CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 41695|Reply: 202

Hantu di Tempat Kerja korang

Hi,
kawan2, pernah tak korang mengalami ganguan mcm bunyi bunyian, rasa mcm ada yang memerhati dan mesin tiba2 on sendiri ketika sedang bekerja terutamanya time sorang diri??

kalu dah ada thread ni, minta di merge kan..

rasanya dah banyak gak thread serupa..  babyghost, aper2 hal pun citer la.. kot2 unik ke, leh biar dlm thread sendiri..

mod tolong mergekan thread ni

pernahhhh......3 kali lagi... paling latest 2 bulan lepas....

Reply 4# zafira

citer laa sket

Reply 4# zafira

tolong le crita byk2 hehe...seronok nak dgr ni..

mod, tolong rakan mu ni utk merge kan topic yer.TQ.

Follow Us
kat tmpt aku keja ni, aku slalu dgr mcm. ada bunyi2 budak belari, naik turun tangga.

mcm 1st sekali aku keja dulu, aku tau and tak heran juga ofis ni bpuaka. sbb banyak apartment cina kat sini ( kubur cina). dan ada lah termasuk 3 buah deret bangunan kat sini rata2 nya tapak kubur cina.

masa aku baru mula keja dulu...

nanti haku citer... tengah bz skrg nih...

baik la zafira..

aku ade cite. ni dekat ofis tempat keje lama dulu la. ofis ni kecik je tapi sebab banyak berlaku kecurian, bos aku pun pasang la CCTV & alarm.

ni apa yang sorang manager yang baik dengan aku cite la.

almost tiap2 malam, alarm tu akan berbunyik. yang peliknya bila diorang pergi ofis untuk check, takde pape pun yang trigger alarm tu. repair dah banyak kali dah. company alarm pun taktau sebab ape slalu bunyi.

lepas tu ade few times la jugak, bila bos check dalam cctv die, nampak cam lintasan cahaya putih dekat ruang ofis tu. cctv dekat ofis ni jenis klo ade benda bergerak, baru die capture image tu. klo tak die statik je..

tapi ex-bos aku tk penah cite kat sape2 melainkan manager ni..manager ni yang cite kat kitorg..

Reply 10# caklempang

agak2 nyak, apa benda yg melimpas tu? cik pon ke? dia yg terkenal dgn keputihan nya..hehehe

member aku sorang ni cerita kat aku,
masa dia buat OT dulu, dia selalu dtg sorang diri. lgpun mmg rajin dtg ofis dia ni.
masa tu dia sorang jer. tiba2 dia dgr mesin fotostate berbunyi ler.di mendongakan kepala dia kedepan, dia lihat kawan dia sorang tgh fotostat. dia but dek la. bila dia tgk lagi, kwn dia dah tak da..rupa2 nya, hantu yg menyamar kawan dia td..sbb kalau ada org lain masuk ofis, mesti scanner kat depan tu berbunyi pasal org scan dulu card baru bole masuk ofis. kawan aku tu heran juga.sebelum tu tak da pula dia dgr bunyi member di tu masuk ofis.
next day dia cerita la kat kawan dia yg hantu menyamar jadi dia tu. kawan dia ketawa je..sbb tak heran benda tu jadi.kawan dia yg sorang ni mmg otai dah keja sini.tak peduli lagi..byk la cita yg lain.

ni haku citer nih..... kejadian pertama berlaku lama dah..  akhir tahun 2003...

Masa tu haku kena cover member haku cuti bersalin.... bulan tu kita orang ada Board Meeting so haku lah kena stay sampai malam...haku ingat lagi time tu lebey kurang pukul 10.30 malam.. . masa tu haku sorang ajer yg tinggal.. yg lain sumer dah balik... tengah haku buat keje dalam bilik haku ada nampak member opis haku lalu depan bilik haku...for yr info, kalau saper2 nak balik ke nak kuar ke memang kena lalu depan bilik haku dulu .. jadi haku pun tanya dia.. tak balik lagi ker... dia tak jawab... maybe dia tak dengar kot... since hakupun tengah sibuk masa tu, haku pun terus wat keje haku sampai 12.30mlm baru haku balik...tapi dlm hati tanya gak kenapa mamat ni lambat balik...selalunya kul 5.30 dah balik... nak tengok kelibat dia kul 5.35 pun susah...pepagi buta esok kul 6.30 haku dah ada balik dlm opis sebab paper board nak kena kuar pagi tu jugak.

