemampuan dia utk buat..

anis rumah dah siap ker? boleh la paste kat sini untuk tatapan mata.

kakint posted on 10-4-2013 06:08 PM
anis rumah dah siap ker? boleh la paste kat sini untuk tatapan mata.

Alhamdulillah...rumah dah siap, kakint....segan nak tepek...renovation biasa2 je, bajet ciput....

Follow Us
nak mintak pendapat sikit..

sarah nye bilik air master bedroom bersebelahan dgn dining hall.. if sarah nak buat sinki utk basuh tgn kat dining tu n sambungkan salur air sinki tu ke bilik air, agak2 bole ke ye? kos mahal ke murah?

Ini  adalah kes saya. dari May 2012 sampai la ni tak siap2 lagi . Peringatan pada kawan2

Saya yang bernama yang bernama xxxxx alamat : xxxxxxxxx xxx Jalan Kebun 42450 Shah Alam ingin membuat aduan ke  atas kontraktor yang bernama On De Green Sdn. Bhd. alamat 67G Jalan Pahat K/15k Dataran Otomobil Seksyen 15 shah alam .Pemilik perniagaan bernama Mohd Onn Bin Basiran.

Saya terpaksa menamatkan perkhidmatan  pengubahsuaian rumah saya yang beralamat di xxxx Lot 3601 Lorong Hj. Mughni Batu 7 Jalan Kebun pada 4 May 2013 . Di mana  :-

1) Tidak dapat menyiapkan kerja-kerja ubahsuai rumah di dalam masa satu tahun yang telah ditetapkan .

2)Banyak kesalahan telah dilakukan oleh pihak kontraktor dimana kesalahan atap bocor dan gagal untuk membaiki atap rumah baru dan atap rumah lama, kesilapan ikat batu yang tidak lurus, sesiku di antara tiang tidak sama. tangga tidak rata, tiang sengget.kerja plaster tidak rata.Kerja2 terbengkalai di sebabkan oleh pekerja2 bangla yang tidak mahir di dalam bidang pembinaan dan masih baru di dalam bidang pembinaan.

3) Tidak membersihkan kawasan rumah setiap kali kerja siap. Ini memyebabkan anak saya terjatuh dan kaki tercedera. Kerana kes ini , saya terpaksa menyuruh pembantu rumah saya untuk membersihkan tapak pembinaan. Pihak kontraktor juga tidak membersihkan tanah di hadapan rumah saya . Ini menyebabkan tuan tanah depan rumah saya telah menggeluarkan kata2 sindiran . Sekali lagi pembantu rumah saya terpaksa mengambil aih kerja2 pembersihakna kawasan rumah. Peringatan telah pun dinyatakan dalam bentuk sms dan panggilan telepon tetapi pihak kontrkator gagal untuk menyuruh pekerja bangla untuk menyiapkan kerja 2 pembersihan.

4) saya kerugian sebanyak Rm3k kerana kegagalan pekerja pemasangan tiles untik 3 bilik mandi selama 4 hari . Di mana pekerja2 jubin tidak dapat membuat pemasangan kerana hasil kerja plaster di bilik mandi tidak rata.

5) Pekerja Bangla juga kurang ajar terhadap pemilik rumah apabila ditegur di  atas kesalahan yang dilakukan dengan menggeluarkan ayat2 kurang ajar. dan meninggikan suara kepada pemilik rumah. Pada masa kejadian ketua bangla tiada di kawasan tersebut.

6) Pekerja bangla juga tidak mempnyai rasa hormat dan cuba untuk menyentuh pipi saya semasa saya menegur kesalahan kerja yang dilakukan oleh bangla tersebut. Saya telah menyatakn kepada ketua kontraktor inaitu En. Onn tetapi tiada tindakan yang dilakukan oleh beliau.

7) Pihak kontraktor juga gagal untuk menyediakan seorang site supervisor untuk mengetuai kerja2 ubah suai.Ini menyebabkan kerja 2 dibuat dengan sambil lewa sahaja walaupun tuan rumah berada dan melihat mereka berkerja. Kontraktor hanya berjanji tetapi tidak melaksakan janji untuk meletakan sorang supervisor di tapak .  pekerja2 bangla menggunakan batu kecil sebagai timbang air untuk membuat plaster depan rumah.

8) Pihak kontraktor tidak mempunyai rasa tanggung jawab terhadap kerja2 ubah suai, keselamatan tuan rumah dan jiran2 sebelah rumah. kerana tidak menjaga kebersihan kawasan rumah semasa proses ubah suai . Ini menyebabkan komplain diterima dari jiran tetangga dan jalan2 rosak.

9) Pihak kontraktor juga tidak mengajar tatasusila dan etika kerja terhadap pekerja bangla sehinggakan pekerja bangla boleh memasuki kawasan rumah jiran dan telah membawa lari pembantu rumah jiran .

Kesemua kesemua tuduhan yang dinyatakan mempunyai bukti berbentuk gambar.Tujuan aduan ini dibuat adalah untuk di hantar ke Tribunal dan tindakan lain2

alhamdulillah... dah settle urusan rumah.. dpt kunci aritu bln feb.. just buat L-box plaster ceiling di living hall & dining area.. lps tu buat kitchen cabinet.. kerja2 mengecat hubby buat.. grill hubby buat sendiri.. awning polycarbonate pun hubby buat sendiri..

