CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18326|Reply: 103

Isu Sampah dan Mentaliti Penghuni Flat / Apartment / Kondominium

Post Last Edit by Syd at 9-7-2010 15:45

tadi terbaca kat paper pasal keter mamat nehh teruk rosak sbb ada orang balik sampah, tingat kejadian yang serupa jadik kat sebuah flat dekat ngan umah, eh flat ke apartment? (sewaktu dgn nye laaaa - sbb dok kat bangunan yang bertingkat2 tinggi gitu), satu keter kancil nehh remuk atap nyer, berlekuk...sbb bahana ada satu orang mana p buang sampai dari tingkat atas...baik punye landing atas atap keter dia neh...

tak lama dulu, ada jugak kisah..sorang pejalan kaki yang kebetulan tengah jalan kat bawah flat nehh, mati..sbb nyer? kepala dia kena hentak dgn batu bata yang melayang2 datang dari arah atas.... melayang jugak nyawa....

kawan ai, si chekshu pung penah kena kejadian serupa......mengeluh panjang dia....urut dada je lah....

takpe, sat lagi nak panggil dia, share citer.

kalau kita perhatikan pung, sampah2 kat kaw perumahan mcm nehhh, mmg kronik kan..suka s

Rate

1

Kereta remuk dibaling sampah
Oleh Mohd Jamilul Anbia Md Denin dan Raja Noraina Raja Rahim

2010/07/08

KUALA LUMPUR: Kerja dajal apabila seorang penghuni pangsapuri sengaja membaling bungkusan plastik berisi sampah dari tingkat atas sebuah flat PPR Setapak di sini, menyebabkan sebuah kereta penduduk yang diletakkan di tempat letak kereta remuk.

KESAL...Lau (kanan) dan penasihat guaman MCA, Datuk Theng Book menunjukkan gambar

Lebih malang pabila pemilik kereta berkenaan yang juga seorang jurujual terpaksa menanggung kerugian RM1,500 bagi kos membaik pulih kenderaan itu yang pecah pada bahagian cermin hadapan serta kemek pada bumbung.

Mangsa, Lau Boon Seng, 26, berkata dalam kejadian kira-kira jam 7.45 malam, Khamis lalu, dia terkejut apabila dimaklumkan seorang jirannya yang tinggal di tingkat satu berhubung kejadian itu.

Menurutnya, dia yang tinggal di tingkat dua bergegas turun sebelum mendapati kereta Proton Satria miliknya kemek dihempap plastik sampah. “Agak mengejutkan apabila bungkusan plastik sampah itu yang mengandungi sisa makanan dan botol kaca bertaburan di atas bumbung kereta saya.

“Berdasarkan kesan kemek dan pecah itu, saya yakin bungkusan sampah itu dibuang penghuni yang tinggal di tingkat paling atas flat 17 tingkat berkenaan,” katanya.

Menurutnya, bungkusan sampah itu mengandungi botol kicap, sos cili, sisa makanan, kotak produk inai selain peralatan menghisap dadah.

“Jika plastik sampah yang dibuang itu terkena penduduk pasti kecederaan yang dialami boleh membawa maut,” katanya ketika ditemui, semalam.

Lau berkata, sikap kurang ajar segelintir penduduk yang sengaja membuang sampah dari tingkap rumah berikutan enggan menggunakan bakul sampah disediakan amat dikesalkan.

“Sebelum ini beberapa pekerja pembersihan yang sibuk menjalankan tugas di tingkat bawah pangsapuri cedera selepas terkena objek keras yang sengaja dijatuhkan dari tingkat atas flat.

“Saya sudah membuat aduan kepada pihak pengurusan flat termasuk membuat laporan di Ibu Pejabat Polis Daerah (IPD) Sentul berhubung kejadian berkenaan,” katanya.

inilah mentaliti yang negatif..aku pon tak suka orang yang perangai macam ni..
satu lagi kes suka letak palstik sampah atas bumbung kete...bonet kete la....
ala2 jijik nak pegang n buang sendirik...
pastu kalau sampah tu TERjatuh atas jalan...HARAM nak kutip balik.....

