CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinar_inspirasi

❤ THREAD SEMBANG2 RAYA USAHAWAN ❤

skrng saya banyak berkongsi maklumat dalam seminar yang dikendalikan oleh flarebiz.com .. saya dijemput utk berkongsi pengalaman dalam bisnes..bagaimana utk handle bisnes.. bagaimana jatuh bangun.. bagaimana membaiki kesilapan dahulu dan kesilapan skrg..

dalam www.akademiusahawan.com

mereka mengajar org ramai membuat bisnes secara online dengan produk fizikal

Saya dan Abg Sinar berborak kat FB dgn aman damai ...... kenapa kat sini susah nak borak? Sebab kat sini ramai yg mudah terguris, mudah terasa, bukan jiwa usahawan ...

Muko lain ekk? Lepas raya, badan naik mcm belon. Abis bulat. Banyak open house. Kena plak tido tak c ...
cmf_WonBin Post at 29-10-2010 17:35

Ho.. baghu pasen, napok gemuk skek... patut pong laing... ehehe tp ttp hensem deh.... eheheh

Aduss... kak elle nk mengundur diri? forum nih dah bosan sejak2 takde usahawan senior... mari lah meriahkan blk forum nih kerana dari sini lah saya bermula sbg usahawan...

bulan nih saya rasa perniagaan saya jatuh.. saya rasa nk tutup je perniagaan walaupun belum setahun. tp bila teringatkan cerita2 usahawan disini, saya tabahkan hati utk bertahan. saya rasakan masalah saya terlalu kecik utk berputus asa sedangkan yg lain, pelbagai rintangan dihadapi.

pelbagai strategi dan plan saya rangkakan di saat kedai kosong tiada pelanggan. Tp memerlukan modal lg utk menjalankan plan saya. Saya berdoa semoga yg berhutang dgn saya dpt membyrnye sbb saya mmg memerlukan cash.

Semangat saya kembali pulih sedikit bila mana plan yg saya rangka kan mendapat sokongan suami dan dia rela membantu sket2, walaupun gusar dirinya masih menebal pd saya... ditambah pula, wartawan sudi dtg ke kedai sy sabtu lepas utk promosi.. Harap2 ada la perubahan...

Utk usahawan senior, jgn la tinggalkan terus forum nih walaupun anda sibuk. Inilah medium utk kami belajar dari anda. Saya melihat iklan en sidry di majalah dan berkata "wa.. en sidry sgt maju dlm perniagaan nye dan saya berborak dgn nye didlm forum..(suami sy pula pernah menelefon dan berckp dgn en sidry..) saya bangga dan mmg rasa nk jd seperti nye.."

:-)

Aduss... kak elle nk mengundur diri? forum nih dah bosan sejak2 takde usahawan senior... mari lah me ...
jaja25 Post at 1-11-2010 12:10

insyaALLAH kita bleh berkongsi maklumat.. saya selalu masuk jugak sini.. tp jarang posting.. takut.. sebab forum yang famous hanya forum mengutuk orng.. bukan pengisian maklumat walaupun yang mengutuk itu usahawan..

nak tumpang kutuk takut kita juga dikutuk kalau buat silap.. hehehe.. sebab kita tak lari dari kesilapan dan kelemahan..

apa2 pun utk perkongsian lebih lanjut bleh berFB dengan kami.. insyaALLAH

insyaALLAH kita bleh berkongsi maklumat.. saya selalu masuk jugak sini.. tp jarang posting.. t ...
sinar_inspirasi Post at 1-11-2010 12:18

bro petang ni ek pukul kul 4. kat office saya boleh?
malas la nak kuar dari area shah alam..

Follow Us
Post Last Edit by elle_gogo at 1-11-2010 13:26
Aduss... kak elle nk mengundur diri? forum nih dah bosan sejak2 takde usahawan senior... mari lah me ...
jaja25 Post at 1-11-2010 12:10

forum ni memang best.. kat sini dulu tempat usahawan berkumpul n dapatkan semangat.
tapi, hati2. sebab ada keburukannya juga. kerana semua org boleh menaip.
dan semua org boleh cakap berdegar degar di forum...semua org boleh mengaku diri masing2
otai dan taiko business. semua org boleh menasihati.
cerita tentang kehandalan diri serta kehebatan perniagaan masing2.
padahal... business pun takde.. and ada jugak yang jobless and pandai menasihati kita yang mmg berniaga ni..
huhuhu.. malas nak komen panjang pasal hal ni... cuma beware je la...

kat forum ni, hanya segelintir sahaja di sini yang betul2 usahawan sejati.
segelintir sahaja yang jatuh dan berani bangkit kembali.
segelintir sahaja yang mampu harungi pelbagai cabaran yang dihadapi..
hope jaja success one day... jatuh tu adat berniaga...

salam, permohonan anda di tolak serta merta
ctredzuan Post at 31-10-2010 00:20

hohoho.. horlick!!!
bukan apa kak.. tengok forum suram je skg.. maybe ada calon2 yang boleh bangkit kan kembali forum yang suram ni..

