CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: BondaQalQimy

Peniaga Online Kaki Auta

Close [Copy link]
aku simpati kat ko...banyak tu 500...
nape xbayar deposit dulu?
tggu dpt brg baru bayar habis?

Reply  narif

entahla narif.. nk pikir byk2 pun x guna, hubby aku suh tunggu aje refund yg dijanj ...
BondaQalQimy Post at 2-6-2010 06:20 PM

Hummmmmmm...kalau tak dapat refund tu kan Bonda...nak wat camner kan....nak halalkan...rsnya kalau aku jadik Bonda pun mmg aku tak halalkan...

Mungkin mende ni boleh dijadikan iktibar dan pengajaran berguna tuk diri Bonda...sebagai peringatan utk poremer2 yg baca ...doa org yg teraniaya ..insyaAllah akan dimakbulkan tuhan...bukannya kita nak mendoakan yg buruk2 utk org lain kan...tp kita dah teraniaya..biar Allah sajer yg balas perbuatan dia tu..

Reply 39# medangmru

itula pasal... sebb nila setitik rosak susu sebelanga.. aku harap, peniaga2 kita di Malaysia, khususnya orang Melayu kita, lebih efisyen n cekap bila mengendalikan order2 orang.. rasanya x semua peniaga online kat luar sana, mcm ni.. aku harap2 la, tiru budaya orang luar berniaga, e.g org Eropah.. kalau berniaga, buat cara berniaga.. buat betul2 baru org yakin.. bukan nk agungkan orang barat ni, tp mana yg baik kita jadikan teladan, yg buruk jadikan sempadan.. jgn la ceduk yg buruk aje..

walaupun, aku masih menunggu dan terus menunggu, aku dh x kesah sgt.. moga Allah limpahkan lebih rezeki pada aku...

Reply 41# kaki_ayam

kaki_ayam, aku pun silap gak.. terlalu percaya.. xpela.. pengajaran buat aku n korang2 sume.. kalau nk beli barang, byr deposit aje dulu.. tp, masa aku beli ni dia minta bayaran penuh psl kena byr kos penghantaran luar negara katanya.. camne???

Reply  medangmru

itula pasal... sebb nila setitik rosak susu sebelanga.. aku harap, peniaga2 kit ...
BondaQalQimy Post at 2-6-2010 06:24 PM

Yaaaa...sokong saranan dan nasihat Bonda tu...

Cuma saya nak tanya Bonda...Bonda ada tak pastekan Link ni ( topik ni ) kat Forum sana....biar dia baca...kalaupun dia delete nanti...saya pasti yg dia akan terbetik gak nak baca apa org2 lain bercerita pasal dia....

Biasanya org akan lembut hati kalau baca " amarah2"dan komen2 dr pengguna luar sana...sekurang2 dia akan rs sikit tertekan sbb ini memungkinkan perniagaan dia akan skit terjejas...

Reply  narif

entahla narif.. nk pikir byk2 pun x guna, hubby aku suh tunggu aje refund yg dijanj ...
BondaQalQimy Post at 2-6-2010 04:20 AM

insya allah, kalau ada rezeki (cuba fikir positif sikit)

tapi rasa2 nye, macam takde bayangan je. kalau betul2 dia nak refund, dia patut dah boleh refund dalam masa 8 bulan tu. kalau baru sebulan tu mungkin la kan. orang kata kalau nak seribu usaha, tanak seribu dalih.

btw, comel la baby bonda

good luck!

Follow Us
Hummmmmmm...kalau tak dapat refund tu kan Bonda...nak wat camner kan....nak halalkan...rsnya kal ...
medangmru Post at 2-6-2010 18:24

xpela medangmru.. aku halalkan.. ikhlas ni, bukan ckp main2.. kalau dapat refund tu, alhamdulillah.. kalau x, xpela.. n aku juga harap kak fash ni, dimurahkan rezeki n supaya dia juga amik pengajaran mcm mana nak handle bisnes ngn lebih berjaya.. buat korang sume, jgnla jemu utk sokong peniaga2 online ni yg kebanyakannya mmg cari rezeki dengan cara ni.. apa2 pun, aku tetap sokong peniaga2 online kita, esp. Melayu..

aku juga rasa site www.wanita2u.com ni bagus.. byk info berguna cuma Kak Fash ni perlu tingkatkan lagi usaha untuk lebih cekap dan efisyen kendalikan bisnes dia... ikhlas dari hati aku, aku dh halalkan..

