CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BondaQalQimy

Peniaga Online Kaki Auta

Close [Copy link]
nak plak kalau ada makluman dr Peniaga camni

" Strictly No COD...time consume...barang hanya ...
medangmru Post at 6-6-2010 17:12

COD ni masalahnya ..
1) bila barang yg diorder dihantar pembeli tak ada ditempat tsbt. Rugi lah penjual sebab duit minyak dan duit delivery boy tetap jalan.
2) Bahaya sebab manalah tau bila sampai ketempat yang dijanjikan perompak dah menunggu. (Perompak yg menyamar as pembeli)

Utk penjual dlm Malaysia kalau barang tak sampai mereka boleh check dgn post laju, tapi kalau penjual luar negara macam akak Dar ni susah lah sikit.

Ada sebab kenapa banyak company tak nak berurusan dgn pembeli dari Malaysia, Indonesia, Africa, Russia etc. Credit card fraud, barang hilang, barang tak sampai.

Macam akak Dar  .. hantar barang ke Malaysia. Saya insurance kan barang barang ni. Kalau hilang saya buat report dan tunggu claim. Barang barang yang saya hantar saya gunakan tracking no. Saya boleh tau barang tu ada dimana pada sekian sekian waktu dan hari. Tapi bila sudah sampai ke Malaysia .. barang tu boleh dicuri oleh orang di pejabat kastam, di pejabat pos atau budak penghantaran.

Kalau saya bagi refund rugilah saya kan sebab barang dah sampai Malaysia tapi disebabkan oleh kejahatan orang orang ditempat tertentu barang hilang.

Rate

1

kalu yg dh biasa dgn bisnes online ni n dkenali baru rasa slmt sket nk berurusan....
kalu kt forum  ...
hainina Post at 4-6-2010 23:19

Saya pula as penjual saya lebih yakin pada forumer yang selalu buat post dan dah lama saya kenal. Kalau newbie saya suruh mereka beli dgn orang lain.

[quote]korang judgela berdasarkan sebab musabab yang diberi pada aku.. mula2 kata, tunggu cheque sain, past ...
BondaQalQimy Post at 4-6-2010 02:58 [

Secara jujur saya naik mual dgn gaya bahasa surat dia. Kalau dia ni iklas kita doakan lah perniagaan dia maju. Kalau sebaliknya cepat lah lingkup!

Ops ... biarlah lingkup selepas dia bayar your money.

COD ni masalahnya ..
1) bila barang yg diorder dihantar pembeli tak ada ditempat tsbt. R ...
DARSITA Post at 9-6-2010 02:00 AM

setuju ...

cuma pihak penjual dan pembeli boleh avoid dr berlakunya rompakan ( sbg contoh )...pilih tempat dan lokasi COD di area ramai org...kat SHopping Kompleks...kat warung/gerai/restoren mamak dan sebagainya....so risiko nak dirompak akan kurang/atau takder langsung...

Pasal Pembeli tak dtg/muncul....mungkin boleh buat satu deal yg pembeli kene bayar depost sikit...so dgn cara ni konpem pembeli akan dtg sebab dia dah keluarkan duit....kalau x dtg burn mcm tu je la...so takder risiko penjual rugi masa/tenaga/duit minyak dan sebagainya ...

Kannn

dah dua kali aku emel zyra untuk refund duit aku

akhirnya sampai jugak anak tudung aku
walaupun aku tak bukak lagi sampulnya (takut nak bukak..takut dia buat cincai..haha)
n setelah hampir 3 minggu

yang beznya
dia guna pos laju
walaupun aku baya utk pos xpress je

neway
nila kali terakhir bli dr zyra
serik

dah dua kali aku emel zyra untuk refund duit aku

akhirnya sampai jugak anak tudung aku
walaupun  ...
Duta lover Post at 9-6-2010 02:20 PM

Kannnnnn..................

pengalaman pertama yg perit biasanya buat kita serik nak beli dr Penjual yg sama...even kat penjual lain sekalipun...

Follow Us
Reply 101# DARSITA

betul tu kak dar.. kebanyakan penjual online dari luar negara xmo berurusan ngn pembeli dari malaysia atas sebab2 yg kak dar nyatakan tu... em.. sampai bila sistem kita nak berubah..

Aku pun niaga online gak...customer aku order melalui webpage or FB or YM aja. Aku selalunya akan siapkan order mereka dan pos laju. AKu tak pernah minta dia org bayar dulu, baru aku poskan barang,, aku poskan order dia org dan sertakan bil dan nombor akaun...dah dapat baru bayar. Pada aku, aku takut aku tak dapat laksanakan pesanan pelanggan, so aku percaya kat customers aku. kalau mereka tahu "BERKAT"...mereka tak akan menipu...kalu menipu gak...jawabla nanti di akhirat ye...

Rate

1

Aku pun niaga online gak...customer aku order melalui webpage or FB or YM aja. Aku selalunya akan si ...
SANKURIANG Post at 10-6-2010 07:48 AM

jarang org amalkan cara berniaga mcm Sangkuriang ni...selalunya buyer akn bayar dulu kendian kita pos...