insyaALLAH kita bleh berkongsi maklumat.. saya selalu masuk jugak sini.. tp jarang posting.. t ...
sinar_inspirasi Post at 1-11-2010 12:18

thanks bro sidry... anda semmg nye inspirasa kami... ehehehe

forum ni memang best.. kat sini dulu tempat usahawan berkumpul n dapatkan semangat.
tapi, hati2 ...
elle_gogo Post at 1-11-2010 13:16

InsyaAllah kak elle... sy akan berhati2 dan sentiasa beringat...
tq for ur advice.. dan jgak kak ct yg kdg2 rajin dgr permasalah saya..

baru ada chance nak jenguk sini.

sibuk, nite class and siapkan thesis.

saya ke belakang satu langkah, untuk hadapi beribu2 langkah selepas ni.

elle - all the best, refer to our text last week - i ll try to explain all the technical part in "layman" punya bahasa, senang nak faham.

wish everyone all the best -  rezeki Allah luas, jangan ambik apa yang bukan hak kita, kelak orang lain akan ambik hak kita pula... dan bila dapat rezeki dari Allah, carilah jalan untuk kembalikan kepada jalanNYA.

wasalam.

insyaALLAH.. saya akan kumpulkan 30 orng usahawan2 tegar dan sedang meningkat naik.. saya buat satu buku dalam bentuk artikel.. skrng sedang kumpul dan akan diberikan kepada semua bakal usahawan dan usahawan.. utk mencari motivasi sebenar dari orng yg sebenar jatuhbangun dalam bidang keusahawanan..

bukan hanya bleh bagi idea tp mereka juga berdepan dengan pelbagai masalah dan mereka terima dan selesaikan dengan masa2 tertentu..

saya ingin bangkitkan keterujaan utk usahawan terus berdaya maju..

nak bantu dari segi lain tak reti.. itulah idea yang ada skrng utk bantu para usahawan.. insyaALLAH semua akan terima nanti...

saya ke belakang satu l ...
hazel23 Post at 1-11-2010 14:38

yap kak hazel betul tu dan setuju sangat2..jangan ambil apa yg bukan hak kita, usaha lah sendiri dgn titik peluh keringat kita ..

ingat lah rakan usahawan lama dan baru, mmg luas makna usahawan ni, usahawan tegar, usahawan khayal dalam dunia sendiri, usahawan cerdik, usahawan berjaya mahupun usahawan mengepowww duit dgn cara haram..

apa2 pun kena ingat. redha di tangan Allah........kalau Allah bg harini kita sng dgn penipuan, esok lusa Allah akan tarik balik dgn pelbagai cara... ingat2 lah...... dunia takkan selamanya hebat dan manis!! sekali kita menipu, selamanya bakal terasa, tak waktu muda, mungkin waktu tua nanti

skrng saya banyak berkongsi maklumat dalam seminar yang dikendalikan oleh flarebiz.com .. saya dijem ...
sinar_inspirasi Post at 31-10-2010 15:51

insyaAllah ct akan terus war2 kan dan hebahan kpd usahawan di dalam fb nanti

masing2 mcm merajuk jer....mcm nak pergi jauh jer....ni yang tak best ni...walaupun saya baru di sini kalau nak di bandingkan dgn yang lain....tapi ilmu yang aya dapat di sini amat besar nilainya.....dulu GM plaza, jalan kenanga langsung saya tak tau....tapi sekarang tiap2 minggu saya kesana .....honestly speaking disinilah saya bermula sebagai peniaga.......thanxs to all...especially otai2..

bukan merajuk... masing2 sibuk kot....

saya pun dah lama  berborak2 di sini.. mmg rasa kehambaran dah forum ni berbanding2 masa awal2 dulu.. masing2 semua dah sibuk.. dan dgn FB.. lagi lah forum ni jadi semakin sunyi rasanya..

Rindu suasana dulu2..

saya ke belakang satu l ...
hazel23 Post at 1-11-2010 14:38

bravo akak!!! masuk kelas again...
semangat jitu betul akak aku sorang ni..
kita punya plan tu memang nampak boleh pergi jauh kak..
kita combine all in one group. sebab business kita mmg related.
cuma kena sit down.. n akak kena sit down dengan elle utk further discussion lagi..

insyaALLAH.. saya akan kumpulkan 30 orng usahawan2 tegar dan sedang meningkat naik.. saya buat satu  ...
sinar_inspirasi Post at 1-11-2010 16:40

sure best buku tu.. sebab dari kisah sebenar. bukan dipetik dan diceduk oleh pakar2 motivasi...

masing2 mcm merajuk jer....mcm nak pergi jauh jer....ni yang tak best ni...walaupun saya baru di sin ...
abg_f Post at 1-11-2010 21:27

tak sangka yer. dalam diam2. forum ni secara tak langsung dah banyak membangkitkan semangat usahawan2 melayu kita.
sepatutnya forum ni harus diketengahkan. secara tak langsung byk membantu kerajaan dalam mengalakkan
perkembangan usahawan ... kami bukan merajuk... cuma sibuk dengan kerja masing2.. kesempatan utk menulis di forum limited..