Kereta remuk dibaling sampah
Oleh Mohd Jamilul Anbia Md Denin dan Raja Noraina Raja Rahim

2010/0 ...
Syd Post at 8-7-2010 16:07

mmg xbley tolerate perangai org mcm nih,dulu selalu kt keta ada puntung2 rokok n air ludah, yek

inilah mentaliti yang negatif..aku pon tak suka orang yang perangai macam ni..
satu lagi kes suka l ...
katak_ungu Post at 8-7-2010 16:13

hehe,penah npk, ingatkan dia lupa nk buang sampah sbb biarkan smph kt keta smbil mandu, rupanya on the way nk buang sampah rupenye. sabo jelah

kete aku penah kene lontar ngan air sirap  .... tengok2 dari atas, dah berkaler sirap kete silver aku tuh... :@ ... ni kat apartment dlm kl , tinggi sket taraf dari flat .. tapi mentaliti tahap nan hado gak....

Follow Us
kete aku penah kene lontar ngan air sirap  .... tengok2 dari atas, dah berkaler sirap kete silver ak ...
azradiza Post at 8-7-2010 16:21

kalau i dpt tau sapa punye dajal tuh, siaplah aku kejekan dia.bengong..xhormat harta org lain.

dulu ada org buang tv dari tingkat atas apt flora damansara. ada juga yang "buang diri sendiri" dari flet jugak. hish!

dulu ada org buang tv dari tingkat atas apt flora damansara. ada juga yang "buang diri sendiri" dari ...
foxnike Post at 8-7-2010 17:03

giler seram....

Reply 8# foxnike

Takutnyer buang diri sendiri .... haruss sampai bawah berkecai kekdahnyer

Reply 1# Syd

salam beb...

yep! hang masih ingat kes tu kan???

kurang ajar betul lah
orang yg buat keja camtu
main campak jer barang dari tingkat atas
sakit ati beb!

jap ye
aku quote balik kisah aku dari blog aku tuhh!

then this morning
dalam kul 6:15 pagi
laki aku call dari parking lot
“yang… cermin depan keta kita pecah lah….”

adehhhhh! berderau darah aku
pehal plak pecah

katanya my hb… ada orang sudah campak barang
or sampah to be exact ke bawah
harus lah dari tingkat atas nun tinggi kan
kalo tak… tak de lah pecah
dan harus lah jugak… barang or sampah yg solid kan

alahai… rasa nak pitam aku
yelah… lepas satu hal.. satu hal lagi
yang rosak sekarang ni pun
tak ter-repair lagi…
ni lagi satu….

yang buat aku geram dan marah sangat tu
keta tu bukan nya laki aku park merata-rata
kat parking lot hokay!

ntah badigol sood cam unta padang pasir punya otak
bleh main campak2 jer sampah dan bagai kebawah
tak de otak ke hapa????

dia ingat keta aku tu tong sampah ke hapa???
kalo lah aku tau sapa punya keja tu
memang le... berbakul2 aku maki kat dia
kalo nasib tak baik
aku saman tak hengat punya lah!

geram beb!
dah le banyak mende nak kena buat
bererti banyak jugaklah fulus yg mengalir
eeeeee! marah sesangat aku pagi tadi

sib baik bleh sabar depan anak2
kalo tak.... menyumpah bagai lah aku pepagi hari tadi....

sori ye...
aku copy paste jer dr blog aku

masa tu... memang aku tengh hot giler...
sesedap rasa jer depa ni
main campak2 sampah or barang dari tingkat atas...

Rate

1

tu lah masalah
bila duduk flat / apartment

tak semua orang bleh berfikir gunakan otak yg tuhan bagi
ada jenis tu.. guna kepala lutut jer bila pikir
tu yg main2 ikut sedap jer mana dia nak buang sampah

happen jugak... kat my neighbour

dalam kereta (?) storm dia
orang buang pampers yg kotor dan bernajis
ye.. masih ada najis dalam pamper tu
direct masuk kat tempat belakang

dah le storm tu... bahagian belakang tu
dia punya tak de cover

bangau sesangat ok
manusia (bleh panggil manusia lagi kah???) cam ni...!
dah le pepagi hari
dengan sibuk nak pegi keja... hantar anak2 ke sekolah
sekali sampai kat parking lot
kereta dah jadik tempat buang sampah plak!

that's why aku tak nak duduk kat rumah flat....