Post Last Edit by BondaQalQimy at 13-6-2010 23:32

Reply 108# SANKURIANG

ko nyer style meniaga ni mmg 'berani' giler.. x ramai orang berani meniaga mcm ni, hatta meniaga antara kawan2 pun, kena pastikan duit masuk dlu baru hantar barang... takut ramai yg con .. udahnya, barang ko dah pos, pastu kalau dia pulak kata hilang mcm mana, even ko ada bukti pos.. lingkup meniaga cam ni sangkuriang.. bahaya.. tp, kalau ko betul2 percaya pada customer, aku no hal punyer..

ko diantara peniaga2 online yg bagus...   ko jual barang ape? hehehe...

Reply 110# BondaQalQimy

Aku rasa kalau nak "berkat" guna produk aku yg mereka beli online, mereka tak kan tipu..aku jual produk yg tolong org jadi sihat. BTW aku pernah kena tipu sampai puluhan ribu, tapi bukan beli on line...ni org ni beli secara berdepan dgn aku...1 sen dia tak byr duit belian.....aku call, dia tak nak jawab...so apa lagi yg boleh aku buat?? aku rasa duit tu bukan rezeki aku, jadi aku redha aja la...sebab hanya ALLAH saja yg tahu ngapa dia tak nak bayar. Dan kalau niat dia tak baik, niat nak tipu aku...aku serahkan biar ALLAH saja yg balas...tapi rezeki aku ada aja, tak pernah putus, Alhamdullilah.
kalau mereka tipu, di sunia mereka lepas....di "sana" esok cam mana?  Tapi setakat ni, aku jual online, semuanya dibayar..alhamdullilah mereka sihat dan ada repeat buy.

saya dah sms kak fash yang nama dia popular kat forum nie.sebab dia sendiri seorang forummer kat sini.. . biar dia jawab kalau dia berani la.. sebab saya sendiri masih menunggu barang yang dijanji..

Reply 111# SANKURIANG

ko ni mmg peniaga yang bagus.. kan elok kalau lebih ramai peniaga2 online diluar sana macam ko ni... mesti ekonomi kita makin meningkat.. ini x, asyik statik aje.. yang kaya makin kaya.. yang x kaya mcm kita, duk kais tunggu gaji aje..

aku update, perkembangan terkini status aku... sampai hari ini aku masih lagi menunggu dan terus menunggu janji refund kak fash yang manis itu... aku x harap dah sebenarnya.. tp, kalau ada, boleh gak shopping baju raya utk anak2 aku.. heheh.. kalau xde, aku still shopping gak.. ahaks..

baru-baru ni aku beli tudung secara online.. nama web ni, http://www.assyaimashoppe.com ... servis tip top... aku beli banyak sekali, wat koleksi peribadi.. heheh.. 1 kodi beb, 20 pasang tudung.. sampai skg x habis pakai lg semuanya... hubby aku sampai perli, nak buka kedai ke.. heheh.. penghantaran dari malaysia ke London, UK x sampai seminggu.. ada kelas.. peniaga macam ni mmg aku syorkan.. so kepada mereka2 yang nak membanyakkan koleksi tudung, mehla singgah web ni.. heheh.. aku cuma mempromote peniaga online yang BAGUS sahaja.. ok..

aku ulang siaran sekali lagi... www.assyaimashoppe.com

Rate

1

Reply 113# BondaQalQimy

kita pun nak cari makan gak, bila rezeki kita berkat, alhamdullilah dgn anugerah rezeki yg kita dapat tu, kita blh bantu org lain yg susah. kalau kita sendiri pun sangap, mcm manan kita nak tolong org lain kan.
apa2 pun ikut niat kita gak la, klau kita berniat nak berniaga kerana ALLAH TAALA, insyaallah segala urusan kita mudah aja.......mcm hari ni ada org call dari Indonesia, nak beli produk kami, dan dah buat appointment nak jumpa di MIHAS KL. rezeki kan, ALLAH yg tentukan, pd yg menipu tu, tipu la...berapa lam dia nak menipu kita kan....

tp serius Sangkuring....inilah 1st time jumpa peniaga mcm you...tak pernah lagi dibuat org buyer bayar kendian...

Post Last Edit by BondaQalQimy at 14-6-2010 19:55
Reply  SANKURIANG

ko ni mmg peniaga yang bagus.. kan elok kalau lebih ramai peniaga2 online d ...
BondaQalQimy Post at 14-6-2010 19:03

untuk kawan2 ku sekalian... skang web ni ada offer.. beli 10 pasang dapat harga offer.. mmg berbaloi.. kalau tudung kat pasaran rege RM30++, beli kat sini dapat harga borong dalam RM18+ je... untung beb.. aku pn cdang nk beli lagi, tp tunggu 2 - 3 bulan lg kot, nnti hubby aku bising lak pasal aku baru aje memborong...

opss.. lupa... mekacih mod medangmru bagi tacang.. nyum.. nyum...

Reply 112# kakayau

kakayau... kak fash jwb x ur mesej???

Reply 117# BondaQalQimy

mesej mesti kak fash balas punyer dengan ayat-ayat manis dia tu.. dia minta link kat mana nama dia popular tu.. saya dah bagi.. kot2 dia tengah baca la ni..

Reply 118# kakayau

wah.. curlast kau kakayau.. so kita tunggu.. kot2 dia tu reply... ngeh.. ngeh.. ngeh..

Reply  BondaQalQimy

mesej mesti kak fash balas punyer dengan ayat-ayat manis dia tu.. dia  ...
kakayau Post at 15-6-2010 09:20 AM

baguslah kalau dia baca...{:3_84:}