Bila dia sampai opis pagi tu haku pun terus tanya dia.... apasal balik lambat semalam n apasal x jawab soklan haku semalam, menonong aje jalan... lepas tu dia pandang haku lain macam... dia jawab, bila masa plak dia balik lambat... smlm lepas lunch dia pegi meeting kat luar terus tak balik2 opis sampailah pagi ni... Haku pun tengangaaaa...... Nak kata takut pun iya, x takut pun iya... sebab benda dah jadi... tapi petang tu.. haku tak tunggu dah.. tepat 5.30 haku pun cabuttttt....

Reply 13# zafira

lebih kuang sama la cerita kita zafira...hehe..seram tu..ko bmlm dgn hantu tu..nsb baik dia tak tegur ko balik.kalau tak, mana tau ko demam..heheh..

ak de citer gak nih...opis aku ni br pindah tempat ujong taun 2008...tp bende ni jadi kat bdk opis awal taon 2009..opis aku ni de 3 tingkat...sbb br pindah, x ramai lagi kat opis coz pindah siket2..nak dijadikan citer kat tgkt 2 plg x ramai orang coz tgkt 2 utk developer..developer lak byk kat site....

1 mlm bdk opis aku stayback la coz deadline dah dekat...dlm die syok keje, die x sedar ari dah larut mlm and saing2 die sumer dah blk...maknenye tggal die sorg le kat opis tu..tgh die syok wat keje tetibe de sorg awek tego die..awek tu tanye "byk keje ke bang ?"...at 1st bdk tu x prsan pape so die pon jwble.."ha ah.." tanpe menoleh pd yg bertanye..pas die jwp tu tetibe die rase hening sgt...ms tu bulu rome pong dah meremang..die pon branikan diri nak tgk sape yg betanye tu...tp rupenye tggl die sorg je kat c2 tmpt org lain sume dah gelap...mase tu die mmg dah seram dah...memule nak buat x tau jer tp tetibe awek gelak manje slow jer...ape lg tanpe mengOFF kan pc, die pong capai beg tros blah....esoknye die demam seminggu...sjak tu xde org brani stayback sesorg kat opis....nak g kat tmpt parking pon kene beteman...hihihihih

Reply  zafira

lebih kuang sama la cerita kita zafira...hehe..seram tu..ko bmlm dgn hantu tu ...
babyghost Post at 9-7-2010 13:54

itulah.... rasanya kalo dia tegur balik sure demam... xpun haku pengsan... hehehe... kejadian satu lagi pun sama gak tapi masa time sembahyang jumaat... xde orang kat opis.. cuma haku ngan member sorang nih (Si A) ... haku nampak member haku yg sorang lagi (Si B)  tu kat luar jadi haku pun tegurlah dia... dia senyap ajerrr... pastu Si A kat sebelah haku tanya ko cakap dgn saper? haku tak nampak saper2 pon... haku cakap haku nampak Si B ni lalu... dia kata haku ni mamai agaknya...mana ada orang lalu... nak kata haku mamai tak jugak sebab terang2 haku nampak dia lalu...

Hopefully lepas ni xde lah haku experience hape2 lagi mcm nih...

Reply 16# zafira

zafira ni leh namapk benda2 cam tu ke?

Reply  zafira

zafira ni leh namapk benda2 cam tu ke?
babyghost Post at 9-7-2010 14:36

tak tahu lah plak... selalu gak experience benda2 pelik nih mcm bau wangi, dengar mcm2 bunyi tapi tak pernah amik tahu... buat donno ajer... orang kata kalau layan haru jadinya... lagipun bila citer kat hubby, family atau kawan depa bantai gelak...maybe sebab zaf ni yg jenis happy go lucky... tu yg buat depa kurang percaya...

ak de citer gak nih...opis aku ni br pindah tempat ujong taun 2008...tp bende ni jadi kat bdk opis a ...
taltoos Post at 9-7-2010 14:22

seram siotttt..... dalam berani2 tu kalau tetiba rasa seram semacam memang tak payah pikir panjang2... cabut ajer....

salam TT..
kat upis bter plak..
org  paling pes dtg pg akan disambut bunyi printer yg x tau ape yg diprintnyer..memula  kene saspen gak lelame lantak lah..arituh "die" main cak-cak dri bilek server..
sape balik lmbat plak akan diganggu bunyi kerusi dn "die" akan lalu lalang..