Rate

1

insya allah, kalau ada rezeki (cuba fikir positif sikit)

tapi rasa2 nye, macam takde bayangan ...
narif Post at 2-6-2010 18:30

narif.. aku dh abis positif dah ni.. aku pn dah halalkan segala2nya...

Tunggu punya tunggu.. abuk pun tadak.. baby lam avvy aku ni pun dah beso.. comei ke narif? hehe.. TQ.. mestila comei, mama dia comei.. ahaks.. masuk lif tekan sendirikla pulak..

Reply 45# medangmru

aku dh tepek pun, n dh kena remove... hahahah.. dah agak dah.. xpela..

Nasib baiklah Bonda perfikiran camtu....kalau org lain yg "ganas2" kat luar sana....rsnya derang akan buat apa sajer utk dapatkan duit kita balik...nak salahkan derang boleh sbb dah terang2 Kak fash ni bersalah....

Post Last Edit by BondaQalQimy at 2-6-2010 18:42

Reply 50# medangmru

umo dh x berapa nak muda ni, dh malas nak 'ganas-ganas'.. heheh.. byk fikir guna akal n lojik.. dah lama aku taruk lam longkang, style pikir ikut perasan..  x salah rasanya kalau aku berfikiran mcm ni.. memaafkan lg baik, moga2 dipermudahkan urusan.. aku pn tenang.. duit byk tp hati susah buat ape.. mungkin, dah hak dia duit aku tu.. PEACE NO WAR..

TQ bagi kacang.. nyam.. nyam.. sedap..

kaki_ayam, aku pun silap gak.. terlalu percaya.. xpela.. pengajaran buat aku n korang2 sume.. kalau nk beli barang, byr deposit aje dulu.. tp, masa aku beli ni dia minta bayaran penuh psl kena byr kos penghantaran luar negara katanya.. camne???

BondaQalQimy Post at 2/6/2010 06:26 PM

pggil iolsss kayam je k
mcm ni la...ape kate uols masuk bod obersea sana...
uols tanya la porumer sana cara2 diorg beli brg dari malaysia...
iolss geram la bile ade kawan2 yg kena tipu ni...
xpatot kan makan duit mcm tu...mengambil kesempatan je diorg ni...:@

Reply  medangmru

umo dh x berapa nak muda ni, dh malas nak 'ganas-ganas'.. heheh.. byk fikir gun ...
BondaQalQimy Post at 2-6-2010 06:40 PM

Alhamdulillah.................

ini baiknya berporem kan Bonda...memula rs mcm geram sesangat....bila ramai poremer2 yg bg komen...mmg akan terbetik perasaan2 mcm yg Bonda alami skang ni....Perbuatan memaafkan org lain tu mmg perbuatan yg terpuji..

Medangmru & kayam...

lega rasa dpt luah semua yg berkepal lam hati aku ni... hahaha.. (gelak orang puas hati)

ur guys mmg best... ;) dh lama x sembang2 ngn orang2 kita.. lega dpt luah rasa ngn org yg sebangsa.. ahaks...

Medangmru & kayam...

lega rasa dpt luah semua yg berkepal lam hati aku ni... hahaha.. (gelak oran ...
BondaQalQimy Post at 2-6-2010 06:47 PM

sesetngah org lepaskan geram dgn Cara membabitkan Fizikal....membabitkan harta bende...tp Lepaskan Geram Cara Bonda mmg sifat yg terpuji....tak mendatangkan kerugian....

Post Last Edit by BondaQalQimy at 2-6-2010 19:07

Reply 55# medangmru

aku rasa site ni yang rugi la medangmru.. takut ada yg baca benang ni, xmo berurusan lak ngan kak Fash ni... aku harap janganla korang mcm tu ye.. sian gak orang melayu kita nak berniaga.. mungkin dah nasib aku n mungkin mmg ada kesulitan di pihak kak fash ni... rasanya, lau pesanan lam negara akan dihandle dengan jayanya kot, tp bergantung kepada keefisyenan Pos Malaysia.. heheh.. antara barang sampai cepat ataupun sampai lambat...

ini untuk korang sume... enjoy..

http://www.youtube.com/watch?v=_KgWb9frZgQ

xper Bonda...kita biar poremer2 kat sini menilai komen2 yg dipost....

org camni kena ajar la Bonda
dia sepatutnya tau benda tu leh pos ke oversea ke tak
anta je adik beradik minta refund balik, 500 tu byk pada I

kalu sayala..
takdenya nak tukar2 barang..
bagi balik duit saya...
kang nak kena bayar kos pos lagi...
seller camtu kena ajar skit..

kalu sayala..
takdenya nak tukar2 barang..
bagi balik duit saya...
kang nak kena bayar kos pos la ...