CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: KimoraHakim

Apa Nak Jadi Dengan Bandar Kuala Terengganu nih?????

parking berbayo ada je kat
- belakang hock kee seng
-belakang maxis center baru...........kn masuk ...
tuan_wu Post at 6-6-2010 16:31

memang parking tu ada..tapi sokmo2 penuh..kalau parking depan maxis yang baru tu, jgan mimpi la nak parking..ada sokmo sign ~ PENUH ~

aku dok losong, pagi2 ato mok gi keje kat  bustand, kalo nok gi bank bayo kete, bayo bill aku balik  ...
akubaik3 Post at 6-6-2010 23:08

Bas mini patut ada...patut masuk setiap ceruk kampung, bagi kemudahan kat org, kalau semua guna public transport, memang takkan jadi gini..public transport pun mesti la ok..at least standard sama dgn RAPID KL tu..baru la selesa..

Reply 100# KimoraHakim

Maybank kedekut hhahhaha

name je bandoraya tekpong..tgk bas tambang pong siang plok waser

Reply 103# kaklala_lost_id

jgnla kedekut sgt..nanti pekerja berpiket mcm 2@3 tahun lepas..kan ke malu..

name je bandoraya tekpong..tgk bas tambang pong siang plok waser
watachiwa Post at 7-6-2010 13:32

bas yang idup segan mati tak mau tu? hehe debbbbuuuu sekali

Follow Us
parking berbayo ada je kat
- belakang hock kee seng
-belakang maxis center baru...........kn masuk ...
tuan_wu Post at 6-6-2010 16:31

memang parking tu ada..tapi sokmo2 penuh..kalau parking depan maxis yang baru tu, jgan mimpi la nak parking..ada sokmo sign ~ PENUH ~

Memang la ada parking berbayar tu...tapi sokmo penuh...kalau aku tak naik motor..mesti aku bawak co pilot suruh dia standby dalam keta..ataupun dia kena pusing2 dulu bandar kuala terengganu sementara aku setelkan pergi bank semua...hahaha...bandaraya sangat...pusing dua tiga kali dah habis dah...tak tau nak kemana dah...

Menteri besar atau pun org kuat MBKT kena la buat perubahan...jangan ingat bila buat one way tu je dah boleh setel masalah jem kat bandar tu...sebut bandaraya...facility kena la cukup...contohnya tu lah...bas mini kena la wujudkan semula...bas kayu tu tak semua tempat dia masuk...rakyat terengganu nak gi ke bandar pun susah macam ni...

Dulu mak aku selalu sebut...hari sabtu hari org duk belah hulu2 sana turun kebandar...ramai org hari sabtu kat bandar...tapi sekarang tak payah tunggu hari sabtu..semua hari dah ramai orang kat bandar teregganu tu...

Reply 107# kiki8398

Dulu mak aku selalu sebut...hari sabtu hari org duk belah hulu2 sana turun kebandar...ramai org hari sabtu kat bandar...tapi sekarang tak payah tunggu hari sabtu..semua hari dah ramai orang kat bandar teregganu tu...

memang pung, dok payoh tunggu ari sabtu..ari ari siang malam penuh sokmo sokmo...yang aku paling tak paham nape ek dia org takmboh extand bando tu kat tempat lain sikit..patutnya kjaan mikir la sikit....bank2 tu semua pindoh kat tempat lain..buat mcm manhattan city kat NY tu, satu pulau tu untuk bank @ company je..wakpe dok buat gitu..kaw tah batu buruk/ibai/chdenring pun ada lagi..alih la sikit sikt, tak la jam sgt jalan tuh..

bab parking x leh nk kate mende klu bando KT...mmg sakit ati...nk g kejap je tp cari parking berejam. ning malas nk g wat mende2 bando ning. klu t'paksa je gi...klu x, baik wat hok mana dekat je!

bab parking x leh nk kate mende klu bando KT...mmg sakit ati...nk g kejap je tp cari parking berejam ...
kucingkarate Post at 7-6-2010 16:34

haha betul tu..pahtu wak perabih ke minyok je pusing cari parking...

akubaik3..mu duk losong mana

kalau nk gi bandor kena pakai law of attraction cari parking

kalau nk gi bandor kena pakai law of attraction cari parking
bronok Post at 7-6-2010 22:04

nak guna business law pun dak pe

kuala trg bkn hanya memerlukan peruntukan bsr utk menjadi bandaraya yg hebat... tetapi memerlukan perancang bandar yg amat profesional dan berpengalaman... lbh pnting lg rakyat jgk kne bantu utk mnjaga ksjahteraan bandar

kuala trg bkn hanya memerlukan peruntukan bsr utk menjadi bandaraya yg hebat... tetapi memerlukan pe ...
carihairil Post at 8-6-2010 11:46

betul tu..setuju 100 peratus

alah gune online banking je..ape ar sgt $2 per transaction..cimbclicks lg murah..$0.50 per first 2 transactions..tak susah2 nak cari cash deposit..maybank cash deposit mmg gitu beb..slalu out of service kalo time2 gaji..kalo aku..aku lg rela bayo cas $2 tuh..drpd bersesak2 di jln raya,.susah2 nak cari parking bagai..

tapi mmg pon..driving n cari parking kat tgnu mmg sengsara...jln sempit..kete byk..trafik lite byk..simpang byk..

alah gune online banking je..ape ar sgt $2 per transaction..cimbclicks lg murah..$0.50 per first 2 t ...
silica_SiO2 Post at 8-6-2010 17:18

betul tu..takde masalah nak burn RM2.00 tu hatta RM100 pun tak kesah..masalahnya nak bank in duit tu..kalau dah ada kat tgn RM1K or more, mcm mana nak transfer ek? ha tu la yang i duk pening ni..bukan setakat nak transfer guna online banking..online banking i tak kesah sebab each banks i ada online banking...

k.teganu nie byk taman rekreasi dari tmpat parking....kt pulau kambing ada, tanjung ada...tu nok buat se lagi kt dlm sungai teganu....tmbah panas negeri tmpat maksiat....

patut kena laa tingkatkan pengangkutan awam...dulu ada gok bas...lening haram...lagi2 bas2 yg dulu2 salu masuk belah2 atah tol, kedai buloh...kg laut

k.teganu nie byk taman rekreasi dari tmpat parking....kt pulau kambing ada, tanjung ada...tu nok bua ...
palmolive Post at 9-6-2010 15:24

hmmm setuju tu..tak habis bangunkan kaw rekreasi...tapi parking kat hot spot memang susah! kalau kat area2 kg laut tu jgn harapla nak ada bas..sian pulok kalau yang takdok kenaikan tu..ganer nak gi bando....

panji alam...takdok bas lama doh...nok gie bando kena tunggu van prebet sapu...janggut gok ah nok bulih van..lening ada lesen doh..gie bando ngan kete jer lah...