Uploaded with ImageShack.us

dgn rasminya... aku dh terminate kontraktor melayu auta...x pernah jumpa seauta mamat ni...
so saper2 sekitar Subang...shah alam...Puchong... hati2.... janji siap sebulan..dh 3 bln pun baru 50%...duit lesap...
bab duit rugi tu...aku redho je...asalkan jiwa tenang...

saper2 nk tau detail pasal kontraktor ni... boleh PM

nak tanye.. kalo nak buat pagar batu... brape kos ye..??

panjang pagar lebih kurang 100 kaki... ketinggian ikut standart org buat...

bebird posted on 9-7-2013 02:15 PM
nak tanye.. kalo nak buat pagar batu... brape kos ye..??

panjang pagar lebih kurang 100 kaki... k ...

anis wat dulu kat rmh anis...80' tapinya....kos diminta sebanyak rm3600 sahaja.....kira2 balik...dia amik sekaki rm9 sbb 80' x 5' = 400' x 9 = rm3600.00
la ni x tau la...

AnisSuraya posted on 9-7-2013 05:58 PM
anis wat dulu kat rmh anis...80' tapinya....kos diminta sebanyak rm3600 sahaja.....kira2 balik...d ...

dulu tu tahun bile anis..??

cadang nak buat hujung thn ni...

pagar yg anis buat tu semua bata atau ada lubang2 sikit..?

dulu tu tahun bile anis buat..??

pagar naik semua bata atau ada lubang2 skit..??

bebird posted on 10-7-2013 11:25 AM
dulu tu tahun bile anis buat..??

pagar naik semua bata atau ada lubang2 skit..??

tahun buat tu tahun 2010....kontraktor lain ada yg mintak sekaki rm25 ada yg sekaki rm40..dia jer nak bagi rm9/sekaki.
design tembok tu tinggi 5 kaki ( stended) kemudian ada lubang2 . ada tiang  dlm setiap 10'..

kos keseluruhan dlm rm7900.00 utk buat tembok keliling rumah...45' x 80'...kemudian yg sempadan tepi (80') share kos dgn jiran sebelah ( sorang rm1800) dan yg sempadan belakang (45') share kos dgn jiran belakang (sorang rm900).. sbb yg belakang tu dia amik rm1800 jer.. Last edited by AnisSuraya on 10-7-2013 11:32 AM

2010.. lama jgk la... mau dah jadi mahal skrang...

tu pu kira2 utk buat pagar tepi je... pagar belakang guna pagai dawai je..

Amirdaa posted on 1-7-2013 05:32 PM
dgn rasminya... aku dh terminate kontraktor melayu auta...x pernah jumpa seauta mamat ni...
so sape ...

paling hampeh adalah kontraktor melayu...ramai rakan2 arkitek saya complain melayu tak bleh harap...depa lebih suka bekerja dgn kontraktor cina...

sheiladasila posted on 24-5-2013 11:38 PM
Ini  adalah kes saya. dari May 2012 sampai la ni tak siap2 lagi . Peringatan pada kawan2

Saya yan ...

nk gak tau ape jadi kesudahannya..
cer cite

poloy posted on 15-7-2013 02:05 PM
nk gak tau ape jadi kesudahannya..
cer cite

kesudahan citernya. hantar komplen kat tribunal coz nak tuntut wang. dah tu kena hakim nak pulak qs report . terpaksalah bagi. 17hb /7 ni kali ke3 dan yg final. lepas ni aku nak report lak kat makamah civil. satu rumah aku  snegget. lari 8 inci. tak boleh plaster. kena hack balik dan ikat batu. benggang betul.

workmanship hancus. tula guna bangla. hati2 mintak ngan kontraktor pekerja indon. kalau dia bagi bangla. suruh dia stp kerja. la ni aku sendiri jaga projekt. seminggi kuar kan duit gaji pekerja indo dlam rm 3k ++. aku monitor aku beli barang,

Doakan ye semoga aku dpt claim rabu ni. blh lah aku sambung kerja . kalau tak 2 tahun lah aku beraya di rumah sewa. huhu

AnisSuraya posted on 10-7-2013 11:29 AM
tahun buat tu tahun 2010....kontraktor lain ada yg mintak sekaki rm25 ada yg sekaki rm40..dia jer  ...

rumah kita rumah tepi. Kalau nk buat pagar sekeliling ingat nak buat yg wash pebbles nmpk cantik dn sejuk. Tp nak buat tinggi, lebih 6 kaki tinggi mungkin, supaya kita bebas kuar masuk rumah takyah nk cari tudung, jubah bagai nk cover diri esp bila nk angkat kain dn menikmati taman air diluar.Agaknya mahal ke dinding pagar wash pebbles ni?

Kalau mahal, nk ganti separuh bata separuh kayu. Ni pun tak tahu mahal ke tidak. Tak survey apa lg. Nk tanya kt sini kalau ada yg tahu mahal ke tak.