:@

aku paling anti orang yang suker suki dia baling sampah dari tingkat atas... tanpa mengambil peduli sampah tu akan landing kat mana... aku pun dok umah flat gak, alhamdulillah... umah flat aku tak dok yang mentaliti cam nie... tp flat blok sebelah... suka suki mereka jer main humban sampah sampah dari tingkat atas... sampai jer kat bawah... bedebushhh... kuat bunyi sampah tu jatuh.... mujur ar aku tak dok penyakit jantung... kalo tak mau matik terkezuttt... satu lagi, kalo ada jiran jiran tingkat atas yang nak pindah umah or baru pindah masuk umah... paling benci yang main sorong sorong perabot kat koridor... langsung tak consider perasaan penghuni penghuni lain (biasa mereka nie suka buat kerja ni lewat lewat malam)... next day, tengok lantai koridor berlubang dan pecah peach... seram gak kalo umah flat runtuh pasal keje orang orang yang tak dok otak nie... :@:@

kalu tau dr umah mana g bakar je umah org tu :@

kalau dikata mentaliti orang duduk flat serupa macam mentaliti kelas ketiga, mesti diorang marah kan. :re:

ni mmg bingai namenye.. motip nak buang smph ikot dan.. ??

aku ghasa la.. nape tak nak buat sistem buang smph yg ade lobang smph untuk setiap tingkat tu.. so dia ada lorong trus ke tong smph besar.. kan senang...

emm.. buat la ikot saiz smph normal.. takot gak nnt hada mangkok g buang sofa ikot lobang tu

susah nk ckp psl benda ni..
sbb semua ni bermula dr diri sendiri...
kesedaran sivik bak kater mak bapak aku dulu...
agak2.. kena tambah sukatan pelajaran moral x kt sekolah?
supaya rakyat malaysia ni...
ditanamkn dgn nilai2 murni sejak sekolah lagi?

tp.. pd pndangan aku.. yg rajin dok buang smpah merata ni...
kalo kt kawasan umah aku la...
manusia pendatang yg bikin malaysia mcm negara diaorg sendiri..
sbb kt negara diaorg pon, mmg dh attitude dh mcm tu..
jd terbawa2 ke sini...

kalau dikata mentaliti orang duduk flat serupa macam mentaliti kelas ketiga, mesti diorang marah kan ...
cik.panda Post at 8-7-2010 09:35 PM

tak semua....tp yg sikap camtu bukan mentaliti kelas ke-3....kelas plg teruk sekali...mungkin takder kelas kot...kelas Binatang rsnya..

Mmg haram jadah kan saper yg buat kerje ni....kalau setakat sampah kalau jatuh kat atas bumbung kete kita kita dah meruap.,..inikan plak kalau cermin pecah bagai...mmg menyirap darah....rs2 mcm nak pergi jumpa bomoh santau dan kasik santau kat org haram jadah yg buang mende tu kan..

tp aku rs yg plg teruk...org yg buang diri sendiri dan jatuh tebabooom kat atas kete kita...huhuhuhu....silap2 kete kita berhantu...itupun kalau kita masih nak guna kete tu kan...silap buang camtu jer...

Seperkara lagi.....adakah insuran akan cover kalau kete kita rosak dlm hal ni????

pernah berlaku kat kete aku masa nak pergi umah Pak Sedara aku kat Flat sentul....Flat tu rsnya adalah dlm 20 tingkat....punyalah baik aku ak carik parking tetiba ..Gedegum....splastik sampah ngan isian2 yg memualkan....dgn kepak ayam...air cam bau Baun ( tah berapa lamalah tak buang )....dan mcm2 lagi...suweiii betul ari tu..terus mood nak pergi umah pak sedara aku terbantut..

aku ekdepan skit dan basuh guna air Mineral yg mmg aku siap2 prepare dlm kete aku....aku nampak ada bebudak tgh gelak sakan kat atas...kat tingkat 10 camtu....mcm haram nyer budak.,...bapak Budak pun sekali2 gelak..